עזרה במפרט מחשב לצורך גרפיקה 2D+קצת 3D, קצת עריכת וידאו 5000K~ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במפרט מחשב לצורך גרפיקה 2D+קצת 3D, קצת עריכת וידאו 5000K~

bluenote

Recommended Posts

שלום,

מתכנן לקנות מחשב שיהיה מיועד לגרפיקה (פוטושופ, לייטרום), קצת תלת מימד (3dsmax) וקצת (after effect).

כמו כן ישמש ליישומי , צפייה בסרטים ומקור ראשי להזרמת לסטרימר.

1. מה התקציב המקסימאלי?

5000 ש"ח, כולל מסך

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

תמיד עדיף לנסות לחסוך :)

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עריכה גרפית, עריכת קלה (after effects), תלת מימד קל (3dsmax), עבודה משרדית, צפייה בסרטים, הזרמת לסטרימר בסלון.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

פוטושופ - תדיר, לייטרום - תדיר, 3dsmax - מזדמן עם אופציה ליותר רציני, after effects - מזדמן עם אופציה ליותר רציני.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

ללא משחקים

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

הכוונה לחבר מסך U2414H שהוא חלק מהמפרט

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

צריך מקלדת, משהו סטנדרטי שיהיה נוח לכתיבה מרובה.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

HDD ראשי עבור מערכת הפעלה אקח מהמחשב הקיים - 128GB

ספק כוח - אקח מהמחשב הקיים שלי 450W

צורב - אקח מהמחשב הקיים

עכבר - אקח מהמחשב הקיים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא מתוכנן

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך בתוכנות, יש צורך בהרכבה בחנות.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה לחנות, אזור מגורים הרצליה ועבודה בתל אביב.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בשבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא מתוכנן.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מצ"ב מפרט שניסיתי להרכיב + שאלות לגביו בסוף.

מעבד : Intel i5 4690 3.5Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray

מאוורר למעבד : Alpine 11 Pro Rev.2 CPU Cooler

לוחות אם : Gigabyte GA-Z97-D3H LGA1150, Intel Z97, 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI

זכרונות : G.Skill Value 8GB 1600Mhz CL11

כרטיסי מסך : Gigabyte GTX750Ti OC Low Profile 2GB DVI 2xHDMI DP PCI-E

דיסקים קשיחים : Red WD30EFRX 3TB Sata III

מארזים : VSP-5000 ATX Mid Tower Black Case No PSU

מאווררים וגופי קירור : F19 120mm Led Silent Fan

מקלדות : Wired Keyboard 600 Black Retail

מסכים : UltraSharp U2414H 23.8'' LED Monitor

שאלות:

מעבד - עד כמה קריטי לקחת i5 או i7? ההבדל במחירים די גדול. ואם כבר i5 האם הדגם שבחרתי טוב מספיק או אולי טוב מדי?

כרטיס מסך - האם הכרטיס הזה יספיק לי עבור השימושים שציינתי? האם ניתן לקחת כרטיס זול יותר?

לוח אם - התלבטתי בין ה-D3H לבין ה-HD3, עד כמה קריטי?

דיסק קשיח ראשי - אני מתכנן לקחת את ה-SSD הקיים שלי של 128GB שהוא כבר בן כמה שנים. האם עדיף לקנות חדש או שהוא יכול להחזיק עדין?

דיסק קשיח לאחסון - הדיסק השני יהיה מיועד בעיקר לאחסון של כל הסרטים, התמונות והפרוייקטים. האם כונני ה-3TB אמינים מספיק? האם יש הבדל גדול בין סדרת ה-red ל-black של WD?

מארז - האם המארז הזה נחשב שקט יחסית? האם יתאים לספק שיש לי (תצורה סטנדרטית). האם צריך להוסיף עוד מאווררים והאם יש דגמים שקטים/רועשים של מאווררים?

האם כבלי SATA כלולים בד"כ בהרכבת מחשב עצמאית כזה או שצריך לבחור אותם ספציפית

שכחתי משהו?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית 5000K זה 5 מיליון.

שנית, המפרט במסגרת התקציב כולל מסך מתאים למעבד i5 והמעבד שבחרת בסדר גמור, קירור למעבד אולי אפשר משהו יותר טוב.

בלוח אם טעית אתה לא מתכוון לעשות OC וזה סתם תוספת של כסף אז תרד בערכת שבבים לאופציה יותר זולה שתספק אותך.

זכרונות בהתאם לעבודה שלך לא פחות מ16GB.

אם התקציב לחוץ, כדי לך אולי לרדת במסך ל-P2414H.

בקשר לקומבינה עם הספק כוח ממחשב קיים, אני מאוד לא ממליץ על כך תלוי כמה שנים יש לך אותו גם, אבל עדיין היתי דואג לקנות איכותי נראה לי 450W ישן זה דיי לחוץ ללא קשר.

בקשר לכרטיס מסך בוא נחכה לתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית 5000K זה 5 מיליון.

שנית, המפרט במסגרת התקציב כולל מסך מתאים למעבד i5 והמעבד שבחרת בסדר גמור, קירור למעבד אולי אפשר משהו יותר טוב.

בלוח אם טעית אתה לא מתכוון לעשות OC וזה סתם תוספת של כסף אז תרד בערכת שבבים לאופציה יותר זולה שתספק אותך.

