מה ההבדל בין 64BIT ליבה אחת או 2? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין 64BIT ליבה אחת או 2?

nehmia

Recommended Posts

הם הצליחו להקטין את הליבה לגודל של חצי מהקודמת?

גם אני שמעתי על כך,שאינטל לא קנתה את כי היא זלזלה בא והסיקה שהפלח שוק של יהיה קטן ולא יפריע לאינטל,לעומת זאת אם אינטל הייתה קונה אותה היא הייתה צריכה לשלם הרבה מיסוי לממשל האמריקני בגלל שהיא חברת מונופול בשוק המעבדים.

בדיאבד היום זו נראת טעות,אבל היום היא לא מה שהייתה פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם הצליחו להקטין את הליבה לגודל של חצי מהקודמת?

גם אני שמעתי על כך,שאינטל לא קנתה את כי היא זלזלה בא והסיקה שהפלח שוק של יהיה קטן ולא יפריע לאינטל,לעומת זאת אם הייתה קונה אותה היא הייתה צריכה לשלם הרבה מיסוי לממשל האמריקני בגלל שהיא חברת מונופול בשוק המעבדים.

בדיאבד היום זו נראת טעות,אבל היום היא לא מה שהייתה פעם.

אני שם כסף פה שהשוק של לא מפריע בגרוש לאינטל........16% לAMD מתוך 100 לאינטל יש 84%! שזה ענק !

ב2000 היה לAMD נתח של 9 אחוז בלבד!

ואני שואל איך זה שחברה אשר מובילה מבחינה טכנולוגית ומבחינת ביצועים לא מגיע למינימום 20 אחוז???

אינטל תמשיך לשים תנורי חימום במארזי מחשב ואף אחד לא יעצור אותה.....בטח ובטח לא חברה שהשוק שלה במכירת הוא 16 אחוז..... :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אל תשכח שהעליונות של AMD (היחסית כמובן) היא עניין די חדש (בעבר גם בחלק מה CORE של ה XP הישנים, INTEL היו עדיפים)... שינוי תודעתי בשווקים, במיוחד כאלה הם קשים מאוד...

גם FIREFOX יותר טוב מ IE, אבל עדיין, השינוי לוקח זמן.. לאט לאט, כל חודש הם נוגסים יותר ויותר בשוק... רק השבוע הגיעו ל 50 מיליון הורדות

www.spreadfirefox.com/fifty.html

וזה מה שקורה ל , אך שוב לאט יותר (הורדות דפדפן זה לא כמו קניית מעבד).. מה גם היא לא הצליחה לשבור את נושא המכרזים / חברות כמו ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הורדתי את הפיירפוקס,דפדפן מעולה!

אין מה להשוות בין תוכנה אשר יכולה בקלות להורדה מהאינטרנט לנתח  שוק שמגלגל מליוני דולרים בשנה .....

אינטל חזקה בשוק הזה ותאמת פעם ראשונה שאני רואה מוצר מוביל מבחינת ביצועית וטכנולוגית כמו אשר לא נכנס לשוק ועוד גם שמחירו נמוך יותר מהמתחרה בעל המחיר היקר יותר עם ביצועים פחותים..........זה פארדוקס !

למרות זאת כמו שצויין בכתבה ,לאינטל יש אנשים שהם זהב ורק הם היום משאירים אותה במעמדה החזק בשוק.........אנשי היחסי ציבור ואנשי הפירסום אשר עושים עבודה מצויינת להצלחת מעבדייה של אשר מיוצרים בכוסתה ריקה וכאמור גם בישראל(ראה ערך דותן......)

לAMD אין עוד מה להוכיח מבחינה טכנולוגית .

היא הוכיחה שהיא יותר מתקדמת ,מה שנותר לה להוכיח הוא את כוחה מבחינת פרסום (מה שהיא לא עושה כיום....)

ולא זה לא מתוך איזה כתבה מעיתון כלשהו.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות ש לא מגיע למחזורי פעילות עסקית כמו שיש ל INTEL ואין לה תקציב פרסום כזה.. זה לוקח זמן להגדיל את ההכנסות בשביל להגדיל את הפרסום...

מה גם אותו דבר קיים בהרבה שווקים כאלו (ראה ערך דומיננטיות של IPOD בשוק נגני MP3, למרות שהוא לא הנגן הכי איכותי).. ל יש תקציב פרסומי ל כמו מחזור ההכנסות של חברת האם של IRIVER...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות ש לא מגיע למחזורי פעילות עסקית כמו שיש ל INTEL ואין לה תקציב פרסום כזה.. זה לוקח זמן להגדיל את ההכנסות בשביל להגדיל את הפרסום...

