קניית טאבלטים סיניים - מידע למתלבט (סיכום ביניים). - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית טאבלטים סיניים - מידע למתלבט (סיכום ביניים).

tmpusr

Recommended Posts

בזמן האחרון עולה סוגיית הטאבלטים הסיניים ביתר שאת ומצאתי את עצמי חוזר על אותם פוסטים שוב ושוב.

מטרת הפוסט הזה היא לנסות ולרכז את כל הנושאים שחוזרים על עצמם לטובת הגולשים וכדי שיהיה לאן להפנות את מי ששואל.

ראשית אסייג ואומר שאני בהחלט לא ה-מומחה לנושא והניסיון שלי בעניין מוגבל בעיקר להתנסות עם מספר מצומצם של דגמים, מכמה רכישות שאני אישית עשיתי, התרשמות של מכרים מדגמים נוספים והרבה קריאה ברשת של ביקורות, פורומים וסקירות.

בשום מצב אל תיקחו את דברי כאורים ותומים בתחום ואני תמיד מציע לכם לנסות לברר יותר לעומק אם יש משהו שקריטי לכם במיוחד.

אני חושב שהדבר הכי חשוב להבין כששוקלים לקנות סיני זה לא לצפות לחווייה תואמת 100% למה שתקבל מהטאבלטים המובילים והיקרים ושכמו בכל קניה מחו"ל יש מידה מסויימת של הימור שהוא ככל הנראה מעט גבוה יותר בהשוואה לקניה של מותג יוקרה מאמאזון למשל.

עדיין, אם בוחרים בדגם איכותי ומוכח מאחד מהאתרים הרציניים הסיכוי ליפול מאוד נמוכים וחוויית השימוש שתקבל תהיה קרובה מאוד למובילי השוק ובשבריר המחיר ופה הרווח הגדול. גם למותגים הגדולים והיוקרתיים ביותר קורה שמוצרים מגיעים DOA או עם תקלות וכמעט כל אחד חווה את זה מתישהו, גם עם מוצרים שעולים פי כמה וכמה.

מי שרוצה עם אפס פשרות ואפס סיכוי לתקלות - קניית מסין כנראה לא בשבילו והוא יאלץ להיפרד מסכומים גבוהים בהרבה.

שיקולים עיקריים בקניה ובבחירת דגם:

(1) דגם מוכח מחברה מובילה - AINOL, PiPO, Onda, Cube, Ramos, Freelander, CHUWI, , LENOVO

הדגמים הכי פופלריים ומוצלחים שראיתי (לפחות בארץ) הם של AINOL ומניסיון עם 3 כאלה יש לי רק מילים טובות להגיד.

(2) הסתמכות על ביקורות בפועל ולא על מפרטים ו/או מבחנים סינטטיים - הפער בין המפרט למציאות בטאבלטים האלה יכול להיות אדיר.

בנוסף, את איכות הבניה, הרום הסיני וחוויית השימוש אי אפשר לדעת ממפרט בלבד ובדיוק כאן ההבדל בין הדגמים עם מפרט דומה.

(3) התאמה של הדגם לצרכים האמיתיים בפועל. ילד בין 10 לא צריך יכולות אייפד, מתומן ליבות או ככל הנראה ....

(4) מפרט מינימום היום - מעבד כפול , מסך IPS, לפחות 1GB RAM ורזולוצייה של 1024x600 ואנדרואיד 4 ומעלה.

פחות מזה קשה להמליץ.

(5) לקנות רק מחנויות מוכרות ולשלם עם PAYPAL בלבד.

אין לי ניסיון רב מאוד אבל זה מה שאני אישית יכול לספק מהניסיון שלי ומקריאה ברשת:

* PANDAWILL - אתר ותיק מאוד, אמין ונוח אבל הדעות ברשת מאוד חלוקות על רמת השירות והיחס.

* DX - אחד הותיקים והידועים אבל אישית לא הייתי קונה ביותר מ-10-20 דולר, ודאי לא .

* AINOLSTORE - אתר חדש יחסית שמוכר רק של AINOL. לי היתה את חוויית הקניה הכי טובה שם. מומלץ!

* aliexpress - ה- הסיני. קנו מאוד בזהירות ורק ממוכרים עם דירוג מאוד גבוה. לא להתפתות למחירים זולים במיוחד.

