שר האוצר ביבי נתניהו התפטר! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר האוצר ביבי נתניהו התפטר!

malcolmx9

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3123837,00.html

"תרשום לפניך את התפטרותי, הנה המכתב", אמר שר האוצר לראש הממשלה בעת ההצבעה בממשלה על שלב הפינוי הראשון, והניח על שולחן הממשלה מכתב התפטרות כתוב בכתב ידו. "ממשלה מאוזנת ששיקפה את רצון העם בבחירות האחרונות הפכה לממשלה שמבצעת באופן אוטומטי מדיניות שמנוגדת לעקרונות הליכוד", הסביר נתניהו. מקורבי שרון: "ההתנתקות תבוצע. נתניהו פועל ממניעים פוליטיים". לאחר ההודעה הדרמטית, הממשלה אישרה את שלב הפינוי הראשון ברוב של 17 נגד 5

אני לא מאמין שהוא התפטר! הוא הכניס את המדינה לבוץ והריע את המצב הכלכלי בעקבות הרפורמות שערך, והוא פשוט בורח באמצע....

סיבות ההתפטרות שלו היו פוליטיות לחלוטין....

:angryfire:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל באמת חבל שהוא התפטר, דווקא בזכותו - לדעתי - יצאנו מהמיתון ונכנסנו שוב לתקופה של צמיחה כלכלית. אני מאמין ברפורמות שהוא ניסה להנהיג, בעיקר בנסיון למגר את התופעה שאנשים רבים לא יוצאים לעבוד / מביאים הרבה ילדים כדי לחיות על הקצבאות של המדינה.

מצד שני, הוא סתם יצא צבוע - הרי הוא הצביע בעד תוכנית ההתנתקות גם בממשלה וגם בכנסת, כי אז עוד לא היה בטוח שהתוכנית תאושר. אבל עכשיו, כשזה כבר ברור לכולם שהיא הולכת להתבצע, הוא מרשה לעצמו להתפטר כדי "כאילו" לצאת גבר בעיני מרכז הליכוד (שכידוע התנגד לתוכנית ההתנתקות), וכל זה במטרה לצבור נקודות למאבק נגד שרון על ראשות הליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדי יום מצטרפים מאות אנשים לתוך מעגל העוני והאבטלה, אז על איזה צמיחה כלכלית מדובר בדיוק?

הוא עשה רפורמות שונות כדי לנסות למגר את תופעת "אוכלי חינם", משפחות מרובות ילדים שחיות על חשבון המדינה וכו', שהוא צדק בעניין הזה, אבל בדרך הוא פגע בשכבות החלשות שלא הגיע להם (כמו אמהות חד הוריות, זקנים וכו').

ההטבות שהוא עשה הועילו יותר לעשירים מאשר לעניים (כמו בתוספת שכר או מה שזה לא היה, לבעלי הכנסה נמוכה נוספו רק שקלים בודדים ואילו לעשירון העליון נוספו כמה אלפי שקלים למשכורת! לא זוכר איזה הטבה זאת הייתה בדיוק...).

כל הפעולות שלו העצימו יותר את הפער בין העשירון העליון לעשירון התחתון, שלא לדבר על כך שדירדרו יותר את העשירון התחתון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא לו צבוע אבל הוא עושה את מה שהכי טוב בשבילו.

ובאמת הוא שיפר את הכלכלה לפי כל הנתונים. אני לא מבין את כל אלה שחושבים שהוא בא במטרה להרוס את המשק. כאילו מה...אין לו משהו יותר טוב לעשות חוץ מלהחריב את הכלכלה של ישראל? איזה אינטרס יש לו שהמצב הכלכלי לא ישתפר??

תבינו כבר שכלכלה זה לא מדוייק ולכל תוכנית כלכלית יהיו תומכים ויהיו מתנגדים.

תמיד כל אחד יגיד שהתוכנית שלו יותר טובה אבל אף פעם אי אפשר לדעת בוודאות.

תנו לשר האוצר לעשות את תפקידו וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.

ו-malcolmx9, זה דיי דבילי להגיד ש"הוא הכניס את המדינה לבוץ והריע את המצב הכלכלי בעקבות הרפורמות שערך, והוא פשוט בורח באמצע"...

