בעיית התחממות... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית התחממות...

mbs

Recommended Posts

היי,

באופן מוזר מאוד המעבד שלי התחיל פתאום לעלות לטמפרטורות גבוהות, מעל 70 מעלות. זה קורה רק כשאני משחק (GTA SA) והוא מתאמץ.

המפרט:

AMD 2500

ABIT NF7

512MB

RADEON 9800 PRO

אין בשום צורה.

זה לא קרה אף פעם בעבר ולכן אני חושד שמדובר בתקלה.

למישהו יש רעיון?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות - אבל למה בדיוק הכוונה? יש עליו צלעות ועליהן מאוורר - לזה אתה מתכוון?

שווה לציין אולי שיש לי את המחשב כבר בערך שנה וחצי במפרט הזה וכבר שיחקתי משחקים כבדים...

מה יכול לגרום לבעייה כזו להופי פתאום??? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התכוון אם הקירור הוא רגיל שמקבלים כשקונים מעבד, או יותר טוב שקנית בנפרד.

מה קורה כרגע במשחקים אחרים או כשאתה מעמיס על המחשב?

בכל מקרה אני ממליץ לפתוח את המארז ולנקות את גוף הקירור של המעבד ואת המאוורר שלו בעזרת קצת אוויר דחוס, זה בטח לא יזיק.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מראש אני רוצה לציין שהטמפרטורה גבוהה אבל לא לגמרי חריגה להתחשב בזה שהמעבד שלך לא נחשב לאחד קריר, הקירור שלך בטח בסיסי מאוד, וטמפרטורת החדר חמה בחודשים האלה.

כמה צעדים שיוכלו להביא לך שיפור, הרבה מאמץ אבל אם אתה מוכן להשקיע יום אחד זה לרוב משתלם:

תפרק את גוף הקירור מהלוח ותפרק ממנו את המאורר עם הברגים.

תנקה טוב טוב את המאורר ואת צלעות הקירור.

תנקה את המעבד ואת תחתית גוף הקירור מהחומר הטרמי ותמרח אחת חדשה (כל חנות שכונתית תנדב לך שקית קטנה אם תבקש ממש יפה).

תשאיר את המארז פתוח בשביל לבטל את האופציה של זרימת אוויר לקויה.

תחזור למחשב, תבדוק שהמעבד עובד על מתח סטוק, תריץ prime95 (תוכנת מאמץ).

ותראה לאן המעבד מגיע אחרי 15 דקות עבודה עם התוכנה.

תבדוק את הטמפרטורות עם התוכנה EQ של אביט.

במידה ומסתבר שהבעיה היא זרימת האוויר במארז, תחתוך את הגרילים המובנים (תשייף שלא ישארו שפיצים), תסדר חוטים, תנקה אבק מהמארז וממאוררי המארז, תדאג שיהיו מאוררים מכניסים ומוציאים.

האופציה הפשוטה יותר היא להשקיע 200 שקל ולקנות גוף חדש, קח בחשבון שגם הוא לא ינצל את עצמו כל עוד זרימת האוויר במארז לא טובה, והתקנה של גוף חדש תדרוש ממך בכל מקרה לעשות את השלבים הראשונים שהזכרתי.

וכדרך אגב, מתי בכלל הבעיה התחילה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...