מה היה המחשב הראשון שלכם? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה היה המחשב הראשון שלכם?

guyz6471

שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?  

1213 הצבעות

1. 1. שאלה מעניינת ליותר "זקנים" שבינינו..מה היה המחשב הראשון שלכם?

• Commodore למשל C64
    • Atari למשל 800XL
    • Texas Instruments למשל TI 99
    • Apple למשל IIe
    • IBM
    • Sinclair למשל ZX Sspectrum
    • תואם IBM
    • מה זה השמות האלו?יש לי מחשב רגיל
    • אחר

Recommended Posts

Texas Instruments כלשהו (אני באמת לא זוכר את הדגם למרות שיכול להיות שהוא עדיין שוכב בבית באיזה פינה)

XT עם מסך ירוק

286 עם HD של 20MB!! עם מסך שחור לבן

386 עם מסך SVGA וHD של 80MB (המסך עדיין בשימוש אצל חבר שלי מרשים לא?)

486SX של CYRIX חרא של מחשב הלוח צרך חשמל בצורה שלא תיאמן ולכן ברגע שקניתי CDROM (הייתי השני בין מהחבר'ה שקנה אחד) כשהוא הופעל המחשב קרס

AMD 486DX 40 MHz המעבד הראשון שלי! בעצם רק הלוח והמעבד הוחלפו מה CYRIX

Pentium 133 עם כרטיס מסך 3D Blaster וככה הייתי הראשון בין החברה שלי שקנה מאיץ תלת מימד כשרוב העולם עוד לא שמע על זה

Celeron 300A עם 3DFX Banshee

P3 800

Athlon 1800+ אפשרי לראות ב OCDB מה עשיתי בסוף למעבד הזה

Athlon 2500+ (אפשר לראות לפי החלופה המהירה יחסית שבשלב הזה כבר מימנתי את המחשבים שלי בעצמי)

Athlon 64 3500+ שזה הנוכחי

כל זה לא כולל כל מיני מאקים וכו' שהיו אצלי בבית אבל היו של ההורים שלי... (למשל כרגע יש גם G4 400)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

486 ב-94 קנו לי אותו.

pen2 400 ב-98 נראה לי.

pen3 450 שידרוג של הקודם, החלפה של לוח מעבד וכרטיס מסך אז בעצם מחשב חדש אפשר לומר.

pen3 800 הקודם נשרף המעבד והלוח, אז כבר עשינו החלפה כוללת כולל כרטיס וודו שאז עוד סחב איכשהו.

pen4 2.4C לפני שנה וחצי בערך. ה-800 ד"א עוד עובד אצל אחי בחדר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אוהבי הנוסטלגיה נפתח מוזיאון (כוננית עם כמה מחשבים) ראשון בישראל למחשבים ישנים.

המוזאון ממוקם במשרדי החברה פלונטר (מממ...), כל האוסף נאסף על ידי תורמים שנפתרו מהגורטאות מהבוידן.

http://www.nrg.co.il/online/10/ART/939/481.html

museum.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה 20th Aniversary שמה? ? ? ? :errrr:

עריכה: כן זה כן (עשיתי חיפוש בגוגל לוודא שאני זוכר נכון איך זה נראה) אני לא ידעתי שקיים אחד בארץ בכלל הם עלו מחיר שערוריתי לגמרי בזמנו (10,000$ אם אני זוכר נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1997- פנטיום פרו 200 (P6) על 64 MB זכרון ו HDD של5 GB בSCSI עם CYRUS LOGIC 4 MB

1999 - פנטיום 3 600 מגהצ עם VOODO 2 ;

2003- AXP1500 שהוחלף במהרה לAXP1900

שינויים - לוח GA7DXE ל A7N8X

כ. מסך GEFORCE 2 MX400 ל 5200 של ALBATRON ל TI 4200 ועכשיו RADEON 9550 @9600PRO ואוליי קצת יותר

עוד כמה חודשים אני אהיה אחד מהמאושרים שיקנה את ה 64 X2 4400 ביחד עם 6800 U

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לראות שהסקר שלי,

גורם לכם לספר ולהפתח ולשתף כי בגלל זה כולנו פה נראה לי..

לגבי הגיל , MEBIG עקפתי אותך אני בן 34 אבל הזכרונות אותם .

נאמת שיש לי עוד את האטארי שלי והוא אפילו עובד אני חושב, אולי יש לי איזה קרטריג' זרוק אצל ההורים איפה שהוא...

יקדימה להמשיך להעלות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר מה היה לי הייתי ילד ממש ממש קטן, מה שאני זוכר זה מקנטוש מכוער עם מסך ירוק כזה, ומה שאני עוד זוכר זה את המשחק ששיחקתי בו כול הזמן של הדובי שרץ על סל ואוסף כדורים, צלחות וכול מיני דברים שנופלים מהשמים.

