מה הוא זמן? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הוא זמן?

MasterDK

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זמן הוא מימד כמו אורך רוחב ועומק.

ממש, ממש לא.

זו אחת הטעויות היותר נפוצות של אנשים שלא באמת יודעים את תורת היחסות הפרטית.

אמרתי כבר, אתה מתעסק בחומר של תורת היחסות הפרטית.

זה תארים אקדמיים.

אתה יכול לתהות והתפלסף על זה, אבל כבר מוסבר מהו זמן ופירוט ובדייוק בתורת היחסות הפרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון אתה רוצה לומר שזמן זה כאילו "פונקציה" שצריכה לדאוג ככה ששתי דברים או יותר לא יקרו בו זמנית. אם כך פונקציה זו לא מתפקדת היטב הרי כל שניה אפילו מילישנייה נולדים איזה כמה אלפים של תינוקות ומתי איזה כמה אלפים של אנשים, קורות תעונות דרכים, מתבצעות נשיקות וכו' (סתם דוגמאות דפוקות =)

אז מסתבר שכאילו קורה באג בפונקציה של הזמן לפי מה שאתה אומר.

ניסית לחשוב על זה בכיוון הזה?

איך אתה יודע שזה באותו הזמן?

יכל להיות שאין שני דברים שקוראים באותו הזמן ושכל אטום בעולם זז בהפרש זמן מאטום אחר.

אבל תורת הקואנטומים די סותרת את זה.

אגב (תאורייה)- אין דבר כזה עתיד ועבר.

עתיד- דימיון, עבר =זיכרון

ובגלל זה זמן הוא לא דבר אמיתי זאת בסך הכל הגדרה אנושית שממספרת מהלך של דברים לפי סדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנקי, אכן תגובה מרתיעה, אבל לא ממש באה לתקן או להבהיר את הצד שלך.

לא הבנתי מה ניסית להגיד בזה.

איני יכול להסביר מהו זמן ואיני מתיימר לכך.

אני יכול להגיד מה אני מרגיש בתור זמן, אך אין זה יהיה הדבר האמיתי.

ורק למקרה שזה מסקרן אותך -

מבחינתי זמן הוא הזיכרון שלך. כך שאם דבר קרה אך איני זוכר אותו, מבחינתי הוא קרה כל כך מהר שהוא פשוט לא קרה.

לדעתי אנחנו חיים את הזיכרון, ולא זוכרים את החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אין הווה ואין עבר, יש רק עתיד, שגם הוא כבר עבר.

אני חולק עלייך. בעקרון, לעניות דעתי, אי-אפשר להגיד שיש "עתיד", כי העתיד לא ממשי, הוא בדיה שהמוח הוגה בכלי הנקרא "דימיון". העתיד טרם התרחש ואתה לא יכול לדעת אם הוא יקרה בדרך זו או אחרת (אם בכלל) ו\או להוכיח זאת. ונגיד שתבקש לחכות שיבוא ועל-ידי כך להוכיח שהוא אכן התרחש הרי שהרגע המדובר ייקרא "הווה", ולא "עתיד", ואם לאחר שהוא ייקרה תצביע על קיומו הרי שהוא אינו קיים עוד, הוא "עבר". הכל בנוי רק מ"הווה", המוח האנושי מסוגל לדמיין "עתיד" ולהזכר ב"עבר", אבל כמו שהעתיד לא קיים (למשל - אתה מדמיין שתלך לישון עוד חצי שעה - זה לא המציאות, זה הדימיון שלך, זה לא קרה עוד. אתה יכול אולי לראות זאת בעיני רוחך, אבל זה רק בדיה של מוחך), כך גם העבר לא קיים (או לפחות לא קיים עוד). העבר היה קיים כאשר הוא נקרא בזמנו "הווה", אולם כעת אינו קיים עוד ורק יצורים חיים עם תודעה מסוגלים לזכור אותו ולשחזר אותו בתודעתם.

