עזרה בבחירת מסך מחשב לגיימינג - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מסך מחשב לגיימינג

VoDiC

Recommended Posts

שלום,

השבוע קניתי מחשב חדש בTMS אך הוא עדיין לא הורכב ולא יצא במשלוח לכן יש לי זמן להתחרט על המסך שבחרתי.

הרצתי פה בפורום חיפוש עבור המסך IPS231P-BN LED של שהוא 23 אינץ' (אותו רכשתי) וראיתי ביקורות שלא כל כך אהבתי.

אני מאוד אשמח אם תוכלו לעזור או לייעץ לי לגבי האם המסך הזה בסדר לגיימיניג או שכדאי שאתקשר ואבטל את המסך הזה ואבחר מסך אחר.

התקציב הוא 1000 שח עם אפשרות לחריגה של 100 שח לכל היותר, הגודל הוא 23 אינץ' אך אם 24 אינץ' טוב יותר זה גם בסדר.

בעיקרון, אני לא יודע כמה משפיע חיבור למסך אם יש יציאת DVI כי הבנתי שהם נותנים את אותו הדבר רק בלי אופציית השמע, שלא חיונית לי בכלל, הבנתי שהעניין של ה-LED חשוב מאוד והזמן תגובה אך איני מבין גדול בזה וכמה שקראתי יותר רק התבלבלתי יותר.

הבנתי שכל מסכי ה-TN מיושנים ולא כדאי בכלל לגעת בהם למרות שהם צורכים פחות חשמל.

לכן כנראה שחשוב שיהיה גם או VA שלא בדיוק הבנתי את ההבדלים בינהם.

לגבי ההמלצות על ה- הבנתי שיש לו בעיה של תאורה, שלא כל חלק במסך מואר כפי שצריך להיות אך משום מה הוא עדיין מומלץ יותר.

בכל מקרה, אסכם:

קניתי מחשב חדש ולא רוצה להתבאס על המסך.

אשמח אם תוכלו להגיד לי מה לעשות, האם לשנות למסך אחר או להישאר עם מה שכבר בחרתי. :kopfpatsch:

אשמח מאוד גם אם תוכלו להסביר לי בקצרה מדוע.

תודה רבה!! :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדל משתלם יותר. גם הוא כולל פאנל , בא עם ארגונומיה מלאה (אופציית הגבהה והנמכה של המסך, פיבוט, usb HUB)

ובמחיר נמוך יותר.

וזה לא גורע מהאיכות של ה- הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאל את עצמך אם ארגונומיה באמת חשובה לך.

תשאל את עצמך אם חיבור בLG חשוב לך מטעמי נוחות.

תשאל את עצמך אם לא מפריע לך ספק כח פנימי (DELL) אשר אולי יתקלקל יום אחד ותצטרך לשלוח את המסך

לתיקון במעבדת שירות המלווה בטירטור ואי החזרת המסך למצבו האחרון בצורה תקינה, אפילו אם זו רק שריטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שסיכמת לי את כל העניין.

עד עכשיו הייתי עם מסכי LG ואין לי תלונות ברוך השם.

אם ההבדל בין מסך LG ל- הוא רק האורגונומיה שתאכלס אני לא מבין במה זה מועיל בכלל, אז אני כנראה אלך על ה-LG.

אגב שכחתי לציין,

הכרטיס מסך הוא Sapphire 7850 2GB DP Retail.

קראתי על העניין של האורגונומיה ולמען האמת נראה לי שזה קצת בולשיט, או לפחות מאוד משפיע למי שיש בעיות בעיניים.

אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה משהו שלמדתי על פורום מסכים של HWZONE - הם דוגלים ומהללים את המסכים של ולאו דווקא מהסיבות הנכונות.

הערכה שלי זה שלפחות 70% או יותר נכון בין 70% ל75% איש, לא משתמשים בפיצ'ר הארגונומיה.

מתי ראית מישהו בפעם האחרונה מסובב, מגביה, מסובב בחזרה, שוב מנמיך וכו'...

אם אתה יודע מראש שארגונומיה זה משהו שתשתמש בו וזה אחד המאפיינים שאתה מאמין יעשה לך את החיים קלים יותר בנוגע למסך - אז .

