תכנים לא הולמים לילדים ב-GTA:SA? - עמוד 2 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנים לא הולמים לילדים ב-GTA:SA?

zurkin1232

Recommended Posts

כיום נער\נערה ממוצע בגיל 12 יודע דיי הרבה על סקס והרבה מאוד נערים בגיל הזה צופים בסרטי סקס אצל חברים שלהם, כמובן שסרטי הסקס הורדו ע"י אחד האחים הגדולים והוא לא יודע שאחיו הקטנים צופים בהם יחד עם חבריהם כשאין אף אחד בבית..)

חוץ מזה כמעט בכל סרט שמשודר בטלוויזיה יש סצנות סקס, קשה לי להאמין שקיימים הרבה נערים/נערות שהגיעו לגיל הנ"ל ולא יצא להם לצפות בסצנות סקס שכאלו, זהו מצב שהוא כמעט בלתי אפשרי (אלא אם הנער ממש לא יוצא לו לצפות בטלוויזיה). הפרסומות, אפילו ברחובות בעלות אופי מיני מובהק שלא לדבר על מה שמופיע בטלוויזיה...

בקיצור מה שאני בא להגיד זה לא משנה כמה תנסו לצנזר זה לא ממש אפשרי בעולם של היום, שהמידע הינו קל להשגה וסקס ואלימות מופיעים בכל מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא צריך לדעת אנגלית בשביל לעבור משימות, כמעט כל מה שצריך לעשות מסומן במפה וגם דברים שקצת יותר קשים לעשות גם אותם מגלים בסוף בלי אנגלית.

אמנם המשחק לא מיועד לבני 11 אבל אל תשכחו שממילא כל הקללות האלו כבר מוכרות לנוער בגיל 11+-, חוץ מזה שיש כל הזמן סקס בטלווזיה/אינטרנט אז לדעתי רוב בני הנוער בגיל הזה יודעים מה זה פחות או יותר. מבחינת האלימות/דם/רצח וכו' לדעתי זה בכלל לא מה שימנע ממני מלתת לאח קטן לשחק במשחק כי שוב כל האלימות הזאת מוצגת בטלוויזיה כל היום, אפילו בסרטים מצויירים.

אישית, אני לא אוהב שאחי הקטן בן ה8 מסתכל איך אני משחק בpostal 2 כי זה משחק ממש אלים אבל לדעתי לילדה בת 12 תכנים כאלו לא כ"כ ישפיעו עליה.

ולדעתי Postal 2 זה משחק הרבה יותר אלים מSA כי יש שם עריפות ראשים/אלימות לחיות/שריפה של בני אדם וכו...

זה לא רק להגיע מנקודה א' לנקודה ב' , צריך גם לדעת מה לעשות... למשל אם לעקוב אחר הבנאדם אם להפחיד אותו אם לגנוב לו את האוטו אם לרצוח אותו...

ד"א מניסיון זה משפיע על ילדים קטנים (5-6) בן דוד שלי הקטן היה חולה על VC ההורים שלו בהתחלה דאגו אבל הוא אמר להם שהוא "איש טוב"... עד שיום אחד הוא נוסע

עם אבא שלו ,רואה כמה אנשים על המדרכה ואומר לו לדרוס אותם,ההורים שלו אסרו עלי לא לתת לו לשחק בזה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק להגיע מנקודה א' לנקודה ב' , צריך גם לדעת מה לעשות... למשל אם לעקוב אחר הבנאדם אם להפחיד אותו אם לגנוב לו את האוטו אם לרצוח אותו...

ד"א מניסיון זה משפיע על ילדים קטנים (5-6) בן דוד שלי הקטן היה חולה על VC ההורים שלו בהתחלה דאגו אבל הוא אמר להם שהוא "איש טוב"... עד שיום אחד הוא נוסע

עם אבא שלו ,רואה כמה אנשים על המדרכה ואומר לו לדרוס אותם,ההורים שלו אסרו עלי לא לתת לו לשחק בזה יותר

נו מה יגידו עכשיו כל אלו שחושבים שזה בסדר לתת לילדים לשחק במשחקים אלימים ומלאי מין?

