האם אפשרי לייצר חמצן במאדים? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשרי לייצר חמצן במאדים?

sherlock1212

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל להסית אסטרואידים נגדו יעלה גם מלא כסף (חללית/תותח/לייזר...)

ואם כבר מדברים על גזים הנה תוכנית חילופית:

לקחת 2מיליון גברים גברים למאדים (עם חליפות מיוחדות שיש בהן חור בתחת), שיהיו בקוטר של 10 מטר אחד מן השני עליו, ולהפליץ עליו באותו הזמן למשך  יומיים.

סזה לא רק יהפוך את הכוכב חם אלא גם יהרוג/יכחיד כל סוג של עצם חיי עליו (עבמים, חייזרים, סרטנים מהלכים על 10 בגודל של 18 מטר...) וגם ידג שלא ינסו להתקרב אליו במשך ה300  שנה הקרובים.

נ.ב: גם מראות בגודל של 3 קילומטרים יעלו הרבה כסף ויבזבזו הרבה חול מכדור הארץ.

ואם כבר מדברים ל מראות אפשר גם לכוון עליו זכוכית מגדלת בגודל של אמריקה ולקוות שזה לא יפוצץ את הכוכב או יהרוס משהו בדרך (גם בקשר לזכוכים מגדלת הענקית אפשר ככה להשמיד מקומות כמו המשרד של מיכרוסופט או את המאהל של הג,יהד האיסלמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהפסקנו עם התגובות המפגרות, כנראה שטעיתי בגדול...

להסיט אסטרואיד לתוך מאדים יעלה הרבה כסף, אבל זה גם יעיל מאוד (זאת הדרך שתפלוט הכי הרבה אנרגיה)

בנוגע למראות, חול זה לא יבזבז בכלל (כי לא מכינים מראות כאלה מזכוכית, אלא מאלומוניום וחומרים דומים)

[וחוץ מזה, מישהו שמע שיש מחסור בחול? כי אני לא...] ובנוגע לכסף, יחסית זה הפתרון הכי זול

רק הוא לא מאוד יעיל (הוא יעבוד, אבל זה ייקח הרבה זמן)

ואם כבר אתה רוצה לעצבן מוסלמים, הייתי משמיד את הקעבה (כעבה?) במכה, המקום הקדוש ביותר לעם המוסלמי, ולא אוהל של אירגון טרור מסכן

שאפשר לשטח עם F15 אחד עם כמה פצצות מסכנות ולסגור את הבאסטה (ושוב, לא מספיק עם תגובות מפגרות?!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראתי פעם תוכנית על יישוב המאדים. אמרו בה שלאצות האלו יהיה אפשר לשנות בקלות את הדי אנ איי ולהוסיף לה תכונה של התמודדות עם הטמפרטורה הנמוכה או משהו כזה .

וגם נאמר שאפשר לגדל את האצות במהירות ובכמויות ענקיות.

ככה שזה זול ולא מסובך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא שמנו בני אדם על מאדים עדיין

בקושי כמה לפני שנה וקצת בערך אני חושב, שגם מתו די מהר...

וברגע שיהיו אצות כאלה נדבר, בנתיים להגיד שזה "פשוט" זה קל מאוד

עכשיו שבאמת יעשו את זה ואז נדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות הן בעיקר לוגסטיות של העברה של הדברים לשם

בנוסף יש הרבה מאד דילמות אתיות במהלך של כזה, הרי זו השמדה מוחלטת של האקולוגיה של מאדים(גם אם זו לא אחת מפותחת במיוחד) והחלפה באחת שתתאים לנו

מבחינת יצירת האצות והנדסה גנטית שלהם, זה באמת החלק הקל,כבר היום יש יכולות בסיסית ליצור את האצות הדרושות, ועד שממש נוכל להגיע למאדים בקלות כנראה שזה יהיה עניין שבשגרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר כאילו בהנחה שיש מערכת אקולוגיה למאדים, וזה לא סתם מדבר גדול מאוד...

ואולי אפשר ליצור אצות שיחיו בתנאים כאלה קפואים (לא שאני חושב שזה קל כמו שאתם אומרים, אבל שיהיה)

מה עם חוסר מים נוזליים במאדים? אני עדיין לא שמעתי על אצות שגדלות במדבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"In ecology, an ecosystem is a naturally occurring assemblage of organisms (plant, animal and other living organisms-also referred to as a biotic community or biocoenosis) living together with their environment (or biotope), functioning as a loose unit"

ציטוט מויקיפדיה על ecosystem

אני לא חושב שאפשר להתייחס למקום שאין בו חיים (עד כמה שידוע לנו כרגע), כעל מערכת אקולוגית...

מצד שני, כמו שאח שלי אומר, זה סתם סימנטיקה, ומצדו אפשר לקרוא למערכת האקולוגית של מאדים "משה"

בכל מקרה,

אני לא יודע איזה "דילמה אתית" לי אישית תהיה אם נצטרך ל"הרוס" את המדבר במאדים

חוץ מזה, בהתחשב שכבר הרסנו כמעט את כל כדוה"א, שהוא הרבה יותר מגוון ומדהים מאשר מאדים,

מה זה כבר מדבר משעמם אחד גדול...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדבר זה מערכת אקולוגית בלי שום ספק, בתנאי שיש בו חיים

השאלה היא האם המדבר במאדים הוא מערכת אקולוגית (הרי אין בו חיים [עד כמה שידוע לנו])

אגב, לפי ההגדרה האמיתית למדבר גם הקוטב הצפוני והדרומי הם מדבריות

ההגדרה המקצועית אומרת שמדבר זה מקום שבו יכול לא לרדת גשם זמן רב (שלג וכד' לא נחשבים)

או שכמות הגשם היא מתחת לכמות מסויימת, וכן מקום בעל טמפ' קיצוניות

זה לאו דווקא מקום שבו בלילה קר מאוד וביום חם מאוד

ומכיוון שבמאדים לא יורד גשם, אז מאדים עונה על ההגדרה של מדבר, כי מאוד קר שם, ואין משקעים

בכל מקרה, כל זה גולש מהנושא של הדיון המקורי, שלדעתי היה צריך להינעל ממזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...