סוללת גיבוי לסמארטפון מספקת זמן ואיכות טעינה ברמה טובה? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוללת גיבוי לסמארטפון מספקת זמן ואיכות טעינה ברמה טובה?

deluxe

Recommended Posts

לאחרונה נתקלתי במוצר הבא: http://www.advice.co.il/Productdetails.aspx?PID=2295&PcatID=-1

ראיתי שכתוב במפרט:

סוללה 18.5Wh 5000mAH

מתח /זרם כניסה 5V, 500m A ע"י USB

מתח מוצא: 5V / USB

זרם מוצא מקסימלי: 1.5 אמפר

משך טעינה: כ- 8.5 שעות.

האם המוצר יספק לי הטענה בפרק זמן דומה להטענה רגילה בחשמל?

האם לדעתכם יש אלטרנטיבות טובות יותר שכדאי לי לשקול?

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא נותן 5V הוא יטעין. עכשו מהירותת טעינה יכולה להשתנות - למשל אם המטען קיר שלך מוציא 5.1 והוא מוציא 4.8 (ושתיהם בסדר לפי התקן של USB) יכולה להיות מהירות טעינה שונה מאוד..., מבחינת אורך הזמן שהוא מחזיק, זה גם יהיה תלוי במה שמחובר אליו

עד כאן תיאוריה, היכרות מעשית אם הדבר הזה אין לי. הייתי לוקח כ 4.8V מ 4 נטענות ומסתדר אם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שכתוב שהיא מחזיקה 8 שעות. אבל מחזיקהמ מה ? ככל שמה שמחובר לוקח זרם גדול יותר הוא יגמור את הסוללה מהר יותר. אז האם זה 8 שעות בזרם מקס' ? או 8 שעות בזרם נמוך כלשהוא כשבמציאות זה ייגמרX2 יותר מהר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מצפה להטעין איתו את הנייד ושאחריי זה היא תישאר טעונה ב 100% ? O_o

יש כאן כמה פקטורים :

נניח שהסוללה במטען הנייד היא 1000mAh (לא בהכרח יאמרו לך כמה mAh אבל לכל סוללה יש mAh כלשהוא). mAh אומר מיליאמפר שעה

אם אתה תיקח ממנה זרם של 1000mA (1A) היא תספיק לשעה

אם 500mA ל 2 שעות

אם 2000mA ל 1/2 שעה

התקן של הוא 500mA - מה שמיועד להיטען מ לא אמור לקחת יותר מ 500mA. אז הגיוני שכשהם כותבים "8 שעות" הם מתכוונים ל "8 שעות אם אתה לוקח זרם של 500mA" - כלומר שהסוללה היא 4000mAh

יתכן שיש פלאפונים שלוקחים פחות למשל 250mA (סתם דוגמה). אז הגיוני שהם ישתמשו אם פלאפון כזה ל"בדיקה" שלהם כדיי שיוכלו לשים סוללה חלשה יותר והיא עדיין תחזיק 8 שעות - אם אתה לוקח 250mA - כלומר שהסוללה היא 2000mAh

אז של כמה mAh היא ???

ועוד משהוא : התקן של מאפשר מתח בין 4.75 ו 5.25V. מה המתח שמוציא המטען קיר שלך ומה המתח של המטען הזה ? ב 5.2V תהיה טעינה מהירה, ב 5.0 קצת פחות, וב 4.8 יכולים להיות שיראו כיאלו הם נטענים ובמציאות הסוללה תקפוץ שוב למצב לא מלא כשתנתק את המטען.... את זה אתה לא יכול לדעת מראש כי זה יכול להיות שונה ממטען למטען מאותו דגם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר את השאלה שלי שוב ותגיד לי אם הבנתי נכון.

אם אני לוקח סוללת גיבוי של 5000mAh ומטעין בה סוללה של 3 שלצורך העניין זה 2100 mAh אז זה ישאיר לי 5000-2100 או שהסוללה תתרוקן עוד יותר בגלל פעולת הטעינה? והאם מהירות הטעינה (כלומר הערך של V) משפיעה על כמה mAh יורד מהסוללת גיבוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירד הרבה יותר כי יש בזבוז של חשמל בטעינה (לא הכול מגיע לסוללה השניה, וממה שמגיע רק חלק נטען פנימה, היתר הופך להתחממות של הסוללה)

אם לדוגמה הנייד לוקח 1000mA בטעינה ולוקח לו 4 שעות להיטען לגמרי (זה היה 4*1000 = 4000mAh - כשמתוכם רק 2100 הגיעו לסוללה), זה יקח 4000mAh מהסוללה החיצונית וישאיר בה 1000mAh

זה לא מדוייק כי יש תופעות של "היעלמות" או "הופעת" מתח בסוללה כתוצאה מפריקה מהירה או איטית, אבל מספיק קרוב להבנה בכללי

הערך של ה V לא כל כך משפיע על כמה mAh יעבור, אבל הוא בהרבה מקרים (תלוי איך בנוי המטען שבתוך הטלפון) ישפיע על זמן הטעינה - ככל שהמתח שנותנים בכניסה גבוה ותר הוא בהרבה מקרים יטעין בזרם גדול יותר - ה mAh-ים יעברו מהר יותר פנימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...