הרי ילדה בת 11 עוד עשויה לחשוב שקטעי המין ב (אלו שנפתחים ב PATCH) זה מה שילדה בגילה צריכה ככה סתם לעשות!!!!!!

אני חושב שכל מי שחושב שדין גיל 11 הוא כדין גיל 16 ודין גיל 16 הוא כמבוגר, הוא אידיוט!

זה לא יעזור לכל בני ה 16 שפה שאולי נעלבים ממני, אבל, מדעית הוכח שבמוח של ילדים לא מפותח באופן מלא וגם של צעירים בני 16, והם לא תמיד מבדילים בין טוב לרע, אמת לשקר, או מבחינים בנורמות ההתנהגות בהם יש להתנהג בחברה מתוקנת.

לראיה תחפשו את הת'ראד המדבר על נשיאת סכין! הוא החריד אותי, פשוט נורא כמה ילדים פה חושבים לשאת סכין זה נכון ומקובל, אבל זה לא הדיון פה, או שבעצם כן? הרי אולי אם הייתה פחות אלימות מסביב (טלויזיה, מחשב, אנשים אלימים וכו'....) הנורמה המסוכנת הזו של לשאת סכין למועדונים לא היתה קוראת!

זה לא יעזור, כל אחד מושפע במידת מה מהסביבה שלו, לא רק מגנים, כאשר ילדים הם הכי מושפעים. ילד אשר רואה במחשב כל יום שהוא יכול לדרוס אנשים בכיף, עלול להטמיע שזה בסדר ולעשות כך גם במציאות (שפי שהראה הסיפור המצוטט למעלה).

לסיום אני חייב לומר שאני לא טוען שצריך לאסור תכנים אלימים/מיניים לחלוטין, אבל צריך למתוח קו איפה שהוא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שאני, כבן 16, חושב שזה מוסרי לדרוס אנשים רק בגלל שאני רואה את זה במשחק מחשב?

:screwy::lol:

אני יודע שזה רק משחק..אני גם יודע, בניגוד למה שאמרת להבדיל בין אמת לשקר, בין טוב ורע.

אתה קצת הגזמת אני חושב..עשית מגיל 16..6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אתה מעל גיל 14 אני לא חושב שזה משנה באיזה גיל אתה, אלא מי חינך אותך ואיזה חינוך קיבלת.

יש את המפגרים, יש את המשוגעים, יש את הפריקים ויש את אלו שחונכו כמו שצריך. כל עוד יש לך הורים נורמלים ואתה גר בסביבה טובה, אין לך מה לדאוג.

(ככה זה לפחות לדעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק תלוי בבן אדם שמשחק, תן לחבורה של אמריקאים שגדלו במדבר ולומדים על ישו בשיעור היסטוריה לשחק כל היום, יום אחד הם יגנבו ירצחו זונה וידרסו את אמא שלהם.

זה הכל ענין של השפעה, מישהו שחונך נכון והוא עבר את גיל 13-16 ~ לא יהיה מושפע מהמשחק, איפילו לא טיפה.

אבל יש אנשים שיהיהו מאוד מופשעים מזה.

ובטח שילד בן 5-10 יהיה מושפע מזה, כי הוא עוד לא חונך, זה בעצם מכניס לו תכנים בשלב שבו הוא אמרו לקבל את החינוך הבסיסי שלו בחיים, אז ברור שמשחק כזה יכל להשפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה משווה בין ילד בן 6 לנער\ה בן 12? ההבדלים גדולים מאוד וזה לא פלא שהילד למד אלימות מהמשחק, בגילים האלו הילד עשוי לחקות כל מה שבסביבתו. לעומת זאת נער\ה בגיל 12 כבר יודע להבדיל בין טוב לרע בדרך כלל (אמנם הוא יודע להבדיל אבל זה לא מונע ממנו מלבצע דברים רעים!) ותאמין לי שרוב הנערים (שלא לדבר על נערות) בגיל הזה יודעים מה זה מין! (אני יכול להעיד על כך כי אחותי עוד מעט בת 11) היום החברה מאוד פתוחה וחשופה לתכנים האלו, הילדות כבר בגיל 8~ מתחילות ללכת חשוף עם חולצות בטן ומכנסי מיני וכשהן מגיעות לגיל 10~ הן חושבות שהן יודעות הכל (מאופיינות בעקשנות רבה ובמרדנות).

