סוף עידן ה POWERPC במחשבי APPLE, צעד היסטורי לחברה! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף עידן ה POWERPC במחשבי APPLE, צעד היסטורי לחברה!

sdfzxc

Recommended Posts

http://news.com.com/Apple+to+ditch+IBM%2C+switch+to+Intel+chips/2100-1006_3-5731398.html?tag=nefd.lede

שבוע הבא ההכרזה... חברת מפסיקה את השותפות עם חברת IBM, ארוכת השנים, במסגרתה המחשבים שלה השתמשו במעבדי ה POWERPC. זהו צעד הסטורי של החברה, כאשר משנת 1994, היא השתמשה רק במעבדים אלו... מעכשיו תעבור החברה להשתמש במעבדי INTEL במחדשבים שלה.

כמובן שישנם השלכות כמו הפיכת כל התשתית ומערכת ההפעלה למחשבים מבוססים מעבדי INTEL, דבר שאומר שבעתיד, אולי יצליחו להשתמש בכל מחשב מבוסס X86 למערכת ההפעלה הפופולרית של בשם OS X...

יש לציין, כי נושא זה עלה בכותרות מספר פעמים בעבר בגדר שמועות שלא התבססו, אך כעת נראה שזהו השלב הסופי, ואכן תעבור למעבדים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היא באמת תעשה את זה זן תהיה טעות חמורה, בדיוק כששאר העולם מגלה את כוחם של הפאוארפיסי (כל הדור הבא יהיו מבוססות על מעבדי פאוארפיסי בצורה כזו או אחרת) היא נוטשת...

זו דווקא הייתה ההזדמנות שלה לרכב על גל חדש שישווה את תפוצת המק לתפוצת הפיסי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

כן אתה צודק ואני מסכים איתך זאת תהיה טעות איומה בשבילם שיכולה להוביל אותם לכישלון :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא צעד גרוע... כאמור, עכשיו היא תוכל להפיץ את מערכת ההפעלה שלה לכולם...

הבעיה היא איזה מעבדים היא תקח מאינטל...

אני בספק אם הי אתקח מעבד "רגיל" כמו פנטיום 4 או סלרון כי אז היא פשוט תהפוך לחברה שמרכיבה מחשבים כמו , ואז היא תצטרך להורי דמחירים בשביל להתמודד עם התחרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אינטל היא יצרן גדול, כמו ש IBM יצרן גדול, אני לא חסיד של אינטל ולא של IBM, אבל ! אני לא מאמין ש ביום בהיר אחד החליטו שהם זורקים את ה POWERPC לפח ועוברים למעבדים של , תחשבו על זה חברות בסדר גודל כזה חושבות הרבה מאד קדימה והרבה מאד על ה- $$$.

מה שאומר שהמעבר לאינטל משתלם יותר כלכלית. אבל אל תשכחו ש זאת חברה עם מוניטין גדול. וכמו הרבה חברות עם מוניטין גדול הן ירצו לשמור עליו, מה שאומרף לפי דעתי שהן ישתמשו במעבד "מיוחד" של או במעבד מהסדרות הגבוהות שלהם. אחרת הם לא סתם ככה היו עוברים תהיו בטוחים.

אני בספק רב שהם עוברים בגלל שלאינטל יש משהו טוב יותר להציע מבחינת ביצועים, וזה יפתיע אותי מאד אם זה אכן המצב. אני מאמין ש רוצים לחדור לשוק כי גם בימים אלו המקינטושים הם יחסית בעלי שוק קטן לעומת ה .

לפי דעתי ואינטל זוממות משהו. :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אינטל היא יצרן גדול, כמו ש IBM יצרן גדול, אני לא חסיד של אינטל ולא של IBM, אבל ! אני לא מאמין ש ביום בהיר אחד החליטו שהם זורקים את ה POWERPC לפח ועוברים למעבדים של , תחשבו על זה חברות בסדר גודל כזה חושבות הרבה מאד קדימה והרבה מאד על ה- $$$.

מה שאומר שהמעבר לאינטל משתלם יותר כלכלית. אבל אל תשכחו ש זאת חברה עם מוניטין גדול. וכמו הרבה חברות עם מוניטין גדול הן ירצו לשמור עליו, מה שאומרף לפי דעתי שהן ישתמשו במעבד "מיוחד" של או במעבד מהסדרות הגבוהות שלהם. אחרת הם לא סתם ככה היו עוברים תהיו בטוחים.

אני בספק רב שהם עוברים בגלל שלאינטל יש משהו טוב יותר להציע מבחינת ביצועים, וזה יפתיע אותי מאד אם זה אכן המצב. אני מאמין ש רוצים לחדור לשוק כי גם בימים אלו המקינטושים הם יחסית בעלי שוק קטן לעומת ה .

לפי דעתי ואינטל זוממות משהו. :pissed:

ניראה לי שיש בזה משהו

אני לא מאמין ש- ישתמשו במעבדי רגילים.....

למרות שאולי זו הדרך שלהם להפיץ את OS X ולהרוויח על זה כסף...... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הפירוש של זה יהיה שכל מערכת X86 תוכל להריץ את הOSX זה דווקא די מעניין , אם זה עדיין יחייב חומרה יעודית של אז זה ממש לא .

בכל מקרה , אין לזה השפעה רצינית על השוק - לאפל יש נתח זעיר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...