אני מתלבט... בין שני סוגי כוננים קשיחים של החברה WD. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מתלבט... בין שני סוגי כוננים קשיחים של החברה WD.

Atlon-Xp

Recommended Posts

הראשון-

http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=4

או השני-

http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=1175

אחד מהם הוא עם 8MB BUFFER שאני לא ממש מבין בזה אבל חבר שלי אמר שצריך שהם יהיו ATA100...

עכשיו אני לא יודע איזה לקחת נכון שאת היותר זול אבל עם שווה לי להוסיף 40 ש"ח בשביל ה8 מגה האלה? ולמה הם משמשים?

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB יש ביצועים הרבה יותר טובים מדיסקים קשיחים עם Buffer של 2MB. הדבר ניכר בעיקר בהעתקה של קבצים. ההפרש בזמנים בהעתקת קבצים יכול להגיע למספר דקות, כאשר מדובר בקבצים בעלי נפח גדול.

מאוד מומלץ לקנות דיסק קשיח עם Buffer של 8MB (יש גם דיסקים קשיחים בעלי נפח גדול עם Buffer של 16MB), אבל אתה צריך לוודא שהמחשב שלך תומך בדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB. אם יש לך מחשב חדש (פנטיום 4, או חדש), אז ללא ספק קיימת תמיכה ב-Buffer של 8MB.

לגבי ATA/100, לדיסקים קשיחים של Maxtor יש ATA/133 שהם יותר מהירים במידה מסויימת.

למה אתה מעוניין רק בדיסקים קשיחים של Western Digital? השיקול שלך הוא המחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם מחשבים ישנים תומכים בכוננים של 8 מגה באפר העיקר הבקר יתמוך בגודל של הכונן יבטכנולודיות שלו שזה ATA 100 או ATA 133 כי אחרת הוא לא ינצל בכלל את המהירות של האפיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי!!! הכוונה הייתה לפנטיום 3 כי אתה אמרתה ספציפי חדשים פנטיום 4 חוץ מזה ישנם תוכנות שמאפשרות אפילו למחשבים כמו פנטיום 2 להפעיל כוננים בעלי קיבולת גבוהה.

מה הקשר לפנטיום 3? ציינתי את פנטיום 4, מכיוון שאני יודע שהבקרי IDE שלו תומכים בדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB. אני לא יודע מה המגבלות של פנטיום 3. דרך אגב, פותח הת'רד לא ציין איזה מחשב יש לו, כך שהבאתי לתשומת לבו את העובדה שקיימת מגבלה במחשבים מסויימים.

איזה תוכנות מאפשרות למחשבים עם מעבד פנטיום 2 לזהות דיסקים קשיחים בעלי נפח גדול? המידע הזה יכול לעזור לי מאוד. למיטב ידיעתי, המגבלה לא קשורה לתוכנה או מערכת הפעלה מסויימת, אלא לבקר IDE או ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבלה היא של ביוס ולכל חברה יש UTILITY שנקרא DISK MANAGER ושם אתה מגדיר ידנית את הכונן הקשיח שלך ואז הוא בעיקרון עולה בהתחלה וגורם למחשב שלך לעבוד עם הכונן הקשיח ושוב אני חוזר אבל שוב פעם !!! המגבלה היא לא מערכת ההפעלה אלה הביוס!!!

ככה שהמערכת הפעלה כגון ללא SP1 (שאתה מתעקש כל כך) כן תומכת בכוננים מעל ל 127 גיגה אם נתקלתה בבעיה יכול להיות שהביוס שלך עשה את הבעיה אבל לא המערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים ישנים (פנטיום 2, למשל) לא תומכים בדיסקים קשיחים עם Buffer של 8MB.

יש לי 2 233MHZ עם דיסק קשיח 80GB בופר 8 מגה

אומנם הוא עובד על ATA 33 ולא במהירות הרגילה שלו

זאת אומרת שאין קשר בין גודל הבופר לתמיכה של המחשב בדיסק

התקן של הדיסקים הוא פתוח והקשר הוא בין הבקר שנמצא על הדיסק לבין הלוח אם

הבקר הוא זה שמתפעל את הבופר ולכן ללוח אם לא משנה הגודל של הבופר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות וההמלצות...

יש לי 3 והוא תומך בATA100 עכשיו אני הולך לקנות את הזה עם ה8 מגה באפרת מקסימום זה לא יעבוד אני יחזור אליהם ויחליף לזה בלי ה8 מגה... יש אחריות...

בכול אופן אני מודה לכם מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מעוניין רק בדיסקים קשיחים של Western Digital? השיקול שלך הוא המחיר?

יש הבדלים משמעותיים בין החברות השונות?

אתה יכול להמליץ על חברות אחרות? מה ההבדלים?........

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל החברות בעיקריות כמו MAXTOR הן אותו דבר בעיקרון אולי פה ושם הבדל של מילישניה בביצועים ככה שתלך על מה שיותר זול ואישית אני ממש אוהב את יש להם שירות טוב בארץ(אני לא אומר של SEAGATEו MAXTOR השירות לא טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...