שדרוג מעבד ולוח לעריכת וידאו וגיימינג על בסיס מפרט קיים - 1.3K - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד ולוח לעריכת וידאו וגיימינג על בסיס מפרט קיים - 1.3K

ilu_xa

Recommended Posts

שלום לכולם,

הגיע הזמן לשדרג קצת את המחשב שלי עקב הדרישות החדשות שצצו. המפרט הנוכחי כבר לא עומד בעומס.

ראשית, מפרט קיים:

MSI H61M-E23 + i3 2120 3.3GHz

g.skill ARES 2X4GB

HD7950

INTEL 330 120MB SSD + 2TB F4 HDD

seasonic 500W + CoolerMaster 335

מסך FHD

דרישות מהמעבד:

א. משחקים - שיהיה מסוגל להתמודד עם כל המשחקים החדשים על הגדרות גבוהות. חשובה מאוד גם יכולת לכידת גיימפליי תוך כדי המשחק.

ב. עריכת וידאו - כרגע ברמה חובבנית בינונית (סירטונים קצרים יחסית), אך יש צפי להתפתחות בתחום. עובד כרגע עם FHD, אין תוכניות לעבור ל-.

ג. תכנות - גם המעבד הנוכחי הסתדר בצורה מספקת יחסית עם הקימפולים, אז אני מניח שכל מרובע ליבות מודרני יהיה בסדר.

דרישות מהלוח אם:

א. 4 חריצי - כרגע יש לי 4G*2, ועוד 2G*2 שכרגע לא בשימוש בגלל שבלוח הנוכחי אין חריצים פנוים.

ב. 6 חיבורי SATA - כרגע יש 2 קשיחים + + צורב. יש סבירות גבוהה כי בעתיד יצטרף אליהם נוסף.

ג. USB3 - אני מניח שזה כבר סטנדרט.

התקציב, כאמור הוא 1300 ש"ח, אך ישנה אפשרות להגדיל אותו במידה וזה שווה את המאמץ. אני מעדיף שלא להוציא מעבר לסכום זה, אך בשביל להיות רגוע אני צריך דעות בנוגע ל-2 אפשרויות:

- האם כדאי להרחיב את התקציב לטובת האוברקלוק? האם 4690K ולוח תואם יהיו שווים את תוספת המחיר (ביצועים עכשיו ואורך חיים בכללי)? נוסיף למשוואה שזה כן מעניין אותי, ויש תואםׁ (scythe yasya), אבל אני לא מעוניין לשלם על זה במידה ואין תוספת ביצועים ממשית.

- עד כמה הגיוני יהיה לחשוב בכיוון i7 בהתאם לדרישות? בגדול אין לי בעיה לחכות עוד דקה ב-rendering אך כן חשובה לי לכידת מסך חלקה במשחקים.

אודע לדעות והצעות. תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה בטוח שאתה רוצה לוח ומעבד חדשים? אולי כדאי לך לחפש מעבד Core i5 משומש לסוקט 1155. אני מבין שאתה רוצה 16GB זיכרון והלוח מגביל אותך (יש לו רק 2 חריצי הרחבה), אבל בעיקרון גם 8GB אמורים להספיק לך.

אני לא מבין גדול בתחום עריכת הוידאו, אבל סביר להניח שתרוויח ממעבד Core i7 וכמה שיותר זיכרון, אבל תמתין למישהו שמבין יותר בתחום הזה.

אם אתה מתעקש על לוח ומעבד חדשים ב-1300 ש"ח (ללא קירור למעבד שכתבת שיש לך), המפרט הכי טוב שתוכל לקבל הוא כנראה זה:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601560615 - Intel - i5-4590 Quad core CPU - LGA1150 - 3.3 GHz - 6MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600...

כמות: - 1 - 838/821

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-H97M-D3H - Gigabyte - Socket LGA1150 CPU - Intel H97 chipset - Dual channel DDR3 up to 1600 MHz memory - Integrated Graphi...

כמות: - 1 - 465/456

1303.00 / 1277

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=6224

לוחות אחרים המתאימים לדרישות ומתאימים לתקציב הם ה H87-HD3 וה H97-HD3 והם בגודל ATX (המארז Elite 335 (קישור) תומך בלוחות בגודל ATX, אבל למקרה שטעית בדגם הצעתי לוח בגודל Micro ATX, שעומד בכל הדרישות שלך).

