קופת חולים כללית לא מוכנה לממן ניתוח להשתלת מוח עצם, עזרו בבקשה! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קופת חולים כללית לא מוכנה לממן ניתוח להשתלת מוח עצם, עזרו בבקשה!

moses_23

Recommended Posts

::) אסור להקפיץ. אין טעם לכתוב תגובה חדשה כאשר אף אחד לא הגיב עדיין. ובטח ובטח שאין מה להקפיץ כאשר כל מטרת התגובה היא הקפצה. וזה תקף שבעתיים בתראדים שאתה פתחת - אבל לא רק.

Bluesky, עם שני התקפי לב ו-5 מעקפים (ואני לא רוצה לספור כמה צנטורים), אני באמת לא חושב שאבא שלי בר מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

::) אסור להקפיץ. אין טעם לכתוב תגובה חדשה כאשר אף אחד לא הגיב עדיין. ובטח ובטח שאין מה להקפיץ כאשר כל מטרת התגובה היא הקפצה. וזה תקף שבעתיים בתראדים שאתה פתחת - אבל לא רק.

Bluesky, עם שני התקפי לב ו-5 מעקפים (ואני לא רוצה לספור כמה צנטורים), אני באמת לא חושב שאבא שלי בר מזל.

ממש לא התכוונתי להקפיץ, שכחתי שיש עריכה זה כל הסיפור. ואם לא שמת לב, לא אני פתחתי את הת'ארד הזה.

::)

חוץ מזה, הת'ארד הזה הוא דוגמא לאטימות, ראית מה זה שפתח את הת'ארד אמר, יש תורם ואי אפשר לבצע את ההשתלה. :screwy:

ושאבא שלך יהיה בריא.  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק העדפת הכלל על הפרט היא אטימות? חשבתי זה ההפך...

שלא תבין אותי לא נכון. עצוב לי מאוד שלמרות שאנחנו מתיימרים להיות מדינה נאורה, אנשים מוצאים את עצמם לבד. אני חושב שסולידריות חברתית היא דבר חשוב מאוד ואני כולי תקווה שתימצא הדרך להציל את האישה המסכנה (ואם אני אישית תרמתי או לא, זה כבר עניין פרטי לי).

אבל,

אין זה אומר שיש להקריב כל ערך ומטרה אחרים על מנת לפעול למטרה זו. לרוב יש סדר עדיפויות, ויש סיבה למה למעלה ומה למטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק העדפת הכלל על הפרט היא אטימות? חשבתי זה ההפך...

שלא תבין אותי לא נכון. עצוב לי מאוד שלמרות שאנחנו מתיימרים להיות מדינה נאורה, אנשים מוצאים את עצמם לבד. אני חושב שסולידריות חברתית היא דבר חשוב מאוד ואני כולי תקווה שתימצא הדרך להציל את האישה המסכנה (ואם אני אישית תרמתי או לא, זה כבר עניין פרטי לי).

אבל,

אין זה אומר שיש להקריב כל ערך ומטרה אחרים על מנת לפעול למטרה זו. לרוב יש סדר עדיפויות, ויש סיבה למה למעלה ומה למטה.

צודק, וניתוחים להצלת חיים צריכים להיות בראש סדר העדיפויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם שכפצים לחיילים ומיגון לגנים, ועוד מיליון דברים מצילי חיים, מה לעשות שיש סכום מוגבל של כסף? ומה לעשות שצריך לעשות את החישוב הקר כשלבסוף חיים של 10 אנשים שווים יותר מחיים של בן אדם בודד???

זו דעתי ואני מבין שלא כולם מסכימים איתי, אבל לפחות תסכימו שיש הגיון בלהקריב, אם תרצו , חיים של אדם אחד ובכך להציל עשרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם שכפצים לחיילים ומיגון לגנים, ועוד מיליון דברים מצילי חיים, מה לעשות שיש סכום מוגבל של כסף? ומה לעשות שצריך לעשות את החישוב הקר כשלבסוף חיים של 10 אנשים שווים יותר מחיים של בן אדם בודד???

זו דעתי ואני מבין שלא כולם מסכימים איתי, אבל לפחות תסכימו שיש הגיון בלהקריב, אם תרצו , חיים של אדם אחד ובכך להציל עשרה...

אני לא מבין למה "או", המדינה הזאת מוצאת את כל הדרכים בשביל לחסוך על חשבון האזרח הקטן. מה, לא משלמים לה מיסים? לא משרתים בצבא? לקחת הם יודעים יפה מאוד, שידעו גם לתת.

חיים של בנאדם צריכים להיות בראש סדר העדיפויות, ואם קצת יתחילו החבר'ה שיושבים בממשלה לעשות דברים מועילים לטובת הקהילה, ולא רק לטובתם, אז זה באמת יעזור.

זה פשוט לא הגיוני כמה כספים מבוזבזים על שטויות, על כל המתנחלים האלו למשל ... כמה כסף שפכו עליהם וזה עדיין לא נגמר, הניהול הוא קלוקל פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלו בלו תגיד לי...למה אתה חושב שצריך להשקיע את כל הכסף בלהציל חיים?

