יש סיכוי שיהיה בארץ SDSL? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש סיכוי שיהיה בארץ SDSL?

אורח voodooman

Recommended Posts

זו לא בעיה להגדיר חיבור קבוע גם במודם שעושה שימוש בחייגן מזדמן.

בחיבור קבוע, עם כל הפסקת חשמל/אתחול של המודם, יש צורך לבצע את הפריצה ולשנות את הערכים מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בחיבור קבוע בגלל זה עברו לחיגנים.

לא נכון. אם אתה יודע "לפרוץ" מודם כבלים, אתה גם יודע איך לגרום לו לקבל כתובת IP אינטרנטית מהספק = חיבור קבוע, כפי שאתה קורא לו. הסיבות למעבר לחייגן הן כדלקמן, בסדר חשיבות אקראי:

א. כל לקוח בעל חשבון אחד מקבל IP אחד בלבד, כי באפשרותו להתחבר על אותו ה-user שלו רק פעם אחת. בחיבור קבוע הוא מסוגל למשוך שלוש כתובות!

ב. שליטה ברורה ומוחלטת בתהליך מתן כתובות ה-IP ללקוחות, כולל log של ה-sessions, אורכם וכו'

ג. אי בזבוז כתובות IP: משמע, לקוח מקבל IP רק בזמן החיבור, בניגוד לחיבור קבוע ששם גם בזמן שהמחשב כבוי והמודם דלוק\בסטנד-ביי, הלקוח מחזיק ב-IP.

ד. אפשרות עתידית לגבות מחיר לפי תצרוכת bandwidth.

זה מה שעולה לי כרגע לראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את האינטרסט של בזק לא לספק UPLOAD גבוהה יותר, בגלל הרצון למכור FRAME RELAY (הם כבר היום נותנים 128 בשביל הרבה יותר כסף אבל זה דבילי)... אבל אני לא מבין את האינטרס של הכבלים לא לתת UPLOAD גבוהה כאלטרנטיבה לבזק....

בכל מקרה, הנושא הזה נדון פה הרבה זמן...

לגבי טכנולוגיות עתידיות כמו ה SDSL וחברים, אני מניח שברגע שבזק תימכר בחודשים הקרובים, והמהפכה של שוק התקשורת בכלל עד סוף 2006, כאשר כל החברות יציאו חבילות התקשרות כוללות (פלאפון + + טלפון והכל), אז גם נראה שיפורים מעבר ל ADSL...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. אם אתה יודע "לפרוץ" מודם כבלים, אתה גם יודע איך לגרום לו לקבל כתובת IP אינטרנטית מהספק = חיבור קבוע, כפי שאתה קורא לו. הסיבות למעבר לחייגן הן כדלקמן, בסדר חשיבות אקראי:

א. כל לקוח בעל חשבון אחד מקבל IP אחד בלבד, כי באפשרותו להתחבר על אותו ה-user שלו רק פעם אחת. בחיבור קבוע הוא מסוגל למשוך שלוש כתובות!

ב. שליטה ברורה ומוחלטת בתהליך מתן כתובות ה-IP ללקוחות, כולל log של ה-sessions, אורכם וכו'

ג. אי בזבוז כתובות IP: משמע, לקוח מקבל IP רק בזמן החיבור, בניגוד לחיבור קבוע ששם גם בזמן שהמחשב כבוי והמודם דלוק\בסטנד-ביי, הלקוח מחזיק ב-IP.

ד. אפשרות עתידית לגבות מחיר לפי תצרוכת bandwidth.

זה מה שעולה לי כרגע לראש...

יש לי חיגן התקנתי אותו על כל המחשבים ברשת (5) ואני יכול להתחבר עם כולם...

וכל אחד מקבל Ip שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חיגן התקנתי אותו על כל המחשבים ברשת (5) ואני יכול להתחבר עם כולם...

וכל אחד מקבל Ip שונה.

זה מכיוון שהספק שלך לא חסם את האפשרות להתחבר יותר מפעם אחת. אפשר לומר שמדובר בספק די עצלן או פשוט מטומטם, או שהוא פשוט מניח שאחוז האוכלוסיה שיבצע את זה הוא מזערי. אצל ספק שכן חוסם (נטויז'ן, למשל) תקבל שגיאה על המחשב השני שתנסה להתחבר עימו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד זה אותו מודם לכל המחשבים זה עובד , בדוק.

חמוד, תשמע למישהו שיש לו קצת יותר נסיון ממך. כשאתה מחבר למודם הכבלים יותר ממחשב אחד כולם ישלפו IP מה-pool, אבל במקרה שלך מדובר ב-pool שהוגדר לבעלי חייגנים, שם ניתן לשלוף כתובות רשת פנימיות שלא עולות כסף לחברת הכבלים. כאשר אתה יוזם חיבור בחייגן, אתה נרשם כמחובר לאחד ה-LNS-ים של הספק ומקבל IP חיצוני, שהוא למעשה תעודת הזהות שלך ברשת הגלובלית העולמית (=האינטרנט). מסתבר, שהספק שלך בחר שלא לחסום אפשרות התחברות כפולה ויותר דרך אותו ה-user וזו הסיבה לכך שאתה "נהנה" מהאופציה. אותו הספק יכול להחליט ביום בהיר אחד שהוא מבטל זאת ואתה תשאר רק עם מחשב אחד מתוך ה-5 שיוכל להתחבר לאינטרנט, דבר שיאלץ אותך לרכוש (router) כדי שכול המחשבים יחזרו להנות מגישה לאינטרנט. לספק יש אינטרס למנוע התחברות כפולה מכיוון שאתה מבזבז לו כתובות IP מהמאגר שלו בו בזמן ששילמת על IP אחד, כביכול. המאגר המדובר מכיל כתובות IP שעולות כסף רב וביום שיאזל לספק טווח הכתובות, הוא ימנע ממך להתחבר יותר מפעם אחת כדי לשמר כמה שיותר כתובות IP זמינות, במקום להשקיע מזומנים ברכישת כתובות חדשות; זהו צעד התייעלות כלכלי גרידא שהספק ינקוט. אני יוצא מנקודת הנחה שהספק לא מיישם את האופציה כי כרגע אין לו מחסור של כתובות באופק והאימפלמנטציה של מניעת החיבור הכפול דורשת השקעה של כסף שלא נראית לו הכרחית כרגע. א-ב-ל, כשזה ישתנה, תהיה בטוח שאתה תיפגע מכך, לצערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...