אפשר לחבר כונן חיצוני נייד ללוח , עם חיבור SATA ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לחבר כונן חיצוני נייד ללוח , עם חיבור SATA ?

UltraTouch

Recommended Posts

שלום לכולם...

לפני חודש קניתי כונן חיצוני נייד של עם מהירות של 7200 RPM

עכשיו אני רוצה לשים בנוסף לקבצים שיש לי עליו מערכת הפעלה XP או לינוקס אובונטו..

ורציתי לישאול אם יש אפשרות לחבר אותו ללוח אם ע"י חיבור SATA ?

אם כן , איזה כבל אני צריך לקנות? והאם זה יהיה יותר מהיר להפעיל את המערכת הפעלה דרך SATA או (USB 3.0 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך .

אני לא כל כך מומחה בקשיחים ניידים והחיבורים שלהם , יותר מומחים ממני יעזרו לך , אבל לדעתי אין שום בעיה לחבר חיצוני למחשב ולהשתמש בו , גם אם זה להתקין עליו איזו מערכת הפעלה או סתם להעביר עליו קבצים .

רק מה , לפחות תציין כמה פרטים על הכונן החיצוני שלך כמו : דגם מדויק של הכונן , איזו חיבורים יש לו , SATA או וכו' ואז כבר יכוונו אותך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי זה כונן קשיח של 320GB STBE320200 דק במיוחד... מהירות 7200RPM

0102518_300.jpg

http://www.ret.co.il/products/90055-%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%9F-%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-%D7%97%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A0%D7%99-seagate-320gb-stbe320200.aspx#specs

הוא מתחבר למחשב דרך כבל של 3.0 (לי במחשב אין חיבור 3.0)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לחבר אותו ל-SATA, כי יש לו רק חיבור .

מצד שני, אפשר לפרק את המארז של הכונן ולחבר אותו למחשב כמו כונן פנימי.

ולעקוף את המתאם ל-.

אבל זה לא מומלץ, והופך את הכונן ל-לא הכי נייד.

אולי כדאי לך לקנות כרטיס עם כניסות 3.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כשאתה אומר לחבר ל-SATA אז אני מניח שאתה מתכוון ל-ESATA , זאת אומרת חיבר SATA רק שהוא חיצוני אשר נמצא בקידמת המארז , או מאחורה איפה שכל חיבורי הלוח אם שלך .

עשיתי כרגע בדיקה , וכמו שראיתי כעיקרון ישנם כבלים כאלו , שנצד אחד שלהם זה הוא חיבור USB 3.0 ומצידו השני זה חיבור ה-ESATA שאתה כנראה צריך , אם אכן זה מה שאתה מחפש , אז ישנם הרבה כבלים כאלה ב- , ואני כמעט בטוח שגם בחנויות בארץ אפשר למצוא כאלו , פשוט תחפש יותר טוב . :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי דבר ראשון תודה לכם ...

ראיתי בEBAY מספר כבלים אבל הם בידיוק הפוכים... הם עובדים מSATA ל ...אם תוכל להפנות אותי לעמוד של המוצר שאני צריך להזמין זה יהיה ממש טוב...

**אם אני יתקין על הכונן ווינדוס ויפעיל את הווינדוס (מהביוס) דרך 3.0 (כאשר אני ישים כרטיס הרחבה של 3.0 במחשב) , הווינדוס יזרום טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

USB לא נועד לשמש לכונן .

אומנם הדבר אפשרי לביצוע, אך זהו לא רעיון טוב במיוחד.

יעודו של הכונן החיצוני להיות כונן מתנייד או תוספת ארעית.

אם ישנה סיבה טובה להפוך את יעודו של הכונן לכונן ראשי, עדיף להוציאו ממארזו ולחברו למחשב פנימית בSATA.

לא ידוע לי אם אפשרי להעלות וינדוס מכונן המחובר דרך כרטיס הרחבה לUSB.

דרך בקר הUSB של הלוח הדבר אפשרי.

לא צופה שהביצועים יהיו גרועים במיוחד, אך ישנה אפשרות שהביצועים יסבלו מתגובתיות לא יציבה ותיעדוף נמוך של המערכת, ואולי גם חוסר דיוק בהערכות זמנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...