אתה יודע זה שנות האלפיים. יש רמות של הישרדות שאנחנו לא מסוגלים לסבול.

מה אתה חושב...שתוכל להסתדר בלי כבישים? בלי מקרר? בלי טלויזיה?

שתוכל להסתדר בלי חינוך? מאיפה אתה חושב מגיעים רופאים? חדשות בשבילך אבל הם לא נולדים ככה.

הם לומדים את זה. ומאיפה אתה חושב שמגיע הכסף למדינת בשביל החינוך והבריאות? מהתעשייה(האנשים שעושים את התל"ג).

אתה רוצה להשקיע פחות בתעשייה ויותר בבריאות...אתה יודע מה יקרה לך פה תוך 10 שנים? אז בוא אני יגיד לך. מדינת תהיה אחת המדינות העניות. לא יהיה כבר מי שיטפל בחולים כי אין כבר תקציב, וכל הרופאים כבר עזבו את הארץ לחפש עבודה במקום אחר.

אז יופי בלו בלו הבאת אותנו ל-lose lose situation

ושוב, מזל שאתה לא מנהל פה את העניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמישהוא מכם יגיע למצב כזה (חלילה) אז אני רוצה לראות אותו מדבר עד הקרבת חייו לטובת הכלל(מה זה, קומוניזם?!). זוכרים "הומניזם"? הזכות הבסיסית לחיים?

אם לדעתכם(חלק מכם) בנאדם יכול למות רק כי אין לו כסף(!*∞) זה מצב נורמאלי, באמת שאין לי מה להגיד. וזה שיש עוד תחומים להשקיע בהם(שגם לא ממש משגשגים) זה ממש לא מתקבל בתור תירוץ.

מה שכן, היה כסף ל:

-101(כמדומני) מטוסים F16i

-להפקיר אדמות לכביש 6 ולתת להם הבטחת הכנסה

-לתת חלק נכבד מהתקציב לעצלנים שמסרבים לעבוד, ולקצץ לאלה שלא יכולים פיזית לעבוד

-להשקיע מיליארדים בהתנחלויות, ועכשיו להשקיע מיליארדים בפירוקן

-לחלק מלא כסף והטבות לעובדים בממשלה, וכל מיני פקידים שלא עושים כלום חצי מהזמן

-לתת לעובדי חברת חשמל (וכך גם לעובדי חברות ממשלתיות אחרות) משכורות גבוהות, ואינסוף הטבות על חשבונינו.

יש כסף, פשוט הוא מושקע בלעזור לאלפיון העליון להתעשר עוד יותר, ומי שלא שם, להפוך לעני יותר כיעה למדינת עולם שלישי; ופה מתתדרת הבעיה הגדולה באמת במדינת ישראל ולא בכל אחד מהתחומים בנפרד כמו או חינוך. ויש עוד מלא דוגמאות, פשוט לא עולה לי שום דבר לראש עכשיו. תשאלו את חיים הכט\שלי יחימוביץ'\אשרת קוטלר\רינו צרור\עמנואל רוזן\זה מחדשות ערוץ 2 שאומר "אז, שלא יעבדו עליכם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלו בלו תגיד לי...למה אתה חושב שצריך להשקיע את כל הכסף בלהציל חיים?

אתה יודע זה שנות האלפיים. יש רמות של הישרדות שאנחנו לא מסוגלים לסבול.

מה אתה חושב...שתוכל להסתדר בלי כבישים? בלי מקרר? בלי טלויזיה?

שתוכל להסתדר בלי חינוך? מאיפה אתה חושב מגיעים רופאים? חדשות בשבילך אבל הם לא נולדים ככה.

הם לומדים את זה. ומאיפה אתה חושב שמגיע הכסף למדינת בשביל החינוך והבריאות? מהתעשייה(האנשים שעושים את התל"ג).

אתה רוצה להשקיע פחות בתעשייה ויותר בבריאות...אתה יודע מה יקרה לך פה תוך 10 שנים? אז בוא אני יגיד לך. מדינת תהיה אחת המדינות העניות. לא יהיה כבר מי שיטפל בחולים כי אין כבר תקציב, וכל הרופאים כבר עזבו את הארץ לחפש עבודה במקום אחר.

אז יופי בלו בלו הבאת אותנו ל-lose lose situation

ושוב, מזל שאתה לא מנהל פה את העניינים.

אממ... ניראה לי שמישהו כאן הגזים קצת. ::)

יש הרבה דברים שהמדינה ממנת, ושופכת עליהם כספים שלא מועילים לאף אחד. שיקחו את הכסף הזה, ויתחילו להשקיע אותו איפה שצריך לשם שינוי... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו פה כמה פעמים - יש גבול למה שהמדינה יכולה לממן !

אם יש פה אנשים שחושבים שעל כל דבר ברפואה פה משלמים שיבדקו כמה עולה בארה"ב

לעבור עשרות ניתוחים כמו מעקפים, צינותורים וכו' - שעליהם בארץ לא משלמים אגורה !

