סליחה על הבורות אבל מה זה raid בלוחות אם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סליחה על הבורות אבל מה זה raid בלוחות אם?

oran87

Recommended Posts

RAID ON BOARD אומר שיש בקר RAID מובנה על לוח האם.

RAID = REDUNDANT ARRAY OF INEXPENSIVE DISKS

מאפשר לך לעבוד עם בצורה שונה.

RAID 0 למשל לוקח 2 או יותר כוננים ומתייחס אליהם כאל אחד. כתיבה וקריאה מתבצעות על כל הדיסקים ומפוזרות באופן שווה ביניהם. מאיץ את הכתיבה והקריאה מהם בערך פי 1.5.

יש עוד תצורות RAID כמו RAID1 RAID3 RAID5 וכו'.

GOOGLE יודע על זה המון, תנסה לשאול אותו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה פה לפעמים הודעות על זה ואני לא יודע מה זה מישהו מוכן להסביר לי?

תשמע. בגדול - מערך RAID נותן לך אפשרות להאיץ את מהירות הגישה לדיסקים הקשיחים שלך באמצעות גישה בו זמנית לשניים או יותר (RAID 0 ), או להגדיל את רמת השרידות (גיבוי המידע) על ידי כתיבת המידע בו זמנית על שני דיסקים שונים (RAID 1) או, לשלב את שניהם )RAID 0+1). זה הסבר כללי. כדי לקבל הסבר הרבה יותר מפורט, חפש פה או פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקום דיסק אחד גדול של 40GB

כדאי לקנות 2 של 20GB?

למה ?

קודם כל אתה צריך בקר RAID. או שתקנה בקר PCI, או שתשתמש בבקר על לוח האם שלך (אם קיים).

דבר שני, כדאי לך לחשוב על זה. אם אתה הולך על RAID0 אז אולי תרויח מזה. אבל אם תלך על RAID1 , זה יהיה כאילו יש לך רק כונן אחד של 20GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסוח מחדש:

אני הולך לקנות לו אפוקס

4g4a+

שכולל בקר RAID

רציתי לקנות HARDISK של MAXTOR של 40GB

אבל לפי מה שהבנתי אני יכול לקנות 2 הרדיסקים של 20GB

לחבר אותם כל אחד לRAID(יש 2..) ולשים אותם על מצב 0

ואז הם יעבדו יותר מהר כלומר יתפקדו ככונן אחד

וכל הביצועים של המחשב היו הרבה יותר טובים.

זה נכון? שווה? מומלץ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לנושא לא קונים דיסק של 20 גיגה בימינו כאשר דיסק של 40 גיגה עולה 50 ש"ח יותר ודיסק של 60 גיגה עולה עוד 150 ש"ח מעבר לזה.

זה לא משנה אם קונים דיסק אחד או אלף, 20 גיגה לא משתלם לקנות (בין 40 ל 80 מאוד משתלמים, אחרי זה הם עדיין יקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר שווה לעשות את הטריק הזה עם שני דיסקים של 40GB

ולקבל דיסק של 80GB מהיר יותר (במיוחד שהדיסקים הם ATA133

שווה ? זה תלוי בתקציב.

אני אישית לא חושב שכמשתמש ביתי אתה תראה הבדל עצום בין אם תשתמש ב RAID0 עם שני דיסקים של 40, או אם תשמש בדיסק רגיל של 80. דברים מתחילים להשפיע כשמדובר במערכות שדורשות זמני תגובה הרבה יותר מהירים (שרתים שמחזיקים מסדי נתונים גדולים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם שמים דיסקים שאינם שווים

כמו נגיד 40GB

ו20 GB

או אם הבדלים קטנים כמו

38GB ו41??

זה עובד טוב? איך זה עובד? חלקית טוב?

לא לא לא ולא.

במערכי RAID יש להשתמש בדיסקים זהים (מאותו יצרן ועם אותם נתונים פיזים). חשוב מאד להקפיד על מנת לא ליצור בעיות.הסיבה שאמרתי מאותו יצרן היא שלא בטוח שהנתונים הפיזים זהים בדיסק קשיח של 80 גיגה משלוש חברות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...