עבור לתוכן
 • צור חשבון

infrequent

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  142
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  128יום 11ש' 4דק' 29שנ'

דירוג

0 ניטרלי

אודות infrequent

 • דרגה
  Zone Newbie
 • יום הולדת 01/01/1980

מידע נוסף

 • מין
  זכר

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. none77 תודה על התגובה. אז אני מבין שלא כדאי להתעסק ידנית ולהשאיר את הפונקציות האוטומטיות האלה ? אני יעבור ל-MSI. תודה רבה על העזרה לכולם.
 2. J Bailey המון תודה. שוב, אני ואתה מסונכרנים, אבל אתה צריך להבין שההורים שלי משתמשים במחשב שעה במצטבר בחודש בממוצע, המארז סתם יושב באיזה חדר אין בעיות של חום, אין יותר מטאב אחד פתוח או TASK אחד לצורך העניין. לצערי, אני לא יכול לחכות כי הם בלי מחשב לגמרי וזה יתן להם אפשרות לעבוד מהבית בתקופה הזו. רק תאשר לי בבקשה אם כן\לא: - המערכת יכולה להיבנות למארז שכבר יש לי (יש לי מתאמים 2.5 ל-3.5, ה-USB3 מקדימה שולי והמערכת הזו לא תסבול מחום) ? - הספק כוח שכבר יש לי יוכל להחזיק את המערכת כולה + כל הכוננים מחוברים יחד ב-worst case ? - האם הספק כוח מהווה סיכון ממשי (סיכוי גבוה) לשאר הרכיבים כשהוא יהרס ? (זה ברור לי שהוא הספק הכי בייסיק שיש, אבל ההגדרה שלי לגנרי היא הרבה יותר גרועה) תודה רבה שוב.
 3. תודה רבה, נראה מעולה. אני מבין מה אתה אומר בנוגע למפרטים 1 ו-2 אבל בכנות אפילו מפרט 3 זה אוברקיל לשימוש שלהם. בוא ננסה להוזיל עוד יותר מ-3. - נוריד לרק סטיק אחד של 8GB. (הם עד היום היו עם 2GB ללא תלונות). - ב-SSD שיהיה כמה שיותר אמין מהיר וזול, לא יהיה להם שימוש ב-256GB זה נטו למערכת הפעלה ויש כונני אחסון נוספים שיתחברו. אני לא מעוניין במארז IPPON וספק גנרי, אנחנו מדברים על טווח רחוק מאוד וספק זה הדבר הראשון שכנראה יהרס. - למה הכוונה שהמארז לא רלוונטי, זה אומר שאי אפשר אפילו להרכיב את המערכת הזו אליו ? אם כך, אז אני אלך על הVSK10 ממפרט 1. - אני לא הולך לחבר את הכרטיס מסך, הכרטיס מסך הפנימי יכול להתחבר ל-2 מסכים ממה שאני רואה. - אני מעוניין לקחת את הספק כוח של ה-350W שיש ברשותי, להשתמש בו ואז לקנות ספק כוח חדש (אפשר להניח בוודאות גבוה שהוא לא יפגע ברכיבים אחרים בסוף כן ?) במידה ואני לוקח אותו, האם הוא יעמוד במערכת הנ"ל + מאווררים + 4 כונני SATA מחוברים ? שוב, תודה רבה.
 4. שלום, המחשב של ההורים שלי נהרס - ויש צורך לבנות להם חדש. 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 1500 ש"ח חריגה של עד 500 ש"ח. 2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? שימוש מאוד מינימלי, גלישה באינטרנט מידי פעם, אופיס כשצריך. בכל אופן, חשוב שהוא יוכל להפעיל סרטים באיכות HD אם יהיה צורך ויחוברו אליו שני מסכים בו זמנית (מסך מחשב וטלוויזיה, שניהם 1080p). 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) יש אפשרות לקחת מהמחשב שנהרס את הציוד הנ"ל - אבל אין לי בעיה גם לוותר עליהם ולקנות חדשים: - מארז Antec Three Hundred. - ספק כוח Antec VP350W יחסית חדש מהבחינה שלא נעשה בו שימוש בכלל כמעט. - מאווררים. - כרטיס מסך HD5770 (כנראה בסדר, אבל הייתי שמח לקבל אופציה בכל זאת במידה והוא לא) - יש כוננים ו-SSD אבל אני מעוניין לקנות SSD חדש ללא קשר. 