אגב, המארז Elite 335 ממש לא מתאים למשחקים - יש לו ספק כח עליון, אין לו פתחי איוורור עליונים או תחתונים ויש לו רק מקום ל-2 מאווררים - קדמי ואחורי, שניהם בגודל 120 מ"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התגובה.

אכן הרעיון המקרי היה לרכוש מעבד חזק משומש, אבל עקב ההיצע הנמוך והמחירים הגבוהים החלטתי לוותר על זה. בנוסף לכך, כנראה שהמעבד והלוח אם הנוכחיים יועברו הלאה בשרשרת המשפחה או יימכרו כצמד.

ראם יש לי כבר, והוא סתם שוכב ללא מעש. אז עדיף לנצל אותו, ה-אפטר אפקטס מאוד אשמח לקבל אותו.

המארז שלי חוגג עוד מעט 4. יש לו 2 מאווררים, ובנוסף פתחי האוורור שיש בצד בדיוק מול כ.המסך. בינתיים הוא מסתדר מעולה עם החומרה הנוכחית והטמפרטורות במאמץ טובות מאוד (מעבד 55~, כ.מסך 60~). אני מאמין שהחום יעלה במעט אחרי השדרוג, אבל לא בצורה קיצונית.

בכל מקרה המארז הוא בין היעדים הבאים, אבל זה יקח כמה חודשים טובים.

אני קראתי לא מעט ביקורות מאתמול, ואני חושב שנסגרתי בכיוון של ה-OC. המעבד שאני חושב עליו הוא 4690K החדש והלוח אם הוא G1.Sniper B5. קראתי עליו לא מעט וגם את הביקורת של ליאור ופשוט התאהבתי (בלוח אם, לא בליאור;)). אני מבין את החסרונות של הצי'פסט, אבל הוא לגמרי עונה על הדרישות שלי. בנוסף יש לו מגבר מובנה וכרטיס קול משודרג, שזה פיצר נחמד מאוד.

יכולות האוברקלוק שלו הם ברמה של צ'יפסטים גבוהים יותר, ואני גם כך לא מתכוון לשבור שיאים כך שזה בהחלט מספק אותי.

אשמח לשמוע עוד דעות או הצעות, מתכוון להזמין את הדברים בקרוב מאוד. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני עקבתי אזז יהיה כדאי לחכות לדור הבא.

תוכל לקבל 5820K ..והפעם למעבד יהיו 6 ליבות..... באותו מחיר כמו ה 4820K....

(זה הולך להיות הסטנדרט לשנים הקרובות)

אבל אלו רק שמועות וספקולציות כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לך שחום עולה למעלה, נכון? זה שיש פתח איוורור מול כרטיס המסך זה נחמד, אבל בהנחה שהמארז עומד החום לא ייצא מפתח זה אלא יעלה למעלה, ובמקרה שלך - לכיוון המעבד וספק הכח וייתקע שם, פשוט כי אין לאוויר החם דרך לצאת מהמארז. בנוסף להעלאת הטמפרטורה של המעבד ושל כל המערכת באופן כללי, שהוא לא דבר רצוי אף פעם, יש גם את נושא הקבלים - ראיתי במאמר לא מזמן שעבור כל 10 מעלות מעבר לטמפרטורה המקסימלית שבה הקבלים עובדים תוחלת החיים שלהם מתקצרת בחצי. לידיעתך, קבלים יש בכל הרכיבים, ובעיקר בספק הכח ובלוח האם. אם אתה מתכנן גם , אז כמות החום שהמחשב מייצר רק תגדל.

בקיצור, למשחקים והמהרה מומלץ בחום להחליף מארז.

בקשר לספק הכח - למרות שיש לך ספק כח של חברה איכותית כמו Seasonic (לא רשמת דגם מדוייק) בעל הספק של 500W שאמור להספיק לך, אני לא בטוח כמה הוא מתאים להמהרה. קח בחשבון שהוא גם בן כמה שנים, אז היעילות שלו בטח קטנה, ולא בטוח שהוא מסוגל לתת 500W כמו שאתה אולי תצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul, יש אמת בדבריך לגבי המארז. אבל כפי שציינתי כבר הוא בהחלט "הבא בתור". במידה והוא לא יסתדר עם כמות החום תמיד אפשר לוותר על ה-OC לבינתיים או אולי אפילו לעשות לו קטן.