* BUYINCOINS - אתר מעט מעצבן אבל ותיק עם מבחר גדול ומחירים טובים. אני אישית קיבלתי משם טאבלט משומש וקיבלתי פיצוי עלוב.

* spemall - רק המליצו לי עליו, לא יודע מעבר לזה דבר. יקר.

(6) לקנות דגם עם קהילת פעילה שמתחזקת רומים עדכניים התואמים למכשיר.

מהמעט שאני יודע לטאבלטים של AINOL יש קהילת פיתוח פעילה מאוד כאן בארץ וזה פלוס גדול מאוד (AURORA2/ELF/HERO/FIRE).

אם מישהו מכיר עוד - מוזמן להשכיל אותנו

עם זאת, אני עדיין עם הרום סטוק הסיני של הטאבלטים (AINOL AURORA2) ורץ לי מצויין גם בשימוש כבד.

אז למה כדאי לי בכלל טאבלט סיני?

* קודם כל - מחיר זול מאוד ביחס לתמורה וביחס לדגמים המובילים עם ביצועים לא רחוקים כלל בשימוש בפועל.

מתחיל ב~400 ש"ח לדגמים הכי זולים שעוד מומלצים אבל המומלצים באמת סביב 600-700 ש"ח לרוב עד הבית.

כמעט אף פעם לא נעצרים במכס ולרוב המשלוח לארץ חינם - תלוי בחנות ובאופן המשלוח.

* עבודה זורמת ונוחה מאוד ברוב השימושים הנפוצים - גלישה, פייסבוק, , מסמכים, תמונות, (כולל HD) וגיימינג קל-בינוני.

כל עוד תיקחו דגם מוכח עם מפרט מינימלי כפי שצויין (ומעלה) הם יספקו 95% מהמשתמשים לצרכים האלה.

* לדגמים המובילים יש קהילות פעילות ותומכות שמוציאות עדכונים תכופים.

* כי למה לנו לשלם פי 3 או פי 5 ללא צורך?

* הם לרוב נותנים פיצ'רים שלא קל למצוא בדגמים של המותגים היקרים כמו , חריץ הרחבה, אחורית, OTG ועוד

* איכות הבניה של הדגמים המובילים טובה בהחלט ולא נופלת בהרבה מהמותגים.

אז אם כך, למה לא תמיד לקנות טאבלט סיני?

* למי שזקוק לטאצ' חד כתער ללא כל סיכוי ללאגים או פיספוסים בשום מצב - שילך על המותגים המובילים וישלם פי כמה.

למרות שחוויית השימוש בהם מצויינת ברוב המכריע של המקרים, צפו לפה ושם לאג או פיספוס של איזה טאצ' ותזכרו את המחיר...

זה לא משהו נפוץ, ודאי לא בדגמים המובילים אבל יש הבדל קל בטאצ' פה ושם.

* כי בכל זאת, איכות הבניה לא תמיד מושלמת ומי שמאוד קפדן בעניין וזה מאוד מטריד אותו עדיף שיבחר משהו אחר (ויקר בהרבה).

בדגמים המובילים לפחות זו לא בעיה של ממש לדעתי - לא מניסיוני האישי ולא ממה שהתרשמתי ממכרים וברשת.

* טאבלטים עם איכותי או 3G איכותי לא מאוד נפוצים אם כי בקרוב מאוד המצב ישתנה.

את עניין ה-3G אפשר לפתור או ע"י tetering מהנייד או ע"י דונגל 3G שעולה ~35$

* למי שמקליד הרבה וצריך DOCK עם מקלדת אין הרבה אפשרויות.

יש קייסים עם מקלדות BT ב~15$ אבל אני לא יודע לומר איך הן והאם הן מתאימות.

* למי שמתכנן שימושים כבדים במיוחד ואינטנסיביים מאוד (או חריגים) - גם כנראה עדיף מותג מוכח.

* למי שזה חשוב יודע אם הוא זקוק לחומרה תואמת וסטנדרטית ולא מעבד/צ'יפסט סיני.

עדיין, יש כבר לא מעט דגמי טאבלטים סיניים עם חומרה סטנדרטית (TEGRA2, 4412 וכדומה).

* וכמובן - חובבי מותגים ואייפוניסטים למיניהם - לא ברור בכלל למה קראתם עד כאן בכלל. :nixweiss:

עידכון #1:

עד ה-20.02 אין עם מי לדבר בסין אז תתאזרו בסבלנות...

