מודינג בשעה, פרק 4 - הוספת חיבורי אודיו לקדמת המארז - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודינג בשעה, פרק 4 - הוספת חיבורי אודיו לקדמת המארז

VBMaster

Recommended Posts

טוב, אז ככה, לאחר פניות רבות מאוד בנושא חיבורי האודיו החלטתי (שוב :)) להושיע את הקהילה ולהכין מדריך בפרק השבועי שיעסוק בהעתקת חיבורי האודיו לקדמת המחשב.

במדריך זה הדגמתי רק כיצד איך להעתיק את החיבור של הרמקולים, מכיון שחיבורי המיקרופון הם למעשה אותו דבר בדיוק (רק ברוב המקרים מונו)

מה אנחנו צריכים:

- ישנות שאחנו לא צריכים יותר

- מפרץ 3 ורבע פנוי (דיסקטים) + פלסטיק לכיסוי

- 2 חיבורי סטריאו PCB - שם הפריט: JR2312 (אריהב)

- מלחם ובדיל

- 2 לוחות PCB 2X2(לא חובה)

- היטשרינק + מצית

- מקדחה + מקדח 6 מ"מ / דרמל

- דבק מגע / דבק חם

- שעה מזמנכם :)

הקדמה:

ישנם 3 אפשרויות להכנת חיבורי אודיו בקדמת המארז:

- מעגל ניתוק: יתרונו המרכזי הינו שהוא מנתק את חיבור הרמקול השני בזמן שהחיבור הראשון נמצא בשימוש, וכאשר הוא אינו נמצא בשימוש המגעל מחבר מחדש את חיבור הרמקול הראשי; חסרונו הוא בכך שהוא טיפה יותר מסובך לבנייה, ומצריך סוג מסוים של כבל 5-גידי ארוך מספיק כדי שיוכל לעבור בתוך המארז בקלות

- מעגל מכפיל: יתרונו המרכזי- אין איבוד של היציאה כאשר מעונינים לחבר , אך החיבור הראשי ממשיך לפעול כרגיל (מכאן שמו: מעגל מכפיל)

- מעגל מאריך: המעגל הפשוט ביותר- זהו למעשה "חוט מאריך" לחיבור האודיו של המחשב. למעגל זה בעיקר חסרונות מכיון שגם חיבור הרמקול הראשי יצטרך להתחבר בקדמת המארז... וזה לא כל כך יפה.

במדריך זה בחרתי את האפשרות האמצעית: הכנת מעגל מכפיל. (לעזרה במעגלים האחרים- פנו אלי בפרטי)

מהלך העבודה:

נכין את חיבורי האודיו והאוזניות הישנות שלנו

upload_165382.jpg

נחתוך את החוט של האוזניות כמה שיותר קרוב לאוזניות עצמן (ז"א, שישאר לנו כמה שיותר חוט המחובר לבננה בקצהו)

נלחים את חיבורי הסטריאו ל-PCB (לוח הלחמה) קטן, בערך 2X2 ס"מ

לחיבורי האודיו ישנם בדרך כלל 3 או 5 חיבורים. בשני המקרים, אני צריכים להשתמש ב 3 חיבורים בלבד. אם קניתם חיבור עם 5 רגליים, עליכם להשתמש ברגל האמצעית העליונה, ובשתי הרגליים הקיצוניות ביותר בחיבור.

upload_165428.jpg

נחתוך שוב את חוט האוזניות קרוב לחיבור הבננה, אך נשאיר כ-6 עד 10 ס"מ מחיבור הבננה ועד לנק' החיתוך.

נחשוף את קצוות כל החוטים

חוטי האודיו מכילים 2 גידים, ובתוכם 2 חוטים: חוט אחד בעל בידוד ואחד ללא.

נחבר את שני החוטים ללא הבידוד ביחד, ואת החוטים האחרים, כל אחד לצבעו שלו.

אני שמתי קצת היטשרינק על מנת להחזיק את החיבור טוב יותר

upload_165385.jpg

נלחים את החוטים המחוברים את אחד מה-PCB עם חיבורי הסטריאו

את החוט ללא הבידוד: לרגל העליונה (הרגל שנמצאת רחוק משאר החיבורים)

את החוטים האחרים נלחים לרגליים הקיצוניות שנשארו בחיבור.

