איך מפרמטים? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מפרמטים?

BlackSheep

Recommended Posts

טוב אז ככה, בהנחה שאתה רוצה להתקין XP אתה פשוט משנה את סדר העדיפיות של איתחול המחשב (Boot) ואז שעולה ההתקנה של XP אתה יכול גם לפרמט.

אם אתה מחפש דרך אחרת אתה תמיד יכול להשיג תקליטון איתחול של 98 לבחור באפשרות הראשונה כשעולה התקליטון ואז להזין את הפקודה:

Format X:

כאשר אתה מחליף את האות X בכונן שברצונך לפרמט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דיסקט אתחול של 98, והכונן שלי הוא FAT32, אז אפשר להשתמש בדיסקט של 98 לא? פשוט מכניסים אותו רושמים בהפעלה Format C: וזהו פירמטתי את המחשב?

אגב הנה תמונה של ההגדרות כונן שלי -

mydisc4kz.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה רוצה להתקין מחדש את WIN98 תשתמש בדיסקט של 98, כשאתה מגיע לדוס פשוט תפרמט - :FORMAT C

אם אתה רוצה להתקין WINXP אז כמו שציינו כבר, תיכנס לביוס תשנה את סדר האיתחול ככה שהמחשב ינסה קודם לעלות מהCD ולא מהHD ותעקוב אחר ההוראות זה ממש פשוט.

:xyxthumbs:בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיצה הכוונה היא לחלק כונן (שהוא פיסי כונן אחד - HD אחד) לכביכול שני כוננים נפרדים - כלומר אם יש לך HD אחד אבל אתה מעוניין שיהיה לך כונן :C לתוכנות ונגיד כונן :D למשחקים אתה פשוט מחלק אותו לשתיים (שם מחיצה!!)

במידה ואתה רוצה לאתחל את המחשב למצב ראשוני כלומר נקי לגמרי ולהתקין הכל (אבל הכל) בצע את שלב א' דלג על שלב ב' (לא רלוונטי) ועבור לשלב ג' בהסבר שלהם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דיסקט אתחול של 98, והכונן שלי הוא FAT32, אז אפשר להשתמש בדיסקט של 98 לא? פשוט מכניסים אותו רושמים בהפעלה Format C: וזהו פירמטתי את המחשב?

אגב הנה תמונה של ההגדרות כונן שלי -

mydisc4kz.png

הדיסק הקשיח שלך מחולק למחיצה אחת? :o

56GB עבור מחיצת ה-System זה לא דבר חכם במיוחד. :nono:

אם בן דוד שלך הגדיר לך את המחיצות בדיסק הקשיח, אז אני לא הייתי סומך עליו יותר מדי בתחזוקה של המחשב. :bash:

מומלץ לחלק את הדיסק הקשיח למחיצה אחת בגודל של 8GB עבור ה-System, ומחיצה נוספת עבור ה-Data. אפשר להגדיר עבור ה-Data יותר ממחיצה אחת, בהתאם לצרכים שלך, אבל בד"כ למשתמש הבייתי הממוצע אין צורך בכך. 8)

לגבי מערכת הקבצים, יש שיקולים שונים לשימוש ב-FAT32 או ב-NTFS. במידה ואין מושג באיזו מערכת קבצים לבחור, ובמידה ואתה משתמש ב-Windows XP ואין לך כוונה להשתמש ב-Windows 98, ב-DOS או ב-, אז תפרמט את המחשב בפורמט NTFS, למרות שגם ל-FAT32 יש את היתרונות שלו. :-\

דרך אגב, אתה מודע לכך שאם אתה מפרמא את כונן C, אז אתה מאבד את כל מה שיש בו (יש לך בכונן 31GB C בשימוש). תגבה את כל הקבצים שאתה צריך לפני הפרמוט. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...