לדעתי צנזורה זו לא הדרך, להיפך.

צריך ללמד את הילדים כמה שזה רע לעשות את הדברים שהם רואים בסרטים/משחקי מחשב וכו' ולא לתת להם להתנהג באלימות!

אם הילד שואל שאלות על מין אז צריך להיות פתוח איתו ולענות בכנות על שאלותיו ולהסביר לו שזה לא מתאים ולא מקובל לקיים יחסי מין בגילו וגם את הסיכונים שבכך.

מי שנוהג בדרך של צנזורה לא משיג שום דבר כי במילא הילד לומד את התכנים האלו ממקומות אחרים (חברים, בית ספר, טלוויזיה, ...) אבל אז הוא פחות יודע את חומרת מעשים אלו ותוצאותיהם.

כמובן שכל מה שנכתב לעיל מכוון לילדים מעל גיל 10, ברור שמאוד מומלץ להציג לילדים שמתחת לגיל הזה כמה שפחות אלימות אבל שוב, הילד גם בגילאים שמתחת ל10 עדיין יודעים אלימות יותר מידי ולכן יש להחמיר בנושא ולהסביר לו שאלימות היא לא הדרך וגם לא לפחד להעניש במקרה הצורך, הסיבה העיקרית שהחברה שלנו כ"כ אלימה זה בגלל שההורים לא משתלטים על ילדיהם ונותנים להם לעשות מה שבא להם, מפחדים להעניש את ילדיהם או שלהיפך, מענישים אותם יותר מידי על שטויות ולא מענישים אותם על הדברים החשובים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי די כבר עם הבולשיט של חינוך והשפעה? כל הזמן שומעים בחדשות על ילדים ממשפחות טובות שחונכו היטב שהלכו ודקרו איזה ילד ודברים כאלו.

למרות שלחינוך ולהשפעות של הסביבה החיצונית יש אפקט מסוים על חייו של ילד, צורת החשיבה שלו היא עדיין רק שלו! אם המוסר שלו פגום עד כדי כך שהוא חושב שזה בסדר לדרוס ילדים ולא יכול להגיע בעצמו למסקנה שזה רע, אף חינוך לא יעזור. עם כל הכבוד, הכול תלוי בבנאדם! די לנסות להפיל את האשמה על ההורים, מערכת החינוך, הטלוויזיה, האינטרנט והעולם החיצון. כאילו לילד אין שום השפעה על החיים של עצמו, FFS...

נכון שבגילאים מאוד נמוכים (נגיד, עד החטיבה?) לילד באמת בקושי יש השפעה על החיים של עצמו, כל הזמן מטפלים בו, אבל בשלב כלשהו הילד כבר יכול להחליט בעצמו מה טוב ומה רע. ואני מאמין שלפחות אצל רוב הילדים השלב הזה בא הרבה יותר מוקדם ממתי שהחברה שלנו מאמינה שהוא מגיע (הגבלת גיל 18 לסרטים, משחקים וכו'), עוד לפני החטיבה אצל רובם. הוא לא איזה יצור חסר ישע נתון לחסדיהם ורשעותם של כל מי שמסביבו, gimme a break. זו רק בריחה מאחריות בשביל הילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי די כבר עם הבולשיט של חינוך והשפעה? כל הזמן שומעים בחדשות על ילדים ממשפחות טובות שחונכו היטב שהלכו ודקרו איזה ילד ודברים כאלו.

