התייעצות לפני רכישת רכישת מחשב ב4.5K(התקציב עלה). - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני רכישת רכישת מחשב ב4.5K(התקציב עלה).

agamshelhara

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי?

4500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? כל התקציבץ

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

לא לחרוג.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

בעיקר אינטרנט, סרטים, עבודה משרדית. כרגע לא מעוניין בהרבה משחקים, אבל בהחלט שוקל אופציה עתידית של שגרוג הכרטיס מסך והמסך בעתיד(לכן לקחתי ספק 750W).

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

לא רלוונטי.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

כרגע פיפא,

בעתיד GTA V ועוד משחקים כבדים.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

1680:1050...21 אינץ.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? ההגדרות של המסך.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

אין צורך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

צורב , דיסקים קשיחים רגילים- יש לי 1.5T ו640G וזה מספיק(לא שאני כן מעוניין לרכוש). גם לא כרטיס מסך(קניתי לא מזמן רדאון HD7750, כרגע הוא מספיק).

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6-7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא מתוכנן כלל.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית?

אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.מעדיף KSP, למרות שפתוח גם למקומות אחרים. איזור ראשון, חולון, רחובות.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

ביום רביעי הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

כן, בעיקר בעתיד חושב על 32G וכרטיס מסך+מסך שיהיו מסוגלים להריץ משחקים כבדים.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

את הצורב, הדיסקים קשיחים ואת הכרטיס מסך מהמחשב הקודם אשמח אם ירכיבו לי בחנות ביחד עם המחשב החדש. אין לי זמן להתעסק עם זה.

ככה, ביום רביעי הקרוב לקחתי חופש במיוחד בשביל זה. מתלבט בן מחשב שכולל את המעבדים החדשים ותמיכה בDDR 4 למחשב שכולל את המעבדים היותר ישנים עם תמיכה בDD3. בניתי את 2 המפרטים הבאים, אשמח להערות, תגובות והארות לפני הקניה הסופית. תודה רבה לכולם! מעריך מאוד את העזרה בת'רד הקודם, זה לא מובן מאליו בכלל!

[ATTACH=CONFIG]9358[/ATTACH]

או

[ATTACH=CONFIG]9359[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עדיף שתקנה כונן SSD בנפח של 250GB ולא בנפח של 120GB - כונן כזה יהיה כנראה גם יותר מהיר וגם יותר משתלם.

2. אתה לא צריך ספק כח בעל הספק של 750W - ספק כח סביר בעל הספק של 550W אמור להספיק לכל הצרכים שלך (נניח שההספק, במקרה הקיצוני, הוא 300W לכרטיס המסך, 100W למעבד ו 100W לשאר המערכת ועדיין נשאר לך "עודף" של 50W.

3. לצרכים שלך אתה כנראה לא צריך מעבד בעל מכפלה פתוחה (אתה לא מתכנן המהרה), אז אפשר לחסוך קצת על המעבד.

הנה מפרט המבוסס על מעבד ה Core i7-6700K עם 16GB של זיכרון DDR4, כונן SSD בנפח של 250GB וספק של 550W (לא שיניתי את דגמי המארז והקירור למעבד):

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core I7 6700K 4.0Ghz 8MB Cache s1151 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z170-HD3 LGA1151, Intel Z170, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זכרון למחשב Kingston HyperX FURY 2x8GB DDR4 2133Mhz CL14 Kit 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי CoolerMaster 550W 80+ Bronze RS550-AMAAB1-TW 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec P100 Mid Tower Black 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 4440 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

הערה: קצת מפריע לי שזיכרון ה DDR4 עובד "רק" בתדר של 2133MHz, ואני אישית הייתי מעדיף לוח אם אחר, אבל יש הגבלה תקציבית.

אם אתה מעוניין לחסוך קצת, אז הנה מפרט המבוסס על מעבד ה Core i7-4790K עם 16GB של זיכרון DDR3, כונן SSD בנפח של 250GB וספק של 550W (לא שיניתי את דגמי המארז והקירור למעבד):

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 3xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Value 8GB DDR3 1600Mhz CL11 2

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי CoolerMaster 550W 80+ Bronze RS550-AMAAB1-TW 1

מחיר החבילה: 4319 שקל

עמוד מוצר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

הערות:

א. לוח האם במפרט הזה קצת יותר טוב לדעתי מלוח האם במפרט הראשון מבחינת התכונות שהוא מציע (בעיקר - כרטיסי קול ורשת קצת יותר טובים, תמיכה ב SLI ויותר שלבי ייצוב מתח למעבד).

