זקוק לעזרתכם במציאת תוכנת ציור ישנה (נקראת SPLASH!) אני כבר נואש.. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרתכם במציאת תוכנת ציור ישנה (נקראת SPLASH!) אני כבר נואש..

Kidney_stonE

Recommended Posts

שלום לכולם,

במחשב ה-386 שלי, הייתה לי תכנת ציור 256 צבעים, בשם SPLASH! (הסימן קריאה הוא חלק מהשם)

התוכנה נוצרה ע"י חברת Spinnaker Software בשנת 1988

אישית השתמשתי בה הרבה כשהייתי ביסודי בכיתות ד'-ו' (זה יוצא בסביבות 1992 בערך)

עד שנדפק לי ההרדיסק (8 מגה !) מאיזה וירוס (נדמה לי שזה היה צ'רנוביל) ונשארתי בלי מחשב עד כיתה ח'.

תוכנות ישנות, שכבר לא נמכרות - נקראות ברשת בשם "abandonware" (נטושות) ויש אתרים רבים שאוספים משחקים בעיקר, אבל גם תוכנות ישנות שכאלה.

לצערי לא מצאתי את splash! בשום מקום ברשת להורדה, חיפשתי במנועי חיפוש רבים מלבד גוגל, ואפילו במנועי חיפוש מיוחדים, ל"אינטרנט העמוק" (כדוגמת http://turbo10.com/index.html )

מצאתי אתר של בחור בשם דן, שאוסף תוכנות ישנות, שם יש תיאור קצר של התוכנה וגם סקרינשוט:

http://home.pmt.org/~drose/aw-dos-11.html

אבל הוא לא מעלה את התוכנות, אלא רק מפרסם את הרשימות שלו - כתבתי לו אימייל מנומס בבקשה לקבל את "ספלאש" - לא קיבלתי תשובה (זה היה ממש מזמן..)

אולי מישהו מכם שמע על התוכנה (היא היתה די נפוצה בארץ בזמנים ההם, בבתי ספר וכו') או יודע על מישהו שאוסף תוכנות ישנות ?

אני מחפש אותה מדי פעם, כבר כמה שנים טובות, ומעלה רק חרס בידי, הייתי מאוד רוצה אותה מטעמי נוסטלגיה - יצרתי בה עשרות (אם לא מאות) ציורים, שאני מעוניין לראות שוב.

המון תודה מראש לכל מי שינסה לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את DR HELLO, או איך שלא קוראים לזה - איתה אני עבדתי ביסודי (נראה לי שקוראים לזה ככה, ) :nixweiss:

בכל אופן יש לי את זה עדיין על דיסקטים5.25", עם כונן תקין! ;D

אם זאת התוכנה המדוברת - תגיד

אני אמצא זמן (למרות שאין לי, אחבר את הכונן ,אמצא את הדיסקט הנכון בין העשרות שיש לי, ואעלה את התוכנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני אשמח

ניסיתי האמת את זה פעם (לפני משהו כמו שנה) להוריד כל ספלאש שמצאתי באימיול/קאזה וכו'

ושום דבר... לא מצאתי.

אם זה איכשהו תורם לחיפוש, אז לתוכנה היה פורמט קבצים משלה - קבצי SS (כמו picture.ss בהשוואה ל picture.jpg)

ובאתר הזה :

http://www.lanceandeskimo.com/chefelf/splash.shtml

יש גלריות של שנעשו בעזרת התוכנה.

(ניסיתי לשלוח להם מייל עם בקשה שישלחו לי את התוכנה, אבל הם ענו בשלילה ! לעזאזל, תוכנה שמתה ממזמן, הם חושבים שזה לא חוקי להעתיק לי אותה)

שוב, תודה לכל מי שמתעניין ומנסה לעזור !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נמצאה האבידה

החלטתי לכתוב עוד מכתב לדן (יותר משנתיים אחרי שכתבתי לו בפעם הראשונה)

והוא נענה בחיוב, ושלח לי את התוכנה !

אני חייב לציין שאני מאוד מאושר

הנה לינק לקובץ אם מישהו מעוניין לראות אותה :

ftp://ftp.netvision.net.il/home/k/ktopaz/request.zip

והנה התכתובת האחרונה ביני לבין דן :

Hi Arik!

Greetings from the USA and thank you for visiting my Web site.

Please find attached a virus-free zip file I hope you will find useful. You do not need to run the install.bat, just copy all the files to a folder and run the main exe file.

Thank you again.

Dan Rose

Dan's 20th Century Abandonware

http://www.Dans20thCenturyAbandonware.com/

Hi DAN !

My name is Arik T.

I'm 24 years old, and work as a helpdesk technical supporter for "xxxx"

(a large Israeli ISP)

For a long time now, I've been searching for a small program I used to love.

Is it possible to send me "SPLASH !" by Spinnaker Software Corporation?

I used to draw with this prog for hours and hours as a child.

Please ?

Just a zipped copy, I'll be forever greatfull, can't find it anywhere on the web/donkey2000/google/deep search engines, I tried it all&

Hope it possible

And thanks anyway,

Arik T.

(Splash! Spinnaker Software Corporation , 1988)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מה הקשר ?"

אני אוהב להציג את עצמי, מי אני, מה אני, מה אני עושה

מה זה משנה לך מה כתבתי לו ? זה לא שהוא שגריר של איזו מדינה או משהו, כולה בן אדם כמוני וכמוך.

ובקשר ל-"כן בטח" - צודק, אז מה ?, הגזמתי :) אבל היא השניה או השלישית הכי גדולה אני חושב - בין ה 3 הגדולות.

מה זה משנה בכלל מה כתבתי לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מדמיין את הסצינה ממטריקס עם אריק מתרוצץ במסדרונות ספק-האינטרנט-השני-או-השלישי-בגודלו-בישראל בעודו נמלט מהסוכנים שקושרים אותו קשר ישיר לשימוש לא הולם בתוכנה מ 1988 ...  :P

בקיצור, תהנה ארא'לה ...  :yelclap:

יש לך עדיין ציורים ישנים שלך בפורמט splash ?

אולי תעשה עליהם איזה printScreen ותשתף אותנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יו לירון, לפעמים אני שוכח שאתה גם ב HWZONE ולא רק בפלאשו :)

לצערי אין לי בפורמט הישן, הן היו על הרדיסק 8 מגה בייט (ענק, הא ?) שחטף וירוס בזמנו (נדמה לי צ'רנוביל) ועכשיו הוא בגן עדן של ההארדיסקים.

אבל יש המון שהגיעו יחד עם התוכנה בתוך ה ZIP, זה כל התמונות המקוריות שהגיעו עם התוכנה הקנויה בזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...