אנטי חומר!! *-* - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנטי חומר!! *-*

harry

Recommended Posts

שמעו אנשים אני עכשיו נחתי מקריאה של ספר מדהים (דן בראון- מלאכים ושדים),

ומדובר שם על חומר מיוחד שניתן ליצור במאיץ חלקיקים, קוראים לו אנטי חומר ובספר כתוב שגרם אחד ממנו יכול ליצור פיצוץ ברדיוס של קילומטר,

ושמעתי איפה שהוא שיש דבר כזה במציאות גם,

מישהוא יודע משהוא על אנטי חומר??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שדווקא מלאכים ושדים זה הספר השני שלו :P...

בכל אופן בצופן דה וינצ'י מדבור על אותו סגנון כמו מלאכים ושדים?

כי שמעתי מאנשים שצופן דה וינצי פחות טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם חלקיקים אשר נקראים אנטי חומר.

האנטי חומר (של חלקיק X), הוא מעל מסה זהה לחלקיק X, בעל אותו ספין (אאל"ט), אך בעל מטען שונה.

כלומר, לאלקטרון יש אנטי חומר שנקרא "פוזיטרון".

לאלקטרון עם ספין 1/2, קיים במקום אחר ביקום, פוזיטרון תואם.

כאשר שני החומרים האלו יפגשו, הם יאיינו אחד את השני, ותיווצר אנרגיה עצומה (אאל"ט, ביחס שקול לפירוק גרעיני).

אאל"ט, גם יווצרו שני נויטרונים, אבל אנלא בטוח בזה...

בעצם בהכל אני לא בטוח. ><

בכל מקרה, זה נובע מכך שאיינשטיין לא ידע מתמטיקה כל כך טוב (ורואים את זה בבירור, כיוון שאת ה"בעיה" שהייתה לו כל ילד בכיתה ז' יודע), ובמשוואה הסופית שלו: E = MC^2, הוא שכח להוסיף +-, שכן ריבוע יכול להיות גם + וגם -.

מה שקורה הוא שנוצרות שתי משוואות.

E = -MC^2, שזהו העולם של האנטי חומר.

ו- E = MC^2, שזהו עולם החומרים שאתה מכיר.

ובאותו הקשר: למה אין פוזיטרונים על גבי כדוה"א?

מה מונע מהם מלהיווצר כאן?

ותתקנו את כל השגיאות שיש לי. =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

search.gif !!!

||

/\

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=69362.0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=112335.0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=94803.0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=100123.0 (סתכל על התגובה שלי בסוף - היא אומרת שגם אם היית עושה חיפוש על שם הספר היית מוצא מידע).

פה יש קצת על אנטי חומר, בעקיפין

עוף טופיק:

"מלאכים ושדים" הוא הספר הראשון, ומבחינת עלילה - הוא מתרחש לפני "צופן דה וינצ'י". מי שקרא את צופן דה וינצ'י שם לב שהגיבור מדבר על "הארוע המצער בותיקן" - well, זאת העלילה של מלאכים ושדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לתקן את כל הטעויות שלך אני ממליץ לך פשוט למחוק את ההודעה שלך... חבל על המאמץ בלנסות להסביר לך הכל...

חוץ מזה, אם אתה יודע שיש לך טעויות.. למה אתה כותב בנושא כזה מסובך?

סתם בשביל הפאן האישי - מצחיק אותי שאתה צוחק על אינשטיין (בין אם זה כדי לנסות להצחיק או שהיית רציני, ואני מקווה שלא), כאילו היכולת השיכלית שלך בכלל מתקרבת לשלו, ועוד בבדיחה העלובה שאתה מספר.. אתה עושה טעות..

תציב מספרים.. E=mc^2 ממש לא שווה (זהה) ל E=-mc^2 .. הריבוע אם לא שמת לב, מופיע על C (מהירות האור באויר\ריק) בלבד ואינו משפיע על גודל המסה...

אגב, מה הקטע של "ליינן" כל הזמן?

איך בדיוק חלקיק יכול להתיינן, אם יון זה אטום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח..

יצאתי מפגר ושכחתי לציין, שגם אם המשוואה היתה יוצאת נכון ... אין לה שום קשר לעובדה שחומר ואנטי חומר הם נגדיים... כי למרות ההטעייה בשם, אנטי חומר הוא לא מסה שלילית, אלא פשוט אותו חלקיק (ולכן בעל אותה מסה .. חיובית) במטען הפוך (וחלקיקים חסרי מטען יכולים להיות אנטי חומר לעצמם, כמו במקרה הספין הנגדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח..

יצאתי מפגר ושכחתי לציין, שגם אם המשוואה היתה יוצאת נכון ... אין לה שום קשר לעובדה שחומר ואנטי חומר הם נגדיים... כי למרות ההטעייה בשם, אנטי חומר הוא לא מסה שלילית, אלא פשוט אותו חלקיק (ולכן בעל אותה מסה .. חיובית) במטען הפוך (וחלקיקים חסרי מטען יכולים להיות אנטי חומר לעצמם, כמו במקרה הספין הנגדי).