באמת נראה לך שזאת סיבת ההתפטרות הנסתרת שלו? שהוא "דפק וברח" ? ::)

אני לא מבין את כל אלה שחושבים שהוא בא במטרה להרוס את המשק. כאילו מה...אין לו משהו יותר טוב לעשות חוץ מלהחריב את הכלכלה של ישראל? איזה אינטרס יש לו שהמצב הכלכלי לא ישתפר??
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל באמת חבל שהוא התפטר, דווקא בזכותו - לדעתי - יצאנו מהמיתון ונכנסנו שוב לתקופה של צמיחה כלכלית. אני מאמין ברפורמות שהוא ניסה להנהיג, בעיקר בנסיון למגר את התופעה שאנשים רבים לא יוצאים לעבוד / מביאים הרבה ילדים כדי לחיות על הקצבאות של המדינה.

מצד שני, הוא סתם יצא צבוע - הרי הוא הצביע בעד תוכנית ההתנתקות גם בממשלה וגם בכנסת, כי אז עוד לא היה בטוח שהתוכנית תאושר. אבל עכשיו, כשזה כבר ברור לכולם שהיא הולכת להתבצע, הוא מרשה לעצמו להתפטר כדי "כאילו" לצאת גבר בעיני מרכז הליכוד (שכידוע התנגד לתוכנית ההתנתקות), וכל זה במטרה לצבור נקודות למאבק נגד שרון על ראשות הליכוד.

בקשר לנקודה הראשונה שלך... אנחנו אכן בצמיחה כלכלית (באופן כללי) אבל ממש תלוי איפה מסתכלים.

אם מנקודת המבט של ביבי, כלומר של העשירים, אז אנחנו כרגע בצמיחה היסטרית, אבל אם מסתכלים מנקודת המבט של כלל האוכלוסיה אנחנו במיתון מטורף,

אם לא שמת לב, בתקפתו הוא מכר כמו מטורף את כל נכסי המדינה, העשיר את העשירים וסליחה על הביטוי דפק את העניים בצורה לא נורמלית.

אנחנו במיתון, הכלכלה שלנו ממש לא יציבה, וזה שהוא התפטר רק מרעה את המצב הזה.

אנחנו במיתון, המדינה מורכבת מכלל העם ולא רק מעניים.

אני מסכים איתך ועם ביבי בדבר אחד, צריך לעודד אנשים לעבוד.

המהלך הזה בצורה בוטה מתחחילה את מערכת הבחירות שלו, וראו את יותר מהכל אתמול בדיון שלו עם פרס, הוא פשוט דיבר לבוחרים ואמר להם מה שהם רצו לשמוע.

אם באמת היה אכפת לו להנסיגה הוא היה מתפטר לפני שנה ולא שבוע לפני תחילת ההנתקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו-malcolmx9, זה דיי דבילי להגיד ש"הוא הכניס את המדינה לבוץ והריע את המצב הכלכלי בעקבות הרפורמות שערך, והוא פשוט בורח באמצע"...

באמת נראה לך שזאת סיבת ההתפטרות הנסתרת שלו? שהוא "דפק וברח" ? ::)

אני לא רשמתי שזאת הסיבה להתפטרות שלו! ציינתי שהמניעים להתפטרות שלו הם פוליטיים לפי דעתי (בגלל הבחירות לראשות הליכוד).

ניסחתי את המשפט קצת בצורה לא מסודרת, אבל אני חושב שאפשר להבין את הכוונה שלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שר אוצר מצויין, אבל ממילא לדעתי רוב המייללים בתקשורת על הפערים וכו' התרגלו, משום מה, לקונספט שהמדינה אחראית למצבם הכלכלי.

ובכן, לא.

תעבדו, תיזמו, תעשו. תלמדו. אבל להתלונן כי שר האוצר דפק אותם? אם הם מתלוננים בעוד הם מקבלים קבצאות, מה אני אומר על 49 אחוזי מס הכנסה שאני משלם, שלא לדבר על כל המכסים השונים על דברים שאני קונה בחו"ל, ו128 אחוזי מס קניה ששילמתי על האופנוע שקניתי (30 אלף שקל מס)?

בקיצור, אני נדפק הרבה יותר.

ונחשו בשביל מי אני נדפק? בשביל אותן "שכבות חלשות", שמעדיפות להטיל עלי את האחריות לפרנסן.

הייתי פעם מעוניין לשמוע מהו רכיב הקסם שהופך אדם כלשהו לחבר ב"שכבה חלשה". האם זו מנת משכל נמוכה? עיוות פיסי?

