בעיה חמורה בלוח אם של Dell - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חמורה בלוח אם של Dell

JediMaster

Recommended Posts

שלום לכולם!

קודם כל, אני לא יודע אם הדיון שייך לכאן או לווינדוס, אבל אני מהמר.

אוקיי, אז ככה: בן דוד שלי רצה לפרמט את המחשב שלו. יש לו לוח אם OptiPlex GX270 של . הכל טוב ויפה הוא הכניס דיסק (מקורי) של ווינדוס שהיה גם מותאם במיוחד ללוח אם של דל שיש לו (מסתבר שיש משהו כזה). בגלל שהיה לו Service Pack 2 הוא לא הצליח להפעיל את ההתקנה מווינדוס אז הוא פשוט ניסה דרך הבוט. ההתקנה מאתחלת את עצמה וכו', ובדיוק כאשר היא עומדת להתחיל ולשאול אותך שאלות אם אתה רוצה Recovery Console או התקנה חדשה וכל שאר הדברים, בום, מסך כחול ועליו UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME. אני לא זוכר את כל ההודעה בע"פ אבל זה המליץ לנסות לבטל Caching או Shadowing. אחרי זה באתי אליו, וניסיתי הכל, אבל באמת הכל. בתור התחלה ניסיתי לחפש בביוס או בהגדרות לוח אם לרמז כלשהו על Caching אן Shadowing. ממחקר קטן שערכתי באינטרנט יש גם בעיות לפעמים עם UDMA, גם האופציות האלה שביטלתי לא הזיזו להתקנה. ניסיתי כמעט כל אפשרות שיש בביוס אבל הווינדוס עדיין לא רוצה להתקין את עצמו. ניסיתי לקחת את ההארד דיסק למחשב שלי, להתקין דרך המחשב שלי את הווינדוס ואז לחבר לו בחזרה. זה לא פתרון אלגנטי, אבל זה לפחות משהו. כמובן שאצלי הכל עבד חלק, ותוך שעה כבר גלשתי דרך ההארד דיסק שלו באינטרנט. כשניסיתי לחבר את ההארד דיסק מחדש, זה עושה כאילו ווינדוס לא כובה טוב, ושואל אם Safe Mode, להפעיל רגיל ועוד כמה אופציות (ויש אפילו עוד כמה אם לוחצים F8). ניסיתי את כל האפשרויות, כל פעם שהווינדוס התחיל לעלות המחשב פשוט אתחל את עצמו. אחר כך ניסינו לבדוק עם דיסק שבא עם הלוח אם את התקינות של הזיכרון, המערכת ועוד כל מני בדיקות שהוא עושה (דרך מצב של דוס). כמובן שראו שם מספר בדיקות שיש לבצע אם המערכת עושה ריסט, וכולן יצאו חיוביות - לא התגלתה שום בעיה. ניסיתי להפעיל התקנה מדיסקטים של בוט, לXP (6 במספר), וגם זה לא הניב שום תוצאה וההתקנה הזו נחסמה. מה שדי הרגיז אותי, שדל לא נותנים כמעט מידע בגרוש על הלוח אם, או משהו. יש להם ספר בן כמה עמודים בלבד שמראה על כמה דברים בווינדוס, ואין שום דרך לפתירת בעיות, או כל מני דברים על הלוח אם עצמו שיכולים לגרום לבעיה (אולי אפילו איזה מתג או משהו... אשכרה חיפשתי אחד כזה). האתר שלהם גם לוקה בחסר ואין שם ממש מידע על הבעיה הזאת (או בעיות בכלל). המחשב עדיין מסרב לעלות, וכל דבר שניסיתי לא עבד. יש לציין שכששמתי לינוקס כלשהו דרך LiveCD זה עבד מצוין (אממם לאט אבל עבד). אין לי מושג מה הבעיה, לדעתי יש איזה חסימה בלוח האם. האופציה היחידה שיכולתי עוד לחשוב עליה זה אולי בעיה בRAM, אבל הבדיקות זיכרון יצאו בסדר ולא רציתי להתעסק עם זה. המחשב כנראה יילקח למעבדה ביום רביעי, אבל אם למישהו מכם יש שמץ של מושג מה ניתן לעשות - אני אשמח לדעת. הבעיה היא גם לא בדיסק כי ניסיתי דיסק של שיש לי.

תודה, ואתם מאוד אמיצים שקראתם הודעה כזו ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו במקרה דיסק קשיח SATA? אם כן - זו הבעיה.

הודעת השגיאה אומרת שלא ניתן ל"הינעל" על הדיסק עליו מתקינים, אני מניח שדיסק האיתחול פשוט לא יודע איך לגשת ל SATA.

אתה צריך לעשות התקנה נקייה של , ולהתקין את הדרייבר המתאים ל SATA בתחילת ההתקנה (במסך הטקסטי ללחוץ F6 ולתת את הדיסקט עם הדרייבר המתאים). בעיות אפשריות אחרות - בקר או כבל.