כמה טיפים נוספים:

1. מעקב המשלוחים וזמינות שירות לקוחות הם לא ברמה שאתם רגילים מ-, יותר קרוב למה שנהוג בארץ :lol:

אל תתרגשו, תתאזרו בסבלנות וקחו אוויר - לפעמים לוקח יום-יומיים לקבל תשובה ולא תמיד היא תהיה מלאה או בניסוח ברור ו/או מלא במיוחד.

לעיתים מעקב המשלוח מתעדכן רק כשהחבילה בארץ אז אם לא עברו 3-4 שבועות אין מה להתרגש אם קונים בחנות רצינית.

2. אם עוד לא היה ברור בפוסט הראשון, בהסתברות מעט גבוהה מבמותגים המובילים יקרה שתקבלו מוצר DOA או לא מושלם מבחינת חומרה/תוכנה.

ממש לא קורה הרבה אבל קורה. זה חלק מהעניין בקניה של מוצרים כאלה ולאור המחיר זה יותר מסביר.

אפילו אפל הגדולה שמשקיעה אולי פי 1000 בבקרת איכות ויצור יצא עם "אחיזת המוות" ואפליקציית מפות זוועתית.

אני יכול לתת 1000 דוגמאות כמו דיסקים לשרתים של שהיו יקרים פי 3 מדיסקים ביתיים שנקנו מהיבואן הרשמי ו-11 מתוך 14 קרסו תוך

שנתיים, לוחות אם ב-1200 ש"ח של שקרסו תוך שנה, קרוסייר ב-1000 ש"ח לחתיכה שהגיעו DOA מהיצרן בארה"ב ועוד ועוד.

אז בקניה מסין של טאבלטים כל כך זולים זה צפוי עוד יותר ואין מה להתעצבן או להתאכזב - פותחים DISPUTE ב-, שולחים

אותו חזרה ומקבלים חדש או REFUND. זה הכל. מקסימום הפסדתם 12-15$ של המשלוח.

עדיין שילמתם הרבה הרבה פחות ממה שתשלמו על מותג.

3. כמה המלצות להתנהלות בקניה של טאבלט סיני (לפי שלבים):

- לשלם רק ב-PAYPAL

- לפני ההזמנה תוודאו היטב שהמוצר אכן במלאי - שלחו מייל לחנות לברר.

- לאחר ההזמנה והתשלום חייבים לקבל במייל אישור עיסקה/תשלום מהחנות ומפייפאל.

- אחרי 3-5 ימים אתם אמורים לקבל מספק מעקב למשלוח אם המוצר במלאי. המידע מתעדכן תוך 5-7 ימים לרוב.

- המוצר צריך להגיע תוך 3-4 שבועות מהמשלוח לרוב.

- אם משהו מהנ"ל לא קורה תפנו מיד במייל לחנות להבהרות.

- אם לא קיבלתם מענה מספק מהחנות תוך יומיים-שלושה שלחו מייל לבקשת ביטול עיסקה - לרוב תקבלו תגובה מיידית.

- אם גם זה לא עוזר - פתחו DISPUTE ב-. זה לרוב עוזר מאוד לקבל תגובות רציניות.

- עם עברו 44 ימים מהתשלום ועדיין לא קיבלתם את הטאבלט - פתחו בכל מקרה DISPUTE ב- מה שישאיר לכם עוד 30 יום להפוך את זה ל-CLAIM.

- ברוב המקרים אל תצפו להחזר של דמי המשלוח חזרה במקרה של REFUND. מעצבן אבל ממש לא אסון. כמה דולרים.

- לבדוק היטב את שיטת המשלוח - DHL/UPS תמיד נעצר במכס ומסתבך (ויקר) ובדואר סין יש בעיות עם משלוח מוצרים עם בטריות. עדיף דואר סינגפור/שוויץ וכדומה.

- תשקלו אם לקחת ביטוח למשלוח למקרה נזק/עיכוב ותבדקו מה זה באמת מכסה. ללא ביטוח נזק תמיד החנות יכולה לטעון (כפי שקרה לי עם BUYINCOINS שמכרו לי טאבלט משומש) שהנזק נגרם במשלוח ולא באחריותם.

זה שוב עניין של סיכון מול עלות - לחסוך את דמי הביטוח בסיכון של לשאת בעלות של המשלוח חזרה ל-REFUND במקרה של נזק.

מעל הכל - ממליץ סבלנות, אורך רוח והתנהלות נכונה ושקולה.

