שר האוצר ביבי נתניהו התפטר! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר האוצר ביבי נתניהו התפטר!

malcolmx9

Recommended Posts

בשביל לקנות מכונית שעולה 100 אלף שקל אתה צריך להרוויח 500 אלף שקל - כי חצי הולך למס הכנסה, וב-250 אלף שנשארו אתה משלם 100 אלף על המכונית ו-150 אלף מיסים למדינה...

אם לזה אתה קורא מדינה קפיטליסטית.... ::)

כן ולא

מצד אחד לוקחים לנו הרבה כסף מהכיס אבל מצד שני הוא לא בדיוק הולך כולו לקיצבאות ולתמיכה ממשלתית בחלשים.

מיליארדיי דולרים פשוט הולכים לנו על ביטחון, ככה שה-150% מס על רכבים הוא לא בגלל שאנחנו כל כך אוהים לעזור לחלשים אלא בגלל שאנחנו מודעים לזה שחשוב להגן על עצמנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה ?!

בשביל לקנות מכונית שעולה 100 אלף שקל אתה צריך להרוויח 500 אלף שקל - כי חצי הולך למס הכנסה, וב-250 אלף שנשארו אתה משלם 100 אלף על המכונית ו-150 אלף מיסים למדינה...

אם לזה אתה קורא מדינה קפיטליסטית.... ::)

צודק בזה שזה ח*א אחד גדול, אבל זה לא ממש האם המדינה קפיטליסטית או לא.

מדינה קפיטליסטית מתבטאת בזה שרוב הכלכלה מוחזקת בידי אחוז מאוד קטן של אנשים, והפער בין העניים (שמספרם גדל) לעשירים, גדל מאוד.

זוהי כלכלה שמוכתבת ע"י כוחות שוק, וחוסר ריכוזיות בעליל (נראה לי שכבר מכרו הכל, חוץ מחברת חשמל) מצד ממשלה, תוך הרמת קשיים בלתי נתפסים בכלל מצד ביטוח לאומי למי שבאמת נזקק לכסף הזה (בשם מלחמה נגד רמאיים, אבל בינינו רמאים תמיד מצליחים להוציא כסף בעוד שהחלשים נדפקים עוד יותר).

תראה כמה גדל הפער, העשירים עשירים מתמיד, והעניים עניים מתמיד, ומעמד הביניים נשחק ונצמד לקו העוני.

ביבי עשה הכל בכדי להבריא את הכלכלה בדרך שלו, הקפיטליסטית גרידא (ובגלל זה הוא גם הביא חבר שלו, סטנלי פישר), והוא דיי הצליח, לפי כל הנתונים יש צמיחה... אבל התמונה בארץ מאוד אבל מאוד לא מאוזנת.

סמור, ראה מה כתבתי פה למעלה בקשר לביטוח לאומי, מכל המדיניות הזאת החלשים האמיתיים נדפקים עוד יותר, מי שעושה את עצמו חלש שורד (מי שחרא צף).

שני המקרים הנ"ל משתייכים בהחלט ל"אוכלוסיות חלשות", אבל בגלל שהן באמת חלשות (בעיקר בגלל הגיל).

נו, אבל הם רק נפגעו עוד יותר בגלל המדיניות ההרסנית של מר ביבי.

רבים אומרים שישראל לא יכולה להתקיים כמדינה קפיטליסטית, בשל אי האחידות במרקמה החברתי. אני אומר שזה בולשיט.

גם אני... כל שוק יכול להתקיים כקפיטליסטי, אבל זה בא על חשבון הרבה מאוד דברים אחרים, כמו פגיעה בכל מי שלא בעל יכולת.

בארץ צריך להיות השילוב בין שוק חופשי, לבין עזרה לחלשים ולנזקקים, כי בלי חוסן כלכלי רחב על שלל גווני האוכולוסיה איו לא חוסן חברתי וכפועל יוצא אין חוסן בטחוני.

המיתון בארץ התחיל עוד לפני 2000... והוא פשוט התעצם אחרי נפילת בועת הייטק שהייתה מנוף לצמיחה פה.

אני זוכר את ביבי עוד כראש ממשלה אומר שיש מיתון המצב קשה ונעבור אותו...

עד היום שום דבר לא זז.

"הרפורמות" שהוא עושה כוללות כל כך הרבה מקלות לחלשים וכל כך מעט גזרים, שזה פשוט גורם לי להקיא.

עוד משהו שגורם לי בחילה לא קטנה זה שהוא חוזר על המנטרה שלו, שרוב החלשים הם דתיים וערבים, אבל מה שהוא לא מספר לך זה כמה חלשים אמיתיים באמת סובלים, חיים כמעט ברחוב, שמחכים בתור לבתי תמחוי,

אתה באמת חושב שהם רוצים לעמוד שם? מאשר להתפרנס למחיתם?

בארץ יש מחסור חמור במקומות עבודה, תשאל את כל מי שמחפש... ועקב זה ובגלל הכל הרב שניתן למעסיקים הם מתייחסים לעובדים כמו לעבדים.

והכל החמיר תחת השם הקדוש "הרפורמות".

ביבי עשה את כל מה שהיה צריך לעשות בשביל להחזיר את הכלכלה אל הפסים, וחבל שמתוך אמונה בשיטה כלכלית שנכשלה וגרמה לאומללות בכל מקום בו יושמה (הקיבוצים וצפון קוריאה הם דוגמאות מצויינות), אתה מתעלם מכך.

הקיבוצים נכשלו לא בגלל שהם לא היו מוצלחים, אלא בגלל שחיתויות ותאוות בצע.

המודל של הקיבוצים דווקא בראשיתו היה מוצלח והוא מה שגרם למדינה עוד איכשהו לקום.

אני לא בעד קומוניזם... אם אתה רומז לכך... או שיוון כללי (שהוא יותר מקבוצות קטנות), זה פשוט בלתי אפשרי בדמוקרטיה.

וגם לא ממש ברור לי איך אתה משווה קיבוצים לצפון קוריאה, זה בא ממקום שונה לגמרי.

אני כבר הבנתי שבמדינת אין מקום בשבילי. יש לי שאיפות, יש לי רצון להצליח, ואני מוכן לעבוד קשה בשביל זה.

אני לא רוצה קצבה, אני לא רוצה טובות מהמדינה, אני לא ערבי, אני לא חרדי, אני לא עולה חדש, אני בסך הכל רוצה שיניחו לי לעשות את שלי ולהנות מהפירות.