לסיכום - אם יש לך כיסא בגובה מתאים, שולחן בגובה מתאים ואתה לא נוהג לקרוא מסמכים/ספרים/דפי במצב פורטרט,

אז לך על הLG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך חבר.

התקשרתי ל-TMS ושיניתי לLG.

אגב, מסכים איתך בכל מילה, הרצתי על זה חיפושים אתמול בלילה ופחות או יותר זאת הייתה התחושה שלי.

תודה רבה רבה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר Dandy

אני לא מבין איפה עדיף עך DELL?

הDELL:

מהירות התגובה של הDELL יותר מהירה.

ארגונומיה.

מחיר זול ב100-150 ש''ח.

ולא נופל מהLG בשום דבר שקשור לאיכות הצבעים.

אז למה לשלם על 100-150 ש''ח יותר שאתה מקבל מסך עם יתרונות מחסרונות בפחות כסף?

ואם לא טוב לך הפורום של HWZ אתה יכול חופשי ללכת למקום אחר ששם ההמלצות לטעמך.

אני עוד זוכר אותך ממליץ לאנשים על ספקי Seasonic מסדרת X שהם היו רחוק מלהיות הבחירה הנכונה בשביל משתמש ממוצע(שלא מחפש לזרוק סתם כסף בגלל 80+GOLD), ואני מאמין שהטעת לא קצת אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה לשלם על 100-150 ש''ח יותר שאתה מקבל מסך עם יתרונות מחסרונות בפחות כסף?

ת'כלס.

האמת היא שיתרון אחד של הLG הוא כניסת HDMI בנוסף לDVI - למי שרוצה לחבר כמה מכשירים ואין לו בכרטיס המסך.

מעבר לכך יש ביניהם הבדלים של עיצוב - יש שאוהבים את העיצוב הנוצץ של הLG, יש שאוהבים את זה הסולידי של הDELL. על טעם ועל ריח, כמו שאומרים.

ואם לא טוב לך הפורום של HWZ אתה יכול חופשי ללכת למקום אחר ששם ההמלצות לטעמך.

אני עוד זוכר אותך ממליץ לאנשים על ספקי Seasonic מסדרת X שהם היו רחוק מלהיות הבחירה הנכונה בשביל משתמש ממוצע(שלא מחפש לזרוק סתם כסף בגלל 80+GOLD), ואני מאמין שהטעת לא קצת אנשים.

זה לא קשור לדיון פה, נכון? בבקשה אל תגררו את האשכול לויכוחים לא קשורים. אם אתם רוצים להתנצח, יש הודעות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר אגו מניאק

אני מעולם לא המלצתי את סדרת X של סיסוניק למי שמחפש ספק כח בתקציב נמוך - אבל כן המלצתי למי שבכל מקרה זורק ערימות של כסף

על מערכת מחשב חדשה ויקרה מלכתחילה - תשתדל לדייק בפעם הבאה.

וגם אם מהירות התגובה של טיפה יותר טובה, זהו פרט זניח ולא משתווה לשתי החסרונות שציינתי.

ובאשר לפורום מסכי מחשב..

לפני כשנה בערך (תקופת המכירה הקבוצתית של הU2311H) אנשים רצו לקנות מסכי מחשב חדשים והעדיפו מסכי LED.

אז הסבירו להם בפורום, שמסכי הLED הם בסה"כ מסכי LCD רגילים עם תאורה אחורית LED במקום הCCFL הקלאסי.

שזה נכון - אבל לא טרחו גם להסביר וגם להבין בעצמם שיש כמה יתרונות מובהקים לתאורה האחורית המחליפה את הCCFL.

אופצייה ליצור מסך דק יותר

צריכת חשמל נמוכה יותר

חוסר צורך ברכיב מסוג אינוורטר הממיר DC לAC ושנוטה להתקלקל - במסך LED כל חלקי המסך מקבלים DC בלבד.

LED עמיד יותר מCCFL לאורך שנים וגם לא מאבד את הלובן הטבעי שלו.

הסיבה שאני מציין את הפרטים האלה, היא כי באותה תקופה הU2311H עדיין נמכר ועמד לצאת מהשוק.

באותה תקופה גם יצא לשוק המסך LG IPS236V שהציע גם פאנל IPS וגם תאורה אחורית LED בניגוד לU2311H

הישן שהציע רק פאנל IPS עם תאורה אחורית קלאסית - ועדיין בפורומים היה נחשב המומלץ ביותר.

