עזרה דחופה בנושא BOOT FROM ON BOARD RAID - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה דחופה בנושא BOOT FROM ON BOARD RAID

captaincaveman

Recommended Posts

איך לעזאזל אני עושה את זה!?!?!?

בשום פנים ואופן אני לא מצליח לעשות BOOT מה-ONBOARD RAID.

לא הייתה לי בעייה עם ה-PCI RAID הקודם שלי.

צריך עזרה דחוף.......

איזה לוח ? איזה מצב ה RAID שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפיטן, בתור משתמש וותיק.

אנחנו שוב נכנסים לנושא הכללים, פעם נוספת יותר מידי לדעתי.

אתה מכיר את המדיניות בנוגע לכותרות ותוספות מיותרות כמו הצילו!! עזרה!! וכו'!!!

אני מבקש ממך לשנות את הכותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוגדר ולא שינה כלום.

הוא פשוט מתעלם מה-RAID ב-BOOT.

ההתקנה של WINXP מתחילה, אני לוחץ F6 ומעתיק את ה-DRIVER של ה-RAID מהדיסקט שקיבלתי.

אני בוחר את הRAID כ-PARTITION שעליו אני רוצה להתקין, מפרמט אותו והתוכנה מעתיקה את הקבצים אליו.

אחרי העתקת הקבצים יש REBOOT ועד לכאן הכל תקין.

אבל אחרי ה-REBOOT שוב מתחיל התהליך מההתחלה, BOOT מה-CD וכו'.....

רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוצא את ה freake'n CD מהכונן....

אוי נכון! זה בדיוק מה שהייתי צריך לעשות! NOT :P

בכל אופן, מסתבר שאם רוצים להתקין על ה-RAID בלי שיש אחת מותקנת על המחשב אסור שיהיה עוד HD מחובר ל-IDE CONTROLLER הרגיל מפני שאז ה-HD הנ"ל "תופס" את האות C לעצמו ואי אפשר לעשות BOOT מה-RAID שמקבל למשל את D.

אם יש כבר מותקנת אין בעיה כי כבר יש BOOT SECTOR פעיל על C.

הכל עובד בסדר עכשיו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא נכון, זה רק שאלה של ה BOOT ORDER.

ה SETUP כל פעם התחיל לך מחדש כי כל פעם נעשה BOOT FROM CD, אם היית מוציא את ה CD ה BOOT היה ממשיך בלי קשר ל RAID. הIDE הרגיל פשוט נמצא אצלך בסדר לפני ה CD וה RAID אחריו.

אותיות כוננים הן לא דבר קבוע, אם הביוס היה עושה BOOT מה RAID הוא היה מקבל את האות C בלי קשר למה שמחובר על ערוצי IDE אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. גם כשהגדרתי BOOT מה-RAID לפני ה-CD זה לא עבד.

חוץ מזה, בשביל שיהיה BOOT מה-CD צריך ללחוץ על כפתור (boot from cd:..... press any key) לא תלחץ לא יהיה BOOT ממנו.

הבעיה היא ב-INSTALLER של WINXP. אם יש HD על ה-IDE CONTROLLER בתוכנת ההתקנה הוא מופיע לפני כל RAID ARRAY שיהיה במחשב.

יותר מזה, בנוסף לקבצים שמועתקים אל ה-PARTITION ב-RAID ARRAY תוכנת ההתקנה העתיקה כמה קבצים אל ה-HD שהיה מחובר ל-IDE CONTROLLER, קבצים שנועדו להסדיר את נושא ה-BOOT מה-RAID למרות שהוא לא הכונן ה"ראשון".

תאמין לי, ניסיתי הרבה וביררתי עם (החזירו לי תשובה אחרי שעליתי על זה לבד ב-3 בלילה... :( ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח מוזר שיש לך ???

תראה (למרות שאני ממש לא ממליץ, זה לא כיף בכלל) אתה יכול לנסות בעצמך.

קח מחשב עם RAID ועוד HD מחובר לא לבקר RAID, פרמט את כל הדיסקים כך שלא תהיה שום מותקנת ונסה להתקין את WINXP על ה-RAID. אחרי ה-BOOT הראשון הוא פשוט לא יצליח לעשות BOOT מה-RAID. וגם אם כן אם יום אחד תוריד את ה-HD שמחובר ל-CONTROLLER הרגיל, WINXP לא יעלה יותר. הוא תמיד ניגש ל-HD הראשון ומשם מקבל "הפניה" למקום המתאים, במקרה הזה ה-RAID ARRAY. לכן אם תצליח להתקין ככה ויום אחד ימות ה-HD, אכלת אותה. הפתרון, להתקין על ה-RAID בלי שום HD מחובר ל-IDE CONTROLLER וככה ה-RAID נחשב ל-HD הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...