מעבד מתחמם, המחשב נתקע. האם הורדת המהירות תפחית את החימום ותמנע את התקיעות? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד מתחמם, המחשב נתקע. האם הורדת המהירות תפחית את החימום ותמנע את התקיעות?

moses_23

Recommended Posts

השאלה למעלה

המחשב נתקע אחרי חצי שעה של שימוש וכולה האיי סיי דלוק

יש על המחשב 320 MB של זיכרון

המעבד הוא P III 1000MHZ

האם הפחתת המהירות תמנע ממנו להיתקע?

אני מצביע על המעבד כמקור הבעיה כי כבר שאלתי פה בפורום על הבעיה שהמחשב נתקע ואמרו

שזה בעיית התחממות של המעבד.

מרחו עליו כבר מישחה תרמית

ואגב...

ניסיתי לבדוק איזה יש למחשב ורשום שם UNKNOWN !!! :bash:

ניסיתי לבדוק עם התוכנה EVEREST

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ללוח - תוריד את הגירסה האחרונה של Everest - אולי היא תוכל לזהות את הלוח שלך.

בקשר לתקיעות - אני לא יודע עד כמה עזרו לך, אבל הנה כמה דברים שכדאי לנסות:

1. תריץ memtest כדי לבדוק האם הבעיה היא בזיכרון.

2. תבדוק את הקירור במחשב - שכל המאווררים מסתובבים, ומסתובבים טוב - בעיקר זה של המעבד, שגוף הקירור של המעבד יושב עליו טוב, ואם אפשר - לחדש את המשחה הטרמית. תבדוק את הטמפרטורות ב ותראה האם הן (ובעיקר זו של המעבד) נמצאות בטווח הנורמלי למעבד שלך.

3. תוריד ותתקין את הדרייברים הכי מעודכנים לכל החומרה שלך (בעיקר - לוח אם וכרטיס מסך).

4. תבדוק את המחשב עם תוכנת אנטי וירוס ותוכנות נגד spywares כמו Ad-Aware, אולי זה יפתור את הבעיה.

5. תבדוק האם קיימת גירסה מעודכנת יותר ל שלך. אם כן - אולי כדאי לך להתקין אותה.

6. אם עשית OC למחשב - תבטל אותו (אפשר גם לטעון הגדרות ברירת מחדל של ה או לבצע איפוס BIOS).

7. אם התקיעות מתרחשות מחוץ למערכת ההפעלה, כלומר - גם ב , ייתכן שמדובר בבעיית טמפרטורות, אבל גם ייתכן שקיימת בעיה חומרתית אחרת.

8. אם הבעיה קיימת רק במערכת ההפעלה (רק כשאתה משתמש ב Windows), גם כשהמחשב לא בעומס/מאמץ (כמו משחק כבד) - נסה לפרמט ולהתקין את מערכת ההפעלה מחדש (אתה אומר שרק ה פועל - כלומר המחשב לא במאמץ). כמובן שאם הבעיה מתרחשת רק כאשר המחשב במאמץ, אכן קיימת סבירות גבוהה שמדובר בבעיית התחממות.

אם הבעיה אכן נגרמת מטמפרטורה גבוהה, הפחתת מהירות המעבד (declocking) ו/או המתח שהוא מקבל יכולה לפתור את הבעיה, אבל זה לא כדאי כי המעבד שלך מיועד לעבוד במהירות מסויימת בלי בעיות, ולכן צריך לגבום למחשב לעבוד במהירות הרגילה שלו בצורה תקינה, ולא לתקן אותו ע"י הפחתת הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פנטיום 3....

לא נראה לי שיש גירסה של P3 עם מכפלה פתוחה.....

במעבדים של מכפלות פתוחות:

1. הורדת המכפלה

2. הורדת המתח

לדוג':

AMD , על 800mhz(200X4) המעבד עובד על 1.1V והטמפ' היא הטמפ' של החדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ללוח - תוריד את הגירסה האחרונה של Everest - אולי היא תוכל לזהות את הלוח שלך.

בקשר לתקיעות - אני לא יודע עד כמה עזרו לך, אבל הנה כמה דברים שכדאי לנסות:

1. תריץ memtest כדי לבדוק האם הבעיה היא בזיכרון.

2. תבדוק את הקירור במחשב - שכל המאווררים מסתובבים, ומסתובבים טוב - בעיקר זה של המעבד, שגוף הקירור של המעבד יושב עליו טוב, ואם אפשר - לחדש את המשחה הטרמית. תבדוק את הטמפרטורות ב ותראה האם הן (ובעיקר זו של המעבד) נמצאות בטווח הנורמלי למעבד שלך.

3. תוריד ותתקין את הדרייברים הכי מעודכנים לכל החומרה שלך (בעיקר - לוח אם וכרטיס מסך).

4. תבדוק את המחשב עם תוכנת אנטי וירוס ותוכנות נגד spywares כמו Ad-Aware, אולי זה יפתור את הבעיה.

5. תבדוק האם קיימת גירסה מעודכנת יותר ל שלך. אם כן - אולי כדאי לך להתקין אותה.

6. אם עשית OC למחשב - תבטל אותו (אפשר גם לטעון הגדרות ברירת מחדל של ה או לבצע איפוס BIOS).

7. אם התקיעות מתרחשות מחוץ למערכת ההפעלה, כלומר - גם ב , ייתכן שמדובר בבעיית טמפרטורות, אבל גם ייתכן שקיימת בעיה חומרתית אחרת.

8. אם הבעיה קיימת רק במערכת ההפעלה (רק כשאתה משתמש ב Windows), גם כשהמחשב לא בעומס/מאמץ (כמו משחק כבד) - נסה לפרמט ולהתקין את מערכת ההפעלה מחדש (אתה אומר שרק ה פועל - כלומר המחשב לא במאמץ). כמובן שאם הבעיה מתרחשת רק כאשר המחשב במאמץ, אכן קיימת סבירות גבוהה שמדובר בבעיית התחממות.

אם הבעיה אכן נגרמת מטמפרטורה גבוהה, הפחתת מהירות המעבד (declocking) ו/או המתח שהוא מקבל יכולה לפתור את הבעיה, אבל זה לא כדאי כי המעבד שלך מיועד לעבוד במהירות מסויימת בלי בעיות, ולכן צריך לגבום למחשב לעבוד במהירות הרגילה שלו בצורה תקינה, ולא לתקן אותו ע"י הפחתת הביצועים.

1. איך אני עושה את זה?

2.משחנו מחדש משחה תרמית, הוספנו מאוורר למחשב, והטמפרטורה של המעבד עומדת על-24-23 וגם הלוח אם כך.

3.אני אוריד ואתקין

4.הווינדוס חדש, לא נרהא לי שיש שם משהו

5.אני אחפש...לפני זה אניצריך למצוא את הלוח אם המעפן...

6.לא עשיתי , אבל אני אנסה לאפס את הביוס

7.לא בדקתי אם זה מתרחש מחוץ למערכת

8.התקנתי

תודה על התגובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...