האם, למשל, Mr. Salad Fingers משתייך לשכבות החלשות?

שיבואו כל "החלשים" ויסבירו מה הופך אותם לכזה.

בעיני, כל מה שהופך אותם לכאלו זו העצלנות והעדר האינטלקט. לא טוב להם בעבודתם\חוסר עבודתם? ילמדו, יתקדמו.

האפליה בישראל מתה ממזמן (אלא אם אתה ערבי, אבל אותם זה בסדר להפלות).

הסוציאליזם והסולידריות החברתית הם שורש כל רע. הם אחראים לחוסר האמיבציה של אנשים וההשלמה האומללה עם מצבם.

היה צריך לבטל לחלוטין את הקצבאות (למעט נכים\זקנים), בכסף שנחסך לשפר את מערכת החינוך, לממן לימודים חינם (עד דוקטורט - כמו בחלק ממדינות אירופה) ולתת לאנשים לקחת אחריות על חייהם.

כן, אני פשוט רותח כשאני רואה את עדת הבכיינים, שבכל יום הולכת וגדלה, ורוצה את הכסף שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, SamurAchzar - כל הכבוד, מילים כדורבנות.

עכשיו, מצד אחד, ביבי אכן עשה את העבודה שלו על הצד הנכון, החזיר את הצמיחה החיובית, שיקם ענפי כלכלה, הפריט מוסדות ממשלתיים חשובים וייעל אותם ולמרות שבתקופה האחרונה הוא קצת הגזים עם הגזירות הכלכליות שלו, הוא עשה עבודה טובה אבל אני מסתכל על זה ככה - אני קפיטליסט מושבע, תומך בשוק חופשי והאחרון שרוצה לראות את שפמו של עמיר פרץ על כסא שר האוצר, אבל למען השם ביבי, קצת צדק חברתי! אמנם הורדת את קצבאות הילדים ואת קצבאות האבטלה, אבל מה עם הקשישים? הנכים? הסטודנטים?

תראו, הוא עושה את העבודה שלו נטו - וזה טוב כשר אוצר. יש לו משימה, להבריא את הכלכלה ולחזק את המשק, ויש לו את השיטות והדרכים שלו לעשות את זה, אבל ניתן להבין שכזה חוסר רגש שנראה כאשר ביבי חתך בכזו קלות אופיינית את הקצבאות הנ"ל לשכבות החלשות, הוא של בן אדם שרק עושה את העבודה שלו - ולא מסתכל אחור כדי לראות את ההשפעה על הסביבה.

באמת שעכשיו לא מעניין אותי לאן ילך ביבי, או מי יקח את כסא האוצר, אבל אחרי שהבנתי את הגישה של הבן אדם, רק דבר אחד אני מבקש - שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמור אכזר, מה תגיד לדודה שלי, מנהלת חשבונות עם 30+ שנות ותק, חולת סרטן, שמנסה למצוא עבודה כבר 3 שנים בלי הצלחה? מכל מקום זורקים אותה מהמדרגות! בקיצור, סמור וביבי, לא רוצים שאנשים יעבדו.

תבטל לה את הקצבה? שלא תוכל לחיות בכלל?

זה לא שהיא לא עובדת מרצונה, אף אחד לא רוצה להעסיק אותה...

מה תגיד לסבא שלי, שחי מפנסיה ומקבצת זקנה, שקיצצו לו אותה עוד יותר? (ונכון שאתה נגד זה... אבל אתה בעד ביבי שדואג לכיס המנופח שלו)

אתם אולי נגד סוציאליזם... אבל אל תשכחו שבנורווגיה אחת מהמדינות הסוציאליות בעולם יש את רמת החיים ביו הגבוהות בעולם.

אתם בעד קפיטליזם... יש לי חדשות בשבילכם, אנחנו הפכנו מאחד המדינות הסוציאליות ביותר לאחת המדינות הקפיטליסטיות ביותר תוך 2 עשורים.

אל תשכחו שנכנסו למיתון הזה בערך ב98, שביבי היה ראש ממשלה!

לבכות שהוא דפק אותנו? האמת שכן, הוא דיי עשה את זה. ולא בגלל שהוא בא להרוס, וזה גם ממש לא הייתה כוונתו, אבל זה פשוט קרה.

