צריך ייעוץ בהכוונה לIT, האם תואר הכרחי? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך ייעוץ בהכוונה לIT, האם תואר הכרחי?

dan_l2

Recommended Posts

שלום חברים,

אני כיום חייל, בן 20, לא עוסק בתחום כלשהו הקשור במחשבים.

מגיל צעיר תמיד אהבתי מחשבים, התעסקתי עם שרתי משחק ונתבים ביתיים, לעומת זאת, לא למדתי בתיכון, ואין לי תעודת בגרות.

לפני כשנה הרגשתי שאני מבזבז קצת את הזמן בצבא (ג'ובניק... ) והחלטתי להרשם לקורס אבטחת מידע במכללה, במהלכו למדתי על שרתי מיקרוסופט, , CHECKPOINT NGX ,תקשורת בסביבת סיסקו וקצת האקינג.

כיום אני עם:

MCITP\MCSE

CCNA

תוך כדי הלימודים והצבא התחלתי גם עבודה בספקית תקשורת לעסקים, ובעוד כחודש ניגש לCNNP-ROUTE (למידה עצמית)

ועכשיו לשאלתי ...

האם כשאשתחרר מהצבא כדאי שאלך להשלים בגרויות \ תואר באוני' הפתוחה? אני חייב תואר ע"מ להכנס לתחום אבטחת המידע והתקשורת?

או שכדאי שאצבור עוד ניסיון בתחום ואולי אנסה לשלב תואר בשלב מאוחר יותר בחיי, אם בכלל?

ואם כן, איזה תואר? כידוע לי מדמ"ח לא קשור לתחום.... (מת' ותכנות)

תודה מראש חברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשלים בגרויות, אבל אל תרוץ לחפש תואר אקדמאי עדיין.

בתחום של IT עדיף לצבור נסיון וידע תוך כדי עבודה מאשר ניירות בצעים יפים.

איזה אינטרס יש לי כרגע ללכת ולבזבז שנה\שנתיים על השלמת מקצועות הומניים כמו ספרות, לשון והיסטוריה, שלא קשורים בשום דרך ובשום צורה לתחום בו אני עובד?

ולאחר מכן לא ללכת על תואר אקדמאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, בשביל מה הוא צריך את זה במצב הנוכחי.

אם מקום מסוים יסכים להעסיקו בתחום הIT ללא תואר, קשה לי להאמין שהיעדר תעודת בגרות יהיה המכשול שימנע זאת.

אם בעתיד כן ירצה לעשות תואר, אז אולי זה יהיה רלוונטי. למרות שתמיד אפשר (ואולי עדיף) לעשות מכינה. כך גם החומר הרלוונטי יהיה יותר טרי בראש כשיתחיל את התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אתה יכול לענות לעצמך על השאלה הזאת.

מצד אחד, אתה לא חייב תעודת בגרות בשביל לעבוד בתחום. כמו שרשמו, זה בעיקר יידע מניסיון ולימוד עצמי.

מצד שני, תעודת בגרות זה משהו שטוב שיהיה כי אתה לא יכול לדעת לאן החיים יקחו אותך. אני מכיר למשל מישהו שלמד ועשה הסמכות ואחרי שנה וחצי בעבודה בהלפ דסק החליט שזה לא מתאים לו כל היום תקלות תקלות תקלות והתחיל לחפש משהו אחר.

לאהוב נושא מסויים לא אומר בהכרח שטיב העבודה יתאים לך לאורך זמן. זה שכרגע אין לך בעיה עם זה לא אומר שאחרי 4 או 5 שנים שבהם כל היום באים אליך עם תקלות לא יימאס לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מצפה להמשיך לעבוד בhelpdesk

אחרי של שנתיים ניסיון (עובד כתומך טכני \ טכנאי שטח בספקית עסקית- ברמה של הנדסה)

יחד עם הCCNP , אני מצפה למצוא עבודה ברמה של הנדסה \ ניהול וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי, בתור אחד שלא מכיר את השוק,

האם אני "חי בסרט" , ויהיה לי קשה מאוד למצוא עבודה, וגם אם כן למצוא עבודה,

עד כמה אוכל להתקבל, עד שאגיע ל"תקרת הזכוכית"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...