אני מתלבט... בין שני סוגי כוננים קשיחים של החברה WD. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מתלבט... בין שני סוגי כוננים קשיחים של החברה WD.

Atlon-Xp

Recommended Posts

המגבלה היא של ביוס ולכל חברה יש UTILITY שנקרא DISK MANAGER ושם אתה מגדיר ידנית את הכונן הקשיח שלך ואז הוא בעיקרון עולה בהתחלה וגורם למחשב שלך לעבוד עם הכונן הקשיח ושוב אני חוזר אבל שוב פעם !!! המגבלה היא לא מערכת ההפעלה אלה הביוס!!!

ככה שהמערכת הפעלה כגון XP ללא SP1 (שאתה מתעקש כל כך) כן תומכת בכוננים מעל ל 127 גיגה אם נתקלתה בבעיה יכול להיות שהביוס שלך עשה את הבעיה אבל לא המערכת ההפעלה.

לאיזו חברה שייך ה-Utility שנקרא Disk Manager (יצרן הלוח-אם, יצרן הדיסק הקשיח)?

איך בדיוק אני אמור להפעיל את התוכנה הזו, אם ה- בכלל לא מזהה את הדיסק הקשיח, ולא מאפשר למחשב לעלות אפילו למצב DOS?

אני עדיין מתעקש ש-Windows XP ללא SP1 או SP2 (וגם Windows 2000) לא תומכים בדיסקים קשיחים בעלי נפח גדול מ-127GB. זו בעיה ידועה ומוכרת שאנשים רבים בפורום נתקלו בה. במידה ותנסה להתקין Windows XP בלי SP1 או SP2 על מחשב עם דיסק קשיח בעל נפח של 160GB למשל, מערכת ההפעלה תזהה רק 127GB. מערכת ההפעלה Windows XP תוכל לזהות את כל ה-160GB רק אחקי שתתקין SP1 או SP2.

יש לי פנטיום 2 233MHZ עם דיסק קשיח 80GB בופר 8 מגה

אומנם הוא עובד על ATA 33 ולא במהירות הרגילה שלו

זאת אומרת שאין קשר בין גודל הבופר לתמיכה של המחשב בדיסק

התקן של הדיסקים הוא פתוח והקשר הוא בין הבקר שנמצא על הדיסק לבין הלוח אם

הבקר הוא זה שמתפעל את הבופר ולכן ללוח אם לא משנה הגודל של הבופר

יש לי מחשב עם מעבד פנטיום 2 350MHz ולוח-אם Intel SE440BX. ה- מעודכן לגירסה האחרונה (מ-1999).

המחשב לא תומך בדיסקים קשיחים בעלי נפח גדול מ-60GB, והוא גם לא תומך בדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB (בכל נפח).

איזה לוח-אם יש לך? איזה יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב עם מעבד פנטיום 2 350MHz ולוח-אם Intel SE440BX. ה- מעודכן לגירסה האחרונה (מ-1999).

המחשב לא תומך בדיסקים קשיחים בעלי נפח גדול מ-60GB, והוא גם לא תומך בדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB (בכל נפח).

איזה לוח-אם יש לך? איזה יש לך?

מחשב אחד עם

AL440LX

מריץ פנטיום 2 233 והארדיסק של ווסטרן דיגיטל 8MB באפר 80GB

מחשב שני

P6BXT-A+

מריץ 333 ועד לפני חודשיים גם עליו היה הארדיסק של ווסטרן דיגיטל 8MB באפר 80GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל יצרן כוננים יש DISK MANAGER שונה שלו ורק לכוננים שלו תנסה להכנס לאתר של WD או ותחפש שם ויש שם גם הוראות הפעלה.

GIGABOT לא טעיתי וירח כתב הכל נכון למרות שזה לא משנה בדגמי ה SATA כי כולם הם 8 מגה באפר.

BORG- אין טעם שנמשיך להתווכח כמו ילדים קטנים אני מאמין בשלי מניסיוני האישי בתור משיהו שעובד הרבה זמן בתחום ואתה בשלך אני משאר מנסיונך ונעזוב את זה כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Souless,

אתה יכול בבקשה להסביר לי איך אפשר להשתמש בתוכנת Disk Manager לעקוף את הביוס? אין לי מושג איך תוכנה יכולה לעקוף את הביוס ולאפשר זיהוי של דיסקים קשיחים שהביוס לא מזהה, וכאשר הם מחוברים לא ניתן לעשות Boot לא מ-CD-ROM ולא מדיסקט.

אני לא מתווכח איתך אם זה אפשרי או לא. במידה ואתה יודע איך לעשות את זה, אני אשמח מאוד אם תתן לי הסבר מפורט עם קישורים מתאימים. זה יכול לעזור לי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה למשל במקרה של אתה מוריד תכוהנ והיא יוצרת שניי דיסקטים שהם BOOT, אתה מתקין את הכונן 80 גיגה נגיד בתוך המחשב ועולה מהדיסקט (הכונן חייב להיות לא מפורמט הכוונה חדש בלי PARTION) הוא מעלה את התוכנה והיא מקנפגת לך את הכונן הקשיח ועשוה פורמט ומכינסה מידע חיוני ל MBR של הדיסק ואז בעצם כל פעם שאתה עולה הוא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הבנת אותי.

אני ניסיתי לחבר למחשב דיסק קשיח של בנפח של 80GB עם Buffer של 8MB והוא לא זיהה אותו. ניסיתי לחבר דיסק קשיח של בנפח של 80GB עם Buffer של 2MB וגם אותו הוא לא זיהה. ניסיתי לחבר דיסק קשיח של בנפח של 40GB עם Buffer של 8MB ואפילו אותו הוא לא זיהה. המקסימום שהמחשב הצליח לזהות זה דיסק קשיח בנפח של 60GB עם Buffer של 2MB.

בכל פעם שחיברתי דיסק קשיח שהביוס לא זיהה, המחשב לא הצליח לעשות Boot דרך דיסקט, הוא נתקע לפני כן.

איך אני אמור לקנפג את הדיסק הקשיח עם התוכנה הזאת אם אני לא מצליח בכלל לעשות Boot?

אני אמור לקנפג את הדיסק הקשיח במחשב אחר שכן מזהה אותו? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא אמור לזהות את הכונן בכלל בביוס אתה אמור לעשות NOT INSTALLED לפי מיטב זיכרוני (תשמע עבר הרבה זמן מאז שעשיתי את זה אבל זה עובד בוודעות).

תנסה לא לזהות את הכונן ותוריד את התוכנה תעשה BOOT DISK ותעלה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת חיפוש ב אתר של WD וואלה:

The downloadable Data Lifeguard Tools now comes in both DOS and Windows versions and was written specifically for the installation of Western Digital EIDE hard drives. If your computer system already has a hard drive installed with an operating system of Windows 98SE or greater, you should use the Windows version of Data Lifeguard for best results. The DOS version is required if installing a hard drive in a new system without existing operating system support

הנה קישור לגירסא של WINDOWS

http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&swid=1

והנה ל DOS:

http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&swid=23

מקווה שתצליח בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את התוכנה Data Lifeguard Tools. הורדתי אותה כדי לבדוק תקינות של דיסק קשיח.

אתה אומר שאם אני אגדיר ב- שלא מותקן דיסק קשיח, אז התוכנה הזו תוכל להגדיר ב-Boot את הדיסק הקשיח, כך שהוא יעבוד מבלי שה- יזהה אותו? קצת משונה. בכל אופן, אני אבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...