שאלה - אפשר לשמן HD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - אפשר לשמן HD?

Idan-h

Recommended Posts

חבר שלי אומר שיש לו HD ושיש לו מין פתח כזה כמו של מאוורר [החור הקטן] מאחורי מדבקה, והוא חושב שאפשר לשמן את הHD.

הוא רוצה לעשות את זה כי הוא אומר שהHD מרעיש.

הHD הוא 40GB 7200 אבל הצורה שלו לא נראת כמו החדשים, מרובעת כזאת - הוא שונה משלי.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח אפשר לשמן הכל אם רוצים זה לא אומר שצריך או שזה באמת יעזור ולא יהרוס ובמקרה של זה רק יהרוס כי בנוי לעבוד בוואקום ואסור לשמן אותו או לפתוח אותו ואם הוא עושה רע שאז רוב הסיכויים זאת המחט שלו וזה אומר שהמנוע דפוק ובקיצור צריך להחליף אותו כי הולך למות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

זה בטוח המדבקה הזאת!

עוד מעט הייה כתוב שם: dont spary in ;D

על תשמן, זה יהרוס ,ההרדיסק לא אמור לקבל שימון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מנקים HD לפחות לא את הפנים שלו HD סגור בצורה הרמטית כך שתהיה סביבה סטרילית של וואקום כי בתנאים האלו החלקים עובדים הכי טוב.

כל מה שאתה יכול לעשות זה לנקות את המעטפפת עם מברשת קטנה ולזהל לא לפגוע או להוריד איזה נגד או חלק אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הדיסק הקשיח שלך מרעיש, אז הוא כנראה פשוט קצת מתוח. אתה יכול לנסות לעסות את המיסבים שלו בעדינות, אבל אל תשתמש בשמן, זה יהרוס את הדיסק הקשיח, תשתמש בקרם לחות.  :lol:

סתם.  :P

אם הדיסק הקשיח משמיע רעש רגיל, אז אל תיגע בו. יש דיסקים קשיחים שמרעישים יותר מאחרים.

אם הדיסק הקשיח משמיע טרטורים חריגים, אז כנראה יש לו בעיה במנוע. במקרה כזה, תגבה את כל החומר שיש לך בדיסק הקשיח, ותחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הדיסק הקשיח שלך מרעיש, אז הוא כנראה פשוט קצת מתוח. אתה יכול לנסות לעסות את המיסבים שלו בעדינות, אבל אל תשתמש בשמן, זה יהרוס את הדיסק הקשיח, תשתמש בקרם לחות.  :lol:

סתם.  :P

אם הדיסק הקשיח משמיע רעש רגיל, אז אל תיגע בו. יש דיסקים קשיחים שמרעישים יותר מאחרים.

אם הדיסק הקשיח משמיע טרטורים חריגים, אז כנראה יש לו בעיה במנוע. במקרה כזה, תגבה את כל החומר שיש לך בדיסק הקשיח, ותחליף אותו.

אני מקווה שזאת הייתה בדיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מנקים HD לפחות לא את הפנים שלו HD סגור בצורה הרמטית כך שתהיה סביבה סטרילית של וואקום כי בתנאים האלו החלקים עובדים הכי טוב.

כל מה שאתה יכול לעשות זה לנקות את המעטפפת עם מברשת קטנה ולזהל לא לפגוע או להוריד איזה נגד או חלק אחר.

למה אתה מבלבל תשכל ? הרדיסק לא עובד בווקום, החור הזה זה בשביל שאוויר יוכל להכנס פנימה כדי שהוא יוכל לתמוך בדיסקים (כן האוויר) וזה חור קטן כי יש שם שמסננת את האבק ואומרים לך לא לכסות אותו כדי שאוויר יוכל לנוע

אז תפסיק לזיין תשכל בדברים שאתה לא מבין כל הת'רד הזה מפגר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל הכונן סגור באותו האופן אבל הפלטת נתונים כן סגורה הרמטית ולא נכנס לשם אוויר.

