שאלות ספציפיות בקשר ללינוקס - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות ספציפיות בקשר ללינוקס

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

as far as i know ubuntu is not an RPM based distro, so yum wont work.

however, rather than building everything from source code, i'd say, use apt-get.

as far as i know ubuntu supports .deb packages...so im pretty sure apt-get exist.

if you have it set up, then just type

apt-get install xmms

and it should work. also, there is a very good guide for ubuntu @ http://ubuntuguide.org/

try it.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

a package is....well, is an installer(kinda).the exetention is usually .rpm(on red hat based systems) or .deb(on debian based systems)

either way, the exetention in your case is .deb, but you dont really need to know that...just learn to use apt-get(read the ubuntu guide and it)

once you know how to use it, you wont need to type ./configure ever again(or well, on really really rare cases you might)

to be honest? one of the reasons i didnt choose is the fact that it uses apt-get...i dont like it -__-

thats why i use fedora... i get my favorite rpm based system, and yum(fedora's package installer/) ^_^

good luck.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זו הסיבה שכאשר אני כותב:

apt-get install xmms-1.2.10-1.src.rpm

אז זה כותב לי את זה?

Couldn't find package xmms-1.2.10-1.src.rpm

יש לציין שכשאני כותב את השורה למעלה אני נמצא בתוך התקיה שבה נמצא הקובץ.

ואם זה כן כותב לי את זה בגלל זה אז מה אני אמור לעשות ע"מ להתקין את זה?

ואיך אני מתקין משהו שבא בתוך ARCHIVE?

הכוונה היא לקבצים בעלי סיומת tar.gz כאשר כך באות רוב התוכנות שהורדתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

thats because you're doing all wrong.

apt-get is much more then just a 'simple' package installer

apt-get install command actually looks for the package you requested, downloads it, and installs it all by its self!

now, the reason it shows that messege is because apt looked for the package in its sources(also known as repositories) and didnt fine that package.

as a rule, in package installer unless you know the exact name, always use a general name(thus, 'xmms' rather than xmms.32.21.deb)

and i dont think can install rpms

you dont need to use apt to install a .deb package' just double click it(same with rpms, with a system that supports them)

now about the tar archives.

1.untar them (tar xvf <blah.tar.gz>

2. cd in to the folder where you untared it' and then usually ./configure or whatever you need (sometimes, like with Azurues its ./azurues or with thunderbird its ./thunderbird...well you get the point) anyway, try typing 'apt-get install xmms

now for something usful:

try typing 'apt-get install rpm' and it should by theory download the rpm packge support and then you'll be able you use both .rpm and .deb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ותקשיב טוב.

1. תפסיק להוריד תוכנות, ככה לא מתקינים תוכנות בלינוקס... אתה לא בוינדוס, תתנהג בהתאם.

2. גש ל http://ubuntuguide.org/ כאן, זהו מדריך די מלא על המערכת שבה אתה משתמש. מה שאתה רוצה לעשות (במידה ועוד לא עשית) זה להוסיף מקורות (repositories) .. http://ubuntuguide.org/#repositories

אחרי שתעשה את זה, תפתח את synaptic אם אתה מעדיף ממשק גראפי (כ root) ושם חפש xmms, תסמן שיתקין וזהו.

אם אתה רוצה לעבוד בקונסול -

sudo apt-get install xmms

משמעות הפקודה, בתור משתמש על (עם הרשאות מיוחדות האמת, אבל לא קריטי) התקן מתוך המאגרים שלי תוכנה בשם xmms, מה שיעשה הוא חיפוש במאגרים שזה עתה הגדרת ויתקין, כמו כן, הוא יפתור עבורך תלויות וישאל אותך במידה וצריך להתקין חבילות נוספות בכדי למלא תלויות אלו.

במידה ואתה רוצה לחפש תוכנה בקונסול

sudo apt-cache search <soft name>

אם אתה רוצה להסיר

sudo apt-get remove <package name>

וכו.., קריאת המדריך שאליו הפנתי אותך מומלצת.

בכל מקרה, במידה והחלטת להתקין תכנה שלא נמצא במאגרים, אז תלוי באיזה פורמט התוכנה נמצאת.