ובנוגע להגדרת הזמן - אמרתי שניתן רק לומר בוודאות על זמן שהוא יחסי, אבל בעצם אפשר לומר עליו גם שהוא נע. (להגיד שהוא נע קדימה או לעתיד יהיה קצת מוזר, בהנחה שהעתיד אינו קיים ומושג כמו "קדימה" מרמז גם על עתיד וגם מעט מלאכותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה הגדרות מעניינות ודי נכונות לדעתי

בקשר למשו שאמר איזה משיהוא בתחילת התארד אניכ בר לא זוכר את הניק "שזה זמן זה פונקציה שצריכה לדאוג ששתי דברים לא יקרו בו זמנית"

יתכון וזה נכון אולי אני טעיתי

אבל קרה לכם פעם שאתם נמצאים במצב כל שהוא ואתם חושבים שכבר הייתם בעבר באותו מצב? זה קצת מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אפשר להגדיר את הזמן כשינוי ממצב A למצב B

אני עומד עכשיו (זה מצבA) אחרי דקה אני עדיין עומד (זה מצב B) אבל הרבה דברים השתנו

זמן הוא שינוי

לא משנה אם הוא נראה או לא נראה

המצב האטומי משתנה, דברים קטנים זזים ועו'....

זמן הוא שינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עלייך.  בעקרון, לעניות דעתי, אי-אפשר להגיד שיש "עתיד", כי העתיד לא ממשי, הוא בדיה שהמוח הוגה בכלי הנקרא "דימיון". העתיד טרם התרחש ואתה לא יכול לדעת אם הוא יקרה בדרך זו או אחרת (אם בכלל) ו\או להוכיח זאת. ונגיד שתבקש לחכות שיבוא ועל-ידי כך להוכיח שהוא אכן התרחש הרי שהרגע המדובר ייקרא "הווה", ולא "עתיד", ואם לאחר שהוא ייקרה תצביע על קיומו הרי שהוא אינו קיים עוד, הוא "עבר".     הכל בנוי רק מ"הווה", המוח האנושי מסוגל לדמיין "עתיד" ולהזכר ב"עבר", אבל כמו שהעתיד לא קיים (למשל - אתה מדמיין שתלך לישון עוד חצי שעה - זה לא המציאות, זה הדימיון שלך, זה לא קרה עוד. אתה יכול אולי לראות זאת בעיני רוחך, אבל זה רק בדיה של מוחך), כך גם העבר לא קיים (או לפחות לא קיים עוד).  העבר היה קיים כאשר הוא נקרא בזמנו "הווה", אולם כעת אינו קיים עוד ורק יצורים חיים עם תודעה מסוגלים לזכור אותו ולשחזר אותו בתודעתם.       

ובנוגע להגדרת הזמן - אמרתי שניתן רק לומר בוודאות על זמן שהוא יחסי, אבל בעצם אפשר לומר עליו גם שהוא נע. (להגיד שהוא נע קדימה או לעתיד יהיה קצת מוזר, בהנחה שהעתיד אינו קיים ומושג כמו "קדימה" מרמז גם על עתיד וגם מעט מלאכותי).

אני לא טענתי שהעתיד קיים.

ובלי קשר, יש תיאוריה שאומרת שכל הייקום הוא קוארק ש"משחק" בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענת שרק העתיד קיים, אבל שגם הוא עבר. הבנתי מזה שיש רק עתיד, רק שהוא כבר..עבר? :s05: באמת שלא הבנתי את המשפט הזה :-\, אתה כן? אם אתה רוצה לרמוז שאתה תומך בתיאוריה פילוסופית זו או אחרת בנוגע לזמן אל תרמוז עליה, תגדיר אותה, כי אנשים לא מבינים למה אתה מתכוון, וחבל. איך העתיד קיים? (הוא קיים כאפשרות..) ואיך הוא כבר "עבר"? 2010 זה כבר עבר? באיזה מובן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על העתיד הנורא קרוב קרוב שזה עוד שניה בערך. עכשיו, רק לחשוב על השניה זהו, והיא כבר עברה, והופ, הנה עברה עוד אחת.

היא כבר עברה, והעבר הוא רק , כלומר, גם העתיד הנורא קרוב שלך.

זה גם לא חייב להיות שניה, את יכול לקחת T שמסמן זמן, ולהשאיף אותו ל0 ולהגיד שלזמן הזה התכוונתי.

בקיצור אין כזה דבר מוחשי שקוראים לו זמן. המילה זמן נוצרה כדי לתאר תהליכים מסויימים. למשל, "היום בערב אני אלך להתאמן בשחיה" מציין תהליך כלשהו וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...