שאלה על מערכות הפעלה של HTPC - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על מערכות הפעלה של HTPC

HFDO5

Recommended Posts

שלום

אני חדש בנושא של HTPC

אני רוצה לדעת דברים כלליים שצריך בשביל מערכת כזאת..

יש לי כמה שאלות חשובות..

1.איזה דרישות חומרתיות מינימום צריך?

איזה מחשב וכו...

(ברור לי שצריך כרטיס וקול נורמאלים+.. אבל יתר החומרה מה המינימום)

2.איזה מערכות הפעלה מומלצות יש?

זה או רק "תוכנה" שמתלבשת על המערכת הפעלה?

ואם זה רק תוכנה אז מה עדיף על או וינדווס?

עוד הסברים כלליים על הנושא ייתקבלו בברכה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה הדרישות שלך.

עקרונית אתה צריך מינימווווםםםם 500-600 מגהרץ מעבד, בשביל להריץ סרטי DIVX\XVID כמו שצריך.

256 ראם גם הם מינימליים.

(כמובן שמומלץ בחום יותר משניהם).

גם המערכת הפעלה מאוד תלויה בדרישות שלך.

אם אתה רק רוצה לראות , לעבור בצורה קלה בין קבצי מוזיקה תמונה וסרטים, יש תוכנות פשוטות שמתלבשות על הוינדוס ונותנות ממשק קל ונוח.

אם אתה רוצה גם מתזמן הקלטות ושיהיה סרבר\קליינט קליטה\שידור ממחשב אחר, לדברים כאלה יש בכלל הפצות לינוקס שתוכננו בשביל זה (לא תוכנות ללינוקס, אלא הפצות לינוקס!).

מומלץ להשקיע בכרטיס איכותי, כי יש המון דגמים פשוטים עם איכות תמונה על הפנים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני רוצה לראות את המינימום

לנסות לעבוד עם זה קצת

אם זה ישמש אותי וכאלה..

אני רוצה שיהיו אופציות הקלטה וכאלה

ומה הכוונה ל"ושיהיה סרבר\קליינט קליטה\שידור ממחשב אחר"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שידורי סטרימינג גם מהאינטרנט וגם ממחשבים אחרים ברשת (לדוגמא אם השידור מתבצע דרך הרשת ולא ישירות מהמארז לחיבור בקיר, וגם ההפך בקשר לשידור).

כמעט ולא משתמשים בזה בארץ אז זה לא קריטי.

נדמההה ליייי שקווין רוז עשה סרטון הסבר עם הפצת לינוקס (יעודית למטה) וכרטיס תומך , אני אנסה לחפש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, למה אתה שואל את השאלה הזו בפורום לינוקס?

HTPC זה מושג די כללי. מה אתה רוצה לעשות עם ה-HTPC?

אני מייעד את ה-HTPC שלי לצפייה בסרטי וסרטי DivX/XviD והקלטה מהטלוויזיה, האזנה למוסיקה, קידוד סרטים, גלישה באינטרנט, משחקים, ועוד...

יש אנשים שמייעדים את ה-HTPC רק להקלטת שידורים מהטלוויזיה בדומה ל-YES MAX.

אנשים אחרים משתמשים ב-HTPC כמכונת משחקים בדומה ל-Playstation 2.

ויש כאלה שמסתפקים במחשב עם דיסקים קשיחים ענקיים המהווה מאגר ענק של סרטי ושירים בפורמט WAV.

אתה יכול להתקין על ה- מערכת הפעלה Windows XP MCE 2005, או Windows XP SP2 ולהתקין עליו Meedio שלפי דעתי זו אופציה עדיפה. Meedio נותנת לך את הפיצ'רים של ה-Media Center Edition ויותר מכך, והכי חשוב - בעברית (ה-MCE 2005 לא תורגם לעברית).

במידה ואתה מעוניין בהפצה של לינוקס, אז כל הפצה שמומלצת למתחילים יכולה להתאים לך. הפצה שמותאמת במיוחד ל- זה KnoppMyth שזה שילוב של Knoppix (מבוסס Debian) עם MythTV.

על ה- שלי אני נוטה להתקין דביאן, אבל אני עדיין לא לגמרי סגור על זה.

לגבי חומרה, כרטיסי ה-PVR של Hauppauge מאוד מומלצים (אני לא לגמרי מתמצא בהבדלים שבין הגירסאות השונות).

במידה וה- לא מיועד למשחקים, אז אתה יכול להסתפק בכרטיס מסך פשוט.

הכרטיס קול שאני מעוניין להתקין ב-HTPC שלי הוא BlueGears X-Mystique (המחיר שלו הוא 680 ש"ח).

על איזה מארז חשבת עבור ה-HTPC? המארזים של Ahanix מאוד מומלצים, אם כי הם די יקרים.

עקרונית אתה צריך מינימווווםםםם 500-600 מגהרץ מעבד, בשביל להריץ סרטי DIVX\XVID כמו שצריך.

256 ראם גם הם מינימליים.

לא נכון!

יש לי 2 350MHz, ואני צופה בו בסרטי DivX/XviD בלי בעיה, ואני גם מריץ ברקע eMule ועוד כמה תוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל.... אני שואל את השאלה הזאת בפורום "לינוקס, יוניקס ומערכות הפעלה אחרות"

אני רוצה להשתמש בו בסגנון YES MAX

לצפיה בסרטים

טלויזיה

והקלטות מהטלויזיה וכאלה..

מארז וכאלה לא צריך כרגע הצעות

אני הולך לבנות סתם מחשב לבדוק איך זה הולך והכל.....

רק שאלתי על איזה מומלץ לעבוד עם זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלה כל הדרישות שלך, אז אפילו פנטיום 3 יכול להספיק לך (Windows XP לא עובד על הפנטיום 2 שלי).

מבחינת מערכת הפעלה, אתה יכול להתקין SP2, ולהשתמש ב-Meedio, או לנסות את KnoppMyth שמותאם לצרכים שלך למיטב ידיעתי.

אתה יכול להסתפק בכרטיס מסך פשוט (אולי אפילו כרטיס מסך מובנה), ולהתקין כרטיס PVR טוב של Hauppauge (אני חושב שאתה יכול להסתפק בדגם PVR150).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...