שתי שאלות לגבי רשת ביתית רגילה (ETHERNET) \ אלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתי שאלות לגבי רשת ביתית רגילה (ETHERNET) \ אלחוטית

ferrari

Recommended Posts

בביתי רשת ביתית, שני מחשבים המחוברים בעזרת כרטיסי רשת 100/10 עם כבל רשת, לאחד מהם יש חיבור אינטרנט והפעלתי את אפשרות הICS של חלונות על מנת לתת גם למחשב השני גישה לאינטרנט.

שאלתי היא, האם ניתן לעשות SHARING בנוסף לSHARING של חיבור האינטרנט, במחשב הראשי מותקן כרטיס 1394, שמופיע כחיבור 1394 בחיבורי רשת בלוח הבקרה., הייתי רוצה לחלוק את החיבור הזה עם המחשב השני. כך שאם אחבר מצלמת DV למחשב הראשי דרך FIREWIRE ואפעיל את MOVIE MAKER, אוכל לעבוד עם המצלמה, מהמחשב השני, ולא מהמחשב הראשי. (אין לי אפשרות פשוט להעביר את כרטיס ה1394 למחשב המשני, הוא מובנה בלוח אם).

*** שני המחשבים מריצים בהצלחה WINXP PRO SP2 עם כל עדכוני האבטחה...

שאלה נוספת, לגבי רשת ביתית אלחוטית: הבנתי שברשת ביתית חוטית ניתן לחבר 3 מחשבים בעזרת או לחילופין בשרשרת, מה שיחייב אותי לשים באחד המחשבים 2 כרטיסי רשת. בגלל המגבלית הפיזיות (לכרטיס רשת יש כניסה אחת ומקום לכבל אחד), השאלה היא האם המגבלה קיימת גם ברשת אלחוטית.. וכלומר האם אוכל לבנות רשת ביתית בעלת 3 מחשבים או יותר פשוט על ידי רכישת כרטיס רשת אלחוטי לכל אחד מהם ולא להסתבך עם וכ"ו...

תודה רבה למגיבים אם יהיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעניין (שיתוף מצלמה דרך ה- firewire).

ICS עובד על רשת IP. השאלה היא באיזה פרוטוקול נעשית התקשורת מול המצלמה (לא נראה לי שזה יהיה IP)

אמור להיות אפשרי להקים רשת אלחוטית ללא router/hub. רשת כזו נקראת רשת אד-הוק, אבל זה גם אומר שתצטרך לקנות 3 כרטיסי רשת אלחוטיים ועדיין להפעיל ICS על מחשב קבוע אם תרצה לשתף אינטרנט.

אופציה שנראית לי יותר הגיונית היא לקנות אלחוטי ושני כרטיסים אלחוטיים.

ראוטרים אלחוטיים באים בדר"כ גם עם חיבורים קויים, ואז תוכל לחבר את המחשב הקבוע לראוטר ברשת חוטית, ולהפעיל שיתוף על הראוטר במקום על המחשב (זה גם הרבה יותר טוב מבחינת אבטחה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעניין...

אבל כשאתה מתקין התקן LAN למחשב (כ.רשת לדוגמא) מערכת ההפעלה מתקינה איתו כל מיני פרוטוקולי תקשורת, כדי שזה יעבוד (אם בכלל זה יעבוד...) אתה תהיה חייב להתקין ידנית את הפרוטוקולים שדרושים לעבודה בשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג באיזה פרוטוקול נעשית התקשורת מול המצלמה.איך אני יכול לברר את זה? ואיך איך יכול לעשות את השיתוף הזה?

איזה פרוטוקולים דרושים לעבודה כשרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבדוק באיזה פרוטוקול היא לא משתמשת -

אם אתה מבטל את TCP/IP על יציאת ה- firewire והמצלמה עדיין פועלת - סימן שהיא לא משתמשת בפרוטוקול IP (ואז זה אומר ש- ICS לא יעזור לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע. זה לא נראה לי פשוט, כי נראה לי שהתקשורת נעשית לא מעל IP (כי זה אמור להיות פרוטוקול נקודה לנקודה)

התוכנה שדרכה אתה משתמש במצלמה - מחפשת רק בחיבור ה- firewire או שהיא יודעת לזהות את המצלמה כ- device ברשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...