כפי שאמרתי בת'רד אחר כאן, Work hard, play harder זו הסיסמא שלי, ושל אמריקה. אתה יכול לנחש את ההמשך.

אתה גם ככה החלטת כבר לרדת, אז מה אכפת לך?

איך אדם דגול אמר פעם... "נפולת של נמושות".

אפשר לשאול מה אתה עושה למחייתך או השכלתך?

אתה לא רוצה טובות מהמדינה או קצבאות, סבבה, תלמד, ותעבוד.

אתה כל כך בטוח בעצמך שבאמריקה יותר טוב... WELL תלוי למי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אף פעם לא הבנתי את הלוזרים הפאתטיים שמלכלכים על המדינה, טוענים שבחו'ל יותר טוב. וכשהם יורדים לשם הם מגלים שהכישלון טבוע בהם.

נכון שיש שם יותר הזדמנויות, אבל אם לישראלי אין תואר רציני ביד, יהיה לו קשה מאוד להסתדר שם, אנשים שומעים אתהמילה "אמריקה" הם חושבים על ארץ עם ביטוח לאומי נדיב, אין פשיעה, אין חשבונות כבדים לשלם, פשוט גן עדן, אם אתה נכנס אתה הקינג.

וזה כמובן, בכלל לא נכון.

אני יכול להביא לפחות 5 דוגמאות של חברים של חברים שירדו לשם ו... אייך להגיד את זה בעדינות, פשוט קרעו את התחת בחינם בשביל 4 שנים.

ויש גם דוגמאות לאנשים שהצליחו, אבל אלה באו בשביל לעבוד לא להתפנק, ולא ויתרו עד שהשיגו את המטרה, לעשות כסף.

בזמנים העכשווים, זה מקום טוב מאוד לחיות בו, הדבר היחיד שאני מקנא באמריקה זה הדולר לגלון (גלון = 4 ליטר, כמעט.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקיבוצים נכשלו לא בגלל שהם לא היו מוצלחים, אלא בגלל שחיתויות ותאוות בצע.

המודל של הקיבוצים דווקא בראשיתו היה מוצלח והוא מה שגרם למדינה עוד איכשהו לקום.

אני לא בעד קומוניזם... אם אתה רומז לכך... או שיוון כללי (שהוא יותר מקבוצות קטנות), זה פשוט בלתי אפשרי בדמוקרטיה.

וגם לא ממש ברור לי איך אתה משווה קיבוצים לצפון קוריאה, זה בא ממקום שונה לגמרי

ההשוואה מאוד במקום, לדעתי. בשני המקרים הונהגה שיטה כלכלית\חברתית המנוגדת לטבע האנושי.

בשיטה כלכלית כזו התחרותיות מדוכאת, השאיפה להצליח נזנחת, הבינוניות מקודשת ומי שמבין שהוא עובד בשביל אחרים, הופך לפרזיט.

במקרה הקיבוצים, הם כמובן לא יכלו לשלוט בחבריהם ביד קשה כמו בצפון קוריאה, ולכן הם התמוטטו בקול רם (ואלו שלא, הופרטו, שזו הודאה בוטה בכשלון הקונספט).

במקרה של צפון קוריאה, על ידי בידוד מיתר העולם וmind control קשה הם מצליחים להתקיים כחברה כזו, אך באומללות ועוני מדהימים.

הקומוניזם נכשל, הסוציאליזם, שמבחינה כלכלית הינו מושתת על אותם עקרונות (מינוס החלק הפוליטי), דינו להכשל.

ושוב, אל תבלבל מדינות אירופאיות משגשגות הדואגות לאזרח עם מה שכאן נקרא סוציאליזם. כאן הסוציאליזם מתבטא בהעברת כספים לא מבוקרת לאנשים שלא רוצים לשלוט בגורלם, שם הסוציאליזם מתבטא על ידי מתן שירותים נרחבים ומצויינים לכלל האזרחים, מכל השכבות, ותמיכה בכאלו שבאמת זקוקים לכך.

אין לי ספק שלא מסתכלים שם על מי שהצליח בצרות עין כמו כאן.

אתה גם ככה החלטת כבר לרדת, אז מה אכפת לך?

איך אדם דגול אמר פעם... "נפולת של נמושות".

אפשר לשאול מה אתה עושה למחייתך או השכלתך?

אתה לא רוצה טובות מהמדינה או קצבאות, סבבה, תלמד, ותעבוד.

אתה כל כך בטוח בעצמך שבאמריקה יותר טוב... WELL תלוי למי.

נתחיל בכך שאותו אדם "דגול", גרם למדינה נזק שמעט אחרים הצליחו (אוסלו, עראפת, אלפי הרוגים), כך שלדעתי המונח "אידיוט" ייטיב לתארו.

אני חושב שקשה להאשים אותי בכך שאני לא רוצה לחיות במדינה שעד 2020 החרדים והערבים יהיו בה לפחות חצי מהאוכלוסיה, כלכלתה תקרוס ולא יהיה מאיפה

לשלם למערכת הבטחון, מה שיצור בעיות.. נוספות.

המדינה הזו תתרסק בדיוק כמו שהקיבוצים התרסקו. שחיתות, מודל שגוי, אוכלוסיה פרזיטית, חוסר רצון של אנשים להצליח ותקווה שמישהו אחר יכלכל אותם - אתה כבר תראה.

המשקולת סביב צווארו של המעמד הבינוני-גבוה (שנושא ברוב עול המיסים) תגדל ותגדל, עד שהוא יקרוס.

אין לי שום השכלה פורמלית, אני כיום עובד כמתכנת ומרוויח מספר כפולות של השכר הממוצע במשק (+ אוטו), כך שלא רע לי.

אם אני ארד אי פעם מהארץ, זה יהיה לאחר שהתבססתי כעצמאי. בניגוד לאחרים, אני חושב שאת הכסף צריך לעשות כאן (עד כמה שזה קשה), ולהנות ממנו במדינה

בה זה לגיטימי להנות מהפירות של עבודה קשה.

כן, אף פעם לא הבנתי את הלוזרים הפאתטיים שמלכלכים על המדינה, טוענים שבחו'ל יותר טוב. וכשהם יורדים לשם הם מגלים שהכישלון טבוע בהם.

נכון שיש שם יותר הזדמנויות, אבל אם לישראלי אין תואר רציני ביד, יהיה לו קשה מאוד להסתדר שם, אנשים שומעים אתהמילה "אמריקה" הם חושבים על ארץ עם ביטוח לאומי נדיב, אין פשיעה, אין חשבונות כבדים לשלם, פשוט גן עדן, אם אתה נכנס אתה הקינג.