באמת שעכשיו לא מעניין אותי לאן ילך ביבי, או מי יקח את כסא האוצר, אבל אחרי שהבנתי את הגישה של הבן אדם, רק דבר אחד אני מבקש - שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת .

מצטער לאכזב אותך, אנשים פשוט שכחו כמה רע היה תחת שלטונו והוא יבחר עוד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חדשות בשבילכם, אנחנו הפכנו מאחד המדינות הסוציאליות ביותר לאחת המדינות הקפיטליסטיות ביותר תוך 2 עשורים.

מה ?!

בשביל לקנות מכונית שעולה 100 אלף שקל אתה צריך להרוויח 500 אלף שקל - כי חצי הולך למס הכנסה, וב-250 אלף שנשארו אתה משלם 100 אלף על המכונית ו-150 אלף מיסים למדינה...

אם לזה אתה קורא מדינה קפיטליסטית.... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמור אכזר, מה תגיד לדודה שלי, מנהלת חשבונות עם 30+ שנות ותק, חולת סרטן, שמנסה למצוא עבודה כבר 3 שנים בלי הצלחה? מכל מקום זורקים אותה מהמדרגות! בקיצור, סמור וביבי, לא רוצים שאנשים יעבדו.

תבטל לה את הקצבה? שלא תוכל לחיות בכלל?

זה לא שהיא לא עובדת מרצונה, אף אחד לא רוצה להעסיק אותה...

מה תגיד לסבא שלי, שחי מפנסיה ומקבצת זקנה, שקיצצו לו אותה עוד יותר? (ונכון שאתה נגד זה... אבל אתה בעד ביבי שדואג לכיס המנופח שלו)

שני המקרים הנ"ל משתייכים בהחלט ל"אוכלוסיות חלשות", אבל בגלל שהן באמת חלשות (בעיקר בגלל הגיל).

זה מאוד שונה מה"אוכלוסיות החלשות" שבעיקר מאוחדות על ידי בורותן ואפסותן, אלו שאתה רואה בתקשורת מדי יומם וליל, זועקות כנגד ביבי וה"קיפוח".

אתם אולי נגד סוציאליזם... אבל אל תשכחו שבנורווגיה אחת מהמדינות הסוציאליות בעולם יש את רמת החיים ביו הגבוהות בעולם.

אתם בעד קפיטליזם... יש לי חדשות בשבילכם, אנחנו הפכנו מאחד המדינות הסוציאליות ביותר לאחת המדינות הקפיטליסטיות ביותר תוך 2 עשורים.

רבים אומרים שישראל לא יכולה להתקיים כמדינה קפיטליסטית, בשל אי האחידות במרקמה החברתי. אני אומר שזה בולשיט.

המצב של נורווגיה שונה מאוד משלנו.

הוא שונה כי נורבגיה לא מפרישה יותר מ11 אחוזים מהתמ"ג לצרכי בטחון (ארה"ב מפרישה משהו כמו 3 אחוז, כנראה שאצל נורווגיה זה אף הרבה פחות), הוא שונה כי אחוז האוכלוסיה שאינה עובדת מרצון (נשים ערביות, חרדים, סתם בטלנים "מקופחים") אפסי, הוא שונה כי דאגת המדינה לאזרח מקיפה הרבה יותר, הן מבחינת חינוך (חינם עד הסוף המר), מבחינת (כיסוי רפואי שלם ומלא), מבחינת תשתיות (כבישים, מערכת תחבורה ציבורית).

אז נכון שהם משלמים מיסים גבוהים, אבל התמורה גבוהה אף היא. יש שם פחות "נזקקים" ולכן לאלו שבאמת איתרע מזלם, דואגת מערכת משומנת היטב.

אותה מערכת דואגת לכך שמעגלי האפסים יהיו קטנים ככל האפשר.

אני בטוח שהמנטליות של הצעיר הנורווגי אינה "אני אהיה אפס והמדינה תדאג לי".

הסוציאליזם כאן, אם שמת לב לtalkbacks, ערוץ 2, מעריב ויתר אמצעי התקשורת הנחותים לא בא משאיפה לשיוון וצמיחה.

האפסים רוצים לגרור את כולנו למטה בשם השיוויון. דברים כמו השקעה זרה, כלכלה בריאה, מגזר ציבורי פרופורציונלי ויעיל - אינם מדברים אליהם.

