מדענים בריטים הצליחו לשבט תאים עובריים אנושיים - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדענים בריטים הצליחו לשבט תאים עובריים אנושיים

topgun

Recommended Posts

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/4563607.stm

מתוך הכתבה (תרגום חופשי שלי):

"

מטרתה של עבודה כזו - שנתונה בויכוח נוקב - היא ליצור עוברים משובטים מהם ניתן יהיה לקחת תאי גזע עובריים לשימוש למטרות רפואיות...

...התאים שנוצרו היו התאמה מושלמת לתא המקור, ומשמעותם יכולה להיות טיפול במחלות כמו סכרת, ללא בעיה של דחיה...

...תומכים בשיבוט טוענים שהוא מציע כמה וכמה יתרונות עתידיים, כגון מאבק במחלות, טיפול באי פוריות או שימור זנים נכחדים.

"

בשנים האחרונות טיפול באמצעות תאי גזע עובריים היה נתון במחלוקת רצינית, והוא אמור לטמון בחובו יכולות מדהימות - מטיפול במחלות ועד הצמחת אברים שלמים.

המחקר בתחום זה מתקדם כל הזמן, והוא זוכה לתמיכה הולכת ומתרחבת בקרב הציבור וגם בקרב מפורסמים - אולי הידוע בהם היה כריסטופר ריב (סופרמן ז"ל), שקיווה שתחום זה יצמיח טיפולים שיוכלו לרפא פגיעות עמוד שדרה כמו שלו. מצד שני, יש הטוענים כי המחקר הזה הוא אינו אתי, ואין לשכפל עוברי אדם רק לצורך מחקר מדעי, גם אם התועלת מכך עשויה להיות משמעותית ביותר. בין אלה ניתן למצוא חברי ארגונים נוצריים למיניהם, וגם מדינאים ופוליטיקאים רבים - ביניהם ג'ורג' ו. בוש.

אז מה אתם חושבים?

האם יש עתיד לטיפול מסוג זה? האם תאי גזע באמת יוכלו להיות התרופה המושלמת בעתיד?

ואפילו אם כן - האם יהיה לתחום הזה עתיד, לאור כל המתנגדים לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני באופן כללי חושב שיש מעט מאד טיעונים אתיים שבגללם שווה לעצור את המדע, זה לא אחד מהם

כמה תאים חסרי תפקיד הם לא בן אדם, לעומת זאת כמות האנשים שהם יכולים להציל ממש ענקית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שהם רוצים/ירצו, אף אחד לא מסוגל לעצור התפתחות טכנולוגית מדהימה שכזו.

וזו בהחלט קפיצת מדרגה. הרבה מאד מחלות יוכלו להירפא עכשיו, ללא צורך בתרומה/השתלה.

מה שכן, אולי ניתן לפתח את זה עוד, ולקחת תא לב, ולהפוך אותו ללב שלם, ולהשתיל לב חדש למטופלי לב, ללא צורך בתרומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יופי של נושא... ;D

דבר ראשון, בכדי להמחיש עד כמה שהמחקר מתקדם, תציצו בזה:

(ותראו את קצה הקרחון...)

http://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/company_search_tree.php?SiteName=hayadan&lan=en&Referral=tree&NewNameMade=50&SearchType=Product

דבר שני....אם תהיה עוד אחת כמוני...

אני ארצח אותה במו ידיי! :pissed:

וברצינות...

נכון שזה יעזור, אבל תחשבו שנגיע לשלב שבו ההורים יבחרו את התכונות שהם רוצים שיהיו לתינוק שלהם...

אז כעבור 50 שנה יהיו על כדור הארץ רק עורכי דין בלונדינים גבוהים עם עיניים כחולות... :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט לא דבר טוב.

תחשוב שבכל דור תהיה "אופנה גנטית",

ויהיו לך אלפי ילדים דומים...

היופי והייחודיות יעלמו מהעולם!

דווקא את התחום הזה צריך לחסום, זה מפתה, אבל זה יהרוס,

וכמו שהיום אתה יכול ללכת ברחוב ולראות 5 ארסים שלבושים בדיוק באותו מותג

ג'ינס, ואותה חולצה כתומה או אדומה בוהקת,

ואתה מתחלחל,

אותו הדבר יכול לקרות במצב של בחירת תכונות אופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז? אנחנו מחליפים כל דבר בגוף שלנו כמעט בשם היופי, לבחור איך יראו הילדים שלנו זה רק עוד שלב קטן (איפלו מאד עם כל הרפואה הפלסטית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי(וזה ישמע קשה) צריך להפסיק להתעסק עם הברירה הטבעית

כל הרפואה המודרנית הזאת רק עוצרת את התקדמות המין האנושי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק שהילדים יהיו עורכי דין בלונדיניים (אין לי מושג איך זה יסתדר ביחד... אבל אם זה הפנטזייה שלך :nixweiss:), המגוון הגנטי יתדלדל ויתחילו להופיע מוטציות וכו (כמו אצל הורים שהם אחים)... כל דבר שאתה משכפל הרבה פעמים בסוף נשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, אם למשל יתחשק לי לשכפל לעצמי את

המורה שלי לספרות, תיוולד לי מורה נוספת, שמבחינת גיל וקישורים פיסים שווה

למורה הנוכחית.

ז"א....עוד משקל עודף על כדוה"א...

לא יודעת...נראה לי שזה יגרום לכאוס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק שהילדים יהיו עורכי דין בלונדיניים (אין לי מושג איך זה יסתדר ביחד... אבל אם זה הפנטזייה שלך :nixweiss:), המגוון הגנטי יתדלדל ויתחילו להופיע מוטציות וכו (כמו אצל הורים שהם אחים)... כל דבר שאתה משכפל הרבה פעמים בסוף נשחק.

אם יש לך שליטה מוחלטת בגנום של התינוק, לא משנה מי ההורים שלו הדנא שלו יהיה מושלם מבחינה בריאותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיכפול בני אדם שלמים ניראה לי יאסר בכל מדינה בעולם חוץ מבהולנד

לכאוס זה לא יגרום אבל זה גורם לבעיות פסיכולוגיות חמורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...