וזה כמובן, בכלל לא נכון.

אני יכול להביא לפחות 5 דוגמאות של חברים של חברים שירדו לשם ו... אייך להגיד את זה בעדינות, פשוט קרעו את התחת בחינם בשביל 4 שנים.

ויש גם דוגמאות לאנשים שהצליחו, אבל אלה באו בשביל לעבוד לא להתפנק, ולא ויתרו עד שהשיגו את המטרה, לעשות כסף.

בזמנים העכשווים, זה מקום טוב מאוד לחיות בו, הדבר היחיד שאני מקנא באמריקה זה הדולר לגלון (גלון = 4 ליטר, כמעט.)

וזו בדיוק הנקודה שלי. מה שאתה מתאר זו הגישה של הישראלי האפס, שמצפה שכאן ימממנו אותו מתקציב המדינה, או שבאמריקה הוא יעשה Free Money בקומבינות.

הגישה שלי בדיוק הפוכה; תעבוד במקצוע כלשהו (במקרה שלי זה הייטק, מן הסתם, אבל זה נכון לכל מקצוע חופשי), תהיה הכי טוב במה שאתה עושה, ואתה תתוגמל בהתאם.

כאמור, שורש הבעיה הוא ששם רואים במי שהצליח מודל לחיקוי, כאן רואים אותו כגנב, ששדד להם את הקבצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדי יום מצטרפים מאות אנשים לתוך מעגל העוני והאבטלה, אז על איזה צמיחה כלכלית מדובר בדיוק?

אתה לא עוקב אחרי העיתונות הכלכלית? שיעור האבטלה ירד מ- 11% ל- 9.1%.

הוא עשה רפורמות שונות כדי לנסות למגר את תופעת "אוכלי חינם", משפחות מרובות ילדים שחיות על חשבון המדינה וכו', שהוא צדק בעניין הזה, אבל בדרך הוא פגע בשכבות החלשות שלא הגיע להם (כמו אמהות חד הוריות, זקנים וכו').

אימהות למשפחות חד-הוריות שלא רוצות לעבוד, ע"ע "ויקי קנפו", גם הן אוכלות חינם.

ההטבות שהוא עשה הועילו יותר לעשירים מאשר לעניים (כמו בתוספת שכר או מה שזה לא היה, לבעלי הכנסה נמוכה נוספו רק שקלים בודדים ואילו לעשירון העליון נוספו כמה אלפי שקלים למשכורת! לא זוכר איזה הטבה זאת הייתה בדיוק...).

כל הפעולות שלו העצימו יותר את הפער בין העשירון העליון לעשירון התחתון, שלא לדבר על כך שדירדרו יותר את העשירון התחתון!

אז למה אתה כותב על דברים שאתה לא זוכר?

אתה מדבר על הורדת מס ההכנסה. מה לעשות שהעשירים הם אלו שמשלמים את רובו הגדול של מס ההכנסה? כל ירידה במס תגיע ברובה לאלו שמשלמים את רובו, זה אמור להיות מובן מאליו. בפועל המדיניות הזו הוכיחה את עצמה, כשלמרות הורדות חוזרות ונשנות בשיעורי המס, סכומי המס שהמדינה גובה רק עולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה מאוד במקום, לדעתי. בשני המקרים הונהגה שיטה כלכלית\חברתית המנוגדת לטבע האנושי.

בשיטה כלכלית כזו התחרותיות מדוכאת, השאיפה להצליח נזנחת, הבינוניות מקודשת ומי שמבין שהוא עובד בשביל אחרים, הופך לפרזיט.

במקרה הקיבוצים, הם כמובן לא יכלו לשלוט בחבריהם ביד קשה כמו בצפון קוריאה, ולכן הם התמוטטו בקול רם (ואלו שלא, הופרטו, שזו הודאה בוטה בכשלון הקונספט).

במקרה של צפון קוריאה, על ידי בידוד מיתר העולם וmind control קשה הם מצליחים להתקיים כחברה כזו, אך באומללות ועוני מדהימים.

הקומוניזם נכשל, הסוציאליזם, שמבחינה כלכלית הינו מושתת על אותם עקרונות (מינוס החלק הפוליטי), דינו להכשל.

ושוב, אל תבלבל מדינות אירופאיות משגשגות הדואגות לאזרח עם מה שכאן נקרא סוציאליזם. כאן הסוציאליזם מתבטא בהעברת כספים לא מבוקרת לאנשים שלא רוצים לשלוט בגורלם, שם הסוציאליזם מתבטא על ידי מתן שירותים נרחבים ומצויינים לכלל האזרחים, מכל השכבות, ותמיכה בכאלו שבאמת זקוקים לכך.

אין לי ספק שלא מסתכלים שם על מי שהצליח בצרות עין כמו כאן.

שיטת הקיבוצים לא נכשלה, יש עדיין קיבוצים שמצליחים יפה מאוד, אתה פשוט שומע על מי שלא מצליח, באופן טבעי (כי הוא נופל בבום, ואת זה התקשורת מפרסמת)

הקיבוצים שירתו מטרה, בשנים שלפני קום המדינה, מטרה אידאולוגית, וכלכלית, שדווקא מאוד הצליחה עד שמנהלים כושלים וגזברים החלו לטבוע בשחיתות.

מנוגד לטבע האנושי?

לא ממש, אם אתה חושב שאתה שווה יותר מאחר, בתוך בנאדם.

הקומוניזם, והסוציאליזם אלו שני דברים שונים בתכלית.

סוציאלים זאת שיטה כלכלית, כמו קפיטלים, וקומוניזם זאת שיטה פוליטית, כמו דמוקרטיה.

נתחיל בכך שאותו אדם "דגול", גרם למדינה נזק שמעט אחרים הצליחו (אוסלו, עראפת, אלפי הרוגים), כך שלדעתי המונח "אידיוט" ייטיב לתארו.

עם או בלי להכנס להסכם אוסלו כרגע, את המשפט הזה הוא אמר הרבה לפניו,

תוריד את רבין מהערך ההיסטורי שלו מקום המדינה, מוטטת חצי היסטוריה.

אני חושב שקשה להאשים אותי בכך שאני לא רוצה לחיות במדינה שעד 2020 החרדים והערבים יהיו בה לפחות חצי מהאוכלוסיה, כלכלתה תקרוס ולא יהיה מאיפה

לשלם למערכת הבטחון, מה שיצור בעיות.. נוספות.