למרות שלחינוך ולהשפעות של הסביבה החיצונית יש אפקט מסוים על חייו של ילד, צורת החשיבה שלו היא עדיין רק שלו! אם המוסר שלו פגום עד כדי כך שהוא חושב שזה בסדר לדרוס ילדים ולא יכול להגיע בעצמו למסקנה שזה רע, אף חינוך לא יעזור. עם כל הכבוד, הכול תלוי בבנאדם! די לנסות להפיל את האשמה על ההורים, מערכת החינוך, הטלוויזיה, האינטרנט והעולם החיצון. כאילו לילד אין שום השפעה על החיים של עצמו, FFS...

נכון שבגילאים מאוד נמוכים (נגיד, עד החטיבה?) לילד באמת בקושי יש השפעה על החיים של עצמו, כל הזמן מטפלים בו, אבל בשלב כלשהו הילד כבר יכול להחליט בעצמו מה טוב ומה רע. ואני מאמין שלפחות אצל רוב הילדים השלב הזה בא הרבה יותר מוקדם ממתי שהחברה שלנו מאמינה שהוא מגיע (הגבלת גיל 18 לסרטים, משחקים וכו'), עוד לפני החטיבה אצל רובם. הוא לא איזה יצור חסר ישע נתון לחסדיהם ורשעותם של כל מי שמסביבו, gimme a break. זו רק בריחה מאחריות בשביל הילד.

אני לא מבין מה הקשר בין המשפט הראשון שלך לתגובה שלי, למען האמת אני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת.

לגבי המשפט הראשון, איך בדיוק אתה יודע שזה היה ילד ממשפחה טובה? בגלל שהיה כתוב בעיתון? אף אחד לא יכול לדעת איזה חינוך עבר על הילד וקשה לדעת את מכלול המניעים שגרמו לו לבצע את המעשה האסור (דקירה) וזה שהוא בא ממשפחה שלכאורה "טובה" למראית עין לא אומר שום דבר לגבי החינוך שהילד קיבל מתוך וגם מחוץ למשפחה.

ילד שמקבל חינוך נכון בגיל צעיר הסיכויים שהוא יתדרדר לאלימות נמוכים יותר, דוגמא לחינוך נכון: ילד שנוטה ללכת מכות סתם בלי סיבה וההורים מסבירים לו כמה שמעשיו לא בסדר ולדעתי צריך להביא גם עונשים. דוגמא לחינוך גרוע: ילד שנוטה ללכת מכות סתם בלי סיבה וההורים לא עושים כלום או שנותנים לו חיזוקים "הילד שלי קרטיסט".

למען האמת אתה דיי סותר את עצמך בתגובה שלך, שים לב למשפט הראשון שלך והמשפט הרביעי, הם סותרים אחד את השני מצד אחד אתה אומר שחינוך והשפעה זה בולשיט ומצד שני אתה אומר שלילד בקושי יש השפעה על החיים של עצמו עד החטיבה. לדעתי לילד יש דיי הרבה השפעה על חייו כבר בגיל 10 ואם ילד בגיל 10 הוא אלים אז הוא אלים בגלל מה שהוא למד מהסביבה שלו, לא בהכרח ההורים אלא גם החברים, השכונה והבית ספר... בגלל זה אני מדגיש כמה זה חשוב שההורים ילמדו את ילדם שאלימות זו לא הדרך בגלל שאם הילד נמצא בסביבה אלימה וההורים לא עושים כלום אז הוא עשוי לצאת בנאדם אלים מאוד. בכל זאת אני מסכים עם מה שכתבת במיוחד 3 המשפטים האחרונים.

תבינו בנושא הזה זה רק עניין של דעה, לפי דעתי מה שכבתי זו הדרך הנכונה, כל אחד בדעותיו.

לפי דעתי האלימות גוברת בעיקר בגלל העובדה שהחברה נותנת יותר מידי זכויות לילד, לדעתי ילד שעושה דברים אסורים כמו ללכת מכות צריך שיובהר לו שמה שהוא עשה זה דבר אסור ובנוסף לתת עונשים, הבעייה היא שהורים רבים לא עושים את זה, זו דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...