מה צריך להוריד מהמשכורת של נער (מתחת לגיל 18)? איזשהו מס? ביטוח לאומי?? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה צריך להוריד מהמשכורת של נער (מתחת לגיל 18)? איזשהו מס? ביטוח לאומי??

Yaron-Cohen

Recommended Posts

למיטב ידיעתי, כל עוד לא הגעת לשכר המינימום אתה לא צריך לשלם ביטוח לאומי (שכר המינימום לנוער עובד נמוך משכר המינימום לבגיר).

מס הכנסה, עד בערך 4,000 ש"ח בחודש, הוא 10%. כנער יש לך נקודת זיכוי ממס ששווה בערך 180 ש"ח, כלומר תשלם 180 ש"ח פחות מ- 10% מהמשכורת.

ביטוח הבריאות שלך מכוסה ע"י הוריך ולכן לא יגבה ממך.

ובכל מקרה, מה אכפת לך? ממילא למעסיק שלך יש מנהל חשבונות שאחראי על חישוב כל העסק הזה.

לפי החוק, משכורתו של עובד שכיר צריכה להיות משולמת בראשון לכל חודש. מעבר לכך זו הלנת שכר. אלא מה, מאחר המשכורת מחושהבת מתחילת החודש ועד סופו, לא תמיד ניתן יהיה להספיק לדווח על העבודה, לחשב את השכר ולשלם אותו עד תחילת החודש הבא ולכן החוק מתיר למעסיקים לדחות את התשלום עד לעשירי לחודש. מעבר לכך זו עברה על החוק ועל המעסיק לפצות את העובד על הלנת השכר. שים לב לכך שמעסיק ששילם את המשכורת ב- 11 לחודש, רק יום אחד יותר מכפי שמתיר לו החוק, מלין את השכר כבר 11 ימים וידרש לפצות את עובדיו על כל התקופה הזו. בשביל לקבל את הפיצוי הזה תצטרך לפנות לבית הדין לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעסיק לצורך העניין זה בורגר קינג..אז להגיע למנהל חשבונות זה נראה לי סיפור...

אני חושב שאין לי מס הכנסה מכיוון שאני לא מגיע למשכורת מינימום...יוצא לי פחות מ1000 שח...שמינימום זה 3200 משהו באיזור..

ואני נער....לפי ידיעתי צריך להוריד לי משהו 1 וזה מס או משהו שקשור לבריאות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב: מס הכנסה יורד לכולם, מהשקל הראשון. עבור ברוטו של 1,000 ש"ח, אתה אמור לשלם 10% מס הכנסה, כלומר 100 ש"ח. אבל כבן פחות מ- 18, יש לך נקודת זיכוי אחת ממס הכנסה. כל נקודת זיכוי חוסכת לך כ- 180 ש"ח מתשלום המס, לכן לא תשלם מס הכנסה בכלל.

ביטוח משולם רק מעל גיל 18, לכן לא יורידו לך ביטוח .

אם עבדת חודש מלא, אז גם ביטוח לאומי אתה לא צריך לשלם. אבל במקרה הזה, נראה לי שבורגר קינג מפרים את החוק, כיוון ששכר מינימום לקטין גבוה בהרבה מ- 1,000 ש"ח... אם עבדת פחות מחודש, החישוב הוא לפי ימים ולא לפי שעות, כך שאולי בכל זאת תצטרך לשלם מס ביטוח לאומי. בכל מקרה מדובר על אחוזים בודדים.

אתה לא צריך להגיע למנהל החשבונות שלהם, הנהלת החשבונות אמורה לדעת לבד איך לחשב את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עבדתי ולפני גיל 18 לא הורידו ממני שום מס. ממשכורת של 2000+ לא הורידו לי אפילו שקל אחד לא מס הכנסה ולא ביטוח לאומי, עכשיו הזונות כבר לקחו לי 222 שח :\, וחודש הבא אמורים לקחת ממני בכלל איזה 2000 (משכורת גדולה תהיה לי חודש הבא חיחי), איזה זיין עם המיסים האלה, כאילו אתם קולטים 2000 שח מיסים ?? איזה כרטיס מסך אפשר לקנות בזה :bash:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבור למעסיק להוריד לכם מס כלשהו אפ אתם מתחת לגיל 18, לא משנה איזה מס זה.

אסור לו גם להעסיק אותכם מעל 8 שעות(ולכן אסור לו גם לתת לכם שעות נוספות). הוא גם חייב לתת לכם לפחות 45 דק של הפסקה מידי יום. בדרך כלל מפצלים את זה לחצי שעה בצהוריים, ורבע שעה בבוקר(ארוחת 10).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבור למעסיק להוריד לכם מס כלשהו אפ אתם מתחת לגיל 18, לא משנה איזה מס זה.

אסור לו גם להעסיק אותכם מעל 8 שעות(ולכן אסור לו גם לתת לכם שעות נוספות). הוא גם חייב לתת לכם לפחות 45 דק של הפסקה מידי יום. בדרך כלל מפצלים את זה לחצי שעה בצהוריים, ורבע שעה בבוקר(ארוחת 10).

מותר להעסיק יותר מ8 שעות...שעות נוספות..!..מותר!!...שעה 9 10 משלמים 125% שעה 11 12 משלמים 150%...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר להעסיק יותר מ8 שעות...שעות נוספות..!..מותר!!...שעה 9 10 משלמים 125% שעה 11 12 משלמים 150%...

מתחת לגיל 18 אסור להעסיק שעות נוספות, כל מי שעושה כך הוא למעשה עובר על החוק.

הקריטריונים שציינת הם נכונים לגבי שעות נוספות, רק שמגיל 18 ומעלה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...