המדינה הזו תתרסק בדיוק כמו שהקיבוצים התרסקו. שחיתות, מודל שגוי, אוכלוסיה פרזיטית, חוסר רצון של אנשים להצליח ותקווה שמישהו אחר יכלכל אותם - אתה כבר תראה.

המשקולת סביב צווארו של המעמד הבינוני-גבוה (שנושא ברוב עול המיסים) תגדל ותגדל, עד שהוא יקרוס.

אין לי שום השכלה פורמלית, אני כיום עובד כמתכנת ומרוויח מספר כפולות של השכר הממוצע במשק (+ אוטו), כך שלא רע לי.

אם אני ארד אי פעם מהארץ, זה יהיה לאחר שהתבססתי כעצמאי. בניגוד לאחרים, אני חושב שאת הכסף צריך לעשות כאן (עד כמה שזה קשה), ולהנות ממנו במדינה

בה זה לגיטימי להנות מהפירות של עבודה קשה.

וזו בדיוק הנקודה שלי. מה שאתה מתאר זו הגישה של הישראלי האפס, שמצפה שכאן ימממנו אותו מתקציב המדינה, או שבאמריקה הוא יעשה Free Money בקומבינות.

הגישה שלי בדיוק הפוכה; תעבוד במקצוע כלשהו (במקרה שלי זה הייטק, מן הסתם, אבל זה נכון לכל מקצוע חופשי), תהיה הכי טוב במה שאתה עושה, ואתה תתוגמל בהתאם.

כאמור, שורש הבעיה הוא ששם רואים במי שהצליח מודל לחיקוי, כאן רואים אותו כגנב, ששדד להם את הקבצאות.

חביבי, מעמד הביניים לא לפני קריסה, אלא ברגעים אלו הוא קורס.

+ הכלכלה קורסת. זה שביבי מייפה את זה, זה משהו אחר. ידוע שהוא אשף בזיוני שכל.

הרסת את מעמד הביניים, הרסת את המדינה.

אתה לא עוקב אחרי העיתונות הכלכלית? שיעור האבטלה ירד מ- 11% ל- 9.1%.

אתה מאמין לכל מה שאתה קורא?

אתה יודע שהנתונים הללו, לא מדוייקים, לא כוללים את מי ששלחו אותו לקורסים ולא חתמו בלשכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה, שהקיבוצים נכשלו, נקודה. אלו שלא מהווים בסך הכל סטיית תקן, ולרוב הצליחו למרות היותם קיבוץ ולא בשל כך.

ואגב, ההצלחות היחידות הן מנדל"ן (ע"ע שפיים, לא חוכמה גדולה) או מפעלים משגשגים (ולרוב זה מפעל אחד שסוחב על גבו את כל יתר ענפי הקיבוץ הנכשלים וכן חובות כבדים שנוצרו לא באשמתו).

הקיבוצים נכשלו, זו עובדה. הם הופרטו, מפעלים מצליחים נמצאים בניהול חיצוני ולרוב גם נרכשו על ידי גורמים זרים.

שיטה חברתית בה כולם שווים לעולם תכשל, כי לעולם לא כולם יהיו שווים. זו שיטה שמכוונת למכנה המשותף הנמוך ביותר ומבטלת את מבנה העבודה מול הגמול שמדרבנים את כולנו. האם הייתי מבזבז את כל שעות הפנאי שלי על פרוייקטים יומרניים שאני בספק אם יצליחו, אילו הייתי יודע שלא אני הוא זה שנהנה מפירותיהם העתידיים אלא קבוצה שלמה שמורכבת מלא מעט פרזיטים שמנצלים אותי? כנראה שלא.

אם אין לך מה להרוויח, אתה לא תעבוד קשה. נקודה.

ואין דין עבודה קשה למען מטרה אידיאולוגית כדין עבודה קשה לצורך התקדמות אישית.

סמור:

אתה:

הקומוניזם, והסוציאליזם אלו שני דברים שונים בתכלית.

סוציאלים זאת שיטה כלכלית, כמו קפיטלים, וקומוניזם זאת שיטה פוליטית, כמו דמוקרטיה.

שים לב לדמיון.

הרסת את מעמד הביניים, הרסת את המדינה.

אולי טעיתי מעט בניסוח; לא התכוונתי למעמד הביניים שמורכב מאלו המשתכרים את המשכורת הממוצעת, אלא המעמד הגבוה, העשירונים העליונים.

כלכלנים, יזמים, אנשי היי-טק, וכל מי שנמצא באחוזי מס מקסימליים. הם אלו שסובלים הכי הרבה ובנתיים מתלוננים הכי פחות.

מדברים על מהפכה חברתית; מדוע שהעשירונים העליונים לא יפתחו במרד מיסים בשאיפה לנטל יותר צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנקודה הראשונה שלך... אנחנו אכן בצמיחה כלכלית (באופן כללי) אבל ממש תלוי איפה מסתכלים.

אם מנקודת המבט של ביבי, כלומר של העשירים, אז אנחנו כרגע בצמיחה היסטרית, אבל אם מסתכלים מנקודת המבט של כלל האוכלוסיה אנחנו במיתון מטורף,

כלל האוכלוסייה זה אני - המשכורת שלי גבוהה רק בכמה מאות מהשכר הממוצע במשק, וזה בעיקר בגלל שאני "טוחן שעות" בעבודה. והמצב הכלכלי שלי רק השתפר בזמן כהונתו של ביבי. יודע מה? אני מוכן להתערב שגם המצב הכלכלי שלך השתפר. בוא נראה:

אתה משלם פחות מס הכנסה? כן.

אתה משלם פחות מע"מ? כן, ומהחודש הבא תשלם עוד פחות.

אתה משלם פחות מסי קניה? כן.

הריבית שאתה משלם על האוברדרפט, אם יש לך, נמוכה יותר? כן.

עבור המעמד הבינוני, שמהווה את רובה הגדול של האוכלוסייה, ביבי היה שר אוצר נהדר.

אם לא שמת לב, בתקפתו הוא מכר כמו מטורף את כל נכסי המדינה,

מצויין! ככה צריך. המדינה לא צריכה להחזיק בכמעט כל הבנקים במשק. המדינה לא צריכה להחזיק בחברת תעופה. המדינה לא צריכה להחזיק בחברת תקשורת ענקית, שמחניקה כל סיכוי לתחרות בשוק.

כבר שנים מדברים על הפרטה. מדברים ומדברים ומדברים. סוף סוף בא שר אוצר שמבצע בפועל את מה שכל האחרים רק דיברו עליו.

העשיר את העשירים

כמובן - כשהכלכלה צומחת, העשירים הופכים לעשירים יותר. יש לך משהו נגד עשירים?

