האם אפשרי לייצר חמצן במאדים? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשרי לייצר חמצן במאדים?

sherlock1212

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
[ U S A lR  ][/\][ link=topic=136080.msg1142528#msg1142528 date=1124051374]

בירח של צדק אירופה יש צמחיה יענטו לפי תיאוריה אפשרי לחיות שם? מבחינת טמפרטורות וכל זה מה הכי משתווה יחסי לכדור הארץ?

ממתי בדיוק מצאו חיים מחוץ לכדור הארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שיש מיים על המאדים (קרח זה גם מיים)

לוקחים פצצה טרמית או טרמו-גרעינית אחת (או 1000)

זורקים למיים

ובום

יש לך המון דברים שיוצאים מזה

חח באמת המון.. לך תדע אולי נשנה את המסלול ובסוף הוא ייתנגש בנו :P או ישנה מסלול של איזה כוכב שביט או אפילו את שלנו.

פגיעה קטנה וחדה בequilibrium(ראיתי את הסרט היום ביס בפעם ה1000 :silly:) של העונות יכולה לדפוק את החיים על כדוה"א

לגמרי.

[ U S A lR ][/\][ link=topic=136080.msg1142528#msg1142528 date=1124051374]

בירח של צדק אירופה יש צמחיה יענטו לפי תיאוריה אפשרי לחיות שם? מבחינת טמפרטורות וכל זה מה הכי משתווה יחסי לכדור הארץ?

לא אין שם צמחיה, הכל קרח וקרח וקרח וקרח ... יש שם קניונים (כמו הגראנד קניון) של קרח וחושבים שאולי מתחת בין הסדקים אולי יש אוקיאנוס.

חושבים שגם מצאו גייזרים, אז זה אומר שיש סיכוי לפעי' געשנית מתחת לפני הקרקע. מה זה עוזר ? זה נותן מקור אנרגיה -> טמפרטורות אשר מאפשרות

קיום של חיים.

בכל מקרה, אם נפתח מקורות אנרגיה חילופיים, גם נוכל להגיע רחוק יותר בכוכבים ונוכל לחקור את היקום יותר לעומק, וגם יהיו לנו אפשרויות כמו terraforming

למאדים, אחרי שנהרוס את כדוה"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אם נפתח מקורות אנרגיה חילופיים, גם נוכל להגיע רחוק יותר בכוכבים ונוכל לחקור את היקום יותר לעומק, וגם יהיו לנו אפשרויות כמו terraforming

למאדים, אחרי שנהרוס את כדוה"א.

אני חושב שבקצב שאנחנו הולכים היום לכיוון הריסת הכדור שלנו, אפילו תחנת החלל הבנלאומית (שכרגע בתהליכי בנייה) אפילו לא תספיק להיבנות עד הסוף...

מילא המין האנושי, אבל חבל שהתהליך של ההשמדה יקח איתו גם את כל החיים האחרים שקיימים על הכוכב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לשאלה המקורית - חשבו על הרעיון הזה של לייצר חמצן על מאדים ולהפוך את האטמוספירה למשהו שיותר דומה לכדור הארץ, אבל עם אצות ולא עם עצים

בכל מקרה זה יקח הרבה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התכנונים של היום ישתמשו בצמחים (אני חושב אצות) בתחנות מכמה סיבות :

1) חמצן

2) אוכל

3) חוסר בפיתוח , יצור ותפעול מערכות חמצן ואוכל

3) חוסר מטען ומאפשר שהיות ארוכות יותר (פחות אוכל לסחוב ,פחות תקלות במערכת קיום חיים - הצמחים בכול מקרה יצרו חמצן )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונת O2, אם אתה לוקח רק O אחד אתה תמות מזה די מהר..

אני לא בטוח שאתה צודק

למען האמת, אני אפילו לא חושב שזה אפשרי (אפילו בסביבה מבוקרת) לנשום O "אחד" כל פעם (ולא מולקולות של O2)

הרי חמצן תמיד נקשר לחמצן אחר (או למשהו אחר), הוא אף פעם לא מסתובב לו לבד, שהרי הוא אינו גז אציל

ולכן אתה תמיד תנשום O2 (או O3 - אוזון) ואף פעם לא O

חוץ מזה בנוגע לדיון, אני אפילו לא בטוח אם מאדים מסוגל להחזיק כזאת אטמוספרה, שהרי האטמוספרה שיש במאדים

כיום היא כ"כ דלילה שמבחינת בני אדם, זה שווה ערך לריק בערך

מה שבעצם אומר שבשביל לקיים אטמוספרה נורמלית על מאדים, אנחנו צריכים להעשיר את האטמוספרה שם, כלומר

להעביר לשם גזים, עד שתהיה שם אטמוספרה עם לחץ פחות או יותר שווה לכדוה"א

חוץ מזה, תזכור גם שחמצן מהווה רק כ-21% באטמוספרה בכדוה"א (הרוב זה חנקן, כ-78%), ובני אדם לא מסוגלים

להיות בסביבה יותר עשירת חמצן מזה לאורך זמן

חמצן בריכוז גבוה גורם להתחמצנות של האיברים הפנימיים, ולאורך זמן מוות וגם זה גורם לתופעה (שאת שמה אני לא זוכר)

שהיא בעצם over-חימצון של המוח, מה שגורם לסוג של high (כמו מסמים) ואובדן הכרה לאורך זמן

או בקיצור, בלי השקעה עצומה של זמן וכסף אין שום אפשרות לעשות אטמוספרה שיהיה אפשר לחיות בה במאדים

(חוץ מזה שתזכרו שאנחנו חייבים צמחים, מה שאומר גם מים, ובעצם אנחנו צריכים מערכת אקולוגית שלמה כדי לחיות...)