ב. בחרתי את הזיכרון הכי זול שמצאתי ב KSP. אם אתה ממש רוצה, אתה יכול לקנות זיכרון קצת יותר יקר עם גופי קירור, אבל זה כנראה יהיה מיותר.

ג. אפשר לבחור במעבד i7-4790 במקום במעבד i7-4790K, שהוא אמנם עובד בתדר קצת יותר נמוך (3.6GHz לעומת 4GHz) ואין לו מכפלה פתוחה, אבל הוא עולה 200 ש"ח פחות.

מבחינת הביצועים - סביר להניח שלא תרגיש בהבדל בין המפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת.

אני כמעט סגור על המפרט הראשון שרשמת. כמה שאלות אחרונות ברשותך.

לגבי הלוח אם-רשמת שהיית הולך על לוח יותר טוב. איך למשל הדגמים הבאים של הלוחות שמוצגים בKSP? איך, למשל, הלוחות שבאים אחרי מה שהצעת מבחינת סולם המחיר-670 ו680(גם כן ג'יגה בייט)? שווים את עוד 60 ש"ח? לגבי הזכרונות, איך הזכרון הזה [h=1]זיכרון למחשב Vengeance LPX 2x8GB 2400Mhz CL14 Kit לעומת מה שהצעת? שווה את עוד 100 ש"ח הפרש?[/h]

כנ"ל לגבי הקירור למעבד, לא עדיף את ה

Arctic Freezer i30 למעבד הזה?

ושאלה אחרונה לגבי הSSD, הוא עדיף על הסמסונג בנפח 250G שהומלץ לי בת'רד אחר?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לעניין לפתוח מספר אשכולות על אותו הנושא.

אתה רק יוצר דיסאינפורמציה בין המייעצים השונים ולבסוף פוגע רק בעצמך.

לדעתי,

אני חושב שאם הבחירה היא בעת קניית מחשב חדש אז סט השיקולים שונה מקניית רכיב בודד להשבחה של מערכת קיימת.

אז עדיף לך לקחת את הרכיב האמין והיותר זול ובפער שנוצר לקנות רכיב נוסף, שיתאים למטרות הקנייה.

במילים אחרות : אם אתה מתכוון למה שאני המלצתי אז תקנה את מה שיועץ פה ולא על האיוו שאני המלצתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור וSMALUL-תודה רבה על העזרה. אין לי עניין להתווכח עם מישהו כי אני בטוח שאתם מבינים יותר טוב ממני, יחד עם זאת, אני רוצה שקט ל7-8 שנים מהמחשב, לכן אני כל פעם "סוחט" מהתקציב עוד קצת. מבטיח שמחר, אחרי שאקנה את המחשב, לא אציק יותר בשאלות ות'רדים חדשים בפורום. מילה.

עשיתי כמה שינויים במפרט, שדרגתי את הלוח אם + . מקווה שזה יהיה המפרט הסופי. מה אומרים?

[ATTACH=CONFIG]9367[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@agamshelhara

1. כתבת שהתקציב שלך הוא 4500 ש"ח ושאי אפשר לחרוג ממנו, וזו הסיבה שהצעתי את הרכיבים שהצעתי (גם כתבתי שזה נובע מ"הגבלה תקציבית"). המפרט שאתה בנית עולה יותר מ-4900 ש"ח. אם התקציב למפרט השתנה, אז תעדכן בכדי שיהיה אפשר לבנות לך מפרט שיכלול רכיבים טובים יותר.

2. שים לב שב KSP משתלם לקנות 2 מודולי זיכרון בודדים בנפח של 8GB מאותו הדגם מאשר ערכה (קיט) של 2X8GB.

3. אני לא בטוח שיהיה בכלל הבדל מורגש בביצועים בין זיכרונות שעובדים בתדר של 2133MHz, 2400MHz או 2666MHz.

4. הקירור שבחרת מתאים גם להמהרה, וביחד עם לוח האם שבחרת, למרות שיש לו רק 7 שלבי ייצוב מתח למעבד (זה לא מספר רשמי - זה פשוט מה שאני רואה לפי תמונת הלוח), סביר להניח שתוכל לבצע המהרה קלה עד בינונית במחשב הזה.

5. אני הייתי מחליף את ספק הכח לאחד של Seasonic ולו רק בגלל שעל הספקים שלהם עם תקן ה Gold יש 5 שנות אחריות ב KSP בעוד שלספק הכח של CoolerMaster שבחרת יש רק 3 שנות אחריות.