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? לא מעניין. 6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא מעניין ואין צורך באורות או אסתטיקה. 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא. 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא. 9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)? מיידית. 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)? ראה סעיף 2. 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? לא, אבל הוא ירוץ עד שיהרס אז אשמח שהשילוש עצמו יהיה יחסית איכותי כמה שאפשר. (המחשב הקודם היה בשימוש שלהם 6 שנים כשכבר היה לו 6 שנים...) 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אין. תודה רבה, מעריך זאת.
 5. תודה על התגובה. בפעם האחרונה שקניתי מחשב, דיבור על VRM היה רק במעגלים של אוברקלוק קיצוני - אז זה קצת חדש לי בשביל מעבד בסטוק... בוא נסכם ונסגור את הדיון: - אם אני לא אשקיע בלוח אם איכותי, אפילו בסטוק אני לא ינצל באופן משמעותי את המעבד (ה-AMD או האינטל שעל הפרק). אני מניח פגיעה של מעל~ 20% בביצועים ב-Full utilization כן ? - במערכת שהצעת, אתה ממליץ לי לבצע אוברקלוק ? כמה אפשר להעלות את התדר בממוצע בלי להעלות את המתחים כמעט ? אם יש מדריכים מומלצים לכך שאתה מכיר למעבד אני אשמח שתשלח. - שדרוג האחסון יגרור שיפור שולי בביצועים ושיפור באמינות (למה הכוונה ? אין כאן ראייה רחוקה לעתיד) מול חריגה נוספת בתקציב. כן ? - זה לא בעיה פסיכולוגית, העבודה קונה לי את המחשב וקנייה של כרטיס מסך נראית "על הנייר" כמו בזבוז כסף. בכל אופן הבנתי את הטיעונים שלך וכנראה ניצמד ל-AMD. שוב, תודה.
 6. תודה על התגובות. בנוגע ליציאות לכרטיס מסך, אדאג למתאמים. עדיין 1050TI זה אוברקיל לדרישות שלי... (בחרת אותו כי זה הכרטיס מסך הכי זול שתומך ב-3 מסכים נכון?) מה שאני רואה כרגע זה או: - לקחת intel 9900 ולהשתמש בכרטיס מסך הפנימי שלו (יש לו 3 מסכים). (אולי אפילו לקנות K ולעשות לו אוברקלוק) - ללכת על ה-AMD הזה עם כרטיס מסך מינימלי. איזו דרך כדאית יותר מבחינת הדרישות ? כי ה-1050TI זה נטו לזרוק כסף רק בשביל האופציה לחבר 3 מסכים (שהיא קריטית). בנוגע לאחסון, זה סה"כ משמעותי בשבילי - האם ה-Addlink שהצעת טובים או שיש יתרון להשקיע שם עוד ולקבל יותר ביצועים ? *מה הכוונה ב-vrm ?
 7. 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? נתחיל מ-5000 ש"ח, אם יש צורך ניתן לחרוג ב-1000 ש"ח ואם יש סיבה מוצדקת להוציא יותר עקב הדרישות אני פתוח לשמוע למה. 2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? פיתוח תוכנה כבד. קומפילציות של קרנל, קרוס קומפילציות, המון טאבים, המון קבצי דוקומנטציה, VM-ים, קונטיינרים *בו זמנית*. אני מבקש: מעבד חזק כמה שניתן בתקציב (יותר ליבות יותר טוב, מאשר קלוק). זכרונות מינימום 32GB. אחסון מהיר (NVMe ?) של 512GB \ 1TB וזהו מבחינת אחסון. אין צורך להשקיע בכלל בכרטיס מסך, *אבל* חייבת להיות אפשרות לחבר 3 מסכים 1080p. עדיף כרטיס רשת של אינטל (Gigabit) אבל לא מחייב. 