כל מה שמעניין אותם הוא הכסף שהמדינה משלשלת לכיסם, כי לא השכילו לרכוש מקצוע ולטפס בסולם הכלכלי.

אותו סוציאליזם מתבטא בקנאה וצרות עין, ברצון עז למגר את כל העשירים ואלו שהצליחו.

מדינה עם מגזרים נצלניים ומערכת בטחון גדולה ומסואבת כמו לא יכולה להרשות לעצמה להיות מדינת רווחה. זה בלתי אפשרי.

מדינה כזו צריכה לקדש את הקפיטליזם והצמיחה, כי רק כך היא תוכל לשמור אנשים איכותיים (שלא יעזבו למקומות בהם הדשא ירוק יותר), ורק בזכותם יהיה כסף לפרנס מערכת בטחון כפי שהמדינה צריכה ועדיין להשאר עם כסף להשקעות בחינוך והתשתיות, מה שיעזור לאוכלוסיות "החלשות" להתקדם הלאה.

אם הסוציאליזם יושרש כאן, מי ששכל בראשו יעזוב, האפסים יצנחו עוד ברמתם והמדינה תתדרדר לתהום עוד יותר עמוקה מזו אליה הצליחה להתדרדר עד עתה (והאמת, אחרי הסכם אוסלו, העלאת היהודים מאתיופיה בלי שיהיה איך ואיפה לקלוט אותם מה שיצר את המקופחים של שנת 2020, ועוד אי אלו שגיאות לאומיות, נראה כי אין לאן להתדרדר; אבל זה רק קצת הקרחון).

שיהיה ברור, אין לי דבר וחצי דבר נגד דאגה לחלשים באמת ואלו שלא שפר עליהם גורלם, כמו חולים, נכים, קשישים וכו'.

אבל זה לא יכול לעולם להנחות את הכלכלה. בסופו של דבר, אם הכלכלה אינה בריאה וצומחת, לאף אחד לא יהיה כאן מה לאכול, והמדינה לא תוכל להעמיד תשתיות וחינוך שיעודדו צמיחה.

המדינה צריכה להיות מנוהלת כעסק לכל דבר, שבסופו של דבר, במקום שהרווחים ילכו לכיס של אדם כזה או אחר כפי שזה בעסקים אמיתיים, הרווחים ילכו בחזרה לציבור, בחלוקה הוגנת שמעדיפה אוכלוסיות חלשות באמת.

אל תשכחו שנכנסו למיתון הזה בערך ב98, שביבי היה ראש ממשלה!

לבכות שהוא דפק אותנו? האמת שכן, הוא דיי עשה את זה. ולא בגלל שהוא בא להרוס, וזה גם ממש לא הייתה כוונתו, אבל זה פשוט קרה.

מצטער לאכזב אותך, אנשים פשוט שכחו כמה רע היה תחת שלטונו והוא יבחר עוד פעם.

המיתון לא התחיל ב98, וחלק גדול ממנו היה בכלל ללא קשר לישראל - כלכלת העולם ספגה מכה קשה בשנת 2000 עם קריסת בועת ההייטק, ומי אם לא , מדינה קטנה עם כלכלה לא יציבה שנסמכת בצורה חזקה מאוד על ההייטק וההשקעות הזרות שנכנסות אליו, ספגה מכה אנושה.

זמן רב לאחר מכן, ולא מעט בגלל אירועי ה11.9, הכלכלה העולמית עדיין לא התאוששה.

ביבי עשה את כל מה שהיה צריך לעשות בשביל להחזיר את הכלכלה אל הפסים, וחבל שמתוך אמונה בשיטה כלכלית שנכשלה וגרמה לאומללות בכל מקום בו יושמה (הקיבוצים וצפון קוריאה הם דוגמאות מצויינות), אתה מתעלם מכך.

אני כבר הבנתי שבמדינת אין מקום בשבילי. יש לי שאיפות, יש לי רצון להצליח, ואני מוכן לעבוד קשה בשביל זה.

אני לא רוצה קצבה, אני לא רוצה טובות מהמדינה, אני לא ערבי, אני לא חרדי, אני לא עולה חדש, אני בסך הכל רוצה שיניחו לי לעשות את שלי ולהנות מהפירות.

כפי שאמרתי בת'רד אחר כאן, Work hard, play harder זו הסיסמא שלי, ושל אמריקה. אתה יכול לנחש את ההמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...