זה היה מחשב מכוער עם דיסקטים מרובעים גדולים.

אחרי זה עברנו לPC והיה לנו גם סידירום קסטות(סידירום שמכניסים את הדיסק לקופסה כזאת ואת הקופסה לסידירום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מחשב

חחחחחח

היה לו מסך קטן BUILD IN בתוך המארז

כמובן שהוא בא גם עם מסך גדול

אבל זה היה מגניב

אם מישהו יודע איך קוראים למחשב הזה שידבר

אני מת לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הראשון שלי היה בגיל 8 בערך AT286, עם 1מגה של וחצי מגה כרטיס מסך, מארז בייבי חמוד כזה ומסך קספר, היה אחלה מסך צבעוני והכל!

אחרי זה התשדרגתי ל486DX2, אחרי זה לPI 200MMX, אחריו PIII 450MHz, ואחריו מה שיש לי היום 2500+

אבל אין כמו המחשב הראשון, יש לי עדיין את הלוח הזה עם המעבד מולחם אליו :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1989 - XT 8086 עם מונוכרום ירוק ו256kb שלא הפעילו את מחלק העיתונים...

1991 - XT אחר עם 512kb ממש שיפור ענקי, טוב לפחות עבדתי עליו עם הLOGO, מי שזוכר את התוכנה הזאת

1992 -1997 תקופת שפל הייתי צריך לנדוד  בשביל לשחק את דייב באיזה 386 486  >:(: בין 95-97 כבר ויתרתי והלכתי לשחק כדורסל כדורגל ופינגפונג בשכונה, כמה זמן לקח לי להיכנס לכושר, אבל לאבד אותו ממש במהירות

1997-2000 233mmx עם ATI RAGE 2 כמה גמעתי אותו במשחקי אסטרטגיה , תקופה טובה  ;D

2001-2002 סלרון 2000 עם 2

2003-2005 2.8HT C , עם 1 גיגה ו9600 פרו, אם מותר לפנטז הייתי מחזיר את המחשב הזה במכונת זמן ל - 1992 אח כמה הייתי מאושר, עכשיו אני בקושי משתשמש בו...נחמד להיזכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, אני זוכר את הכית מחשבים שלנו ביסודי עם... 8 מחשבי C64. פשוט ענק!

המחשב הראשון שהיה שלי היה XT בלי HD עם... 2 כונני 640K! כן רבותי - 2! אני הייתי מהילדי עשירים שלא היו צריכים להוציא את הדיסקט של ה-DOS2 כשהם רצו לשחק סוחר הים או דיגר...

אין טעם שאני אמשיך למנות הלאה את עשרות המחשבים שעברו במעבדה הקטנה שבביתי (ולדעתי מעבר ל-P1 זה באמת כבר לא מעניין), אבל דבר אחד אני זוכר וזה את האפל של שכן שלי... מחשב אדיר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שהשני כוננים שלך היו להיט ?

אצלי זה התחיל איפושהו באמצע שנות השמונים + ,

XT 8086 עם תוספת של מעבד מתמטי 8087 (שכמעט לא היה לאף אחד) ועם, תחזיקו את עצמכם - הארדיסק 20 מגה שזה באמת לא היה לאף אחד , אני זוכר שלקח זמן למלא אותו וזה קרה בעיקר כשמשחקים התחילו לצאת על כמה דיסקטים. כמובן היה לו מסך ירוק 4 צבעים ואין מה לדבר על עכבר.

בהמשך היה 486DX2 66MHZ עם מסך VGA ודיסק 340 מגה (חתיכת קפיצה)

אחרי זה פנטיום1 166 שקיבל בהמשך את אחד מהכרטיסי 3D הראשונים שהגיעו לכאן (3D BLASTER PCI עם ציפ RENDITION ו4 מגה שקיבל בהמשך VOODOO1 של 3DFX)

אחרי זה סלרון 266 ששודרג מהר לסלרון300A שרץ ב450 (פה כבר עברתי לTNT שהוחלף לTNT2 שהוחלף לTNT2 ULTRA)

בהמשך פנטיום 3 800 (ביחד עם גיפורס 2 MX)

אחרי זה אטלון 1333 עם גיפורס3

אחריו אטלון XP שרץ ב2.1 GHZ שעובד עד היום (טפו טפו טפו) עם גיגה זכרון 400 וגיפורס 6800 GT עם 256 מגה ביחד עם HD200 מגה שהוא חלק מרשת של הארדיסקים.

וכאן אני צריך לזכור את התרד הזה - כי בעוד כמה שנים טובות גם הקונפיגורציה הנוכחית תכנס להיסטורייה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...