מה גם אותו דבר קיים בהרבה שווקים כאלו (ראה ערך דומיננטיות של IPOD בשוק נגני MP3, למרות שהוא לא הנגן הכי איכותי).. ל APPLE יש תקציב פרסומי ל IPOD כמו מחזור ההכנסות של חברת האם של IRIVER...

אם אני לא טועה התחילה לייצר משנת 90\92 אפילו פחות........אני חושב שזה מספיק מספיק לחברה לגלות את עצמה לשוק העולמי ......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שממש לא.. כי בהתחלה לא היתה לה באמת יכולת טובה יותר מ INTEL... רק בחלק מה XP CORES וב AMD64 הם ממש התחילו להציג תחלופה אמיתית... לוקח זמן לפתח איכות, ושוב, צריך לזכור שאינטל יש יכולות בתור שולטת ללא עוררין בשוק...

כמו שאפשר לראות בכל שוק אחר כמובן... אין הפתעות...

חוץ מזה מתחרים אחרים כמו CYRIX שגם היו קיימים אז, נעלמו, אז עצם זה ש קיימים, ממשיכים למכור, להגדיל את המכירות ולשפר את הטכנולוגיה, זה גם משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר על מה שאמרתי בעבר

AMD חברה מדהימה , אני זוכר את התקופה ש- התחרה באינטל על השוק הנמוך ואינטל הוציאה את הסלרון , כדי להתחרות

ב- על השוק הזה

היום מקדימה את בשוק ה-HI END !

אינטל בתקופה הזאת המשיכה לפתח ולשפר את המעבדים שלה , בעזרת הון עתק ועשרות מרכזי ברחבי העולם

די אם נזכיר את "חוק מור" , שזה נחשב לפלא טכנולוגי

AMD הצליחה לעקוף את "חוק מור" !!! , שזה דבר כמעט בלתי ניתפס , מדהים ומעורר הערצה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה המעבדים יחידי הליבה עונים היום בקלילות על הדרישות של רוב המשתמשים הביתיים,אך האם באמת נחוץ לנו מעבד חזק כיפליים?

ובכן,כנראה שכן,הדרישה לכוח עיבוד חזק יותר הולכת וגדלה בהתמדה ,גם מצד הלקוחות הארגוניים ,שדורשים חזקים יותר לשרתים מרכזיים וגם מצד המשתמשים הביתיים ,שמעונינים לבצע יותר עם המחשב שלהם,משימות כמו יצירת ווידיאו או גרפיקה בזמן אמת תמיד צמאות לכוח עיבוד נוסף.

הבעיה של שתי החברות (להלן וAMD) היא,ששתיהן הגיעו לקצה העליון מבחינת סחיטת הביצועים ממעבד אחד.

למרות שהם משתמשות בטכנולוגיות שונות,יש גבול לגודל המעבד ,לצריכת החשמל שלו ובעיקר לחום שהוא מייצר ,שיפורים כמו הגדלת מהירות שעון או הוספת פנימי למעבד ,דורשים יותר אנרגייה וזה בלתי אפשרי בגלל החום הרב שכבר מייצרים המעבדים החדשים.

הפתרון כמובן הגיע בדמותם של המעבדים כפולי הליבה .

מדוע להסתפק במנוע חישוב אחד אחד בתוך המעבד ,אם אפשר לדחוף בו שניים?

הכנסת שני מעבדים למעבד אחד אפשרית על ידי השיפור המתמיד בטכנולוגיית הייצור.....ההבדלים הם כמובן ברורים מעבד 64 ביט הוא מעבד יחיד לעומת כפולי הליבה אשר מספקים פי שניים יותר ביצועים ........מעבדי כפולי הליבות עדיין עוד לא יצאו (חוץ מאינטל שאומרת שהמעבדים שלה כבר מוכנים,מה שלא..) ומחירם יהיה נע בין 852$ למעבד ,ו1000$ למעבד מתוצרת .