אם הדיסק הוא לא SATA, אלא ATA רגיל (IDE), ייתכן שיש בעיה בכבל או בבקר (אני מניח שהדיסק תקין, כיוון שהוא עובד אצלך).

אגב, אם שני הלוחות אם שלכם לא זהים, אין שום סיבה בעולם שההתקנה של ה שעשית אצלך בבית תעבוד אצלו - כל התקנה בונה את מערכת ההפעלה לפי הלוח עליו היא מותקנת. דיי ברור שיהיו מסכים כחולים/איתחולים/בעיות אחרות אם תעביר דיסק עם ממחשב אחד למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו במקרה דיסק קשיח SATA? אם כן - זו הבעיה.

אני לא יודע ממש לזהות דיסקים כאלה, אבל הכבל ATA היה ATA133 או ATA100 או משהו כזה. בעיקרון ההארד דיסק נראה סטנדרטי לחלוטין, וגם בביוס אני לא זוכר שזה זיהה משהו עם SATA

הודעת השגיאה אומרת שלא ניתן ל"הינעל" על הדיסק עליו מתקינים, אני מניח שדיסק האיתחול פשוט לא יודע איך לגשת ל SATA.

אתה צריך לעשות התקנה נקייה של , ולהתקין את הדרייבר המתאים ל SATA בתחילת ההתקנה (במסך הטקסטי ללחוץ F6 ולתת את הדיסקט עם הדרייבר המתאים). בעיות אפשריות אחרות - בקר או כבל.

כשניסיתי גם את הF6 זה לא זיהה איזה כונן מיוחד, ודיסקטים לא היו עם כל הדברים שבאו עם המחשב, ככה שלא ראיתי שום דיסק שאולי יכול להיות מקושר לSATA, אבל כמו שאמרתי, לא נראה לי שיש לו משהו מיוחד.

אם הדיסק הוא לא SATA, אלא ATA רגיל (IDE), ייתכן שיש בעיה בכבל או בבקר (אני מניח שהדיסק תקין, כיוון שהוא עובד אצלך).

המערכת עבדה מצוין לפני הפרמוט, וגם בן דוד שלי לא דיווח על שום בעיות כלשהן כאלה או אחרות. ההארד דיסק גם מזוהה בביוס ועובד טוב, אז לא נראה לי שהכבל פגום. (ולמה התכוונת בבקר)

אגב, אם שני הלוחות אם שלכם לא זהים, אין שום סיבה בעולם שההתקנה של ה שעשית אצלך בבית תעבוד אצלו - כל התקנה בונה את מערכת ההפעלה לפי הלוח עליו היא מותקנת. דיי ברור שיהיו מסכים כחולים/איתחולים/בעיות אחרות אם תעביר דיסק עם ממחשב אחד למחשב אחר.

שמע, הייתי די נואש במצב ההוא גם ככה. זה לא כאילו שהיה לי מה להפסיד, הפירמוט רצינו לפרמט לגמרי בכל מקרה, אז אמרתי לעצמי שאפשר לנסות. כמו שאמרתי זה פתרון לא אלגנטי וכנראה שגם בחלק מהמקרים הוא לא עובד. תודה על המידע בכל מקרה, אבל כבר לא יעזור לי לדבר על מה שקרה.

תודה רבה על התגובה המהירה, אם עולה לך (או למישהו) עוד משהו בראש אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממש מיואש, תנסה לעשות את ההתקנה בבית שלך, אבל ברגע ששלב ההתקנה הראשוני מסתיים - רק השלב הראשון הטקסטי של העתקת קבצי ההתקנה לדיסק הקשיח (אחריו בד"כ יש איתחול) - תכבה את המחשב שלך, תנתק את הדיסק הקשיח ותתקין אותו במחשב של החבר שלך. עם קצת מזל זה יכול לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממש מיואש, תנסה לעשות את ההתקנה בבית שלך, אבל ברגע ששלב ההתקנה הראשוני מסתיים - רק השלב הראשון הטקסטי של העתקת קבצי ההתקנה לדיסק הקשיח (אחריו בד"כ יש איתחול) - תכבה את המחשב שלך, תנתק את הדיסק הקשיח ותתקין אותו במחשב של החבר שלך. עם קצת מזל זה יכול לעבוד.

אני לא יכול לעשות את זה כרגע אבל אני בספק אם זו הבעיה. אין איזה בעיה בBOOT או בלוח אם? משהו שאפשר לסדר שם? כי עדיף לפתור את הבעיה מאשר לעקוף אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, בגלל זה רשמתי שתעשה את זה אם אתה ממש מיואש.

תראה, לדעתי הבעיה היא שה Windows לא מצליח למצוא את הדיסק הקשיח. האם הגורם לזה הוא בעיה בלוח, בדיסק הקשיח, בעיה של דרייברים או משהו אחר - אני לא יודע.

משהו שכדאי לעשות במקרה שלך - טען את ערכי ברירת המחדל של ה (או בצע איפוס ל BIOS) - אולי משהו פשוט השתבש בהגדרות.

