מדריך פשוט לעשיית חלון לארדיסק - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך פשוט לעשיית חלון לארדיסק

parlov

Recommended Posts

מדריך להכנת חלון לארדיסק.

הכלים שנצטרך:

1.מברג

2.סכין יפני

3. מקדחה

4.גקסון/דרמל

5.טוש סימון

6.מתנדב(ארדיסק)

7.סילקון

8.טיפה סבלנות

רמת קושי: קל ביותר

נתחיל:

יש לבחור ארדיסק אשר אינכם פוחדים להרוס במקרה שמשהו יתפקשש לכם במהלך הכנת החלון יש לפתוח בזהירות את הברגים שמחזיקים את

המכסה לאחר שפתחנו את ההרדיסק גילנו משהו בסגנון הבא.

tn_DSCF0005.JPG

בזמן שאנו נעבוד על המכסה של הארדיסק ליצירת החלון מומלץ לשים את הארדיסק עצמו בתוך קופסא אטומה לאבק על מנת שלא יתיישב לנו אבק על הארדיסק ויגרום לנזק מיותר מכיוון שארדיסקים

רגישים מאוד לאבק ולכל דבר אחר שנוגע ממנו כך שיש להימנע גם ממגע בידים בדיסקים הפנימיים.

אוקי לאחר ששמנו בצד את הארדיסק ניקח את המכסה ונשרטט לנו עליה בעזרת לורד צורה לחלון שלנו (אזהרה צורה עם קווים מעוגלים קשה לחתוך  יותר מצורה עם קווים ישרים) כמו בצורה הבאה:

tn_DSCF0007.JPG

לאחר מכן ניקח מקדחה ומקדח אשר גדול מספיק על מנת שהמשורית של הגאקסון תוכל להכנס לחור בקלות אני השתמשתי במקדח מספר 10 אבל עובי המסורית יכול להשתנות מסוג לסוג של

גאקסון כך שיש לבדוק לפני. בעזרת המקדחה צריך לקדוח חור במכסה בחלק שיזרק מאוחר יותר כמו בצורה הבאה:

tn_DSCF0008.JPG

לאחר שקדחנו חור למשורית ניקח את הגאקסון (ניתן לבצע שלב זה בעזרת דרמל כמו כן,אבל לא היא בידי אחד כזה אז נאלצתי לעבוד עם גאקסון) ואת המשורית של הגאקסון נכניס לחור שקדחנו

ונחתוך לפי הסימונים שסימנו מקודם כמו בצורה הבאה:

tn_DSCF0010.JPG

לאחר שחתכנו בעזרת הגאקסון את החור לחלון ניזרוק את השארית לפח וניקח ראש משייף ונלביש על המקדחה או על הדרמל נעבור בזהירות מסביב לכל החיתוכים על מנת ללטש חלקים לא

ישרים כמו בצורה הבאה:

tn_DSCF0012.JPG

לאחר שלב זה סימנו לעבוד על המכסה של הארדיסק ונעבור לפרספקס (במקרה שלי השתמשתי במכסה של קופסא לדיסק) על הפרספקס נסמן בעזרת לורד או טוש לא מחיק את גודל החלון

הדרוש לנו (יכול להשתנות תלוי בצורת החלון שבחרנו לעשות) כמו בצורה הבאה:

tn_DSCF0013.JPG

לאחר מכן יש לקחת סכין יפני או סכין לחיתוף פרספקס(אני הישתמשתי בסכין יפני) ולחתוך לפי הסימונים שלנו אמור להתקבל משהו בצורה הבאה:

tn_DSCF0014.JPG

לאחר מכן יש למרוח בתוך הפנים של המכסה קצת סילקון לא יותר מידי שלא ינזל החוצה ולהניח את הפרספקס בפנים ולשים על זה משקל כלשהו ולהשאיר ליבוש  בזמן ההמנתנה ניתן כמובן

לעשן נרגילה:

tn_DSCF0015.JPG

לאחר היבוש ניקח את הארדיסק עצמו ששמנו בקופסא בצד נשים עליו את המכסה בזהירות כמובן על מנת לא לשרוט את הדיסקים ולגרום נזק לארדיסק לאחר שסמנו את המכסה נסגור בחזרה את

הברגים(בתקווה שלא איבדתם אחד כמוני) והתוצאה שקיבלנו היא:

tn_DSCF0017.JPG

והנה לנו ארדיסק עם חלון.

מקווה שהמדריך עזר למישהו וכל מי שיזדקק לעזרה יכול לפנות אלי לפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באונה אחי מדריך יפה אבל כמעט בטוח שההראדיסק נהרס לך כי פתחת אותו ונכנס לך אבק

וגם לעשות חורים מתי שיש פלטה אחי זה ממש מסוכו

לא יודע אחי מדריך יפה ומושק אבל מאוד מסוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת אתה אומר רוב הסיכויים שההרדיסק נפגם כי הוא פתח אותו? איזה שטויות.. אני וחבר שלי פתחנו כל כך הרבה הרדיסקים וכולם (טוב נו חוץ מאחד) עובדים עד היום.. אם הוא לא משאיר את ההרדיסק חשוף הרבה זמן (ובמדריך כל מה שצריך זה כמה דקות בודדות להשאיר את ההרדיסק חשוף) אני לא רואה שום סיבה שיגרם נזק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתי שם את זה בסטיקי כמו שהצעתה אבל אין לי משוג איך ולא יודע עם מותר?

והציפוי השחור זה בעצם מדבקה שהייתה לי חשבתי בהתחלה לצבוע אותו אבל החלטתי פשוט להדביק עליו מדבקה גדולה ולגזור את השאריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת עבודה טובה. כמו שאמרו, תוסיף לד בפנים.

חשוב לציין שלא תמיד יש מקום לפרספקס בצד הפנימי של המכסה. נראה לי גם יותר בטוח לחתוך פרספקס קצת יותר גדול מהחלון אבל באותה צורה ולשים בחוץ עם דבק מגע ולאטום עם סיליקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת אתה אומר רוב הסיכויים שההרדיסק נפגם כי הוא פתח אותו? איזה שטויות.. אני וחבר שלי פתחנו כל כך הרבה הרדיסקים וכולם (טוב נו חוץ מאחד) עובדים עד היום.. אם הוא לא משאיר את ההרדיסק חשוף הרבה זמן (ובמדריך כל מה שצריך זה כמה דקות בודדות להשאיר את ההרדיסק חשוף) אני לא רואה שום סיבה שיגרם נזק..

מסכים איתך :)

בעבודה שלי (במחשבים) יש לפעמים דיסקים ישנים קטנים עם סקטורים פגומים, אבל עובדים.

מידי פעם אני מפרק אותם ומתעלל בהם  ;)

אז פירקתי אחד ובשביל לבדוק הפעלתי אותו כשהוא היה בחוץ, חשוף לחלוטין,

והוא עבד בדיוק כמו לפני כן! הצלחתי לקרוא ממנו נתונים כשהוא היה חשוף בחוץ!

לא האמנתי למראה עיני כי קראתי יותר מידי פעמים מאנשים לא מנוסים שאמרו שהדיסק יידפק מיד אם הוא נחשף לאוויר :\

אגב, מדריך מעולה! מגיע לו להיות במדריכים באתר או בסטיקי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...