וסליחה על הביטוי דפק את העניים בצורה לא נורמלית.

לא היתה ברירה. אתה בוודאי לא יודע, אבל מדיניות הרווחה של מדינת עמדה לקרוס, כשבכל שנה פחות אנשים שילמו יותר ויותר מיסים כדי שיותר ויותר אנשים יקבלו קיצבאות הולכות וגדלות. זה פשוט לא יכול היה להמשיך ככה. כדי לסבר את אוזנך, בשנת השיא בגידול בתשלומי ההעברה (קיצבאות ותמיכות), 2001, הסעיף הגדול ביותר בתקציב המדינה היה החזר חובות עם 31% מהתקציב הכולל. רק מעט מתחתיו נמצאו תשלומי ההעברה עם 30% - שבעים מיליארד שקל! להשוואה, תקציב משרד הביטחון באותה שנה היה רק 18% או 42 מיליארד ש"ח ותקציב משרד החינוך היה רק 10% או 23 מיליארד ש"ח. מדינת הוציאה על קצבאות יותר מאשר חינוך וביטחון ביחד! ולו זה היה נמשך, תשלומי ההעברה היו הופכים לסעיף התקציבי הגדול ביותר כבר ב- 2003.

אנחנו במיתון, הכלכלה שלנו ממש לא יציבה, וזה שהוא התפטר רק מרעה את המצב הזה.

אנחנו במיתון, המדינה מורכבת מכלל העם ולא רק מעניים.

מה פתאום מיתון? עם צמיחה של 4.4% ב- 2004 וצמיחה חזוייה של 3.9% השנה, איפה יש כאן מיתון. ולפני שתגיד שרק העשירים מרוויחים, השיווק מדווחות על גידול במכירות כבר שנתיים, זה הכל העשירים? מכירות המזון עולות כבר שנתיים, העשירים באמת אכלו פחות עד עכשיו?

אני מסכים איתך ועם ביבי בדבר אחד, צריך לעודד אנשים לעבוד.

המהלך הזה בצורה בוטה מתחחילה את מערכת הבחירות שלו, וראו את יותר מהכל אתמול בדיון שלו עם פרס, הוא פשוט דיבר לבוחרים ואמר להם מה שהם רצו לשמוע.

אם באמת היה אכפת לו להנסיגה הוא היה מתפטר לפני שנה ולא שבוע לפני תחילת ההנתקות

אלא מה, ואז שרון היה ממנה מישהו אחר כשר אוצר ומתחיל מיד בכלכלת בחירות. שפוך מיליארדים על השכבות החלשות והם יצביעו בשבילך, אחרי הבחירות תוכל להאשים את ביבי בכישלון הכלכלה.

את ההתנתקות ביבי לא יכול היה לעצור, לכלכלה הוא יכול היה לסייע. אז הוא עשה את מה שיכול היה לעשות.

סמור אכזר, מה תגיד לדודה שלי, מנהלת חשבונות עם 30+ שנות ותק, חולת סרטן, שמנסה למצוא עבודה כבר 3 שנים בלי הצלחה? מכל מקום זורקים אותה מהמדרגות! בקיצור, סמור וביבי, לא רוצים שאנשים יעבדו.

תבטל לה את הקצבה? שלא תוכל לחיות בכלל?

זה לא שהיא לא עובדת מרצונה, אף אחד לא רוצה להעסיק אותה...

ולעומת זאת אחותי, ללא שום תואר אקדמי וכישרון מוכח להסתבכויות, לא היתה מובטלת יותר משלושה שבועות ברציפות - והיא מצליחה לגרום לפיטוריה אחרי לכל היותר חצי שנה (לרוב פחות), כך שהיו לה המון הזדמנויות להיות מובטלת. אם לא מוצאים עבודה כמו שרוצים, לוקחים את מה שיש.

אל תשכחו שנכנסו למיתון הזה בערך ב98, שביבי היה ראש ממשלה!

מה פתאום. ב- 98 היתה צמיחה של 3.6%. המיתון התחיל ב- 2001, עם אינתיפאדת אל-אקצה. אז היתה צמיחה שלילית.

עוד משהו שגורם לי בחילה לא קטנה זה שהוא חוזר על המנטרה שלו, שרוב החלשים הם דתיים וערבים

אני לא חושב שביבי אמר את זה אפילו פעם אחת. בסה"כ פוליטיקאי ששואף להיות ראש ממשלה לא יכול להרשות לעצמו לעצבן את הערבים (אם הוא מהשמאל) או את החרדים (אם הוא מהימין).

אני מניח שתשמח להציג נתונים שמאוששים את הטענה שלך. נוע נוע, סוף.

אתה יודע שהנתונים הללו, לא מדוייקים, לא כוללים את מי ששלחו אותו לקורסים ולא חתמו בלשכה.

כמובן שהם לא מדוייקים! אלו לא נתוני שירות התעסוקה, שיכול לומר לך בדיוק כמה מובטלים חתמו בלשכה בחודש מסויים, אלו נתוני הלמ"ס, שמבצע סקרים בקרב האוכלוסייה. לכן אתה מקבל אחוזים ולא מספר מדוייק. והאחוז הזה כולל הכל - מי שנמצא בקורס, מי שלא ניגש ללשכה מסיבה זו או אחרת, כל מי שמחפש עבודה ולא מוצא. כנראה שכמו הרבה ישראלים אחרים, אתה מתבלבל בין נתוני הלמ"ס ונתוני שירות התעסוקה, שאכן לא כוללים את הנ"ל.

אבל אם יש לך נתונים שמראים שהאבטלה דווקא גדלה בשנתיים האחרונות, אדרבא, תביא אותם! תראה לנו שביבי משקר. אתה יכול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני יכול להוסיף ולומר בנוסף למה שנאמר לפני הוא שהיום אנחנו משלמים את המחיר.

היום משלמים את מחיר השנים הרבות של כלכלת בחירות, גרעונות עצומים וגידול חד בתשלומי הרווחה למגזרים הטפיליים.

אנשים פשוט לא מבינים שגרעון זה כמו לקיחת הלוואה בבנק - מתישהו גם צריך להחזיר אותה. אי אפשר להוציא יותר ממה שיש. את מה שכבר יש צריך להוציא בצורה הכי חכמה על מנת להכניס כמה שיותר כסף למדינה. ולכן, לא, מתן כסף ללא תמורה למגזרים החלשים והטפילים לא גורמת לצמיחה כלכלית.