חודשיים שלושה אחר כך יצאו לשוק המסכים החדשים של - אותם מסכים עם הבדל קטן, תאורת LED.

אוטומטית כל פורום מסכים המליץ על החדש (U2312HM) של שלמיטב ידיעתי חולק את אותו פאנל עם הפאנל הנ"ל.

ואני עדיין שובר את הראש ולא מבין, איך הפורום תמיד ממליץ על הDELL כי יש בו "ארגונומיה" - זאת דוגמא לסיבה שלא מספיק טובה.

מצד שני, על החיסרון הבולט והברור של ספק כח פנימי, אף אחד לא מזכיר אפילו..

למה זה, שמישהו יסביר לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אשמח אם תקראו הודעה זו לפני שתבחרו להגיב עוד משהו בבקשה.

כמו שאמרו פה למעלה, על טעם ועל ריח אין להתווכח.

אמנם באמת יכול להיות שזמן התגובה של מהיר יותר, אבל בינינו, מי באמת מרגיש את זה כשההבדל הוא כל כך מזערי שצריך

תוכנות שמדייקות במאית השניה בשביל להגיד לנו את ההבדל. אני בכלל בטוח שזמן התגובה שלנו בתור בני אדם אינו מספיק מהיר כדי שנוכל

להגיב למהירות של מה שמשדר המסך כך שההבדל הוא כל כך מזערי שאמנם על הדף זה משנה את האיכות אבל בפועל לא יודע עד כמה זה באמת מורגש.

זה נכון שהעיצוב עושה הרבה, והרבה יגידו שהמסכים של LG באמת יפים בעיצוב המינימליסטי-מודרני לעומת העיצוב המרובע-אולדפשן של .

זה חלק מדרך השיווק שכל אחת מהחברות בחרה להן.

בפועל לדעתי זה העיקר,

יש 2 דגמים של חברות מתחרות שנקרא להם Brother from another mother, ואנחנו רבים מה יותר טוב. זה כל היופי בשוק הזה.

בסוף, 2 המסכים נותנים תמורה יפה מאוד למחיר שלהם, טיפה יותר יקרים, להרבה מאוד אנשים אין בעיות עם והם מסכים אמינים ולכן מעדיפים לשלם טיפה יותר.

DELL היא חברה מצויינת גם כן, וניתן לראות את זה במחשבים הניידים שהם מייצרים, חברה עם לא מעט וותק בשוק המחשבים וההייטק וגם היא כבר הספיקה להטמיע את שמה בשוק.

בשורה התחתונה,

לכל מסך יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו.

זה ברור שכשתבקשו המלצה ממישהו הוא בדרך כלל ימליץ על סמך נסיונו האישי מאותו מוצר או מאותה חברה שייצרה את המוצר שהוא ממליץ עליו,

זה טבעי לחלוטין.

לא צריך לריב, לא צריך להתווכח,

לדעתי זה אפילו פוגע קצת באלה שיבואו ויריצו חיפוש פה בפעם הבאה בשביל לעשות הבדל דגמים וזה יבלבל אותם.

בואו ניישר קו והמומחה של פורום "מסכי מחשב" ייסכם אחת ולתמיד את היתרונות והחסרונות של 2 הדגמים אחת ולתמיד.

אני אשמח מאוד אם לא תמשיכו את הריב שלכם,

לא פה ולא בהודעות . זה לא שווה את זה.

בסופו של דבר שניכם הגבתם לאותה המטרה וזה לעזור. אז בואו לא נהפוך את זה הרצון לעזרה הזה למשהו שלילי בסוף.

תודה רבה לכל המגיבים ולכל מי שעזר פה!

יאללה! תנו חיוך הכל לטובה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ברסלב?

לא משנה..

אם תעקוב אחרי הדיון הזה מההתחלה אתה תבין מי זה שמחרחר ריבים וזאת לא הפעם הראשונה שEGOMANIAC מחרחר ריבים בפורומים.

אני בסך הכל הצגתי את עמדתי הסופית כלפיו וכלפי פורום מסכי מחשב מבלי לריב.

אם מישהו מנסה לריב איתי בכח (מה שאני אף פעם לא עושה) אז אני לא יכול להיות אחראי לתגובות המתלהמות והמתנגחות של אותו משתמש.