זכרונות בהתאם לעבודה שלך לא פחות מ16GB.

אם התקציב לחוץ, כדי לך אולי לרדת במסך ל-P2414H.

בקשר לקומבינה עם הספק כוח ממחשב קיים, אני מאוד לא ממליץ על כך תלוי כמה שנים יש לך אותו גם, אבל עדיין היתי דואג לקנות איכותי נראה לי 450W ישן זה דיי לחוץ ללא קשר.

בקשר לכרטיס מסך בוא נחכה לתגובות.

** שוב פעם אני רושם תגובה מהירה וזה מפרסם פעמיים בבקשה למחוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח, צודק לגבי ה-5 מיליון, אולי קצת הפרזתי :kopfpatsch:

לגבי זיכרון, זה תוספת של עוד 260 ש"ח. נראה לי שאתחיל עם 8 ג'יגה ונראה איך יהיה. תמיד אפשר להרחיב, זה פחות בעייתי.

לגבי הלוח אם, אפשר לקחת את Gi

gabyte GA-H97-D3H LGA1150, Intel H97, 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, . זה 100 ש"ח פחות. הוא מספיק טוב?

לגבי המסך, הבנתי שבסדרות הייצור החדשות של ה-U2414H הם תיקנו את הבעיה שהיתה חיבור ה-DP בזמן sleep של המסך. ה-P2414 זה מסך ישן יותר ואין לו חיבור ו/או כניסות 3.0. עד כמה קריטי?

לגבי המעבד, אין צורך ב-i7 כדי להתמודד עם התוכנות הגרפיות? ומה הכוונה לקירור טוב יותר? יש לך דוגמא?

לגבי הספק, האם צריך יותר מ-450W למערכת כזו?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון: בסדר גמור, למרות שאני בטוח שאתה תוסיף מהר ל-16Gb שים לב שתוכל בקלות לשדרג, כי יש מעבר לDDR4 ולאט לאט פחות זכרונות של יהיו למכירה בחנויות, אבל יש עוד זמן. קח בחשבון שהלוח אם שלך יתמוך בתוספת ושהקירור לא יפריע לך להתקין.

לוח אם: נראה לי לוח טוב אם אתה יכול עוד יותר זול בשביל התקציב תוריד.

מסך: פנה לפורום מסכים במיוחד שאתה גרפיקאי.

מעבד: i7 יותר טוב, אבל בתקציב שלך i5 הוא האופציה הטובה ביותר.

הספק: תרשום בבקשה דגם מלא וכמה שנים יש לך אותו, בכל אופן אני ממליץ לך מאוד לקנות חדש ואמין, לחסוך בספק כוח זה צעד טיפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון: בסדר גמור, למרות שאני בטוח שאתה תוסיף מהר ל-16Gb שים לב שתוכל בקלות לשדרג, כי יש מעבר לDDR4 ולאט לאט פחות זכרונות של יהיו למכירה בחנויות, אבל יש עוד זמן. קח בחשבון שהלוח אם שלך יתמוך בתוספת ושהקירור לא יפריע לך להתקין.

לוח אם: נראה לי לוח טוב אם אתה יכול עוד יותר זול בשביל התקציב תוריד.

מסך: פנה לפורום מסכים במיוחד שאתה גרפיקאי.

מעבד: i7 יותר טוב, אבל בתקציב שלך i5 הוא האופציה הטובה ביותר.

הספק: תרשום בבקשה דגם מלא וכמה שנים יש לך אותו, בכל אופן אני ממליץ לך מאוד לקנות חדש ואמין, לחסוך בספק כוח זה צעד טיפשי.

**עשיתי ctrl+F5 ועדיין זה שולח תגובה פעמיים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שבחרתי לא תומך ב-. מצד אחד אתה אומר שכדאי שהלוח ייתמוך ב- ומצד שני אתה אומר לנסות למצוא לוח זול יותר ואז הוא בטוח לא יתמוך. השאלה מה חשוב יותר?

לגבי הספק אני אבדוק בבית ואעדכן.

אשמח לשמוע חוות דעת לגבי הכרטיס מסך, ומה לגבי המארז?

ובכלל, האם כל הרכיבים שבחרתי אמורים להשתלב תקין יחד? האם יש איזון בין הכל?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שבחרתי לא תומך ב-DDR4. מצד אחד אתה אומר שכדאי שהלוח ייתמוך ב-DDR4 ומצד שני אתה אומר לנסות למצוא לוח זול יותר ואז הוא בטוח לא יתמוך. השאלה מה חשוב יותר?

תודה

לא אמרתי שתתמוך בDDR4, התכוונתי שתקח בחשבון את עניין שדרוג הזיכרון בהמשך כשתצטרך להוסיף סטיק זהה מסוג .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שבחרתי לא תומך ב-DDR4. מצד אחד אתה אומר שכדאי שהלוח ייתמוך ב-DDR4 ומצד שני אתה אומר לנסות למצוא לוח זול יותר ואז הוא בטוח לא יתמוך. השאלה מה חשוב יותר?

תודה

לא אמרתי שתתמוך בDDR4, התכוונתי שתקח בחשבון את עניין שדרוג הזיכרון בהמשך כשתצטרך להוסיף סטיק זהה מסוג .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...