לוחות אם חדשים מ-Sapphire - מדהים! - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוחות אם חדשים מ-Sapphire - מדהים!

MoRtZkInG

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עם כל הכבוד ללוחות האלה, אתם תמיד צריכים לזכור שShappire זה PC Partner רק בשם אחר. כלומר המנהל של PC Partner הוא גם של Shappire והלוחות של Shappire מיוצרים במפעל של PC Partner.

ככה שמבחינת אמינות ואפילו אולי ביצועים לא הייתי כל כך מסתמך על החברה הזאת.

אתה צודק חלקית ואתה גם טועה חלקית.

קח לדוגמא את שעד לפני שנה היתה להם תדמית של חברה המייצרת לוחות אם יחסית גרועים [למרות שזה לא לגמרי נכון כי אני מכיר אנשים עם מחשבים בעלי לוחות אם זולים שלהם שעדיין מחזיקים מעמד] ובשנה האחרונה החלו בשינוי תדמית רציני עם לוחות אם שמבוססים על ערכות שבבים יקרות וטובות יותר, הנדסת אנוש הרבה יותר טובה וניתן לראות זאת בביקורות ללוחות הללו.

נכון, Sapphire ו-PC Partner מיוצרים באותו מפעל אבל לגבי האמינות של PC Partner אני חושב שזה הרבה שטויות ורק מעט מזה נכון. בדיוק כמו ואולי אפילו הרבה מעבר לזה, עובדה, שיש שכרטיסי מסך של Sapphire נמכרים כמו לחמניות ואפילו ATI בחרה בה כדי לייצר לה את כרטיסי המסך שנמכרים תחת המותג ATI.

עוד משהו, לוחות אם של PC Partner מאוד נפוצים במחשבים מוזלים וזולים [אולי אפילו יותר מ-ECS] ואני יודע ממקורות אמינים שאחוז ההחזרות של לוחות אם אלו בארץ אינו גבוה כלל. פשוט, יש דבר שנקרא תדמית ואיכשהוא לחברות הללו נדבקה תדמית של חברות בעלי מוצרים באיכות נחותה.

כנ"ל גם Biostar ועוד מספר חברות - רק שבניגוד אליהן ו- Partner עשו הרבה כדי לשפר את האיכות של המוצרים וזה ניכר בעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין אמינות הלוחות לאורך זמן ובין הביצועים

רוב הלוחות שאני מכיר של PARTNER חיים עד היום ומריצים את המערכת, אם כי הביצועים של המערכת על הפנים... אבל עדיין המחשב עובד בדיוק כמו ביום הראשון שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיסי פרטנר היא חברה של ספייר או ההפף? או שמישהו מהם קנה את השני? פרטו קצת. בכל מקרה לדוגמה במסכים ש פרוויו קנו לפני כמה שנים את מאג זה לא אומר שאיכות מסכי המאג ירדה אלה ההפך איכות מסכי הפרוויו עלתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין אמינות הלוחות לאורך זמן ובין הביצועים

רוב הלוחות שאני מכיר של PARTNER חיים עד היום ומריצים את המערכת, אם כי הביצועים של המערכת על הפנים... אבל עדיין המחשב עובד בדיוק כמו ביום הראשון שלו...

וגם זה שטויות, אני ראיתי לוחות של PC Partner שנתנו ביצועים שווים או גבוהים יותר מלוחות אם של ויצרנים מוכרים אחרים אשר מבוססים על אותה ערכת שבבים [ולפעמים גם על ערכת שבבים מעט יותר מתקדמת].

ברור שאם תשווה PC Partner עם ערכת שבבים של SIS לעומת עם ערכת שבבים של יהיה פער גדול אבל בשביל זה משווים apples to apples ;)

אף אחד מהם לא של אף אחד, הם בסך הכל מיוצרים באותו מפעל, אבל כל אחד מתכנן את הלוח לעצמו.

אני חושב שאתה טועה וש-Sapphire היא מעין חברת בת או מותג ש- Partner הקימה לפני מספר שנים. אם כי אני לא בטוח בזה ב-100%. מה שכן, לשניהם יש חומרה המיוצרת באותו המפעל, כפי שאמרת. זה בטוח ב-100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם זה שטויות, אני ראיתי לוחות של PC Partner שנתנו ביצועים שווים או גבוהים יותר מלוחות אם של ויצרנים מוכרים אחרים אשר מבוססים על אותה ערכת שבבים [ולפעמים גם על ערכת שבבים מעט יותר מתקדמת].

ברור שאם תשווה PC Partner עם ערכת שבבים של SIS לעומת עם ערכת שבבים של יהיה פער גדול אבל בשביל זה משווים apples to apples ;)

הבעיה היא שבתקופה ההיא PARTNER בחרה בערכות שבבים ממש גרועות ובגלל זה אחוז גדול מהקטלוג שלהם היה עם ביצועים גרועים.

אף אחד לא ישווה את הלוחות האלה ללוחות עם ערכות שבבים יקרות יותר, אבל ששני לוחות עולים 350 שקל, יצרנית אחת שמה ערכת שבבים סוג ז, ויצרנית שניה שמה סוג ב, אתה יכול להבין לבד למה יצא להם שם רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Shappire זה מותג של PC Partner.

מה שבאמת נכון ממה שהוזכר כאן שבשנה שנתיים האחרונה PC Partner באמת השתפרו מבחינת האמינות שלהם והם חוזרים הרבה פחות מלוחות ה

Value של אסוס לדוגמא שחוזרים המון. אני אומר זאת בבטחה כי אני עובד בחנות שמוחרת הרבה לוחות של PC Partner. מה שכן, הלוחות היותר ישנים שלהם, שיוצרו בשנות ה2000-2003 סבלו מחוסר אמינות רצינית וקבלים מתנפחים, מה שבאמת הוריד אותם ברמה.

מה שגם, לוחות הValue של PC Partner שמשתמשים בצ'יפסט VIA P4X266 לדוגמא הרבה יותר איטים מלוחות שמשתמשים בצ'יפסט הזה לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...