חיבור שני מחשבים לאינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שני מחשבים לאינטרנט

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

ברצוני לחבר שני מחשבים לאינטרנט דרך אותו ה"קישור" (כלומר, תשתית אחד ומנוי אחד לספקית).

מה הדרך הפשוטה לעשות את זה? אני מחפש דרך פשוטה כדי שגם אני אוכל לעשות זאת בעצמי (אין לי ידע בנושא).

(חיפשתי קצת מידע/מדריך ולא ממש מצאתי).

אין צורך ששני המחשבים יהיו ברשת ביניהם, למרות שזה יכול להיות בונוס נחמד,

ועדיף ששני המחשבים לא יהיו תלויים אחד בשני לשם החיבור (כך שגם אם אחד מהם כבוי/הולך עדיין יהיה אפשר להתחבר).

הבנתי שחלק מהמודמים הם ראוטרים ורק צריך לקנות סוויצ', יש בזה משהו?

בקיצור, תגידו לי בבקשה מה צריך לעשות / לקנות בשביל לגרום לדבר הזה לעבוד.

דבר אחרון, עדיין אין לי את התשתית עצמה (דירה חדשה). אני נוטה יותר לכיוון התשתית של הכבלים, אבל אם החומרה של תומכת בזה יותר אז תגידו כי זה יכול בהחלט להכריע איזו תשתית אני אעשה.

כנ"ל לגבי הספקית (אומרים שבזק-בינלאומי טובים. אין לי מושג אם זה נכון...).

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסר מידע בהודעה שלך...

איזה מודם יש ברשותך?

אתה מעוניין ברשת חוטית או אלחוטית?

מכיוון שעדיין לא בחרתי ספקית - אין לי מודם...

אני בכיוון של התשתית של הכבלים, אז המודם יהיה המודם שהם יתנו. - צריך לבקש משהו ספציפי? (אני לקוח חדש אז אני מניח שהם יתנו לי דגם ספציפי אם אני אגיד שזה תנאי להתחברות וכמובן בתנאי שיש להם אותו במלאי...)

רשת חוטית תעשה את העבודה כי שני המחשבים יהיו באותו חדר.

אני מניח שרשת חוטית תהיה זולה יותר / פשוטה יותר להרכבה, אבל אם לא אז אלחוטית טובה באותה המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

זה קצת דחוף כי אני צריך להזמין את ההתקנה של התשתית לדירה...

אז שוב, איך אני מחבר 2 מחשבים לאותו חיבור לאינטרנט?

צריך לקנות סוויצ'? אם כן - אז איזה וכמה עולה?

האם המודם שהכבלים / נותנים תומך בדבר כזה? צריך לבקש מודם ספציפי שיתמוך בדבר הזה? - מי משניהם (כבלים/בזק) עדיף מבחינת התמיכה בחיבור שני המחשבים לרשת?

צריך שהספקית תתמוך בזה או שזה שקוף מבחינתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה צריך זה נתב

במקרה של חיבור חוטי רגיל אז מחירי נתבים מתחילים מ-250 שקל

במקרה שאתה בוחר בתשתית של ניתן לקנות מתג במקום ולהפוך את המודם לנתב ,לדעתי עדיף בכל זאת לקנות ולא להפוך את המודם

עלות של מתג מתחיל מסביבות 100 שקל

מבחינת מודם אתה צריך לקבל מודם עם יציאת ולא מודם USB

מבחינת הספקית אין הבדל החיבור שקוף מבחינתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לספקית, עדיף שתשאל איך הם מגיבים לרשתות ביתיות שלא מותקנות על ידן. היא יכולה "לוותר"על התענוג שבתמיכה טכנית....על כן, תשאל למען "סיפוק הסקרנות"... ;)

בקשר לחיבור עצמו. מודמים של הכבלים לא מאפשרים קונפיגורציה לנתב (עד כמה שאני יודע) , לכן אם אתה מתכנן להתחבר לכבלים , אתה צריך לקנות (בד"כ בנתבים יש יותר מכניסה אחת לכן אתה לא תצטרך לרכוש סוויצ'). מודמים של ADSL (בזק) , חלקם , לפחות מאפשרים את הקונפיגורציה לנתב (אם כבר, אז בקש את האלקטל 500) במקרה כזה אתה תצטרך גם סוויצ' (כי לנתב יש כניסה אחת בלבד).

בכל מקרה, הכל חייב להיות מבוסס כרטיס רשת ולא .

המלצה שלי, קנה (EDIMAX נחשבים די טובים בתחום) עם מינימום 3 כניסות (אחת למודם ואחת ולכל מחשב, בד"כ הם מגיעים עם 4/8/16....כניסות)

אם אתה רוצה להשתמש בתוכנות שיתוף קבצים, התחבר לכבלים, יש להם פס העלאה רחב יותר מאשר לבזק (החל מחבילות ה1.5M).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתבים לא מגיעים עם 3 כניסות ולא עם 4 ;)

במקרה שלך אתה צריך עם כניסה אחת WAN ולפחות שתי יציאות LAN

הנתבים הביתיים הפשוטים מגיעים עם כניסת WAN ו-4 יציאות LAN

מצטרף להמלצה של קודמי על אדימקס

אבל גם במקרה של תשתית אני ממליץ לקנות כי מי יודע אם מחר לא תחליט לעבור תשתית ואז הנתב לא יהווה סיבה להשאר בתשתית הקודמת

BP-6104K עולה בערך 250 ש"ח

נ.ב

אם כבר חושבים לאורך זמן יש אפשרות לקנות שכולל בתוכו גם שרת מדפסות, שיאפשר גם הדפסה במדפסת אחת משני המחשבים בלי שתלויים בכך שאחד מהם ידלוק

לדוגמה נתב BP-6104KP של אדימקס כולל שרת מדפסות ועלותו סך הכל 400 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי תשתית של הכבלים 1.5M

מה הלאה?

אני פשוט מחבר את הראוטר למודם שהם נותנים לי, ומהצד השני לשני המחשבים וזהו? הכל עובד?

אילו הגדרות צריך לעשות כדי שזה באמת יעבוד? (בבקשה הסבר מפורט כי אף פעם לא התעסקתי עם זה...).

בקשר לראוטר עצמו:

האם זה בסדר:

http://www.bug.co.il/nconfigout.asp?psn=2425&scat=281&tcat=45

זה לא בדיוק הדגם שהמצלתם עליו, אבל משהו דומה (EDIMAX BR-6104K, ולא BP כמו שאתם אמרתם)

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אשמח לקבל תשובות לשאלות האחרות

אני פשוט מחבר את הראוטר למודם שהם נותנים לי, ומהצד השני לשני המחשבים וזהו? הכל עובד?

אילו הגדרות צריך לעשות כדי שזה באמת יעבוד? (בבקשה הסבר מפורט כי אף פעם לא התעסקתי עם זה...).

ואם כבר, אז עוד שאלה - המחשבים הולכים "לראות" אחד את השני כמו ברשת? או שאלו שני מחשבים שלא קשורים אחד לשני בשום צורה? (מבחינת העברת קבצים ביניהם וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...