נחשוף גם את הקצה של החוט השני ונחזור על אותם צעדים מקודם גם עם חיבור הסטריאו השני (שמרו על צבעי החוטים ועל מיקומם, על מנת שלא לבלבל בין הערוצים. ז"א, אם הלחמתם את החוטים האדומים לרגל הימנית של החיבור - עשו כך גם בחיבור הסטריאו השני)

לאחר כל ההלחמות נקבל תוצאה כזו:

upload_165378.jpg

נקח את פלסטיק הכיסוי של מפרץ 3 ורבע פנוי שלנו, נקדח בו חור בגודל 6 מ"מ במיקום שנרצה

נדביק את החיבור עם הרבה דבק אל הפלסטיק

upload_165380.jpg

נעביר את החיבור במחשב. את הבננה נחבר ליציאת הרמקולים בכרטיס הקול, את החיבור שליד הבננה נחבר לרמקולים הקבועים שלנו, ואת החיבור בקדמת המארז נשאיר פנוי.

תמונת הסיום

upload_165375.jpg

עד לפעם הבאה - מקווה שנהנתם

נדב

ד"א, תציעו פרוייקטים לשבוע הבא - עדיף בפרטי

נ.ב: אם שמתם לב, לא הרכבתי את החיבור אצלי במחשב, דבר ראשון כי אין לי שימוש בו :), דבר שני מכיון שאין לי מקום פנוי...

אך החיבורים עובדים - בדוק.

נ.ב2: כמובן שאנחנו צריכים להחליט עם עצמנו עד כמה אודיופילים אנחנו... חוט של מספק איכות נמוכה למדי אך מספקת לרוב האנשים. גם כאן כמו בחומרת מחשב - הכסף הוא הגבול ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך יפה, אתה משקיע המון.

למה לא שמת אותו בתחרות ???

אבל הקטע הוא שזה הורס את האיכות קול כי זה חוטים של שעולות 2 שקלים,אז צריך לקחת את זה בחשבון,לעשות את זה עם חוטים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקטע הוא שזה הורס את האיכות קול כי זה חוטים של שעולות 2 שקלים,אז צריך לקחת את זה בחשבון,לעשות את זה עם חוטים טובים יותר.

שטויות.......

מה אתה חושב יש בחוטים של הרמקולים?

בוא נגיד שגם אם אתה אודיופיל מטורף, יהיה לך מאוד קשה לשמוע את ההבדלים, ולמשתמש נורמלי זה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב זה 3 וחצי, ה5 זה ורבע..

אחלה מדריך סחטיש

ועכשיו שאני חושב על זה בכל מקרה החיבור הולך אחורה ותופס יציאה בכרטיס קול

אז לא יותר פשוט לקנות ב12 שקל מאריך לאוזניות, את הפין לחבר מאחורה ואת החור לאוזניות לשים מקדימה בחיבור של ה 3.5" ? ככה לא צריך את כל ההלחמות רק הדבקה לפאנל..

עריכה: אופסי עכשיו אני רואה ש DeadTeddy כתב אותו דבר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו שאני חושב על זה בכל מקרה החיבור הולך אחורה ותופס יציאה בכרטיס קול

אז לא יותר פשוט לקנות ב12  שקל מאריך לאוזניות, את הפין לחבר מאחורה ואת החור לאוזניות לשים מקדימה בחיבור של ה  3.5" ? ככה לא צריך את כל ההלחמות רק הדבקה לפאנל..

אממ...אולי - אבל איפה כל חדוות היצירה?  :D

זה כמו שתגיד "לא יותר קל לקנות מאורר לדים?" אבל יותר כיף להכין לא?

תציעו פרוייקטים כי אין לי רעיון לשבוע הבא, או שאולי לפתוח ת'ראד על זה שוב?

*** הודעה 100 :) ***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"זה כמו שתגיד "לא יותר קל לקנות מאורר לדים?" אבל יותר כיף להכין לא?"

עקרונית זה נכון ובתור פרויקט זה יפה ואני מעריך מאוד מה שעשית

אבל בתור מדריך זה לא שימושי כל כך.. מעט אנשים יעדיפו לעשות את כל זה לבד במקום לקנות כבל מאריך בשקלים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעט תגובות יחסית לנושא שכל כך הרבה ביקשו ממני.... חחחח לא נורא..יש לי בינתיים הצעה אחת לשבוע הבאה והיא הכנת כוננים נסתרים (Stealth)

עוד הצעות יתקבלו מאוד בברכה:)

אם תוכל לשבוע הבא להשיג איכותית זה יהיה כבר יותר טוב.

נשתדל ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...