מחשב מושבת - צריך עזרה דחוף! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב מושבת - צריך עזרה דחוף!

cKb

Recommended Posts

שלום חברים,

יש לי שח ג'יגהבייט GA-7VTXH, ומעבד אתלון XP1800. עקב חוסר איוורור, קניתי מאוורר חדש.

ההחלפה עברה בסדר - ניקיתי את המעבד עם אלכוהול, מרחתי משחה איפה שצריך.עשיתי בדיוק כמו שהיה רשום במאמר שהתפרסם פה. סגרתי את המחשב, הפעלתי - וכלום !!!

כל המאווררים עובדים כמו שצריך, הדיסק הקשיח מסתובב לאיזה 40 שניות ואז נעצר. המחשב לא "עולה" - ולא יוצא שום סיגנל החוצה מכרטיס המסך (למרות שהמאוורר שעליו - עובד). המוניטור נשאר שחור.

בהתחלה נלחצתי וחשבתי שדפקתי משהו שמעבד עם כל ההחלפה הזו. אז ניסיתי עם מעבד אחר, זהה.

שום דבר.

מה קרה? נדפק הלוח-אם? איך קורה דבר כזה??? ??? ???

מחכה לתשובה מהירה,

cKb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי שמחליפים ציוד גורמים לכרטיסים לצאת החוצה מבלי שתרגיש .

נסה להדק אותם , ללוח האם . תבדוק אם לא קיצרת כלום . התופעה דיי נפוצה וידועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח GA-7VTXH ישנם 2 שקעי חשמל צמודים לצורך חיבור מאוורר.

על אחד מהם (זה שקרוב לזכרון) כתוב SYS-FAN ועל השני הצמוד אליו כתוב CPU-FAN.

במידה ובדקת את המגעים/החיבורים (כפי שכבר הציעו לך) ועדיין לא עזר, תבדוק בבקשה האם לא התבלבלת

וחיברת את המאוורר אל SYS-FAN בטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שיחקתי עם המגעים של המאווררים, אבל לא נראה לי שזה משנה כי:

למגעים יש 3 פינים: פלוס מינוס וחיישן טמפ' - והם מ ו פ ר ד י ם (לא על אותו תקע)! כך שחיברתי למגעים על לוח-האם, רק את חיישני הטמפ' (הצהוב), ואת האדום והשחור - חיברתי ישירות לספק.

יכול להיות שזה קשור??

cKb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שיחקתי עם המגעים של המאווררים, אבל לא נראה לי שזה משנה כי:

למגעים יש 3 פינים: פלוס מינוס וחיישן טמפ' - והם מ ו פ ר ד י ם (לא על אותו תקע)! כך שחיברתי למגעים על לוח-האם, רק את חיישני הטמפ' (הצהוב), ואת האדום והשחור - חיברתי ישירות לספק.

יכול להיות שזה קשור??

cKb

כן בהחלט.

הלוח לא מקבל מידע על צריכת הזרם של המאוורר שלך, לכן הוא לא יודע כמה סל"ד המאוורר שלך ,

ומכיוון שמבחינתו (לוח האם) המאוורר כביכול לא פועל, (או לא פועל נכון), הוא לא מאפשר מתח חימום למעבד

וכך אתה לא מקבל תמונה.

תנסה לחבר את פלג המתח אל יציאת CPU-FAN ואת החיישנים לשקע השני SYS-FAN ותבדוק אם המחשב נדלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...