(עיין ערך EGOMANIAC)

לילה טוב ברסלב

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אם מהירות התגובה של טיפה יותר טובה, זהו פרט זניח ולא משתווה לשתי החסרונות שציינתי.

זה לא טיפה. נשמע מתגובות פה ושם, שבמסכים של , למרות שהפאנל הוא אותו פאנל, מסיבה כלשהי לא הדליקו את הoverdrive, ואז זמן התגובה משמעותית יותר ארוך (אם כי אין הסכמה חד-משמעית עד כמה זה באמת משפיע). בכל מקרה זו לא הנקודה.

החסרונות שציינת (היעדר + ספק פנימי) הם גם משהו לא חד-משמעי.

HDMI זה כמו ארגונומיה - למישהו חשוב, למישהו אחר לא. בכל מקרה כשבמסך אין רמקולים, החשיבות של הHDMI הופכת להיות משנית ביותר, כי גם ככה זה חתיכת סיפור לחבר לזה משהו שגם מעביר אודיו בHDMI (צריך להוציא אודיו לרמקולים נפרדים בכבל נפרד). כך שמספר התסריטים שבהם כניסת הHDMI בIPS236V תיתן לו יתרון על המסכים של שבהם אין הוא מוגבל ביותר. ועם זאת, אם תשים לב, רבים בפורום (כולל עבדך הנאמן) כן שמים לב לזה, וכן מציינים את המסכים של כאשר הדרישה לHDMI עולה.

ספק כח פנימי הנו חסרון כאשר מתקלקל, נכון. אך כל עוד לא מתקלקל, לטעמי זה יתרון משמעותי - פחות חוטים ופחות קופסאות שזרוקות לי על הרצפה / שולחן. בכל מקרה במקרה של המסכים של , כאשר הם בתקופת האחריות - על כל קלקול מחליפים לך מסך עם שליח עד הבית, אז הטרטור למעבדה לא קיים בכל מקרה. מה שכן - עם קצב התחלופה של המסכים בשוק - כאשר המסך כבר בן שנתיים - ייתכן שלא יהיה מלאי שלו להחלפה, ואז יתנו לך מסך אחר. אם יהיה יותר לטעמך או פחות - זו הגרלה.

בשורה התחתונה אני מסכים לגמרי שספק כוח חיצוני עדיף מטעמי מודולריות. מדוע לא מתייחסים לזה לרוב? שתי סיבות - אחת, כמו שאמרתי - זה פחות טוב מבחינת נוחות ואסתטיות. שנייה - ברוב המסכים יש ספקים פנימיים, כך שזה משהו שמתקבל כמובן מאליו ולא נותנים על זה את הדעת. בכל מקרה - זה בהחלט שיקול ראוי ואשתדל לזכור להתייחס אליו בעתיד.

ואני עדיין שובר את הראש ולא מבין, איך הפורום תמיד ממליץ על הDELL כי יש בו "ארגונומיה" - זאת דוגמא לסיבה שלא מספיק טובה.

מצד שני, על החיסרון הבולט והברור של ספק כח פנימי, אף אחד לא מזכיר אפילו..

למה זה, שמישהו יסביר לי

אני אסביר לך למה הפורום ממשיך להמליץ על - פשוט כי הוא זול יותר. איך שלא תסובב את זה, כל הבדל בין המסכים (ספק כח, כניסות, עיצוב) יכול להיותר יתרון במקרה מסוים וחסרון במקרה אחר. אבל המחיר הוא תמיד לטובת הDELL (כאשר ההפרש יכול לנוע בין 100 ל300 שקלים, תלוי בתקופה ובחנות). אם נאמר שבממוצע זה 200 שקלים, כלומר 20% ממחיר המסך - זה כבר לא זניח לרוב האנשים. מה גם שהרבה פעמים אנשים באים עם תקציב מעט נמוך יותר ומשתדלים לשכנע אותם לגרד עוד קצת כדי להגיע לDELL. אז לשכנע אותם להוסיף עוד כסף לLG יכול להיות בעייתי.

דבר אחרון:

Dandy - קיבלת את זכות התגובה שלך לEgo-maniac. עכשיו די. שניכם - תפסיקו. הרבה זמן לא חולקו פה אזהרות, אבל אם תמשיכו לגרור את הדיון לויכוח הפרטי שלכם - לא אהסס.

:police:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...