ציינתי את זה למקרה שלא שמת לב.

וכנראה שאתה באמת לא מכיר את איינשטיין.

כן, ראש יצירתי מאד היה לו, והוא ידע גם פיסיקה מעולה.

אבל הוא ידע מתמטיקה ברמה לא-כל-כך-גבוהה...

אם אני לא טועה, ברמה של בגרות תיכון, אולי תואר ראשון.

אחרי כן הוא למד גיאומטריה א-אוקלידית בכדי שהוא יוכל לתאר את המרחב המעוקם במתמטיקה.

אני מניח שאתה לא מודע לכך, אבל כן, הקשר של החומרים הנגדיים לבין ה +- הוא הדוק.

היה מתמטיקאי אחד (שאיני יודע את שמו), שעבר על המשוואות של איינשטיין, ושם לב שבמשוואות שלו הוא לא התייחס להעלות בריבוע בתור פקטור להיווצרות +-.

המתמטיקאי הזה הוסיף את ה +-, ובכך טען שלכל חומר קיים, חייב להיות חומר נוגד, כיוון שהמשוואה מראה היווצרות של אנרגיה שלילית ע"י אותו חומר.

רק איזה 10 (אולי 20) שנה אח"כ, גילו את הפוזיטרון והוא קיבל על התגלית שלו פרס נובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל... איינשטיין ממש לא היה גרוע במתמטיקה, אני מבטיח לך שהוא היה הרבה יותר טוב ממך.

הוא לא היה תלמיד טוב כי הוא לא שם זיין.. בסופו של דבר, הוא סיים קולאג' עם תואר להוראה של פיזיקה ומתמטיקה...

את רוב העבודה הוא היה עושה לבד אגב, אבל בשביל תיאוריית היחסות (ובייחוד המיוחדת) הוא השתמש במתמטיקאי אחר בשביל החישובים (אז הטעות.. אפילו נופלת על השני).

בכל מקרה, אתה עדיין טועה.

התאוריות לגבי אנרגיה שלילית, סובבת בעיקר סביב העיקרון שלא ניתן להפר את הסדר של היקום, והוא ככל הנראה, בעל 0 אנרגיה. האנרגיה השילילית, היא איננה חומר בכלל כמו שאתה טוען (או אנטי חומר גם כן, כי אנטי חומר בהתנהגות שלו זהה לחלוטין לחומר רגיל) אלא מרכיבים שונים של היקום שמתפקדים כאיפוס - והם החומר השחור (ככל הנראה) וגרוויטציה. אנרגיה שלילית - אינה קשורה כלל וכלל ל-E=MC^2 מכיוון שנוסחה זאת לעולם (ואני חוזר - לעולם) לא יכולה לצאת שלילית.

שוב פעם, לאט שתבין - הריבוע - על C בלבד ולא על MC ככלל.. אתה כבר הסכמת איתי שחומר, אינו שלילי לעולם (אלא רק מטענו) ולכן אין אפשרות שהנוסחה תהיה שלילית...ו C הרי, הוא קבוע! (זה שהוא ריבוע, אינו נותן לך אפשרות ל-C שלילי, כי זה זה בסך הכל אות שמייצגת ערך קבוע, וערך חיובי)

אגב, כדי להסביר לך יותר את העובדה שאנטי חומר - הוא לא באמת חומר שלילי (מבחינת אנרגיה), פשוט תראה את התוצאות של שילוב האלקטרון והפוזיטרון (שאתה כל כך אוהב להזכיר) - התוצאה.. היא פוטונים (+חום) - אנרגיה. אם באמת אנטי חומר היה "שלילי", לא ייתכן תוצר של אנרגיה מן שילוב של חומרים נגדיים (אמיתיים).

אם אתה מחפש חומר שלילי - תחפש חלקיקים וירטואלים (ושיהיה לך בהצלחה :xyxthumbs:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(למקרה ופנית אלי ) חשבתי על זה.. ואז לפני שנתיים הוקינג הוציא מאמר שטוען "אני טעיתי" ...

אולי אני אכנס לזה שוב מתי שהוא. בתכלס זה נושא מאוד מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(למקרה ופנית אלי ) חשבתי על זה.. ואז לפני שנתיים הוקינג הוציא מאמר שטוען "אני טעיתי" ...

אולי אני אכנס לזה שוב מתי שהוא. בתכלס זה נושא מאוד מעניין.

לגבי החורי תולעת. ואאל"ט זה היה לפני יותר משנתיים. ^_^

בכל מקרה לגבי המשוואה - לא אני קבעתי את זה... קראתי לגבי זה, ואפילו לא הבנתי לגמרי מה הכוונה... =\

ולא, אני לא מתכוון לריבוע על הC... יש מקום מסויים במשוואות של איינשטיין, שבו הוא העלה בריבוע מבלי להוסיף +-. וזה נגרר לאורך כל המשוואה... עד ה- E = MC^2...

ד"א, לגבי היצירת פוטונים, הזכרתי את זה. ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...