המשך יבוא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע?

האופציה למשלוח בדואר סין לא רלוונטית בגלל הסוללות שאינן עוברות במכס - הם היו צריכים פשוט להסיר את האופציה הזאת.

לארץ עדיף לבצע הזמנה דרך Swiss Post - אבל זה מעלה את המחיר ב-9$., סכום סביר לדואר שאמור לקצר את זמן המשלוח ולהקנות אחריות על נזקי משלוח.

למעט חופשת הקריסטמס, הם שמרו איתי על קשר מהיר ורציף, ונתנו לי גם אפשרות ביטול עיסקה,

בהתחלה כיוונו אותי ל-DHL שלמדתי מגונן שמייקר מאוד ובודאות עובר בידוק מכס.

אעדכן בהמשך כמה ימים לקח ל-Swiss Post להגיע.

ממה שגונן כתב השורה הבאה נראית לי ראויה לתשומת לב:

"לדגמים המובילים יש קהילות פעילות ותומכות שמוציאות עדכונים תכופים".

Time is Money:

כמות השעות (והעצבים) שאנו עשויים לבזבז על מכשיר בשל חוסר תמיכה שווה לטעמי הרבה יותר מחיסכון של כמה דולרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטאבלט המועדף עליי הוא zenithink c94 ,

4 ליבות,עברית מובנת יצרנית גדולה ומוכחת והמחיר לא בשמיים .

סקירה: http://www.gizchina.com/2012/11/15/zenithink-c94-promises-to-be-a-super-powerful-low-cost-quad-core-tablet/

אבל לעומת היתרונות שציינת, ה-Hero שעולה אמנם מעט יותר, נותן לך רזולוציה של 1280x800 במסך .

כשמדובר ב-"10 הרזולוציה הגבוהה ואיכות המסך בהחלט משחקות תפקיד. תוסיף לכך פנימי כפול של 16mb ומצלמות קדמית ואחורית ברזולוציות סבירות יותר.

* מבאס בדיעבד לגלות שהחודש שלאחר הקריסטמס ה-Fire צנח ב-20$.

צריך לשנות את השם ל"בלאק פראייר-דיי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שימו לב - עוד מעט מתחילה חופשת האביב בסין ולא יהיה עם מי לדבר כמעט עד סוף פברואר!

מהרו להזמין כדי שהמשלוח יצא לפני החופשה ויהיה מי שיענה על המיילים.

due to the Chinese traditional Spring Festival holiday, the shipment will be end on 5th Feb and restart on 18th Feb. Orders placed from 6th to 18th Feb will be shipped on 19th Feb. Please arrange your order in the right time.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעדכן מהם הטאבלטים המומלצים בכל רמת מחיר בתקופה נתונה (אחת לרבעון או משהו כזה)

קשה לי להמליץ על מה שאני לא מכיר - יש לי ניסיון רק עם חלק מהטאבלטים של AINOL ואני מאוד מאוד מרוצה מהם ומ-AINOLSTORE:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=551266

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

נראה לי שזה המקום (הפוסט הרלבנטי)

בוא נעשה סיכום ביניים של רוכשים / מוצרים והתרשמות הלכה למעשה של המוצרים המובילים (סיניים כמובן): Ainol Novo 9 Spark Quad Core

Ainol Novo 10 Hero II Quad

ONDA V972 Quad A31 9.7 Inch

Chuwi V99

Ramos W31

Cube U30GT

מה אתם הייתם קונים מתוך ה- 6 מוצרים שהצגתי ?

האם כל המכשירים עם עברית ואם שוק ותמיכה של היצרנים ?

האם לכל המוצרים יש קהילות מפתחות בארץ ?

האם כולם באחראיות לשנה עד שנתיים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

האים מישהו רכש את הירו של אניאול ויכול להמליץ.

http://www.ainolstore.com/ainol-novo-10-hero-android-4-1-10-1-inch-ips-dual-core-bluetooth-v2-1-dual-camera.html?acc=6ea9ab1baa0efb9e19094440c317e21b

אשמח לשמוע או לקבל המלצה על משהו אחר בסדר גודל של 200 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

הבעיה שלי בהרבה מהסינים ,זה מעבד לא סטנדרטי

זה מוריד לי את כל ענין החישוב מול המותגים מבחינת חומרה של המעבד והליבה הגרפית ,וגם יכול ליצור בעיות באפליקציות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...