המחשב לא נדלק , האם הספק מת? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא נדלק , האם הספק מת?

PJ

Recommended Posts

אהלן , אתמול , חזרתי מותש מהבית חולים , הלכתי לישון , ואחרי איזה שעה אני פתאום שומע רעש מוזר , אני לא בדיוק יכול להגדיר אותו , אבל זה היה מעין בום חשמלי כזה . לא יחסתי לזה כל חשיבות , אבל אחר כך , ניסיתי להדליק את המחשב אבל פשוט לא הצלחתי , הוא פשוט לא נדלק.

מה לדעתכם יכל לקרות , ואיזה רכיב הוא הדפוק? יכול להיות שאם הספק נשרף , הוא שרף יחד איתו את הלוח אם? (המחשב היה מכובה כאשר זה קרה).

תודה.

עריכה : עוד קצת אינפורמציה : המערכת:

AMD 3000+ (עם היטסטיק מקורי)

Twinmoss 1024MB 3200

GigaByte 6600GT

GigaByte K8NF9

מארז מסדרת 6A עם ספק HEC 300

לא נראה לי שזה הכרטיס מסך כי המחשב בכלל לא נדלק , זה לא שהוא נדלק ופשוט אין תמונה , אין פשוט זרימת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כשאתה מדליק את המחשב מהלחצן והוא לא נדלק זה יכול להיות משלושה גורמים תבדוק לפי הסדר הזה

1. לחצן הפעלה מת

תוציא את החיבור של הלחצן מהלוח זה שני פנים תקח מברג טסטר ותקצר בין שני הפינים האלה

2. הספק מת

תנתק את החיבור של הספק מהלוח זה חיבור של 20/24 פינים

תקצר בין החוט הירוק לאחד החוטים השחורים הספק לא נדלק? הבעיה בספק

3. הלוח אם לא תקין

אם שתי התוצאות הקודמות לא פעלו אז זאת התשובה

במקרה של הלוח גם תביט עליו ותחפש קבלים (לא כבלים) מנופחים או נוזלים

כמובן שאם רכיב אחד נשרף יתכן שעוד נשרפו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לנתק את המחשב מהחשמל לדקה. חבר אותו שוב ונסה להדליק.

אם הוא לא נדלק ובאמת שמעת "בום" אז יש סיכוי גדול שהספק שרוף.

אם המחשב היה כבוי באותו הזמן אז יש סיכוי טוב שרק הספק מת, אבל צריך לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ירח - אני מודה לך על התשובה , אבל לצערי לקצר בין החוטים ולהתעסק איתם זה די מסובך בשבילי , אני מעדיף שלא להתעסק עם זה בעצמי. הסתכלתי על הלוח אם והכל נראה תקין.

הוצאתי מהחשמל וחיברתי חזרה אבל זה לא עזר. :'(

בכל מקרה , יש לי שאלה , הספק ככה , כאשר הוא לא מחובר לכלום , הוא יכול לפעול? זאת אומרת , אם אני אנתק אותו לחלוטין מכל רכיב במחשב האם הוא יפעל? ואם לא , ונגיד שהלוח אם נשרף , למה שהספק פשוט ידלק אבל המחשב פשוט לא יעלה? (כלומר , הספק יתחיל לעשות רעש אבל אני לא אראה שום תמונה ובכלליות שום דבר פרט לספק יפעל במערכת).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהמחשב לא מחובר הספק יכול להדלק

לא תמיד לתת חשמל כי לפעמים צריך עומס מינימאלי אבל המאוורר שלו אמור להדלק

כדי להדליק אותו בלי המחשב כמו שאמרתי פשוט לקצר את הגיד הירוק עם אחד הגידים השחורים

אם הלוח אם שרוף המחשב לא יכול לעלות מהסיבה הפשוטה שהלוח אם הוא הבסיס להכל ועליו יושב הגשר הצפוני שהוא בעצם השוטר תעבורה של המחשב שיודע לקשר בין החלקים השונים שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה רוצה שאני אקצר את הגיד הירוק עם אחד מהגידים השחורים אם אני פשוט יכול לנתק לגמרי את כל החיבורים היוצאים מהספק וזהו.

ובקשר לשאלה השניייה , לא הבנת אותי , ברור לי שהמחשב לא יעלה בגלל שהלוח אם זה מרכיב שהמחשב לא יכול בלעדיו , השאלה היא למה שהספק לא ידלק והמחשב פשוט לא יעלה? זאת אומרת , וסליחה שאני משגע אותכם , המסקנה שהגעתי אליה והיא בטוח לא מהפכנית היא שאם כאשר אני לוחץ על הכפתור להדליק את המחשב ולחצן ההפעלה תקין אבל שום דבר לא פועל כולל המאוורר של הספק אז הבעיה ההגיונית היחידה היא שהספק מת , כי אם הלוח\מעבד\זכרונות היו מתים , אז אולי המחשב לא היה עולה אבל הספק עדיין היה פועל (המאוורר היה זז , היה רעש וכו).

האם אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבדוק אם הספק באמת מת אז תעשה מה שאמרו לך : תנתק את הספק מהמחשב תקח סיכה ותקצר בין החוט הירוק והשחור ותחבר לחשמל ,

אם הספק נדלק כרגיל והמאוורר מסתובב אז כנראה שהספק בסדר ויש בעיה ברכיבים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...