אפשר להגיע עם חומר לטמפ מתחת לנקודת האפס(270C)? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר להגיע עם חומר לטמפ מתחת לנקודת האפס(270C)?

nehmia

Recommended Posts

אגב אפילו ב0 קלווין יש תנועה של אלקטרונים, אין דבר כזה עצירה מוחלטת (אמנם תנועה מאוד מאוד איטית שנחשבת לאי תנועה)

אני חושב שהכוונה היא שאין לחליקיקים אנרגיה קינטית.... ביכלל....... כי טמפ' (אם אני לא טועה) זה ביטוי לאנרגיה הקינטית של חליקיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

באפס המוחלט אין תנועה של האטום. הוא טאורטית, הוא לנוע ולרטוט לחלוטין, האלקטון ממשיך לנוע כמעט בלי שינוי

להגיע לטמפ' הזו זה די פשוט: דוחסים גז ונותנים לו להתקרר לטמפ' הסביבה במצב הדחוס (הדחיסה מעלה את הטמפ' שלו) אחרי שהוא מתקרר, משחררים אותו לווקום, או ללחץ נמוך, ההתפשטות גורמת לו להתקרר, אם מקררים אותו מספיק כשהוא דחוס, והלחץ שאליו משחררים אותו שואף לאפס, אפשר להגיע קרוב לאפס המוחלט...

אגב, זה עיקרון הפעולה של המקרר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באפס המוחלט אין תנועה של האטום. הוא טאורטית, הוא לנוע ולרטוט לחלוטין, האלקטון ממשיך לנוע כמעט בלי שינוי

להגיע לטמפ' הזו זה די פשוט: דוחסים גז ונותנים לו להתקרר לטמפ' הסביבה במצב הדחוס (הדחיסה מעלה את הטמפ' שלו) אחרי שהוא מתקרר, משחררים אותו לווקום, או ללחץ נמוך, ההתפשטות גורמת לו להתקרר, אם מקררים אותו מספיק כשהוא דחוס, והלחץ שאליו משחררים אותו שואף לאפס, אפשר להגיע קרוב לאפס המוחלט...

Pv/T=const. איזה נחמד שאני לומד פיזיקה. בכל מקרה, ומשוואה מתארת בפשטות את מה שאמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(PV=MC(T2-T1

זוהי המשוואה המדוייקת...

עכשיו, לפי הבנתי לא ניתן להגיע (לפחות כרגע) לאפס המוחלט כיוון שלא יודעים מהו החלקיק הקטן ביותר..מולקולה - אטום - גרעין - אלקטרונים/פרוטונים/ניוטרונים-קווארקים (או איך שרושמים את זה..) - ????

וכאשר לא יודעים מהו החלקיק הקטן ביותר, לא ניתן לעצור את תנועתו הקינטית, לא ניתן להגיע לאפס המוחלט...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך הגעת למסקנה הזו...

אבל אתה יודע שיש הרבה דברים שבני האדם לא הגיעו אליהם אך יודעים שהם קיימים (ואני לא צריך לתת דוגמאות נכון?) אז אני מאמין שניתן לחשב את הטמפ' מבלי להגיע אליה, וכן... בסוף אני מאמין יגיעו אליה... ולדעתי אולי אפשר לרדת לטמפ' נמוכה יותר, ואז זה יגרום לא רק לעצירתו המוחלטת אלה לקריסתו (אם חור שחור קורס לתוך עצמו אז במיקרה זה הוא יקרוס החוצה כדילקמן יתפוצץ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא ברור מה שאתה מנסה לומר...

איך יכול להיות שיש מינוס תנועה? הרי זה או שיש תנועה או שאין.. ואני מניח שממש פשוט לחשב את נקודת קפאון משום שמחשבים נגיד נועה בנגיד -10 מעלות ואז מורידים אותו ל-20 ורואים בכמה מהירות התנועה שלו השתנתה ואז מחשבים מתי כבר לא תהיה תנועה, כלומר, מתי התנועה תהיה 0.