לא, אתה שוב מזיין תשכל בלי שום בסיס לטענות שלך

ההרדיסק סגור אבל כן נכנס ויוצא משם אוויר, הייתי מסביר לך את הפיסיקה מאחורי זה (קשור ללחצים ולזה שהפלטות מסתובבות) אבל נראה לי שאתה סתם חאפר שכותב שטויות ועוד ממשיך אחרי שאומרים לו שהוא טועה... אז לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה טעיתי עכשיו קראתי על הנושא ובאמת זה לא וואקום אבל החלט סביבה נקייה שכמעט אין בה אוויר נכנס הנה מאמר:

http://linuxreviews.org/dictionary/Hard_drive/

The (mostly) sealed enclosure protects the drive internals from dust, condensation, and other sources of contamination. The hard disk's read-write heads fly on an air bearing (a cushion of air) only nanometres above the disk . The disk and the drive's internal environment must therefore be kept immaculately clean, as fingerprints, hair, dust, and even smoke particles have mountain-sized dimensions when compared to the submicroscopic gap that the heads maintain.

Some people believe a disk drive contains a vacuum this is incorrect, as the system relies on air pressure inside the drive to support the heads at their proper flying height while the disk is in motion. Another common misconception is that a hard drive is totally sealed. A hard disk drive requires a certain range of air pressures in order to operate properly. If the air pressure is too low, the air will not exert enough force on the flying head, the head will not be at the proper height, and there is a risk of head crashes and data loss. (Specially manufactured sealed and pressurized drives are needed for reliable high-altitude operation, above about 10,000 feet. Please note this does not apply to pressurized enclosures, like an airplane cabin.) Modern drives include temperature sensors and adjust their operation to the operating environment.

אני משאר שהייתי אחד מהאנשים האלו. זה בהחלט לא אומר שאני חאפר כמו שאמרתה ואין מה לעשות אי אפשר לדעת "הכל" ככה שאני מסתפק בידע שיש לי שהוא בהחלט לא קטן.

ותמיד מוכן להודות כשאני טועה וללמוד משהוא חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה טעיתי עכשיו קראתי על הנושא ובאמת זה לא וואקום אבל החלט סביבה נקייה שכמעט אין בה אוויר נכנס הנה מאמר:

http://linuxreviews.org/dictionary/Hard_drive/

The (mostly) sealed enclosure protects the drive internals from dust, condensation, and other sources of contamination. The hard disk's read-write heads fly on an air bearing (a cushion of air) only nanometres above the disk . The disk and the drive's internal environment must therefore be kept immaculately clean, as fingerprints, hair, dust, and even smoke particles have mountain-sized dimensions when compared to the submicroscopic gap that the heads maintain.

Some people believe a disk drive contains a vacuum this is incorrect, as the system relies on air pressure inside the drive to support the heads at their proper flying height while the disk is in motion. Another common misconception is that a hard drive is totally sealed. A hard disk drive requires a certain range of air pressures in order to operate properly. If the air pressure is too low, the air will not exert enough force on the flying head, the head will not be at the proper height, and there is a risk of head crashes and data loss. (Specially manufactured sealed and pressurized drives are needed for reliable high-altitude operation, above about 10,000 feet. Please note this does not apply to pressurized enclosures, like an airplane cabin.) Modern drives include temperature sensors and adjust their operation to the operating environment.

אני משאר שהייתי אחד מהאנשים האלו. זה בהחלט לא אומר שאני חאפר כמו שאמרתה ואין מה לעשות אי אפשר לדעת "הכל" ככה שאני מסתפק בידע שיש לי שהוא בהחלט לא קטן.

אין לי בעיה שתסתמך על הידע או האינטואיציה שלך אבל לפחות תגיד שאתה חושב שזה ככה ולא תקבע עובדה ושמשהו אומר לך שאתה טועה אל תמשיך עם הראש בקיר ותגיד שאתה צודק.

בכל מקרה לגבי הבחור ששאל את השאלה עם השמן, זה לא מופרך לחלוטין מה שאמרת, אבל לא משמנים את ההרדיסק או המנוע שלו, ובטח שלא בחור הקטן הזה שמיועד לאוויר, אלא יש רצועת אדמה כזאת (כמו שיש באוטו שנוגע בכביש) כדי לפרק מטענים סטטים שנוצרים בגלל הסיבוב של הפלטות, אחרי זמן שההרדיסק נמצא בשימוש (או שההרדיסק עשוי מרכיבים חרא כמו למשל סדרות מסויימות (או לא מסויימות) של MAXTOR ימח שמם) הרצועה הזאת נשחקת ואפשר לשמן אותה קצת ואז הרעש (זה רעש בתדר גבוהה כזה מעצבן) עובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...