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? כלום, רק "קופסא" 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? לא מעניין. 6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא מעניין ואין צורך באסתטיקה. 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כלום - המערכת הפעלה שתתוקן זה לינוקס. 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה. 9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)? בחודש הקרוב. 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)? ראה סעיף 2. 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? לא מעניין בכלל. 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אם יש אפשרות קלה לעשות OC או לאפטם דברים אני מוכן לכך. תודה רבה, מעריך זאת.
 8. תודה על התגובה Ivan. זה המפרט בקצרה של המחשב א' עם הבעיה: Q9300 + GIGABYTE P35-S3 + MUSHKIN 2GBx2 DDR2-800 + AMD HD5770 + CORSAIR VX450W ולמחשב מחוברים עוד 6 כוננים. הרכיבים לעיל בני 8-10 שנים. יש לי מערכת נוספת נקרא לה ב' שהשתמשתי בה בשביל לבדוק: E5200 ? + GIGABYTE G31 ? + GENERIC G.Skill 2GB DDR2 + LOW COST AMD CARD + ANTEC 350W במחשב ב' אין בעיות בחלקים והספק כוח "כעיקרון חדש". בבדיקה הוצאתי את הסוללה של הביוס ממחשב א', הוצאתי את ה-2 סטיקים של הזכרונות ושמתי את הסטיק ממחשב ב'. החזרתי את הסוללה (פריקות מתח וכו'), הדלקתי את המחשב, המסך נדלק, ביצע POST מלא (אבל היה קצת איטי ? למה ?) ונתקע ב-BOOTMGR MISSING שזו לא בעיה. (זה הצליח בכל איטרציה להידלק ולהגיע למצב הזה) עכשיו הלכתי למחשב ב', לקחתי את ה-2 סטיקים ההם שהוצאתי ממחשב א', חיברתי וגם לקחתי את ה-SSD עם המערכת הפעלה ממחשב א' ושמתי במחשב ב'. (עם סטיק אחד, ובלי כוננים) נדלק עשה POST ונתקע בהודעה שאין כוננים. (עם 2 סטיקים, ובלי כוננים) פעם אחת נדלק, עשה POST הראה 4GB OK ואז נתקע שאין כוננים. ופעם הבאה הוא לא הגיע ל-POST והמסך לא נדלק אפילו (כמו במחשב א'). (עם 2 סטיקים, והכונן SSD) אותו דבר כמו מחשב א'. לפי מה שאני מספר כאן, זו כנראה בעיה בזכרונות (Mushkin ממחשב א') לפחות בסטיק השני. אשמח לקבל חוות דעת, אם אני מפספס משהו או שכדאי לבדוק דברים נוספים אפשריים. ה-POST שהצליח והציג שהזכרונות בסדר ? ה-POST הארוך במחשב א' ? תודה רבה!
 9. שלום, המחשב עבד כרגיל ללא אירועים כלשהם. בהדלקה רגילה של המחשב, הוא נתקע ב-BIOS. מאז אותו אירוע, המחשב עצמו נדלק והרכיבים "דולקים" (המאווררים, הכוננים, הכרטיס מסך מציג שני נורות ירוקות בחלקו האחורי HD5770 Vapor-X ושללתי בעיה במסך), אבל המחשב לא מדליק את המסך ואין הצגה של שום דבר (לא מגיע אפילו ל-BIOS). שללתי בעיה במסך עצמו, אני חושב שאפשר לשלול בעיה בספק הכוח, וגם הכרטיס מסך נראה לי בסדר כי יש לו שני נורות אחוריות שדולקות ירוק. אין כבלים שרופים, ריח, קפסיטורים נפוחים. החומרה במחשב בת 8-10 שנים, אבל אם בכל זאת יש להם המלצות מה אפשר לעשות כדי לבודד או לתקן את מקור הבעיה באופן עצמאי, אשמח לשמוע. תודה רבה!
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close