6. אם אתה לא מתכנן המהרה, אפשר בהחלט לקחת קירור זול יותר למעבד (כמו ה Freezer i11), ואולי גם לקחת לוח אם קצת יותר פשוט וזול, אבל זה כבר שיקול שלך.

בקיצור, הייתי הולך על המפרט הזה:

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core I7 6700K 4.0Ghz 8MB Cache s1151 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i30 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3 LGA1151, Intel Z170, DDR4, 3xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 2

כונני SSD: כונן קשיח Samsung 850 EVO Series MZ-75E250 250GB SSD SATA III 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי SeaSonic 550W 80+ Gold G-550 1

מחיר החבילה: 4905 שקל

עמוד מוצר

שים לב שבמפרט הנ"ל יש 2 מודולי של 8GB כל אחד וזה יוצא זול יותר מאשר הערכה שאתה בחרת (ההפרש הזה בדיוק זהה להפרש במחיר בין ספקי הכח ולכן מחיר המפרט לא השתנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם השימושים של המחשב הם אלה ?.

בעיקר , , עבודה משרדית. כרגע לא מעוניין בהרבה משחקים, אבל בהחלט שוקל אופציה עתידית של שגרוג הכרטיס מסך והמסך בעתיד(לכן לקחתי ספק 750W).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@agamshelhara

1. בעיקרון צורת העבודה שלך צריכה להיות כזו - מערכת ההפעלה וכל התוכנות שאתה משתמש בהן בתדירות גבוהה (וזה כולל בד"כ משחק אחד או שניים) - צריכים להיות מותקנים על כונן ה SSD. שאר הדברים (תמונות, סרטים, מסמכים וכד') צריכים להיות מותקנים על הדיסק הקשיח פשוט כי אין צורך בגישה מהירה אליהם. לכן מהירות הדיסק הקשיח לא ממש משחקת תפקיד כיום (אלא אם כן אין לך כונן SSD) ומה שחשוב הוא בעיקר האמינות ותקופת האחריות שלו.

2. אם אתה מעוניין בדיסק קשיח בנפח של 3TB מ KSP אז האפשרות הסבירה היחידה השלך היא ה Seagate 3TB Barracuda Sata III ST3000DM001 שעולה 530 ש"ח (קישור), ועליו יש שנתיים אחריות.

אני אציין שב-560 ש"ח יש את ה Western Digital Caviar Green WD30EZRX 3TB SATA III, אבל אני לא חושב שהוא משתלם פשוט כי הוא איטי יותר וגם עליו יש שנתיים אחריות, כך שאין לו ממש יתרון על הדיסק של Seagate. בנוסף יש את ה Western Digital Caviar Black WD3003FZEX 3TB Sata III שאמור להיות מהיר יותר ועליו יש 5 שנות אחריות, אבל מדובר בתוספת של כ-60 אחוז למחיר של הדיסק של Seagate, כך שלדעתי הוא לא ממש משתלם (אך עדיין יש אנשים שמעדיפים לבחור בו מסיבה שאינה ברורה לי).

@Lior A

כבר הסברנו לagamshelhara שבהחלט ניתן להסתפק במעבד i5, אבל זו החלטה שלו והוא מעדיף מעבד i7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות לגבי התקני איחסון רצוי לשאול בפורום אמצעי אחסון, שכן שם אולי יידעו לספק לך יותר מידע.

בגדול כוננים מסדרת ה Purple של Western Digital מיועדים לשמש כאמצעי איחסון למצלמות אבטחה וכד' - הם מיועדים לעבוד ברציפות ויש בהם טכנולוגיה שאמורה למנוע, או לפחות להקטין, שגיאות בזמן כתיבת קבצי וידאו אליהם. בכל מקרה מכיוון שגם בהם פועלת טכנולוגית ה IntelliPower, הדבר כנראה אומר שמדובר בכוננים איטיים ביחס לכוננים רגילים שפועלים ב-7200 סל"ד. היתרון היחיד של הכונן הזה הוא שיש עליו 3 שנות אחריות בעוד שעל כונן רגיל יש רק שנתיים אחריות. לדעתי משתמש ביתי רגיל לא צריך כונן כזה, מה גם שהוא יקר יותר מאשר כונן רגיל (במקרה הזה - 15% יותר מאשר הכונן של לפי המחירים של KSP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...