בנתיים אתה יכול "להסתפק" בAMD 64 ביט אשר נותן ביצועים מעולים לעומת יריבו המושבע הפנטיום 4...... :xyxthumbs:

עריכה:

קרדיט עיתון ידעות אחרונות,מגזין ממון

אני אסביר את זה בצורה קצת אחרת:

תחשוב שיש לך בית חד קומתי ושמים בבית הזה איש שירוץ. ככל שהבית גדול יותר, יש לאיש יותר מקום לרוץ. אם תשים 2 אנשים בבית, הם יפריעו אחד לשני לרוץ (כל אחד ירוץ, אבל לאט יותר). פעם בכמה זמן מייצרים דגם חדש יותר של הבית, שהוא יותר גדול ונותן לאיש יותר מרחב לרוץ בו.

בגלל בעיות מסוימות, הסתבר שלא ניתן להגדיל יותר את הבית, ולכן הפיתרון שנמצא הוא להוסיף עוד קומה לבית. עכשיו הבית הוא דו-קומתי.

כאשר נותנים לאיש לרוץ בבית, הוא יכול לרוץ רק בקומה אחת מבין השתיים. זאת אומרת שלאיש אחד בלבד זה לא משנה אם הוא רק בבית חד-קומתי או דו-קומתי - הוא רץ באותו שטח. היתרון של בית דו-קומתי נראה כאשר נותנים ל-2 אנשים לרוץ בבית - כל אחד רץ בקומה נפרדת ולא מפריעים אחד לשני (ובכך המהירות שלהם נשארת מקסימלית). כאשר איש אחד יצליח לרוץ ב-2 קומות בו זמנית, אז תרגיש את ההבדל בין 2 סוגי הבתים.

עכשיו תחליף את המילה "בית" במילה "מעבד", "קומה" ב"ליבה" ו"איש" ב"יישום" (כולל ההטיות של המילים) ותקבל הסבר דיי טוב להבדלים בין מעבד חד-ליבתי לדו-ליבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר את זה בצורה קצת אחרת:

תחשוב שיש לך בית חד קומתי ושמים בבית הזה איש שירוץ. ככל שהבית גדול יותר, יש לאיש יותר מקום לרוץ. אם תשים 2 אנשים בבית, הם יפריעו אחד לשני לרוץ (כל אחד ירוץ, אבל לאט יותר). פעם בכמה זמן מייצרים דגם חדש יותר של הבית, שהוא יותר גדול ונותן לאיש יותר מרחב לרוץ בו.

בגלל בעיות מסוימות, הסתבר שלא ניתן להגדיל יותר את הבית, ולכן הפיתרון שנמצא הוא להוסיף עוד קומה לבית. עכשיו הבית הוא דו-קומתי.

כאשר נותנים לאיש לרוץ בבית, הוא יכול לרוץ רק בקומה אחת מבין השתיים. זאת אומרת שלאיש אחד בלבד זה לא משנה אם הוא רק בבית חד-קומתי או דו-קומתי - הוא רץ באותו שטח. היתרון של בית דו-קומתי נראה כאשר נותנים ל-2 אנשים לרוץ בבית - כל אחד רץ בקומה נפרדת ולא מפריעים אחד לשני (ובכך המהירות שלהם נשארת מקסימלית). כאשר איש אחד יצליח לרוץ ב-2 קומות בו זמנית, אז תרגיש את ההבדל בין 2 סוגי הבתים.

עכשיו תחליף את המילה "בית" במילה "מעבד",  "קומה" ב"ליבה" ו"איש" ב"יישום" (כולל ההטיות של המילים) ותקבל הסבר דיי טוב להבדלים בין מעבד חד-ליבתי לדו-ליבתי.

כעת קל גם להסביר גם מה ההבדל בין מעבדים של אינטל ו , במעבדים של אינטל

האיש שרץ לובש מכנסי ריצה בצבע כחול ובמעבדים של הוא לובש מכנסי ריצה

בצבע ירוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצבע ירוק.

:lol: :lol: :lol: :lol:

lol

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצבע ירוק.

במעבדים של האיש רץ לאט יותר אבל במסלול קצר יותר, ובמעבדים של האיש רץ מהר יותר במסלול ארוך יותר. זה אולי מסביר למה האיש של מזיע הרבה יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבדים של האיש רץ לאט יותר אבל במסלול קצר יותר, ובמעבדים של האיש רץ מהר יותר במסלול ארוך יותר. זה אולי מסביר למה האיש של מזיע הרבה יותר...

מ-ע-ו-ל-ה !

(למרות שלא בטוח שמדוייק, אבל בכל זאת)

(וגם ההסבר של הבית וכו' מצוין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...