אני יכול לדבר באופן אישי - אני חולה במחלה כרונית ומקבל תרופות שעולות אלפי שקלים,

אבל משלם עליהן 66 שקלים בחודש, ושאני צריך לעבור טיפול שעולה אף הוא אלפי שקלים

אני משלם 26 שקלים.

אם רוצים לממן הכל יש לכך שני מחירים עיקריים:

1. מס הבריאות שנשלם יהיה אסטרונומי.

אני גם רוצה להזכיר לכם שמס הבריאות בארץ הוא דיפרנציאלי ותלוי בהכנסה.

כך שכל מי שאומר שאנחנו לא דואגים לחלשים שיזכור שרב החלשים (קשישים, מובטלים נכים וכו'...)

לא משלמים מס - וכמעט ולא משלמים על השרותים שהם מקבלים - שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים !

2. במידה ויהיה חוק שכל טיפול או תרופה המדינה צריכה לממן - כל פטנט שאיזה חברה תיצר המדינה תהיה חייבת לקנות

ולא יהיה לזה סוף - כל מערכת הבריאות תקרוס.

אין מה לעשות - זה דבר יקר - כי כל תרופה או מכשיר או טיפול דורש מחקר ממושך שיכול להגיע למס' שנים

וזה עולה הרבה מאוד כסף.

לגבי ההשתלות בארץ מהות הבעיה היא שאף אחד פה לא תורם איברים או דם או מח עצם - מה שגורם לתורים אדירים

להשתלות אברים. ואז רוצים לעשות השתלות בחו"ל - אבל אותם מדינות לא רוצות לעשות הנחות - אז משלמים מחיר מלא - פרטי.

אני רוצה להגיד למי שלא יודע שיש בנק בינלאומי של איברים שכל המדינות המתקדמות משתתפות בו - ואז יכול להיות מצב שגרמני

שצריך כליה יקבל אותה דרך הבנק הזה מאזרח בריטי.

הבעיה היא שאנחנו לו תורמים כלום לבנק הזה - אז גם לנו לא רוצים לתת.

בקיצור ולעניין - מי שלא רוצה להגיע למצב כזה שיעשה ביטוח פרטי - וזה בכלל לא בשמים !

לא חייבים לעשות ביטוחים יקרים שעולים המון כסף וכוללים רפואה אלטרנטיבית וטיפולי שיניים.

ביטוח פשוט שמכסה נגד קטסטרופות כמו השתלות של אברים חיוניים אפשר למצוא בסביבות 40-50 שקל

לאדם (אחת מחברות הביטוח מציעה ביטוח כזה ב-29 שקלים) או 100-150 שקל למשפחה.

לדעתי זה שווה ! ומי שאומר היום שהוא בריא שהוא לא רוצה להוציא 40 שקל על ביטוח לחודש,

בזמן שאת האוטו שלו הוא מבטח ב-300 שקל לחודש - שלא יתלונן אח"כ !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן כבר קודם לצערנו אי אפשר להציל את כולם על חשבון המדינה

נכון זה עצוב ומעצבן אבל זה המציאות

העובדה היא שלמדינה יש X תקציב ומתוכו צריך לקבוע מה לעשות עם הכסף

בוא נגיד שבגלל ה250 אלף שהולכים לניתוח של בן אדם אחד לא בונים רמזור באיזה צומת כי אין תקציב ובצומת בגלל החוסר ברמזור נגרמת תאונה ו5 נהרגים אז אפשר בלהגיד שהמדינה העדיפה להציל בן אדם אחד במקום ה5 שנהגרו בתאונה.

אז נכון יש החלטות שמבוססות רק על פוליטקה ושחיתות (ובישראל זה קורה הרבה יותר מדי) אבל זה לא אומר שצריך או אפשר בכלל לממן ניתוח לכולם. כמה עצוב שזה לא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן כבר קודם לצערנו אי אפשר להציל את כולם על חשבון המדינה

נכון זה עצוב ומעצבן אבל זה המציאות

העובדה היא שלמדינה יש X תקציב ומתוכו צריך לקבוע מה לעשות עם הכסף

בוא נגיד שבגלל ה250 אלף שהולכים לניתוח של בן אדם אחד לא בונים רמזור באיזה צומת כי אין תקציב ובצומת בגלל החוסר ברמזור נגרמת תאונה ו5 נהרגים אז אפשר בלהגיד שהמדינה העדיפה להציל בן אדם אחד במקום ה5 שנהגרו בתאונה.

אז נכון יש החלטות שמבוססות רק על פוליטקה ושחיתות (ובישראל זה קורה הרבה יותר מדי) אבל זה לא אומר שצריך או אפשר בכלל לממן ניתוח לכולם. כמה עצוב שזה לא יהיה.

שוב, למדינה הזאת לא עולה 250 אלף שקלים פר ניתוח, זה עולה להם הרבה הרבה פחות.

בוא נגיד שאם המצב היה כמו שאתה מתאר אותו, הייתי מסכים ב-100 אחוז, אבל מלא כספים נשפכים על שטויות שאף אחד לא צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...