אם זה rpm (כמו במקרה שלך) זה (לא מומלץ !)

sudo rpm -i <name>

בגדול, אם כבר החלטת לעשות דבר כזה, אז חפש חבילת deb היא לדביאן ועובדת עם dpkg כלומר תוכל להסיר אותה באמצעות apt-get. במידה ויש לך תכנה כזו

sudo dpkg -i <name>

זהו, אני בטוח שכבר אין לך יותר שאלות, כל התשובות ועוד במדריך הנ"ל.

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או, ניסיתי לעשות אפדייט לסיטפטיק הזה ולא ידעתי איך.

תודה רבה לך.

מישהו עכשיו יכול לעזור לי עם הבעיה של המדפסת?

יש לי מדפסת Deskjet 840C שהגדרתי בלינוקס והדרייבר הוא hpijs אבל כשאני שולח משהו להדפסה (אפילו אם זה סתם הדף נסיון) אז זה מכניס לשורת העבודות של המדפסת את ההדפסה הנוכחית ואז זה נעלם משם (כאילו המדפסת כבר סיימה להדפיס) והמדפסת לא מגיבה בכלל. לפי מה שקראתי באינטרנט הדרייבר המומלץ למדפסת שלי הינו ה-hpijs הזה.

עריכה: עשיתי UPDATE למערכת ול-APT-GET ואח"כ כתבתי בטרמינל כמו שאמרת:

sudo apt-get install xmms

והוא כתב לי את זה:

Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?

ניסיתי גם עם הפיקס מיסינג הזה וגם שם יש בעיות.

ניסיתי גם לעשות את זה דרך הסינפטיק והוא כותב אותו דבר:

הורדתי עכשיו את הקובץ הזה ידנית וניסיתי להפעיל אותו אבל הטרמינל כותב שזה לא DEBIAN FORMAT ARCHIVE.

אם קובץ .DEB זה לא DEBIAN FORMAT ARCHIVE אז מה זה לעזאזל? :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתדרתי כבר עם המוזיקה והסרטים והקודקים אבל האיכות סאונד פשוט לגמרי זוועה.

אני עוד כמה ימים הולך לקנות לעצמי אודיג'י2. האם יש לזה דרייבר נורמלי ללינוקס?

דווקא מאוד מצאה חן בעיני המערכת הפעלה הזאת רק ממש חבל שחברות גדולות לא מוציאות אליה נורמליים ובמערכת הפעלה יש רק ממש בסיסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שאני משתמש ב-ALSAMIX רק שאין לי מושג איך שמים את ה-PCM על 66%.

עריכה: אוקי מצאתי ונראה לי שזה עזר. תודה רבה!

מישהו יכול בבקשה לעזור לי עם המדפסת המקוללת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בקשר למדפסת אז גיליתי שכל הדרייברים ללינוקס פשוט לא תומכים במדפסות LPT אז לא משנה.

יש לי בעיה חדשה.

קניתי את ה-AUDIGY2 VALUE והלינוקס לא זיהה אותו.

מישהו יכול לעזור לי עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגיוני, הוא אמור לעבוד פשוט צריך לשנות מספר הגדרות

תריץ את הפקודה kmix עצם זה שיש לך אפשרות לכוון את עוצמת הקול אומר שזה תקין, יש לך שמה מספר הגדרות ב-sweatch שצריך לשנות ואז תוכל לשמוע צלילים

אין לי אותו אבל יש אותולחבר וזה עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז רק לידע כללי של כולם, הבעיה היא הרבה יותר מסובכת מזה.

OPEN SOURCE אתה לא הבנת אותי. היתה לי אפשרות לשנות את עוצמת הקול כשהשתמשתי לפני מספר ימים בודד בכ.ק ישן. כשהחלפתי לאודיג'י היו איתו הרבה בעיות.

על התיקון של הבעיות בכרטיסי אודיג'י ב-UBUNTU 5.04 ניתן לקרוא פה בפוסט של הבן-אדם המאוד נחמד הזה:

http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=21211&page=1&highlight=file+directory+alsamixer%3A+function+snd_ctl_open+failed+default%3A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...