כשאמרת שיש חוסר תנועה אז זה פשוט אי תנועה ופחות מאי תנועה אין כי תנועה לאחור זו גם תנועה בעצמה.. זה כמו להגיד שנגיד חושך זה חוסר אור נכון? אבל יש גם מצב שיש יותר חוסר אור בחושך שזה מינוס חושך... זה פשוט בלתי הגיוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא אי הודאות בתנועה כל כך קטנה, ובכך שמשואת הגזים היא קלאסית, כלומר אטום הוא כדורי ואפשר לדעת את המיקום והתנע שלו בכל נקודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד...

מה שכן, ידוע שאלקטרון הוא לא ממש כדור, אלא יותר כמו הפרעה גלית.

אי וודאות גדולה במיקום גורמת לכך שלא תדע איפה הוא יהיה שניה אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משוואת הגזים היא קלאסית ולא מתחשבת בעקרונות הפיסיקה הקוונטית, לכן קשה לדעת מה קורה במקרה הקצה, לדוגמא ליד האפס המוחלט מתרחש עיבוי בוז איינשטיין , שבו כל החלקיקים מקבלים את אותה פונקצית גל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מניח שממש פשוט לחשב את נקודת קפאון משום שמחשבים נגיד נועה בנגיד -10 מעלות ואז מורידים אותו ל-20 ורואים בכמה מהירות התנועה שלו השתנתה ואז מחשבים מתי כבר לא תהיה תנועה, כלומר, מתי התנועה תהיה 0.

כשאמרת שיש חוסר תנועה אז זה פשוט אי תנועה ופחות מאי תנועה אין כי תנועה לאחור זו גם תנועה בעצמה.. זה כמו להגיד שנגיד חושך זה חוסר אור נכון? אבל יש גם מצב שיש יותר חוסר אור בחושך שזה מינוס חושך... זה פשוט בלתי הגיוני...

אני לא בטוח שזה כל כך פשוט כמו שאתה מתאר... לפי הבנתי השינוי של המהירות של החומר הוא לא ממש לינארי לטמפ שהוא פולט (לפחות במהירויות שכאלו...)

תראה, אני לא ניכנס לפילוסופיות של חוסר מהירות, מינוס מהירות וכו', להיפך אני אומר שהשינוי בטמפ' במהירויות הללו, עלול לגרום לתופעות לא מוכרות ולא צפויות - ממש אבל ממש לא מתכוון למינוס מהירות, אלה לכיוון של התפוצצות עקב התת לחץ שהוא יוצר, או שמא במחשבה שניה הוא יקרוס לתוך עצמו... אי אפשר לדעת... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך הגעת למסקנה הזו...

אבל אתה יודע שיש הרבה דברים שבני האדם לא הגיעו אליהם אך יודעים שהם קיימים (ואני לא צריך לתת דוגמאות נכון?) אז אני מאמין שניתן לחשב את הטמפ' מבלי להגיע אליה, וכן... בסוף אני מאמין יגיעו אליה... ולדעתי אולי אפשר לרדת לטמפ' נמוכה יותר, ואז זה יגרום לא רק לעצירתו המוחלטת אלה לקריסתו (אם חור שחור קורס לתוך עצמו אז במיקרה זה הוא יקרוס החוצה כדילקמן יתפוצץ...)

אתה אומר לטובת מה שאמרתי או כנגד מה שאמרתי?

מצד אחד אתה אומר שאתה לא יודע איך הגעתי לכך שיכולה להיות טמפ נמוכה יותר, ומצד שני אתה אומר בעצמך שיכולה להיות טמפ נמוכה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה היה טוב ויפה אם הגז לא היה הופך לנוזל הרבה לפני שהוא הגיע לאפס המוחלט

כמו שאמרת, זה בטו בשביל מקרר ביתי... לא הרבה יותר מזה :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...