כאשר לוקחים גם בחשבון שהמגזרים הטפילים צומחים בקצב מבהיל לעומת השכבות שמחזיקות את הכלכלה, אם המדינה לא תצמח כלכלית, כל הכלכלה תתמוטט ברעש אחד גדול.

למרות שאני באופן אישי לא סובל את מסייה ביבי, הוא שר האוצר הכי טוב שהיה כאן מזה הרבה שנים לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שמשלמים פחות מיסים... (וזה שהעלו את המע"מ ל18 ואז הורידו ל17 חזרה לא עובד עליי משום מה)

נכון "שמעמד הביינים" הרוויח.

אבל מה שחסר לך הוא,שמעמד הביינים התחלק ל2,

יש כאלה הרוויחו יפה מאוד, ונחשבו מבוססים כלכלית, בורגנים, ואין שהתחיל המצב הכלכלי הם פשוט איבדו כמעט הכל, ולא התאוששו.

אנשים כאלה נדבקו לעניים, בעוד שאנשים אחרים נדבקו יותר גבוהה, לכיוון העשירים.

ועוד משהו, אם אני לא טועה, או שביטלו את הגבלת המחירים על מוצרים בסיסיים כמו חלב לחם אחיד, אורז, וסוכר, או שיבטלו, מה שבטוח הייתה החלטה כזאת.

ואלוהים יודע איך זה אמור לעזור למעמד החלש.

מצויין! ככה צריך. המדינה לא צריכה להחזיק בכמעט כל הבנקים במשק. המדינה לא צריכה להחזיק בחברת תעופה. המדינה לא צריכה להחזיק בחברת תקשורת ענקית, שמחניקה כל סיכוי לתחרות בשוק.

כבר שנים מדברים על הפרטה. מדברים ומדברים ומדברים. סוף סוף בא שר אוצר שמבצע בפועל את מה שכל האחרים רק דיברו עליו.

סבבה, שימכור, אבל לפחות שיהיה פיקוח,

למה למכור לבורוביצים, שלא יודעים אפילו לנהל סופר?

כל מי שטס באל על אחרי ההפרטה דיווח על ירידה ברמה השירות, ולא על עליה, כפי שציפו.

כמובן - כשהכלכלה צומחת, העשירים הופכים לעשירים יותר. יש לך משהו נגד עשירים?

לא, אבל הוא גרם לעניים להיות עניים יותר.

אם זה היה מאוזן, לא הייתה לי ביקורת בכלל.

מה פתאום מיתון? עם צמיחה של 4.4% ב- 2004 וצמיחה חזוייה של 3.9% השנה, איפה יש כאן מיתון. ולפני שתגיד שרק העשירים מרוויחים, השיווק מדווחות על גידול במכירות כבר שנתיים, זה הכל העשירים? מכירות המזון עולות כבר שנתיים, העשירים באמת אכלו פחות עד עכשיו?

כמובן, שיש עליה, כי יש הטבה במצב הכלכלי של מגזר מסויים, שקונה יותר, בעוד שהמגזר האחר קונה פחות.

נכון, יש צמיחה, ובחינה כלכלית כללית אולי אין מיתון, אבל מה שמושך את השוק למעלה, זה השכבות העליונות... ובצורה לא הומוגנית,

תחשוב על זה כמו גומי שמושכים מלמעלה, ומקבעים אותו למטה, הוא בסופו של דבר יקרע.

ולעומת זאת אחותי, ללא שום תואר אקדמי וכישרון מוכח להסתבכויות, לא היתה מובטלת יותר משלושה שבועות ברציפות - והיא מצליחה לגרום לפיטוריה אחרי לכל היותר חצי שנה (לרוב פחות), כך שהיו לה המון הזדמנויות להיות מובטלת. אם לא מוצאים עבודה כמו שרוצים, לוקחים את מה שיש.

ואם אפשר לשאול בת כמה אחותך?

הגיל פה משחק תפקיד לידיעך, ולא לטובה כמו שהוא צריך להיות.

מה לעשות בגלל מצבה של דודה שלי, אין ממש אפשרות לעבוד למשל בעבודה פיזית.

אני לא חושב שביבי אמר את זה אפילו פעם אחת. בסה"כ פוליטיקאי ששואף להיות ראש ממשלה לא יכול להרשות לעצמו לעצבן את הערבים (אם הוא מהשמאל) או את החרדים (אם הוא מהימין).

הוא אמר ש63% מהעניים הם חרדים וערבים.

שיכולים ללכת לעבוד,

אני מסכים איתו לגבי הללכת לעבוד, אבל יש לי 2 הסתגויות

1) איפה

2) האחוז המוצג

אבל אם יש לך נתונים שמראים שהאבטלה דווקא גדלה בשנתיים האחרונות, אדרבא, תביא אותם! תראה לנו שביבי משקר. אתה יכול?

אני לא מתווכח עם הנתונים,,

אבל יש הרבה אנשים שעובדים במשרות חלקיות, שבשום פנים ואופן לא נחשבים מובטלים ולא חלק מהסטטיסטיקה, אשר מרוויחים 2000 שקל בערך, ונחשבים עניים על אף היותם עובדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שמשלמים פחות מיסים... (וזה שהעלו את המע"מ ל18 ואז הורידו ל17 חזרה לא עובד עליי משום מה)

את המע"מ העלו ל- 18% ב- 2002. זוכר מתי ביבי התמנה לתפקיד שר האוצר? ב- 2003. אז מה הקשר? ומה עם הורדת המע"מ ל- 16.5% בחודש הבא והורדתו ל- 16% בשנה הבאה?

נכון "שמעמד הביינים" הרוויח.

אבל מה שחסר לך הוא,שמעמד הביינים התחלק ל2,

יש כאלה הרוויחו יפה מאוד, ונחשבו מבוססים כלכלית, בורגנים, ואין שהתחיל המצב הכלכלי הם פשוט איבדו כמעט הכל, ולא התאוששו.

אנשים כאלה נדבקו לעניים, בעוד שאנשים אחרים נדבקו יותר גבוהה, לכיוון העשירים.

נו, באמת. אז כך אתה פותר את הדיסוננס הקוגניטיבי שלך, בחלוקת המעמד הבינוני למעמד בינוני "עשיר" ומעמד בינוני "עני", כדי ששוב תוכל לטעון שביבי טוב רק לעשירים? קל מאוד להוכיח את הטענה שלך, אתה יודע, רק תראה שנפתח פער גדול ברמות השכר בין העשירונים הלא-מאוד-גבוהים, נאמר בין השישי לשמיני, משנת 2002 ועד שנת 2004. כל הנתונים זמינים באינטרנט, אז, אם לעברת את הביטוי האנגלי, שים ת'כסף שלך במקום בו הפה שלך נמצא: תראה שהפער הזה גדל בצורה משמעותית או תודה שאין קשר בין המציאות לטענה שלך.