לגבי הספק, יש דרך לבדוק מה מצבו בלי ציוד מיוחד?

ממה שאני עקבתי אזז יהיה כדאי לחכות לדור הבא.

תוכל לקבל 5820K ..והפעם למעבד יהיו 6 ליבות..... באותו מחיר כמו ה 4820K....

(זה הולך להיות הסטנדרט לשנים הקרובות)

אבל אלו רק שמועות וספקולציות כרגע.

לדעתי זה אוברקיל, גם לא זמין וגם מחוץ לתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רשמת את דגם ספק הכח, אבל באופן כללי ספק איכותי של 500W אמור להספיק להפעיל את המחשב (200W לכרטיס המסך, כ 100W למעבד, עוד 100W לשאר המערכת בהגזמה ועוד 100W מרווח ביטחון). השאלה היא מה יקרה כאשר אתה תבצע ותתחיל להגדיל את המתחים. ברור שדרישת ההספק תגדל, אבל מבחינה זו הספק שלך כנראה יעמוד בעומס (יש מספיק מרווח ביטחון). העניין הוא יציבות המתחים - האם הספק שלך מספיק טוב בכדי לתת לך מתחים יציבים להמהרה שתבצע? זה תלוי יותר בדגם, אבל במקרה שלך, מתוך הנחה שהספק היה חשוף לטמפרטורות גבוהות (בגלל כרטיס המסך והמארז) במשך שנים, יכול להיות שהקבלים שלו כבר לא מתפקדים כמו בספק חדש. מכיוון שמדובר בספק של Seasonic סביר להניח שלא יגרם נזק למחשב גם אם תהיה בעיה, כך שאתה יכול לנסות להשתמש בו, ובמידה והוא לא מספיק יציב להמהרה פשוט תחליף אותו. שיהיה ברור - יכול להיות בהחלט שספק הכח הזה יספיק לך גם להמהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם המלא של הוא SS500-ET, וגם הוא חוגג עוד מעט 4. נחזיק בשבילו אצבעות. :D

אני מתלבט כרגע בין G1.Sniper B5 לבין Fatal1ty-B85-Killer. האסרוק עולה כ-40 ש"ח פחות אבל מאוד דומה במאפיינים שלו.

השוני העיקרי ששמתי לב:

תמיכה של 6 מאווררים באסרוק לעומת 4 בג'יגבייט - כאשר באסרוק יש רק 2 חיבורים בעלי 4 פינים. מה ההבדל ביניהם?

אין חיבור DVI בג'יגבייט, רק . יכול להיות חיסרון בגלגול הבא כאשר יהיה צורך להשתמש בליבה הגרפית של המעבד.

יכולות ההמהרה בשני הלוחות דומות, ולמרות השוני בכרטיסי הקול, איכות הצליל זוכה לשבחים בשניהם.

מישהו אולי יכול להצביע על משהו שמוטב יהיה לוותר על אחד מהם וללכת דווקה על השני או הפוך לאמת שאין שום שוני ביניהם ולבחור לפי הצבע בלבד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנתי לך השוואה בין ה Fatal1ty B85 Killer וה G1 Sniper B5 (ראה תמונה מצורפת). לי נראה שה Fatal1ty B85 Killer עדיף מכל הבחינות - יותר יציאות גרפיות, כרטיס קול יותר טוב והכי חשוב - יותר שלבי ייצוב מתח (חשוב להמהרה).

אגב, למרות שהלוחות הנ"ל אולי תומכים בהמהרה, ערכת השבבים B85 לא מיועדת לכך. אני לא יודע עד כמה ההמהרה בלוחות האלה היא טובה (צריך לחפש ביקורות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי (וראיתי) לא מעט ביקורות על צמד הלוחות האלה (ב- 3 שפות שונות). לשניהם יש יכולת OC מכובדת, כל הביקורות דיברו על 4.6-4.8 במעבדים השונים, שזה מעל ומעבר מבחינתי. אם אצליח לעבוד יציב על 4.5 זה יהיה דבש.

כנראה שהאסרוק ניצח כאן, גם קצת יותר פיצ'רים וגם זול יותר. :xyxthumbs:

תודה smalul!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...