זכרון מטמון למעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרון מטמון למעבד

itaysk

Recommended Posts

אל תגזים !

מורדש כן אבל רק אם כל מ\המערכת היא חזקה.

כלומר - P4 עם SDR לא יורגש הבדל בין 256K ל512K .

ההבדל קיים כן - להגיד שהוא ממממממששששש משמועותי זה לא תמיד נכון תלוי השימוש במחשב.

משחקים ותוכנות של אנימציה וכו - יש הבדל גדול.

עבודות משרדיות ושימושים שאינם בסעיף הראשון - לא יורגש הבדל כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואאהו , אין לכם מושג כמה זה חשוב ....

היכן זה חשוב ? זה חשוב מאוד בשרתים לדוגמא שרתים של WindowsNT או שרתי Windows2000 .

מערכת ההפעלה של Windows2000 יודעת לנצל היטב (יותר נכון הזיכרון המטמון מנוצל היטב במערכת הפעלה זו ) את המטמון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגזים !

מורדש כן אבל רק אם כל מ\המערכת היא חזקה.

כלומר - P4 עם זכרון SDR לא יורגש הבדל בין 256K ל512K .

ההבדל קיים כן - להגיד שהוא ממממממששששש משמועותי זה לא תמיד נכון תלוי השימוש במחשב.

משחקים ותוכנות של אנימציה וכו - יש הבדל גדול.

עבודות משרדיות ושימושים שאינם בסעיף הראשון - לא יורגש הבדל כלל.

דווקא אתה טועה פה, מטרתו של הקאש הי לפצות על העובדה שהמעבד רץ במהירות גבוהה בהרבה מהזיכרון (מכפלה גדולה בהרבה מ 1).

לכן ההבדל באחוזים שיתקבל עם P4 שפועל עם SDRAM לעומת אותו מעבד שפועל שם או RDRAM יהיה גדול יותר.

אני כמובל לא טוען ש P4 + SDRAM + 512K CACHE יותר מהיר מ P4 + RDRAM + 256K CACHE (מעבדים באותה מהירות), אבל מה שאני אומר הוא שיחסית אם נשווה את אותה מערכת RDRAM עם מעבד שמכיל 512K לעומת מעבד עם 256K נקבל הבדל בביצועים של X%, אז אם נחזור על הניסויי במערכת SDRAM ההבדל יהיה יותר מורגש.

גם ההבדל יותר מורגש ככל שהמעבד פועל במיכפלה גבוהה יותר (ולכן מוגבל יותר ע"י הזיכרון).

במצב תיאורטי שניקח מעבד עם מכפלה של X1 ונפעיל אותו עם תואם לבאס שלו אז המעבד יתן אותם ביצועים בלי קשר לקאש (0, 256, 512, 546464366874641654).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד עובד במכפלה גבוהה פי 10 (נניח) מהזיכרון. כשהמעבד צריך לגשת לזיכרון, הוא מחכה למידע מהזיכרון עשרה מחזורי שעון שנותרים מבוזבזים. מעבד שעובד במכפלה גבוהה פי 15 מהזיכרון יחכה 15 מחזורי שעון מבוזבזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפקידו של הזיכרון לספק מיגע למעבד לפי דרישה. אם מהירות הזיכרון לא מוגבלת אז הכפלת מהירות המעבד תכפיל את הביצועים,

אבל מעשית מהירות הזיכרון מוגבלת מאוד ולכן ביצועי המעבד הרבה פעמים מוגבלים ע"י רוחב הפס של הזיכרון.

ככל שהמעבד מהיר יותר מהזיכרון הוא יותר מוגבל ולכן גדלה החשיבות של הקאש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RDRAM PC800 (ד"א כמה זה במגהרצים?)

זה שווה ערך (ברוחב הפס, לא בזמני הגישה) ל-(DDR 400 MHz (PC3200

אז נגיד שאני קונה P4 1.7

אז זה חשוב לקנות אותו עם 512KB CACHE?

אין 4 1.7 עם 512K. בכל מקרה לא כדאי לקנות אותו, כי הוא אוברקלוקר גרוע. כדאי לקנות 1.8A.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרון RDRAM PC800 הוא 400Mhz וקרוי שמונה מאות בגלל שהוא פועל בDUAL Channel משמע 800Mhz ,אותה פעולה גם הRDRAM 1066.

אין מעבדי 1.7Ghz מבוססי ליבת נורת'ווד שהן בעלות 512KB L2 Cache.

הדגמים בעלי זאת הם ה1.6 ה1.8 ה2.0 ומעלה...

אבל תיקח בחשבון שבחנויות קטנות יש גם דגמים ישנים יותר של אלו מבוססי ליבת הווילמייט שהיא הרבה פחות מוצלחת מהנורת'ווד ויש לה רק 256KB L2.

עריכה:הוא הקדים אותי בחצי דקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...