יודע מה? אני אעשה את העבודה שלך בשבילך:

ההכנסה הממוצעת לעשירון בשנת 2004 -

עשירון חמישי: ברוטו 4,559 ש"ח, נטו 4,093 ש"ח.

עשירון שישי: ברוטו 5,548 ש"ח, נטו 4,925 ש"ח.

עשירון שביעי: ברוטו 6,938 ש"ח, נטו 5,939 ש"ח.

עשירון שמיני: ברוטו 9,026 ש"ח, נטו 7,314 ש"ח.

ההכנסה הממוצעת לעשירון בשנת 2001 (לא מצאתי את נתוני 2002, תחפש לבד אם אתה מוכרח) -

עשירון חמישי: ברוטו 4,615 ש"ח, נטו 3,961 ש"ח.

עשירון שישי: ברוטו 5,662 ש"ח, נטו 4,771 ש"ח.

עשירון שביעי: ברוטו 7,150 ש"ח, נטו 5,794 ש"ח.

עשירון שמיני: ברוטו 9,304 ש"ח, נטו 7,222 ש"ח.

הפער בין ההכנסה הממוצעת ברוטו בין העשירון השישי לשמיני השתנה מ- 3,642 ש"ח בשנת 2001 ל- 3,478 ש"ח בשנת 2004. כלומר במקום לגדול בצורה משמעותית, כפי שטענת, הפער דווקא קטן! אופס. נטו, הפער השתנה מ- 2,451 ש"ח ל- 2,389 ש"ח - שוב ירידה בפער. מה לעשות, RK, העובדות לא מסכימות עם התזה שלך. אגב, שים לב לכך שנומינלית, העשירון היחיד שההכנסה ברוטו שלו ירדה הוא דווקא השמיני, זה שמרוויח יותר, ולא הנמוכים יותר כפי שטענת.

ועוד משהו, אם אני לא טועה, או שביטלו את הגבלת המחירים על מוצרים בסיסיים כמו חלב לחם אחיד, אורז, וסוכר, או שיבטלו, מה שבטוח הייתה החלטה כזאת.

ואלוהים יודע איך זה אמור לעזור למעמד החלש.

אתה טועה. התיכנון הוא לבטל את הפיקוח על מחירי ארבעה עשר מוצרי החלב, כגון אשל, חלב 1% (חלב 3% ישאר בפיקוח), שמנת ומילקי. איך זה יעזור לעניים? לא ידוע. התחזיות מדברות על עליה לא גדולה במחירים במקרה הרע ועל ירידה במחירים במקרה הטוב בשל הסרת הפיקוח. האפשרות של ירידה במחירים נסמכת על עבודתה של ועדה מקצועית שמונתה לחקור את הנושא וההיסטוריה מחזקת את האפשרות הזו: הפיקוח על מרבית מוצרי החלב כבר בוטל מזמן ובסופו של דבר מחיריהם של רובם ירדו ולא עלו.

סבבה, שימכור, אבל לפחות שיהיה פיקוח,

למה למכור לבורוביצים, שלא יודעים אפילו לנהל סופר?

כל מי שטס באל על אחרי ההפרטה דיווח על ירידה ברמה השירות, ולא על עליה, כפי שציפו.

מי אמר לך שאין פיקוח? למי היה משהו נגד הבורוביצ'ים לפני קריסת קלאבמרקט? זה קל מאוד לחזות את העתיד בדיעבד. ובקשר לאל-על: מה שיפה בשוק חופשי הוא שאם אתה לא מרוצה מהשירות או המחירים של אל-על, אף אחד לא מפריע לך לבחור לטוס בחברת תעופה אחרת! דווקא כשהמדינה היא הן מי שקובע מי ואיך יוכל לטוס לארץ וגם הבעלים של חברת תעופה, החופש שלך לבחור עם מי לטוס יכול להיות מוגבל.

וזו התלונה היחידה שיש לך נגד מדיניות ההפרטה? מותר להסיק מכך שמבחינתך, הכל בסדר בהפרטת הבנקים ובזק?

לא, אבל הוא גרם לעניים להיות עניים יותר.

אם זה היה מאוזן, לא הייתה לי ביקורת בכלל.

הסברתי כבר למה זה היה מחוייב המציאות. למקרה שלא הבנת, אני מציע לך לקרוא את המאמר הבא מעיתון הארץ של היום (טוב, טכנית של אתמול). כמה פסקאות רלוונטיות:

ב-30 השנים האחרונות (עד 2003) ניהלה ממשלת ישראל מדיניות שונה מזו של נתניהו. המדינה העבירה אנשים מעבודה - לקצבאות. היא המציאה את "הבטחת ההכנסה" "ביטוח האבטלה" ו"קצבאות הילדים" ודאגה שכל שנה סעיפי תקציב אלה יגדלו. ב-1980, לדוגמה, קיבלו רק 10 אלפים משפחות הבטחת הכנסה. ב-2003 נספרו כבר 155 אלף משפחות כאלה. גם קצבאות הילדים גדלו מאוד. הן הגיעו לשיא ב-2001 כשהילד החמישי והבאים אחריו קיבלו קצבה של 855 שקל לחודש. לא פחות.

וראה זה פלא. למרות שהקצבאות גדלו מאוד, למרות שסך הוצאות הרווחה בתקציב גדלו אף הן לאורך השנים, ממדי העוני לא רק שלא קטנו - הם אף גדלו. גם הפערים בין העשירים לעניים גדלו באותן שנים. מדד ג'יני (שמודד את אי השוויון) עלה והלך באותן 30 שנים. כלומר, העוני איננו סיפור חדש, הוא חי אתנו כבר שנות דור.

ניקח לדוגמה משפחה שחיה ב-2003 מקצבת הבטחת הכנסה. היא קיבלה מהמדינה קצבה בסך 3,447 שקלים - יותר משכר המינימום שעומד על 3,335 שקלים. בנוסף קיבלה אותה משפחה סיוע בשכר דירה ממשרד השיכון, הנחה בארנונה מהעירייה, פטור מאגרת טלוויזיה, הנחה בתחבורה ציבורית, הנחה בגן ילדים והנחה בתשלומי . לכן, לא היה לה כדאי לצאת לעבודה. היא חיה בעוני - על חשבון הציבור.