בנוסף. נסה למחוק את כל המחיצות בדיסק הקשיח וצור אותן מחדש (אפשר גם אם תוכנת ההתקנה של Windows, אם היא מגיעה לשלב הזה, אם לא - אפשר עם FDISK) וכמובן פרמט אותן - אולי משהו בטבלת המחיצות (FAT) או ב MBR נדפק, למרות שהסיכוי לזה הוא קלוש, כיוון שבמחשב שלך הכל עובד באופן תקין.

נסה גם לשלוח דוא"ל ל ושאל אותם לגבי הבעיה - אולי יש להם פיתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, בגלל זה רשמתי שתעשה את זה אם אתה ממש מיואש.

תראה, לדעתי הבעיה היא שה Windows לא מצליח למצוא את הדיסק הקשיח. האם הגורם לזה הוא בעיה בלוח, בדיסק הקשיח, בעיה של דרייברים או משהו אחר - אני לא יודע.

אתה בטוח? אני לא הלכתי ממש בכיוון הזה כי ההארד דיסק לדעתי נראה בסדר גמור וכולם מזהים אותו וכו'. לדעתי הלוח אם מבצע חסימה או הגנה כלשהי על הבוט ולא מצאתי דרך לעקוף את זה.

משהו שכדאי לעשות במקרה שלך - טען את ערכי ברירת המחדל של ה (או בצא איפוס ל BIOS) - אולי משהו פשוט השתבש בהגדרות.

הכיצד? גם לעדכן קושחה או משהו בסגנון אני לא יכול כי אפשר רק דרך ווינדוס :\

בנוסף. נסה למחוק את כל המחיצות בדיסק הקשיח וצור אותן מחדש (אפשר גם אם תוכנת ההתקנה של Windows, אם היא מגיעה לשלב הזה, אם לא - אפשר עם FDISK) וכמובן פרמט אותן - אולי משהו בטבלת המחיצות (FAT) או ב MBR נדפק, למרות שהסיכוי לזה הוא קלוש, כיוון שבמחשב שלך הכל עובד באופן תקין.

אני יודע מה זה fdisk אני לא יודע איך להגיע לזה, אבל בכל אופן ההתקנה לא מגיעה לשלב של המחיצות. על משהו בMBR חשבתי, אבל אין לי מושג איך לנסות לסדר את זה.

נסה גם לשלוח דוא"ל ל ושאל אותם לגבי הבעיה - אולי יש להם פיתרון.

לא יעזור לי הרבה, בן דוד שלי לוקח את המחשב למעבדה כנראה ביום רביעי, אבל רציתי לאסוף עוד קצת מידע או למצוא פתרון לפני זה. מה גם שהאנשים האלה בד"כ אומרים לך פשוט לשלוח את המחשב למעבדות וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיצד? גם לעדכן קושחה או משהו בסגנון אני לא יכול כי אפשר רק דרך ווינדוס :\

לא נכון, עידכון ניתן (ורצוי) לבצע דרך DOS. צריך בשביל זה כמובן את תוכנת ה FLASH ואת קובץ ה כמובן.

אני יודע מה זה fdisk אני לא יודע איך להגיע לזה, אבל בכל אופן ההתקנה לא מגיעה לשלב של המחיצות. על משהו בMBR חשבתי, אבל אין לי מושג איך לנסות לסדר את זה.

מורידים דיסק BOOT מהאינטרנט, או מכינים דיסק כזה ממחשב עם Win98 (אחרי עידכון ל FORMAT ו FDISK שייתמכו בדיסקים מעל 64GB).

תראה, זו כנראה לא הבעיה, הבעיה היא שהדיסקים בכלל לא מזוהים ב . כבר אמרתי שרצוי לעשות איפוס ל (בעזרת הג'מפר המתאים או ע"י הוצאת הסוללה).

לא יעזור לי הרבה, בן דוד שלי לוקח את המחשב למעבדה כנראה ביום רביעי, אבל רציתי לאסוף עוד קצת מידע או למצוא פתרון לפני זה. מה גם שהאנשים האלה בד"כ אומרים לך פשוט לשלוח את המחשב למעבדות וזהו.

טוב, תודיע לנו איך זה נגמר ומה בדיוק הייתה הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, עידכון ניתן (ורצוי) לבצע דרך DOS. צריך בשביל זה כמובן את תוכנת ה FLASH ואת קובץ ה כמובן.

מורידים דיסק BOOT מהאינטרנט, או מכינים דיסק כזה ממחשב עם Win98 (אחרי עידכון ל FORMAT ו FDISK שייתמכו בדיסקים מעל 64GB).

תראה, זו כנראה לא הבעיה, הבעיה היא שהדיסקים בכלל לא מזוהים ב . כבר אמרתי שרצוי לעשות איפוס ל (בעזרת הג'מפר המתאים או ע"י הוצאת הסוללה).

טוב, תודיע לנו איך זה נגמר ומה בדיוק הייתה הבעיה.

מילת המפתח! הוצאת הסוללה! אני אגיד לבן דוד שלי לנסות אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...