מה בעצם ההבדל בין רב סוכר לחד סוכר? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה בעצם ההבדל בין רב סוכר לחד סוכר?

PJ

Recommended Posts

כן , אני יודע , יש כאן ת'רדים שעוסקים בנושאים הרבה יותר מעניינים , אבל יש לי שאלה שמעסיקה אותי כבר די הרבה זמן ולא הצלחתי למצוא לה תשובה.

ניקח נגיד רב סוכר כלשהו (נגיד עמילן) , הוא מורכב מהרבה חד סוכרים , האמת היא שאין לי מושג בדיוק מאיזה חד סוכר עמילן מורכב אבל בואו נגיד שזה גלוקוז. השאלה שלי היא מה יהיה ההבדל אם אני אוכל 100 גרם עמילן ובין אם אני אוכל 100 גרם גלוקוז? זאת אומרת , הבנתי שבגוף גם ככה הרב סוכר מתפרק לחד סוכר ככה שהקשרים בין כל מולקולות הגלוקוז המחוברות ויוצרות את העמילן מתפרקות ולמלקולות יחידות של גלוקוז ככה שמ100 גרם עמילן צריך לצאת 100 גרם קלוקוז. לא? או שניתוק הקשרים הזה עושה משהו? אם יוצא 100 גרם קלוקוז , מה ההבדל אם אני אוכל 100 גרם עמילן לבין 100 גרם גלוקוז? אני פשוט בטוח שיש הבדל כי תמיד תזונאים מזיינים את השכל שפחמימות מורכבות זה הבסיס של הפרמידה ואנו צריכים לצרוך מהם הכי הרבה ואת הסוכר הפשוט יש לצרוך הכי מעט (במעלה הפרמידה).

זהו , אני מקווה שהבנתם את השאלה שלי , הניסוח לא כל כך מוצלח , אני מצטער , אני פשוט קצת ממהר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנלא יודע תכלס תהבדל, אבל אני יכול להגיד לך את זה:

אני עברתי דיאטה נטולת פחמימות (יעני, 20 גרם פחמימות ליום במשך שנה זה היה.), ובספירה עצמה אין הבדל בין הפחמימות. יעני, אם אני אוכל 20 גרם עמילן זה 20 גרם פחמימות.

בספר שמצורף לזה גם מסביר בפירוט רב מה קורה בגוף כאשר אתה אוכל פחמימות... אני יכול להגיד לך שלפי הגוף שלך, פחמימות מורכבות ופחמימות "טהורות" (סוכר לבן וכו') הן אותו דבר מבחינת חומר כימי.

אבל, ההבדל העיקרי הוא כזה:

פחמימות מורכבות לגוף לוקח זמן רב לעבד.

מכל מיני סיבות (ויש הרבה), שאת כולן תוכל למצוא בספר של הדיאטה הזו, הגוף אוהב להפוך את הפחמימות הללו לחומרים אחרים.

לוקח לו זמן רב. אז, מה שקורה, הוא שבזמן שהפחמימות המורכבות מעובדות, אתה מספיק "לאזן" את זה ע"י שריפת פחמימות אחרות.

לעומת סוכר שישר הופך לשומן.

אבל זה ההסבר שלי לפי הספר, זהו אינו הסבר ביולוגי/כימי. (בעיקר בגלל העובדה שאנלא מבין בתחומים הללו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...