כמובן, שיש עליה, כי יש הטבה במצב הכלכלי של מגזר מסויים, שקונה יותר, בעוד שהמגזר האחר קונה פחות.

נכון, יש צמיחה, ובחינה כלכלית כללית אולי אין מיתון, אבל מה שמושך את השוק למעלה, זה השכבות העליונות... ובצורה לא הומוגנית,

תחשוב על זה כמו גומי שמושכים מלמעלה, ומקבעים אותו למטה, הוא בסופו של דבר יקרע.

אבל עניתי לטענה הזו שלך מראש! השיווק מדווחות על גידול משמעותי במכירות המזון בשנתיים האחרונות. איך התזה שהצמיחה מגיעה רק לעשירים יכולה להסביר את הגידול הזה? הרי גם בזמן מיתון העשירים לא רעבים ללחם, להם יש מספיק כסף כדי לאכול. מי קונה את כל האוכל הנוסף הזה?

בנוסף, הראתי למעלה מה קרה לשכר של העשירונים הבינוניים. נומינלית, הברוטו של העשירונים החמישי עד השמיני גדל וכך גם הנטו של ארבעת העשירונים.

ואם אפשר לשאול בת כמה אחותך?

הגיל פה משחק תפקיד לידיעך, ולא לטובה כמו שהוא צריך להיות.

מה לעשות בגלל מצבה של דודה שלי, אין ממש אפשרות לעבוד למשל בעבודה פיזית.

צעירה יותר מהדודה שלך, אבל גם היא לא עובדת בעבודה פיזית - בד"כ היא עובדת כפקידה. לו הדודה שלך לא היתה בררנית, היא כבר היתה מוצאת עבודה. אם היא מתעקשת על עבודה במקצוע שלה או על עבודה לא רחוקה מהבית או על עבודה בשעות נוחות או על עבודה בשכר גבוה, ברור שיהיו לה קשיים למצוא עבודה! שוב, קח את ויקי קנפו: הציעו לה עבודה אחר עבודה ומכולן היא ברחה אחרי זמן קצר. והיא כמובן מסכנה שנפגעה ממדיניותו הבלתי אנושית של נתניהו, וכל מה שהיא רוצה זה להתפרנס בכבוד, נכון?

הוא אמר ש63% מהעניים הם חרדים וערבים.

שיכולים ללכת לעבוד,

אני מסכים איתו לגבי הללכת לעבוד, אבל יש לי 2 הסתגויות

1) איפה

2) האחוז המוצג

אהמ, זה לא מה שאמרת קודם.

עוד משהו שגורם לי בחילה לא קטנה זה שהוא חוזר על המנטרה שלו, שרוב החלשים הם דתיים וערבים

מי שאמר את זה היה יועץ של ביבי, לא ביבי עצמו, וזה נאמר פעם אחת בלבד, לא "חוזר על המנטרה". ואם אתה מסכים, למה זה גורם לך בחילה?

איפה? לא חסרה עבודה. מעסיקים כל הזמן מתלוננים על אנשים שמופנים אליהם מלשכות התעסוקה ודורשים שיחתמו שהם אינם כשירים או שנעלמים אחרי יום אחד. ישנם מקומות בארץ שאני מוכן לקבל שחסרה בהם עבודה, אבל באזור המרכז, כל מי שרוצה למצוא עבודה יכול.

האחוז? לפי מה שידוע לי מדובר על בסביבות ה- 50%, כך שזה די מדוייק.

אני לא מתווכח עם הנתונים,,

אבל יש הרבה אנשים שעובדים במשרות חלקיות, שבשום פנים ואופן לא נחשבים מובטלים ולא חלק מהסטטיסטיקה, אשר מרוויחים 2000 שקל בערך, ונחשבים עניים על אף היותם עובדים.

שוב, זה לא מה שטענת קודם:

אז תחליט, הנתונים נכונים או לא? הם כוללים את מי שלא חותם בלישכה או לא?

עובדים במשרה חלקית הם לא מובטלים. עובדים בשכר נמוך הם לא מובטלים. אין שום סיבה שיופיעו כמובטלים, אלא אם יש לך אג'נדה שלקידומה אתה מוכן לעוות את המציאות.

ומה עם כל שאר הטענות שלהן לא התייחסת? האם אתה נסוג מהן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההכנסה הממוצעת לעשירון בשנת 2004 -

עשירון חמישי: ברוטו 4,559 ש"ח, נטו 4,093 ש"ח.

עשירון שישי: ברוטו 5,548 ש"ח, נטו 4,925 ש"ח.

עשירון שביעי: ברוטו 6,938 ש"ח, נטו 5,939 ש"ח.

עשירון שמיני: ברוטו 9,026 ש"ח, נטו 7,314 ש"ח.

מדובר על בן אדם או משפחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בסופו של דבר הפולטיקאים וכל מי שמנהל את המדינה מרוויח... ומה שמוזר שלמדינה יש מלא כסף מלא

קראתי ואני יביא תכתבה מוואלה שהמדינה מחזיקה עשרות נכסים של אנשים שניספו בשואה!!!! ובמקום לתת את זה למשפחה של אותם ניספי שואה הם שומרים לעצמם...

קיצר מדינה כמו כל מדינה אחרת אין מדינה טובה בעולם כל מדינה חרא של מדינה כל מדינה עם פולטיקאים משלה שרוצים להרוויח על חשבוננו

ביבי דווקא היה לא רע הוא רצה להוריד את הכסף שמושקע בצבא על דברים אחרים... במקום שילך לצבא 1.5 מיליארד דולר על בולשיט צבאי הוא רצה שילך רק 650 אלף...

אבל מה אחרי שהוא התפטר שרון ביטל את זה ונרהא לי אף יגדיל את התקציב... ^^ אחחחחח אחחחחח אחחחחח

מזל שיש לי משכורת של 15 אלף בחודש בערך שהכל מגיע לידים שלי ולא לאף אחד אחר ^^ מקבל כל יום כסף מזומן תספרו לבד 500 ש"ח ליום לפעמיים פחות תלוי כמה אני עובד ואני עובד בתור סבל זאת קריעת תחת להרים מקררים על הגב וכו... לעלות לקומות גבוהות במדרגות... בההההההההה מזל שבהרבה בניינים יש מעליות

ודרך אגב רק התחלתי אבל זה השכר שלי שאני צריך לקבל בערך בין 400-500 ש"ח כל יום... ואני עובד רק יומיים אצל מישהו חדש לפני זה היה אחד מנייאק שילם לי 150-200 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...