שאלה של n00b בקשר לשיתוף אינטרנט בין שני מחשבים! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה של n00b בקשר לשיתוף אינטרנט בין שני מחשבים!

Sweet_Tooth

Recommended Posts

קודם כל מס' שאלות:

1) איזה מודם יש לך (פנימי?USB?רשת?)

2) האם אתה רוצה שאחד מהמחשבים יהיה תלוי במחשב השני? (כלומר שיש מחשב ראשי, וכשהוא דלוק אז (רק אז) אפשר לגלוש בשני)

3) מה התקציב ?

4) אתה רוצה חוטית או אל-חוטית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מס' שאלות:

1) איזה מודם יש לך (פנימי?USB?רשת?)

2) האם אתה רוצה שאחד מהמחשבים יהיה תלוי במחשב השני? (כלומר שיש מחשב ראשי, וכשהוא דלוק אז (רק אז) אפשר לגלוש בשני)

3) מה התקציב ?

4) אתה רוצה חוטית או אל-חוטית ?

1) ADSL, חיצוני, רשת

2) לא

3) לא גדול

4) עדף אל חוטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש שני מחשבים ומודם אחד וקראתי את הסטיקי אני רק רוצה לדעת אם הבנתי נכון...

אם יש לי רק שני מחשבים (זאת אומרת שאחד יהיה שרת והשני יהיה לקוח) אז אני לא צריך לקנות או שום תוכנה?

(יש לי כרטיס בכל אחד מהם).

יש לי Adsl 1.5 ואין לי מושג איזה מודם הוא (איפה כתוב?:))

ואם אני רוצה ששום מחשב לא יהיה תלוי בשום מחשב אז אני כן צריך לקנות משהו ? וכמה הוא עולה?

ואם שני המחשבים פועלים ואחד מהם מוריד קובץ והשני לא עושה כלום עם האינטרנט אז רוב המהירות מגיעה לזה שצריך אותה?

זה הרבה שאלות אבל אין לי מושג ברשתות.

תודה לכל מי שיעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש שני מחשבים ומודם אחד וקראתי את הסטיקי אני רק רוצה לדעת אם הבנתי נכון...

אם יש לי רק שני מחשבים (זאת אומרת שאחד יהיה שרת והשני יהיה לקוח) אז אני לא צריך לקנות או שום תוכנה?

(יש לי כרטיס בכל אחד מהם).

יש לי Adsl 1.5 ואין לי מושג איזה מודם הוא (איפה כתוב?:))

ואם אני רוצה ששום מחשב לא יהיה תלוי בשום מחשב אז אני כן צריך לקנות משהו ? וכמה הוא עולה?

ואם שני המחשבים פועלים ואחד מהם מוריד קובץ והשני לא עושה כלום עם האינטרנט אז רוב המהירות מגיעה לזה שצריך אותה?

זה הרבה שאלות אבל אין לי מושג ברשתות.

תודה לכל מי שיעזור.

אכן, אם אתה רוצה שהראשון יהיה תלוי בשני, אז אתה צריך לקנות כבל מוצלב בלבד (משהו כמו 5ש"ח למטר).

כן, אתה תהיה צריך לקנות ראוטר וסויטצ', וכל זה רק אם המודם שלך הוא מודם .

בקשר לאיך אתה יודע איזה מודם זה: אז לפי החיבור, אם הוא בתוך המחשב אז זה פנימי...(PCI), אם הוא מתחבר לUSB אז הוא , ואם הוא מתחבר לכרטיס אז הוא רשת. בקשר לדגם: בדרך כלל רשום עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה ראוטר וסוויצ' אמור לעלות?

כבעל ניסיון בנושא וכמי שיש לו מאותו סוג שאתה מדבר עלייה, הייתי אומר שזה די משתנה, אין מחשב אחד יותר דומיננטי לקבלת רוחב פס מהשני ולכן רצוי שיהיה יחסים טובים עם משתמש/י המחשב השני כדי שלא תורידו הורדות גדולות באותו הזמן ותעמיסו על רוחב הפס.

בקשר לשאלתך השנייה חיפשתי בשבילך מספר קישורים שייענו על שאלת המחירים - אתה יכול לקנות שבתוכו כלולה האפשרות לחבר מספר יציאות או לקנות את הרכזת והנתב בנפרד כפי שהזכרת ברר בחנות ובדוק מה הכי טוב בשבילך :)

http://www.zap.co.il/models.asp?sog=C-Hub

http://www.zap.co.il/models.asp?sog=C-Router

בהצלחה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חבל לי על הכסף רק בשביל העצלנות (לא לפתוח את השרת).

מה ששאלתי קודם זה אם מחשב אחד מוריד משהו והשני לא מוריד כלום אז רוב המהירות הולכת לזה שמוריד נכון?

(לא אם שניהם מורידים)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חבל לי על הכסף רק בשביל העצלנות (לא לפתוח את השרת).

מה ששאלתי קודם זה אם מחשב אחד מוריד משהו והשני לא מוריד כלום אז רוב המהירות הולכת לזה שמוריד נכון?

(לא אם שניהם מורידים)..

אז כן, התשובה היא כן, רוב המהירות הולכת לזה שמוריד, לכן צריך לנצל רוחב פס סביר כך שיישאר מספיק לגלישה (80% בתוכנות השיתוף)

מקווה שעזרתי :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ישנן תוכנות שבעזרתן אתה יכול לקבוע כמה רוחב פס כל מחשב יקבל.

Controller

זוהי תוכנה להגבלת מהירות המידע שעובר בכרטיס הרשת שלכם. אם אתם רוצים להגביל את כמות המידע הנכנס/היוצא ברשת שלכם, התוכנה הזאת עושה את העבודה באופן קל מאוד.

קישור להורדה: http://www.download.com/Bandwidth-Controller/3000-2085-10188777.html?tag=lst-0-1

(מהסטיקי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...