כוחם של ה Voodoo's - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוחם של ה Voodoo's

DJO

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוסף גם הציג את מנוע הTwiN Texet הראשון בעולם, דבר שאיפשר לו לעבור בביצועים את הVoodoo II ולהביא אותו לרגליים כמעט.

זה היה Twin Texel, הוא היה המעבד הראשון עם שתי יחידות TMU...

אופס, זאת הייתה שגיאת כתיב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מבין שהוודו בנשי שלי שווה משהו :D

תגידו, לכמה ייתי מגיע עם הוודו בשני של קראיטיב ?

יש לו גוף על הצ'יפ

לשום מקום, זה היה הצ'יפ הכי מ*ורבן ש3Dfx אי פעם הוציאה. הוא היה מתחממם רצח, לא ניתן היה לעשות לו OC בכלל והיה הכרטיס שסבל מהכי הרבה בעיות תאימות מהרגע שיצא וגם שנה אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני מכיר מישהו שעד היום משתמש בוודו בנשי

ובאמת- אי אפשר לשכוח את הDiamond Monster 12MB.. איזה הבדלים....

חבל שהחברה הלכה.. היו הרבה מוחות (חלקם לא הסכימו לעבור לnvidia ומתכננים לפתוח חברה חדשה)

את'לון- שכחת דבר אחד

המחיר של הוודו 3 ליד המחיר של הריבה המקביל לו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני יודע:

וודו 1 ~ RIVA 128

וודו 2 ~ TNT

וודוו 3 3000-3500 ~ TNT 2

וודוו 4 ~ gf2mx200- gf2mx

ודוו 5 ~ gf2 gts

כמובן שהכל "בערך" בגלל שלכל הכרטיסים היו כל מיני גרסאות במהירויות שונות וגם תלוי באיזה תצורה השתמשת (PCI, AGP) וכו'...

(אגב לוודו לא היה כמעט יתרון ב AGP)

לדעתי ההתדרדרות החלה עם התעכבות יציאת הV4+5 וחוסר תמיכה מצד יצרניות המשחקים בפורמט GLIDE החל בערך מזמן ה V3.

אני זוכר שראיתי עוד השוואות באינטרנט של V3 ו TNT2 כשהם יצאו והתחרות הייתה די צמודה, כמובן של TNT2 היה יתרון של יכולות תצוגה ב 32 ביט כמו שציינו למרות שלי אישית זה כמעט לא משנה עד היום..

אגב, לי עדיין יש וודוו 2 12 מג"ב של קריאטיב במחשב השני...

בכל אופן זה היה [glow=green, 2, 300]הכרטיס[/glow] בזמנו כשהוא יצא, הריץ הכל בצורה מדהימה על הפנטיום 133 העלוב שלי ואפילו עוד עשיתי לו אוברקלוק מ 90 MHZ ל 100 MHZ ( מעבד + זכרונות ביחד)

בנוגע ל SLI, אני עדיין מחפש מישהו עם כרטיס דומה שהוא כבר לא צריך אבל בניגוד למה שציינו מקודם, ניתן לחבר רק עד שני כרטיסים יחד ולא כמה שרוצים..

