תחזיקו אותי לפני שאני מתפרע!! (על 2 גיגה זיכרון ו-A64 4400+ X2) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחזיקו אותי לפני שאני מתפרע!! (על 2 גיגה זיכרון ו-A64 4400+ X2)

Cain

Recommended Posts

טוב אז קיבלתי מתנה (שמן הסתם אני לא יכול להחזיר או לשנות למשהו אחר) שני גיגה זיכרון ב-4 שבבי 512מגה. הדגם הוא Value Select 184-Pin PC3200 (DDR400) Non-ECC 2.5CAS

זה עדיין סגור באריזה (עודף מאיזשהו פרוייקט של מישהו שעזרתי לו לאחרונה). חשבתי למכור אבל אין לי --- להתעסק עם זה.

אמרתי לעצמי "טוב! הגיע הזמן לשדרג" (משהו שאני דוחה כבר שנים) והתחלתי לחפש לוח-אם ומעבד. לאחר קריאת כמה מאמרים מרתקים ב-anandtech החלטתי שבא לי על ה-dual core הסקסיים של . אוקיי כמעט וקניתי את ההמלצה שם ל-DFI LANParty UT nF4 Ultra-D ואז אני רואה שלוח-האם הזה לא אוהב "זול" במיוחד של Corsair! ממה שראיתי יש שתי דרכים לעקוף ת'בעייה: לעשות underclock לזיכרון (בעסה) או להגביר voltage לזיכרון (נשמע מפחיד).

למישהו פה יש ניסיון ספציפי עם זול ולוח-האם הזה של DFI? כדאי לקחת סיכון לדעתכם? כמה צריך להנמיך מהירות ומה זה אומר תכלס - כמה זה יאט את ביצועי "כל המחשב" יחסית למצב בו הזיכרון רץ במהירות אידיאלית? ומה לגבי הגברת הוולטז' - לא עלול להרוג את הזיכרון טרם זמנו? מה הייתם עושים במקומי בקיצור..

האופצייה האחרת שנשמעת לי אולי יותר הגיונית זה לרכוש את הלוח המומלץ-גם של EPoX דגם EP-9NPA+Ultra שאמור לקבל בחום אל חיקו את הזיכרון של .

ועוד - מכיוון שאני משדרג מחשב (מטעמי נוחות/עצלות) רק פעם ב-5 שנים ככה (למרות שיכול להרשות לעצמי לשדרג פעם בשנתיים  :lol: ) אני כנראה אלך על ה- 64 X2 4400+ 1GHz FSB Socket 939 Dual Processor - Retail ב-$526, זאת למרות הקפיצה האדירה לגובה במחיר יחסית ל-3800 ה"זול" :P . מה עוד אני צריך לקנות כדי שאוכל לעשות למעבד הזה overclocking צנוע של 20%? האם מספיק ZALMAN CNPS7000B-Cu LED 2 Ball Blue LED Light Cooling Fan - Retail ב-$43 או שצריך עוד משהו? [כל המחירים מ-.com התותחים.]

זה לא קשור לפורום אך אני גם רוצה לקנות

ATI ALL-IN-WONDER X800XL X800XL 256MB 256-bit GDDR3 PCI Express x16 Video Card - Retail

בכ-$335 כי אני משחק מעט מאוד משחקי מחשב (אם בכלל) אך מאוד אוהב את אופציות ההקלטת טיוי, לכידת וה-FM RADIO. יילך בסדר עם שני לוחות האם המדוברים נכון?

אשמח מאוד אם יש משהו נוסף שאני צריך לדעת לפני שאני עומד להוציא את ה-$1500 האלה (יש עוד כמה רכיבים שאני רוצה לקנות שלא הזכרתי).

תנקס מתוקים! מאוד מעריך את דעתכם המקצועית שהצילה אותי מלעשות שטויות בעבר!

רון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ההבדל בין 3800 ל 4400 הוא קטן, אם כבר מדברים על א"ק אז ה 3800 יהיה הוצאה יותר טובה

ב. הלוח של אפוקס הוא לוח מצוין ואם אני לא טועה הוא מגיע בבאנדל ב עם ה 3800 מה שהופך אותו ללוח הכי משתלם שם

ג. לא חייב ללכת כ"כ רחוק על כרטיס של 335$ בשביל ה ATI AIW

יש גם X600Pro מהסדרה הזאת

שמחירו הרבה יותר שפוי

ד. קירור יש היום BigTyphoon. עדיף על הזלמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. אני רואה שאתה בכוח רוצה להחזיק אותי מלהתפרע אבל נראה לי שזה לא עוזר! :s07:

אני חושב שאני אלך על ה-4400 בכל זאת, מהסיבה העיקרית שאני לא אוהב לשדרג גם כשיש לי כסף (ההתעסקות ה-seemingly endless הזאת עם השדרוג לא מהנה עבורי) כך שאני רוצה מחשב שאני אוכל למשוך איתו כמה שיותר שנים. אני מוכן לזרוק אפילו 500 דולר היום (מעל ה-best value option) והעיקר שאוכל למשוך את המחשב עוד שנה (משהו כמו 4 עד 6 שנים סה"כ). Anyways, ב-4400 יש מגה L2 cache (לעומת חצי מגה ב-3800) שלדעתי יהיה שימושי מאוד עבורי (דחיסות וידאו/אודיו, הצפנות, SQL, עריכות גרפיקה ועוד שימושים בעלי dataset מכובד). כמו כן יש לזכור שאוטוטו יוצא ה-Visual Studio 2005 שמן הסתם ייצור התקנות שמנות יותר מיועדות/אופטימליות למעבדי 64bit וכמובן דאתא/טקסט unicode בכל חור - שניהם יתפסו יותר נפח לעבוד איתם בשנים הקרובות. סתם ניחוש/הערכה ויכול מאוד להיות ש-time will prove me wrong...

כנ"ל לגבי ההשקעה/זריקת הכסף על ה-AIW - חייב להחזיק המון המון זמן. אני מסוג האנשים שאף פעם לא משדרג "סתם" כרטיס מסך - רק מערכת שלמה ואחרי זמן רב למדי (אני תמיד מהאחרונים לשדרג וטוב לי כך!)

קראתי עוד על הקירור ועל ההמלצות האחרות לקירור איכותי עבור סדרת A64 X2 ואכן נראה שהטייפון הגדול הוא הבחירה הפופולרית והמומלצת ביותר:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=75898

ולסיום..יש מצב שאבא שלי מגיע לארץ בקרוב אז אולי אני אשלח איתו את הזיכרון ואפטר ממנו כך צ'יק צ'ק (בשני-שליש המחיר הישראלי - כבר יש הענות). מה שאומר שעכשיו אני מחפש המלצה ללוח-אם אולי יותר יקר/איכותי מה-DFI בתקווה שגם יכין לי קפה ויעשה לי מסג' :silly:

חחחחח אבל ברצינות נראה לי מצחיק לשים מעבד של 520 דולר בלוח-אם של 120 דולר. אני רוצה להשקיע יותר! אנא עזרו לי!

Thanks

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בנצ'ים של 4200 (מהירות 2.2GHz לכל ליבה ו L2 של 512KB לכל ליבה)

מול ה 4400 (מהירות 2.2GHz לכל ליבה ו L2 של 1MB לכל ליבה)

אין הבדלים גדולים גם בקידוד ודחיסת וידאו

כמעט ואין לוחות עדיפים על ה Ultra-D

היחידים הם אולי 9NPA+ Ultra ו K8N Neo4 Platinum

אבל ל Ultra-D שייך הכתר של האוברקלוק

ה 4400 לא יחזיק הרבה אחרי ה 3800

שניהם יתיישנו באותה תקופה ללא הבדל

כי לא מעבד מתיישן אלא טכנולוגיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה משווה בין 4200 ל-4400? אם ה-4200 הוא 3800 oc'ed אז צריך להשוות עם 4400 oc'ed שאין לי מושג לאן זה מגיע ריאליסטית (בטח 20% בכיף). אם מדובר ב-4200 "אמיתי" (stock) אז ההבדל במחירים זניח (בין 4200 ו-4400).

עוד שנה יוצאת מערכת הפעלה חדשה ומפלצתית מבית מיקרוסופט - לא בא לי לשדרג מחשב בשבילה - ויש לי תחושה (די לא מבוססת) שהיא תנצל כל טיפה של מטמון L2 לחיפוש חמוד מבוסס SQL (שיבוא בטח ב-SP1 של ה- או מש'ו כזה). אני רוצה מחשב שיהיה לי נורא קשה למצוא צידוק לשדרג אותו לשנים רבות (מעל הממוצע). מכיוון שאני לא כזה מפונק (המחשב הנוכחי שלי הוא סלרון 350 א"ק ל-550 ששששש..לא יפה לצחוק) זה אכן יחזיק שנים רבות להערכתי. ובכל זאת כשאני הולך על משהו אז אני הולך עד הסוף! האמת שהלאפטופ 13.3" המתוק שלי זה חצי שנה החזיק אותי די מאושר, והדסקטופ נותר בעיקר כסוס עבודה או נכון יותר emule עבודה...

תודה על העצות  :yelclap: [עריכה] ועכשיו כשנודע לי שאבא שלי לא טס בקרוב חזרתי ל-EPoX בהנחה שיעבוד עם ה- Value וה-4400 ללא o/c'ing. את ה-Big Typhoon נקנה סתם כדי שיהיה למעבד נעים בגב. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בשביל א"ק של 20 מגה הרץ לבאס (ב 3800 אתה מגיע למהירות סופית של 4200, אבל עם פס רוחב לזכרון יותר גדול)

לא שווה להוציא עוד אלפי שקלים

ד"א אמרתי להשוות בין 4200 ל 4400 בשביל שתראה את ההשפעה המעטה אם בכלל קיימת של ה L2 המוגדל

וחיפוש SQL זה קטן מאוד על ה X2 3800

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...