שאלה כללית על דיפרגמנטציה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית על דיפרגמנטציה

kipi25

Recommended Posts

שלום!

רציתי לאמת מה שאמר לי טכנאי במעבדה: "לעשות DEFRAG לדיסק הקשיח כמה שפחות, כי הפעולה מקצרת את החיים שלו ועלולה לגרום לו לתקלות". הטכנאי הסביר לי שפעולת ה DEFRAG היא פעולה מאוד אינטנסיבית על הדיסק הקשיח ובכלל לא מומלץ לעשות אותה באופן תכוף, אלא פעם בלפחות חצי שנה.....

מה דעתכם על כך??? תודה לעונים.. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פעולה שאתה מבצע על הדיסק הקשיח שלך משחיקה אותו,אבל לא צריך להגזים...אם אתה משתמש בdefragmenter של ה אז פשוט תעשה קודם כל analyze,אם הוא אומר לך שאתה צריך לעשות אז תעשה,אם לא,אין שום סיבה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הטכנאי שלך חי בסיוטים שהדפראג של חלונות 9X היה גרוע ביותר ורק האיט את הכוננים , תשתמש ב DISKEEPER שעליו מבוסס הדפארג של ו 2000 והוא עושה את העבודה טוב מאוד ולא שוחק את הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

כן, אבל אם אתה משתמש במהירו תהגבוהה ביותר - אתה שוחק בצורה האינטנסיבית ביותר את ההראד דיסק!

תשתמש במהירויות בין הנמוכות ככה לא תשחק את ההראד דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

כן, אבל אם אתה משתמש במהירו תהגבוהה ביותר - אתה שוחק בצורה האינטנסיבית ביותר את ההראד דיסק!

תשתמש במהירויות בין הנמוכות ככה לא תשחק את ההראד דיסק.

??? :s05:

אני לא יודע בכלל על אפשרות לקבוע את מהירות התהליך.

וחוץ מזה, התהליך מהיר יותר לא בגלל שהמידע מועבר מהיר יותר - אלא בגלל שהאלגוריתם הרבה יותר טוב, משמע איחוי יעיל ומהיר יותר.

ובאופן אישי אני לא מאמין בכלל שאיחוי פוגע בדיסק, זה סתם מיתוס. (או משהו שקרה בדיסקים של פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תבדוק.. תראה שיש שם אפשרות לשינוי מהירות הדיפרגמנטציה, וגם כמה שהאלגוריתם יהיה טוב זה לא ישנה את שחיקת ההארד דיסקף כל מה שאלגוריתם יעשה הוא יהפוך את התהליך ליעיל יותר.

ובאופן אישי אני לא מאמין בכלל שאיחוי פוגע בדיסק, זה סתם מיתוס. (או משהו שקרה בדיסקים של פעם)

אין חיה כזאת... ההראד דיסק הוא חלק נע וכאשר אתה מתחיל לשנות את המיקום של רוב הקבצים עליו (אם לא כולם) זה דורש לדיסק הקשיח לפעול שעות נוספות וככל שהדיסק מלא יותר כך הדיסק רק נשחק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דבר ביקום יש אורך חיים מוגבל (גם כדור הארץ)

כל דבר , כולל רכיבי מחשב ובעיקר רכיבים מכניים (במחשב)

ל-HD יש אורך חיים ממוצע של 5 שנים

ואחרי 5 שנים הוא יהיה ישן , איטי וקטן (בנפח) ולא שווה שקל

רוצים לשמור על המחשב לנכדים ? תכבו אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...