בכל אופן, גם לי חבל על 3DFX, ואני אשמור על הוודוו 2 שלי עוד הרבה אחרי שאני לא אשתמש בו (שילמתי עליו 220$ כשהייתי בארה"ב..), אבל אין מה לעשות הם לא קראו את השוק כמו שצריך ולדעתי עדיף כי הטכנולוגיה שפיתחו ATI ו עדיפה על שלהם, במיוחד והדריברים המצויינים שלה. וכן, אני יודע שמשלבים בNV30 טכנולוגיות של 3DFX אבל זה רק מראה שהיו כמה הברקות, אבל כמוצר מוכלל הם לא היו מי יודע מה בסוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסביבות 1998, אחרי שnvidia הוציאה את הTNT 16MB המהפכני, שלראשונה הציג שילוב של אופציות דו-מימד במאיץ תלת-מימדי חזק. המאיץ יישם טכנלוגיות צ'יפ של 128 ביט, שכבר היית קיימת אצל nVidia(עוד בתקופת הRiva 128)אבל בנוסף גם הציג את מנוע הTwiN Texet הראשון בעולם, דבר שאיפשר לו לעבור בביצועים את הVoodoo II ולהביא אותו לרגליים כמעט. כמו-כן, הכרטיס תיקשר עם הזכרון שלו ב128 ביט שזה גם היה הישג לתקופה ההיא. בתגובה לכרטיס הזה 3DFX שיחחרה את הVoodoo Banshee. זאת היית פעולה נמהרת מאוד, והכרטיס הציג גם תוצאות של חיפזון: בסה"כ היה מדובר בכרטיס בעל המנוע המיושן של הVoodoo II שהוספיו לו מנוע דו-מימד. הוא ניצל 16MB של כרטיס בSGRAM או SDRAM(לא היה דגם עם 8 מגה בייט!!!)

טעויות בידיך, ידידי:

אני לא בטוח שזה משתמש מדבריך, אבל בכל זאת, בניגוד למה שאנשים חושבים, ה Voodoo Banshee הוא לא עוד Voodoo2 עם מנוע 2D. הוא חסר צינור לעיבוד פיקסלים, אבל מהירות שעונו גדולה ב 10MHz, גם מה V2 וה TNT1 שעמדו על 90MHz. מכאן הוא

נחות מה V2 וה TNT1 במובן החשוב הזה...

מכאן אני גם מגיע לנקודה נוספת : גם ל V2 היה מעין טכנולוגית Twin-Texel. עובדה שלBanshee היה חסר אחד מהם.

גם ה TNT1 וה V2, שעבדו ב 90MHz, עשו שימוש בטכנולוגיה של "לעבד שני פיקסלים למחזור שעון", כלומר הם עיבדו 180 מגה-פיקסלים למחזור שעון _לעומת ה Banshee שעיבד 100 מגה-פיקסלים בלבד_ במשחקים שניצלו את יכולת העיבד הכפולה הזו, שאחד הראשונים בהם היה, מי אם לא Quake2!

בכל מקרה, היתרון של הBanshee בא כאשר המשחקים לא עשו שימוש בטכנולוגיה הזו, שם נתנה לו מהירות שעונו הגבוהה את היתרון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די !

VOODOO 4 לא שווה לGEFORCE 2MX

אין בו תמיכה חומרתית בDIRECTX 8 !

וגם 3 עובד אצלי ב24 פריימים ובאותם ההגדרות בוודו 4

הוא עובד ב2-3 פריימים ומתרסק! מה שכן איכות דו מימד מעולה יש לו!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן לקטע של הבעיות תאימות שמתי לב- גם שהוצאתי אותו מהמארז פעם.. צ'יייי איזה חם הוא היה.... ושמו לו גוף ל הצ'יפ!!! לא מאווור הקמצנים האלה

אתה יודע, הוודו בנשי שלי כן בא עם מאוורר עם הגוף , אבל מה ששידרגתי את המחשב לפנטיום 866 בחנות מחשבים משום מה

הורידו לי אותו ושמו לי במקום מאורר 80 ממ שהיה מונח בעזרת בורג גדול יותר(שהרס את החור ואי אפשר לחבר ברגים רגילים... !!@#!@)

על הAGP סלוט וקירר לי כמה כרטיסים ביחד.

משום מה אין לי מושג למה הם עשו את זה....

אבל זה כבר נוסטלגיה.. ודרך אגב האבתי שבכרטיס הזה בקוונטר סטרייק בכמה מפות, היה אפשר לראות את הגזרה של האנשים גרך הקירות

בגלל איכותו הירודה...!!!! LOL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...