למרות זאת, אפשר לחיות על מאדים, אם נעשה שם ביוספריה (סביבה קטנה יותר [כמה בניינים או משהו] סגורה ומבוקרת)

חוץ מזה, כולכם שכחתם להזכיר את הסופות שמתחוללות באורך קבע על מאדים, יש שם סופות חול עצומות, שיכולות להימשך

מספר שנים, מה שעלול *קצת* להקשות על חיים שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאתה צודק

למען האמת, אני אפילו לא חושב שזה אפשרי (אפילו בסביבה מבוקרת) לנשום O "אחד" כל פעם (ולא מולקולות של O2)

הרי חמצן תמיד נקשר לחמצן אחר (או למשהו אחר), הוא אף פעם לא מסתובב לו לבד, שהרי הוא אינו גז אציל

ולכן אתה תמיד תנשום O2 (או O3 - אוזון) ואף פעם לא O

תקרא שוב את מה שFunky-Monk רשם ותנסה להפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה שאני כותב ותנסה להפנים

אי אפשר לנשום אטומים בודדים של O (בניגוד לO2,שזה מה שאנחנו נושמים עכשיו)

מכיוון שהחמצן תמיד נקשר למשהו אחר (כי הוא אינו גז אציל)

ולכן ההצהרה של funky-monk:

"התכוונת O2,אם אתה לוקח רק O אחד אתה תמות מזה די מהר" היא בולשיט לגמרי

קודם כל, אי אפשר להגיע למצב שבו תנשום רק O "אחד" (בניגוד למולקולות של O2)

ואפילו אם איכשהו תצליח לייצר מצב כזה במעבדה איכשהו, אני בספק שזה ירעיל את הבן אדם

אלא אם כן יש לך הוכחות לכך שזה רעיל,ובמקרה כזה, אתה מוזמן להביא אותן

חוץ מזה אני מאמין שfunky-monk פספס לגמרי את הכוונה של האדם שהוא ציטט מלכתחילה

האדם שהוא ציטט התכוון שאפשר לקחת CO2 וממנו להוציא חמצן לנשימה (והוא צודק)

בעוד שfunky-monk (אני חושב) פירש את זה כלקחת כל O בנפרד ולנסות לנשום אותו,

מצב שאתה לא תצליח לייצר (כי כל אטום חמצן ייקשר לאטום כלשהו אחר) ומצב שהוא (לפי funky-monk) רעיל [ואני בספק רב שהוא צודק כאן]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון לגמרי, הסיבה שאין למאדים אטמוספירה עשירה היא שלפני כמה עשרות מיליוני שנים הוא איבד את השדה המגנטי שלו והרוחות הסולאריות סחפו את האטמוספריה בקלות (שכן המסה שלו קטנה מכידי להחזיק אותם ללא ההגנה של השדה המגנטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, על מנת שמאדים יחזיק אטמוספרה עשירה מספיק, הוא צריך שדה מגנטי (יש לו עכשיו?)

בעצם זה לא משנה, אפילו למאדים יש שדה מגנטי, והוא מסוגל להחזיק אטמוספרה עשירה,

אין איך ליצור את האטמוספרה העשירה הזאת, ואפילו אז, מאדים אינו בדיוק מקום נוח ליישוב

(מבחינת קרינה קוסמית, סופות חול, טמפרטורה, חוסר מים [מלבד {אולי,אני לא בטוח} בקטבים שלו וכד')

כלומר אפשר רק לחיות שם בביוספירה, וגם זה לא בטוח, ועדיין מסובך וצריך הרבה מאוד כסף בשביל זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שמסדרים שם אטמוספירה עשירה, שאת זה עושים בעזרת אצות בעית הקרינה הקוסמית אמורה להיפתר

ואחרי שיש אטמוספירה אפשר לסדר את הטמפרטורה בעזרת גזי חממה, מה שגם יטפל בעניין המים (יפשיר את הקרח)

ואני בטוח שכל זה גם ישפיע על הסופות חול בצורה זו או אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק אתה מתכוון לגדל שם אצות? בכל האוקיינוסים שאין שם?

ותזכור, אצות אומנם מייצרות חמצן, אבל הן לא מייצרות אותו מריק

אין שם מספיק CO2 גם בשביל שהאצות "ינשמו", ולכן זה לא יעבוד

כמו שאמרתי, הדרך היחידה לעשות אטמוספרה עשירה זה להעשיר אותה,

על ידי זה שמביאים לשם גזים בעצמנו, או להקטין את הגודל של האטמוספרה שם איכשהו

(מכיוון שהיא קטנה יותר, אך בעלת אותה כמות חומר, היא תהיה עשירה יותר)

בקיצור, זה בלתי אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...