במה עוזר גודל הנקודה במסך? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה עוזר גודל הנקודה במסך?

STRENGTH

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי מה הקשר לגודל הנקודה ל רזולוציה..

אבל שאתה אומר שיש לך 0.20 אתה טועה..

זה הגודל האופקי או האנכי

0.24=0.20 אנכי

0.25=0.21 אנכי

רק שלא תחשוב של סאמסונג שלך יש באמת 0.20

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ש:

גודל נקודה קטן יותר= יותר נקודות מרכיבות את המסך= כל פיקסל בנוי מיותר נקודות

וזה כמובן משפר את החדות של התמונה כי כל פיקסל יראה ברור יותר ופחות מרוח מפיקסל שבנוי מפחות נקודות.

אבל זאת רק התאורייה שלי, אני לא בטוח ב100 אחוז בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב לרגע על שני עפרונות - אחד מחודד והשני לא כל-כך. העפרון המחודד מצייר נקודות קטנות יותר, ולכן הוא יותר מדויק.

כנ"ל לגבי מסכים. נניח ויש שני מסכים באותו גודל, רק שבאחד מהם הנקודות קטנות יותר. אותו מסך מסוגל להציג תמונה מדויקת יותר (או במלים אחרות - רזולוציה גבוהה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהגודל של הפיקסלים יותר קטן, התמונה יותר חדה ואמיתית.

אם תסתכל מקרוב על מסך של רגילה, תבחין בפיקסלים באופן ברור, מכיוון שלטלוויזיה רגילה יש פיקסלים גדולים יחסית, דבר המאפשר רזולוצייה נמוכה של 640X480 וחדות תמונה נמוכה בהרבה מחדות תמונה של מסך מחשב.

למסכי מחשב יש פיקסלים קטנים יותר, דבר המאפשר הצגת רזולוציות גבוהה יותר וחדות תמונה גדולה בהרבה.

גודל נקודה של 0.24 אופקי ו-0.20 אנכי נחשב לגודל נקודה מאוד טוב במסכי "17.

חברות מסויימות לא טורחות לציין את הגודל נקודה האופקי והאנכי של המסכים שלהן, ומציינות רק את הגודל האנכי, על מנת להטעות את הצרכנים ולהשוות למסכים שלהן מפרט נעלה על המתחרים

כמובן שגודל נקודה הוא מרכיב אחד באיכות של מסך, וקיימים גורמים נוספים המשפיעים על האיכות של המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://computer.howstuffworks.com/question401.htm

:xyxthumbs:

The smaller and closer the dots are to one another, the more realistic and detailed the picture appears. When the dots are farther apart, they become noticeable and make the image look grainier. You will usually want a .28mm or finer. Anything larger than that on a typical monitor will begin to appear grainy

.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהגודל של הפיקסלים יותר קטן, התמונה יותר חדה ואמיתית.

אם תסתכל מקרוב על מסך של רגילה, תבחין בפיקסלים באופן ברור, מכיוון שלטלוויזיה רגילה יש פיקסלים גדולים יחסית, דבר המאפשר רזולוצייה נמוכה של 640X480 וחדות תמונה נמוכה בהרבה מחדות תמונה של מסך מחשב.

למסכי מחשב יש פיקסלים קטנים יותר, דבר המאפשר הצגת רזולוציות גבוהה יותר וחדות תמונה גדולה בהרבה.

גודל נקודה של 0.24 אופקי ו-0.20 אנכי נחשב לגודל נקודה מאוד טוב במסכי "17.

חברות מסויימות לא טורחות לציין את הגודל נקודה האופקי והאנכי של המסכים שלהן, ומציינות רק את הגודל האנכי, על מנת להטעות את הצרכנים ולהשוות למסכים שלהן מפרט נעלה על המתחרים

כמובן שגודל נקודה הוא מרכיב אחד באיכות של מסך, וקיימים גורמים נוספים המשפיעים על האיכות של המסך.

במסך שלך ושלי (MAG 796FD 2)

יש גודל נקודה 0.25 ובמסך כמו 793DF יש 0.24

זה לא אומר שהתמונה שם תיהיה יותר חדה נכון?

ואתם בטוחים שגודל הנקודה לא עוזר בשביל להסתכל יותר מקרוב?

כאילו אם אני יהיה רחוק מהמסך זה לא ישנה?

נגיד בטלוויזיה אני מסתכל מרחוק ואני לא יראה תמונה חדה,אז זה אומר שבמסך מחשב רואים טוב יותר מטלווזיה [טלוויזיה חדשה ואיכותית]

זה לא נראה לי הגיוני טלווזיה בנויה לסרטים,אם לא אז כבר היום היינו רואים מסך מחשב בסלון :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך שלך ושלי (MAG 796FD 2)

יש גודל נקודה 0.25 ובמסך כמו 793DF יש 0.24

זה לא אומר שהתמונה שם תיהיה יותר חדה נכון?

ואתם בטוחים שגודל הנקודה לא עוזר בשביל להסתכל יותר מקרוב?

כאילו אם אני יהיה רחוק מהמסך זה לא ישנה?

נגיד בטלוויזיה אני מסתכל מרחוק ואני לא יראה תמונה חדה,אז זה אומר שבמסך מחשב רואים טוב יותר מטלווזיה [טלוויזיה חדשה ואיכותית]

זה לא נראה לי הגיוני טלווזיה בנויה לסרטים,אם לא אז כבר היום היינו רואים מסך מחשב בסלון :lol:

זה בדיוק מה מה שיהיה.........793DF לוקח את המסך הזה מכל האפשרויות חוץ מהרזולוצייה המקסימאלית שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום איזה שטויות!!!

796FD2 יותר טוב מהסאמסונג 793DF לא בהרבה..אבל יותר טוב..

אני ראיתי את שניהים בנפרד..

ואני די בטוח ש FD2 יותר טוב..

אבל ה סאמסונג באמת מסך טוב...

אז בכל מקרה הסאמסונג הזה שאתה מדבר הוא בעל 0.24!!!

לא 0.20!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום איזה שטויות!!!

796FD2 יותר טוב מהסאמסונג 793DF לא בהרבה..אבל יותר טוב..

אני ראיתי את שניהים בנפרד..

ואני די בטוח ש FD2 יותר טוב..

אבל ה סאמסונג באמת מסך טוב...

אז בכל מקרה הסאמסונג הזה שאתה מדבר הוא בעל 0.24!!!

לא 0.20!!

תכף תגיד שהחברה משקרת כשהיא אומרת שהמסך 0.20......אם הם היו משקרים כל מי שהיה קונה את המסך היה לו עילה משפטית לתביעה כנגדם! :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...